Luup peale | Paide tegi Tartus puhta töö, Tamme needus jätkub (galerii!) (0)

Edrisa Lubega. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Tartu Tammeka mannetud koduesitused jätkusid 0:2 kaotusega Paide Linnameeskonnale, kes kogus oma pettumustvalmistava seeria järel enesekindlust veenva võidu ja puhta seljatagusega.

"Pall on meie väravas ja seda kõige otsesemas tähenduses," oli Paide abitreener Erki Kesküla öelnud mängueelses kommentaaris. Mitte ilmaasjata, sest mängu eel olid nad korjanud oma väravast välja koguni kaks korda rohkem palle kui Tammeka.

Tartu mänguks olid paidekad aga õiged järeldused teinud, sest 90 minuti jooksul ei sattunud nende värav kordagi tõsisesse ohtu ning hooaja teine nullimäng oli tõsiasi. Mis ise väravate löömist puudutab, siis see töö tehti ära juba avapoolajaga.

1. Kolme faasiga Paide poolaeg

Kohtumise avapoolaja võib üsna täpselt jagada kolmeks veerandtunniks, mil mängu iseloom erines tuntavalt, kuid kõiki perioode ühendas see, et sündmuste käiku dikteeris Paide.

Paide vajutas kohe avaminutitest gaasi põhja, survestas kõrgelt ja surus Tammeka sügavale. Tartlased ei tahtnud küll pallivaldamist niisama loovutada, kuid olid peagi sunnitud kontrarünnakutele lootma jääma. Võimalusi külalistel siiski nappis, veerandtunni parimas olukorras ei tabanud Kristofer Piht heas positsioonis palli. Tammekal oli sama hea šanss kontral, kuid Muhammed Sanneh jõudis viimasel hetkel Tristan Koskori nina eest palli ära klaarida.

Esimese veerandtunni järel tõmbas Paide tuure maha, pallivaldamine oli võrdustumas ja näis juba, et Tammeka oli esimese surve edukalt üle elanud. Aga see võis olla ka Paide taktikaline käik, sest avanenud ruum lubas neile nüüd senisest hoopis paremaid väravavõimalusi. Tulemus saabus 25. minutil, kui Mošnikovi briljantne välisküljesööt kaitsjate vahelt läbi viis Lubega väravavahiga vastamisi, ründaja tõmbas väravavahist mööda ja lükkas palli tühja võrku.

Poolaja viimane viisteist vaibus petlikult rahulikuks, kui Paide kontrollis mängukäiku ja survestas vastaseid alles oma poole peal, Tammeka aga ei suutnud kuidagi ettepoole käike leida. Mošnikov projekteeris mitmeid ohtlikke kontrarünnakuid, aga kui kaaslased jätsid i-le täpi peale panemata, siis teisel lisaminutil oli Mošnikov ise meheks, kes kauglöögi õnneliku rikošeti kaasabil võrku saatis - 0:2!

2. Tammeka reaktsioon jäi nõrgaks

Riietusruumilt väljudes oli Tammeka otsustavust täis vastastele lahing anda ning kohe esimestel minutitel jõuti ka oma esimese kahe pealelöögini. Paraku jäid need aga ka viimasteks kordadeks, kui Mait Toomile üldse pinget pakuti. Tammeka oli küll palliga senisest aktiivsem ja ambitsioonikam, kuid Paide hoidis mängu ikkagi võrdlemisi mugavalt ohjes ning Lubega kiired jalad ja hea põrge olid vasturünnakutel ohtlikumad kui Tammeka kollektiivsed ponnistused teisel väljakupoolel.

Olukord ei muutunud Tammeka jaoks oluliselt lihtsamaks ka pärast Lubega väljavahetamist Joseph Saliste vastu, kui tipuründesse asus Siim Luts ning teda toetasid Saliste ja Kevin Kauber, kes olid vahetusest saabunutena täis tahtmist end tõestada. Tervikuna oli Paide ülekaal veenev ja võit selgelt teenitud.

3. Tamme staadioni võõrsilväljakueelis

Kolm mängu ei ole küll kaugeltki mitte ammendav valim, aga Tammeka kolm kõige ilmetumat esitust on kõik aset leidnud just Tamme staadionil, mis näib olevat publikukeelu ajal koduväljakueelise minetanud.

0:2 Tallinna Kalevilt, 1:2 FC Kuressaarelt ja nüüd siis 0:2 Paidelt tähistavad ühtlasi Tammeka ainsaid tänavusi kaotuseid. Kui nende kolme resultaadi ja vastase võrdluses võiks tänast tulemust kõige ootuspärasemaks pidada, siis mängupildilt võib ka seda lugeda lati alt läbi jooksmiseks.

4. Mängu parim - Sergei Mošnikov

Mošnikov oli avapoolajal otseselt osaline pea kõigi Paide väravamomentide juures ja tema loomingulisust võibki nimetada otsustavaks faktoriks, mis mängu tulemuse otsustas.