Luup peale | Naiste koondis lõi tsükli esimese värava ja püsis kaua mängus, Kreeka võttis siiski oma (galerii!) (0)

Eesti naiste koondis pidas uute peatreenerite Anastassia Morkovkina ja Sirje Roopsi käe all esimese ametliku kohtumise, kui kaotas MM-valikmängus koduväljakul Kreekale 1:3.

Eesti avapoolaja parim võimalus tekkis juba kaheksandal minutil, kui Kairi Himanen andis söödu Signy Aarnale, kelle viimane kaitsja viimasel hetkel karistusalas maha niitis. Vähemalt kohtuniku arvates puhtalt, nii et penaltit ei tulnud.

Järgnes paar teravat momenti Eesti värava all ja paar head tõrjet Karina Korgilt. 14. minutil eksis aga Kork Veatriki Sarri pealelöögi püüdmisel ning pillas palli värava ette, kus oli jaol Sofia Kongouli - 0:1.

Seitse minutit hiljem skooris Kongouli uuesti. Pikk diagonaalsööt lasti üle kapten Inna Zlidnise pea äärele, kust järgnes sööt värava ette, kus Kongouli ennetas Maria Oravat - 0:2.

Kreeka oli selgelt pallivaldav naiskond ning tundus tüürivat mängu kindlalt võidusadama suunas. Esimesel poolajal Eestil häid šansse vahe vähendamiseks ei tekkinud, teise poolaja alguses kõmmutas Ioanna Chamalidou veel ka latti ning Sarri karistusalast healt positsioonilt mööda.

63. minutil tuli aga Eesti mängu tagasi, kui Kristina Bannikova mängis Lisette Tammikuga nurgalöögi lahti ja tsenderdas ning Kairi Himanen suunas peaga palli tagumisse küljevõrku - 1:2!

Eesti sai väravast indu juurde, Mari Liis Lillemäe sekkus vahetusest aktiivselt ja Kreekat tabas 68. minutil veel üks tagasilöök, kui Konstantina Stantzali sai kontaktivälises olukorras tõsise vigastuse ning viidi kanderaamiga minema.

Veel veerand tundi enne kohtumise lõppu oli vahe minimaalne, aga siis pääses Sarri Renate-Ly Mehevetsa eest jooksu ning lõpetas üks-üks olukorra löögiga esimese posti kõrvale - 1:3.

Eesti siiski ei murdunud, vaid pani külalistele kohati surve peale. 78. minutil ei saanud Merily Toom vabana seitsme meetri kaugusel vastaste väravast pallile pihta, neli minutit hiljem tõrjus puurivaht Panagiota Chatzichristou hiilgavalt ristnurgast Tammiku lähilöögi. 87. minutil võttis Chatzichristou viivitamise eest kollase kaardi.

Eesti püsis seega kaua mängus ja näitas kohati positiivset jalgpalli, aga terve kohtumise kokkuvõttes oli Kreeka ikkagi parem ja lahkub Tallinnast 3:1 võiduga. Tähelepanekuid mängust:

1. Staadionil hakkas juhtuma juba enne avavilet

A. Le Coq Arenal leidsid aset mõned olulised sündmused juba enne kohtumise avavilet. Eesti algkoosseisus toimus viimasel hetkel üks muudatus, kuna Liisa Merisalu sai soojenduse kõige viimase palliga nii õnnetult vastu nina, et verejooksu ei saadud mängu eel pidama. Teda asendas paremkaitses Renate-Ly Mehevets.

Avavile eel käis treener Anastassia Morkovkina ise üle andmas meeneid Kristina Bannikovale ja Signy Aarnale, kellel täitusid mullu vastavalt 75 ja 100 koondisemängu. Siis jooksis Morkovkina ringiga staadioni teisele küljele varupinkide juurde tagasi.

Sündmusterohkelt läks õhtu edasi ka pärast avavilet, kuna Kreeka sooritas juba 24. sekundil trahvikasti servast esimese pealelöögi.

2. Teisel poolajal läks mänguks

Kaks poolaega olid statistiliselt väga erinevad. Kui esimesel kolmveerandtunnil olid Eesti poolt vaadates pealelöögid 2:10 ja nurgalöögid 1:3, siis teisel poolajal olid samad näitajad 8:8 ja 3:2.

Seda, et sinisärgid suutsid vaheajal juurde panna, peegeldab ka kõige olulisem ehk mänguseis - avapoolaja eestlannad kaotasid 0:2, teine poolaeg jäi 1:1 viiki.

3. Esimene värav kirjas, aga neljas koht on nüüd püüdmatu

Eesti pidas täna selles valiktsüklis oma kuuenda mängu ja lõi lõpuks esimese värava, aga punktiarvet veel ei avanud. Väravate vahe on nüüd 1:29, mis annab samuti punktita Kasahstani järel alagrupis viimase, kuuenda koha.

Eesti mõlemad omavahelised mängud Kasahstaniga on veel ees. Enne tänast olid pidamata ka mõlemad mängud neljandal positsioonil paikneva Kreekaga, mis lubas sinisärkidel endil neljandast kohast unistada, kuid nüüd ei ole selline unistus enam realistlik - selleks peaks Eesti nelja kohtumisega sõeluma kinni kümnepunktilise vahe, kusjuures ühes järelejäänud matšidest on vastaseks täiseduga Prantsusmaa.

Juba järgmisel teisipäeval kohtub Eesti Kreekaga võõrsil. Viienda-kuuenda koha suhtes otsustavad matšid Kasahstaniga toimuvad juunis ja septembris.