Luup peale | Rahulikult alustanud Flora lõi Vaprusel puuri täis ning on nüüd 14-kordne meister (galerii!) (0)

Tallinna Flora kindlustas oodatult Eesti meistritiitli, alistades Premium liiga 31. voorus võõrsil tabeli punase laterna Pärnu Vapruse 7:1.

Flora alustas hiilivalt, liigutas palli rahulikult ja tihti oma kaitseliinis. Vaprus hoidis ohtlikud sööduliinid kenasti lukus. Esimene suurepärane väravavõimalus tekkis alles 30. minutil, kuid see kohe realiseeriti ning kümme minutit hiljem juhtisid külalised juba 3:0.

Avavärava olukorras tekitas teravuse Henrik Ojamaa, kes triblas karistusalas Uku Kõrrest läbi. Ta andis seejärel palli Aleksandr Šapovalovile, kes söötis selle kohe edasi, Martin Miller hüppas pallist üle ning Daniil Kuraksin sahistas lähedalt võrku.

Viis minutit hiljem jäi Vaprus liiga riskantselt oma karistusala serval söötma. Reno Margi sööt Martin Kaseni ei jõudnud, kuna Kase selja tagant ilmus kiiresti välja Šapovalov, kes tegi vaheltlõike ja lõi palli läbi Hendrik Vainu käte ettenurka.

Ojamaa realiseeris 40. minutil penalti, lüües tugevalt alla vasakule, Vainu hüppas teises suunas. Penalti põhjustas Kase, kes sikutas karistusalas särgist pikali Milleri.

Teise poolaja alguses lisas Flora kiiresti veel kaks väravat. Šapovalov andis esmalt resultatiivse söödu Kuraksinile, kes lükkas palli alla nurka, ning skooris siis Ojamaa ja Ken Kallaste kombinatsiooni järel ise - 0:5.

Teisel poolajal lubas Flora ka Vaprusel palju palli vallata. Pärnakate esimene supervõimalus tekkis 61. minutil Markkus Seppiku rängast eksimusest. Seppik kaotas viimase kaitsjana palli Andreas Kiivitile, kes pääses puhtalt üks-ühele. Florast Vapruses laenul viibiva Kiiviti löögi tõrjus aga Karl-Romet Nõmm ära.

Vladislav Kreida korneritest pääses Henrik Pürg kaheminutilise vahega kaks korda vabalt peaga löögile. Esimese palli suunas Pürg väravast mööda, kuid teise sisse - 0:6.

Minut hiljem saavutas Vaprus Nõmme eksimusest auvärava. Nõmm pillas sülest palli, mille oli juba justkui püüdnud, ning Taaniel Usta veeretas selle tühja võrku.

Lõppsõna jäi siiski Florale. Kallaste tsenderduse järel ei soovinud Kõrre palli puhtaks lüüa, vaid hakkas seda ebaõnnestunult põlvedega töötlema, Kase lõi siis palli vastu Kuraksinit, kust see põrkas ette Millerini. Viimane vormistaski Flora 7:1 võidunumbrid.

Flora jätkab endiselt ilma kaotuseta, olles võitnud 31 liigamatšist 28 ja viigistanud kolm. Vaprus sai oma 13. järjestikuse kaotuse. Tähelepanekuid mängust:

1. Florale 14. meistritiitel

Täna kindlustatud meistritiitel on Flora jaoks neljateistkümnes, kusjuures viimase kaheksa hooaja jooksul viies. Tiitlite arvestuses on Flora Eesti edukaim klubi.

Järgmine on selles arvestuses Levadia (10), taasiseseisvumise järel on meistriks kroonitud veel ka Nõmme Kalju (2), Lantana (2), Norma (2), Infonet (1) ja TVMK (1).

2. Karnatsevitš sai rahuliku debüüdi

Tänases mängus tegi Premium liiga väljakukohtunikuna debüüdi 22-aastane Voiteh Karnatsevitš. Oma esimese kollase kaardi andis ta Enrico Veensalule, teise ja ühtlasi kohtumise viimase Martin Kasele. Kohe debüütmängus määras ta ka penalti.

Karnatsevitš, kellel oli avavile andmise eel nägu naerul, sai kohtumise ohjamisega hästi hakkama. Ta tegi debüüdi ka küllaltki mugavas kohas - kumbki meeskond polnud agressiivselt meelestatud ja avapoolaja lõpuks oli võitja sisuliselt selge. Suuri protesteerimisi kohtuniku otsuste peale ei esinenud.

3. Kase tegi neljanda penaltivea

Enne vooru algust käis InStati andmetel Premium liiga penaltivigade arvestuses viisikjuhtimine: kolm penaltit olid põhjustanud nii Marek Kaljumäe, Martin Kase, Stiven Raider, Tanel Tamberg kui ka Magnus Villota. Täna tõusis Kase selles arvestuses seega "ainuliidriks", tehes oma neljanda penaltivea.

Aleksandr Šapovalov. Foto: Mauri Levandi

4. Mängu parim - Aleksandr Šapovalov

Šapovalov pääses tänavu Premium liigas Flora põhikoosseisu alles teist korda. Kuna Sergei Zenjov puudus kaartide tõttu ning Rauno Allikut ja Mark Anders Lepikut kimbutavad vigastused, siis sai Šapovalov oma võimaluse. Erinevalt esimesest algkoosseisumängust kasutas ta seekord oma võimaluse suurepäraselt ära, lüües kaks väravat ja andes kaks resultatiivset söötu.

9. oktoobril kell 17.15 Pärnu Rannastaadionil

Pärnu JK Vaprus - Tallinna FC Flora  1:7 (0:3)
74. Taaniel Usta - 30., 48. Daniil Kuraksin, 35., 53. Aleksandr Šapovalov, 40. pen. Henrik Ojamaa, 73. Henrik Pürg, 79. Martin Miller

Väravasöödud: 74. x - 30., 48. Aleksandr Šapovalov, 35. x, 40. Martin Miller, 53. Ken Kallaste, 73. Vladislav Kreida, 79. Daniil Kuraksin
Hoiatused: 20. Enrico Veensalu, 39. Martin Kase
Mänguolud: +14, päikesepaisteline ilm, muruväljak väga heas seisukorras