Luup peale | Trans tegi Gruznovi juhendamisel suurepärase nädala (galerii!) (0)

Maksim Gruznov juhendas oma meeskonna Viljandis võidule. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Narva Trans teenis Premium liiga 12. vooru avamängus 1:0 võidu võõrsil Viljandi Tuleviku üle. Värava lõi 72. minutil Aleksandr Zakarljuka.

Resultatiivse söödu andis Viktor Plotnikov, kes oli vaid kaks minutit varem Chinedu Geoffrey asemele platsile astunud. Zakarljuka mängis Gerdo Juhkamist mööda ja lükkas palli tagumisse nurka. Marco Budic ulatas oma jalaga vaid palli puutuma, kuid mitte seda ära päästma.

Tuleviku jaoks oli käimasolev nädal mingis mõttes keskmine - viljandlastel oli varem võite ja kaotusi võrdselt ning on ka nüüd võrdselt. Teisalt oli see äärmuste nädal - Tulevik alistas kolmapäeval liidri Tallinna Flora ja kaotas täna viimasel kohal paiknenud Transile. Tähelepanekuid mängust:

1. Gruznovi juhendamisel Transi suurepärane nädal

Trans oli enne käimasolevat nädalat võitnud tänavu Premium liigas üheksast mängust null. Sel nädalal võtsid aga narvalased kahest kohtumisest kaks võitu, hoides mõlemal puhul oma värava puhtana, ning tõusid viimaselt kohalt kaheksandaks. Enne Tulevikku alistasid idavirumaalased Paide Linnameeskonna.

Võib-olla mängib selles oma rolli juhus, aga see on fakt: kaks Transi võidukat mängu on olnud ühtlasi just need kaks mängu, mida on peatreeneri kohusetäitja asendajana juhendanud Maksim Gruznov, kõrgliiga ajaloo parim väravakütt. Gruznovil pole võimalik püsivaks peatreeneriks saada, kuna tal puudub UEFA PRO litsents. Seetõttu peab Trans valima teiste soovijate hulgast, keda on klubi presidendi Nikolai Burdakovi sõnul väga palju.

2. Oluline tähtsus tuulel

Tänane kohtumine toimus väga tuulise ilmaga. Esimesel poolajal mängis allatuult Tulevik, teisel Trans. Pole juhus, et narvalased lõid värava just teisel kolmveerandtunnil.

Algul olid paremad võimalused Tulevikul, aga Kristjan Kase lähilöögi püüdis Aleksei Matrossov ning Herol suunas Sander Kapperi terava tsenderduse napilt mööda. Viljandlased teenisid avapoolajal palju nurgalööke. Palli hoidis siiski rohkem Trans, kodumeeskond panustas rohkem kiiretele vasturünnakutele. Külalistest pääses avapoolajal kaks korda trahvikastist lööma Aleksandr Ivanjušin, esimesel korral Karl-Romet Nõmm tõrjus ja teine löök tabas latti.

Teisel poolajal muutus Transi mänguline ülekaal suuremaks ja selle tulemusena jõuti 72. minutil tabamuseni. Kümme minutit hiljem eemaldati Maksim Tšerezov. Siis hakkas arvulises enamuses ja kaotusseisus Tulevik pikkade pallidega suruma, rünnakule saadeti keskkaitsja Marco Budic, vahetusest oli 80. minutil sekkunud viljandlaste mullune parim väravakütt Kaimar Saag. Viigiväravani aga ei jõutud.

3. Edur hankis keelu nii endale kui ka Tšerezovile

Mark Edur hankis teisel poolajal kolmeminutilise vahega järgmiseks vooruks mängukeelu nii iseendale kui ka vastaste keskkaitsjale Maksim Tšerezovile.

79. minutil libistas ta jalgadesse Martin Käosele ning sai oma hooaja neljanda hoiatuse. Mõni minut hiljem teenis lahtise palli peale jooksjate kahevõitluses Eduri vastu teenitud vea eest Tšerezov oma mängu teise kollase kaardi ja pidi platsilt lahkuma.

Transil on niigi keskkaitsjatega probleeme. Traumade tõttu puudusid täna nii Roman Nesterovski, Ofosu Appiah kui ka Bi Sehi Elysee Irie. Narvalastel on seega hädasti vaja, et järgmiseks vooruks keegi paraneks.

4. Mängu parim - Aleksandr Zakarljuka

Zakarljuka tekitas selles mängus kõige rohkem teravust. Ta lõi ainsa värava ja andis hea läbisöödu Ivanjušinile, kui viimane lõi latti.