Luup peale | Legion murdis Kuressaare seeria imevärava abil (galerii!) (0)

FC Kuressaare sai kohtumise jooksul mitmel korral rõõmustada, kuid lõppsõna jäi Legionile. Foto: Brit Maria Tael
Premium liiga 32. voor sai tormilise alguse Sportland Arenal, kus kodumeeskond Tallinna JK Legion surus lõpuminutite väravast selili külla tulnud FC Kuressaare.

Matš algas võrdlemisi rahulikult ja tõele au andes vägagi võimalustevaeselt. 19. minutil oli Otto-Robert Lipul värava ees hea šanss, kuid otse õhust tabatud pall lendas otse Legioni väravavahile Ivans Baturinsile sülle ning rünnak sumbus. 42. minutil sai hästi löögile Sten Reinkort, kuid ka siis oli lätlasest kindamees oma ülesannete kõrgusel.

Viimasest olukorrast oli möödas paar minutit, kui Aleksandr Nikolajev pääses Legioni poolelt vasaku ääre pealt madalalt tsenderdama. Karistusalasse läkitatud pall lendas mitmest mehest mööda ning tabas õnnetult Märten Pajunurme jalga, kust see ka tee Kuressaare puuri leidis. Tegu oli täieliku riietusruumiväravaga, sest kohe peale tabamust vilistas peakohtunik Maksim Ramazanov poolaja lõppenuks - 1:0.

Teist kolmveerandtundi oli mängitud natukene üle minuti, kui Joonas Soomre murdis end kenasti Legioni karistusalasse, söötes mänguvahendi kandikul ette Otto-Robert Lipule. Viimasel polnud üksijäänuna mingeid probleeme ühe puutega palli võrku löömisel ning sellega oli esmane kaotusseis kiirelt möödanikuks saanud - 1:1.

Ei möödunud jällegi palju, kui kodumeeskond taastas tablool eduseisu. Markus Vaherna saatis Ingmar Krister Paplavskise valvatava värava suunas teele korraliku kuuli, mille tõrjumisega tuli puurilukk toime. Seda aga siiski niivõrd õnnetult, et nahkkera põrkas otse ette Nikita Ivanovile, kes selle ühe puutega võrku rammis ja Legioni uuesti juhtima viis - 2:1.

Kui sajab siis justkui oavarrest. 54. minutil oli Kuressaarel kasutada karistuslöök. Palli taha asus kohtumise jooksul juba värava löönud mees. Sedapuhku õnnestus tal aga õige puur üles leida. Märten Pajunurm kasutas suurepäraselt ära Ivans Baturinse vale positsioonivaliku ning keerutas palli kenasti üle müüri otse Legioni väravasse. Viigiseis oli taas majas - 2:2.

Viimane sõna jäi siiski Legionile. Kodumeeskonnal oli 85. minutil kasutada nurgalöök. Seda läks andma Pavel Dõmov, kes tsenderdas palli karistusala joone taha. Sealt läks löögile ühe puutega Aleksandr Volodin, kes tabas mänguvahendit suurepäraselt ning lajatas korraliku litri otse Kuressaare väravasse - 3:2.

Järelejäänud aja jooksul ründas aktiivsemalt Kuressaare, kudi tõsiselt ohtlikuks kordagi enam ei saadud. Seega sai lõpuminutite väravast magusad kolm punkti kätte Tallinna JK Legion. Kõnealune tabamus, mille autoriks oli kogenud Aleksandr Volodin, kandideerib väga suure tõenäosusega ka kuu parima värava auhinnale. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Märten Pajunurme kahetine mäng

FC Kuressaare kogenud kaitsemängija paistis avapoolajal silma mitme lohaka puutega, kus pall kas liiga kergelt talla alt läbi läks või peale omaksvõttu mehest eemale põrkas. Selle kõige krooniks tuli pallurilt täpselt enne poolajavilet ka omavärav. Teisel kolmveerandtunnil rehabiliteeris mees aga end kiirelt, lüües 54. minutil väga korraliku karistuslöögi Legioni puuri ning tegutsedes ka kaitses selgelt kindlamalt. Kõigil tuleb kehvemaid päevi sisse, kuid vanameister on Kuressaare meeskonna üks võtmemehi ning kui temal kehvemini läheb, mõjutab see ka tiimi esitust. Tänane kaotus mitu pügalat allpool asuva Legioni vastu oli selle probleemi ilmekaks näiteks.

Erko Jonne Tõugjas (punases) ja Sten Reinkort (kollases) palli pärast võitlemas. Foto: Brit Maria Tael

2. FC Kuressaare vinge seeria on praeguseks läbi

21. august oli viimane kord, kui FC Kuressaarel ei jäänud Premium liiga mängust midagi näppude vahele. Toona oli vastaseks FCI Levadia. Järgneva seitsme kohtumisega saadi aga alati punktilisa. Muuhulgas rööviti peale Levadia punkte ka Paide Linnameeskonnalt ja Nõmme Kaljult. Samuti viigistati kahel korral Tartu Tammekaga ning võideti Tallinna JK Kalevit ja Narva Transi. Nüüd kohtuti tabeli alumisse otsa kuuluva Legioniga ning sedapuhku tuli üle pika aja kaotust tunnistada. Premium liigas on järele jäänud neli kohtumist ning saarlaste eesmärk on senise hooaja põhjal kindlasti eelnev seeria taastada.

3. Järjekordne väravaterohke mäng Sportlandil

Kohtumine kahe kõnealuse võistkonna vahel oli selle hooaja neljas ja ühtlasi viimane omavaheline. Kui märtsis mängiti samal staadionil välja väga võitluslik 2:2 viik, siis järgmised kaks mängu Kuressaares olid väravavaesed ning lõppesid kodumeeskonna minimaalse paremusega. Viimases omavahelises matšis sai aga taas näha iluväravaid, võitlust ning kõike muud head, mis jalgpallimängu juurde käib. Kuulus lause kaks ei jää kolmandata näol tähendab, et seega on varem või hiljem järjekordsel mõõduvõtul Sportland Arenal oodata väravaterohket ja tulist andmist.

4. Mängu parim - Aleksandr Volodin

Vanameister oli terve kohtumise vältel kindel ning näitas, et 400+ kohtumist kohalikus kõrgligas pole ilmaasjata tulnud. Boonusena lõi väga ilusa võiduvärava, mille tulemusel võib Legioni leer kergendatult hingata, sest vahe viimasel kohal asuva Pärnu Vaprusega suurendati koguni 10 punktile.

14. oktoobril kell 19.00 Sportland Arenal

Tallinna JK Legion - FC Kuressaare 3:2 (1:0)
45. ov. Märten Pajunurm, 49. Nikita Ivanov, 85. Aleksandr Volodin - 47. Otto-Robert Lipp, 54. Märten Pajunurm

Väravasöödud: 45. Aleksandr Nikolajev, 49. Markus Vaherna, 85. Pavel Dõmov - 47., 54. Joonas Soomre
Hoiatused: 20. Mathias Palts, 58. Sergei Terehhov (abitreener), 65. Nikita Ivanov, 73. Pavel Dõmov - 78. Sander Alex Liit, 89. Märten Pajunurm
Mänguolud: +10, pilves uduvihmane ilm, kunstmuru heas seisukorras