A. LE COQ PREMIUM LIIGA
MEESTE KOONDIS
NAISTE KOONDIS
EESTLASED VÕÕRSIL
SOCCERNET
Kuigi eelnevatel aastatel on enim arenenud mängijate kategoorias nooremate pallurite sekka sattunud ka mõni "teist noorust" nautiv kogenenum mängumees, siis tänavu on valik pisut ühtlasem ning kõik väljatoodud pallurid on sünniaastaga 1990 ja hiljem.
Näiteks segas mullu TOP-10 nimekirjas kaarte toona 28-aastane Rimo Hunt, kes nüüdseks juba välismaale siirdunud on. Eelmisel aastal lisaks enim arenenud mängija tiitlile ka fännide lemmiku preemia kotti pistnud Hundi liikumine välismaale ei ole antud kategooria puhul aga üldsegi erandlik, vaid pigem reegel.
Nimelt on eelnevatel aastatel Soccerneti külastajate poolt suurimate arenejate poodiumile valitud mängijatest hiljem piiri taha pallima läinud koguni 16 nime ja seetõttu tasub järgnevat valikut kindlasti kõrgendatud tähelepanu all hoida.
Lisaks tasub mainida, et erinevalt mitmest teisest nimekirjast, on käesoleva kategooria iseloomu tõttu mitmel aastal järjest valikusse pääseda võrdlemisi keeruline. Seda tõendab hästi ka asjaolu, et tänavune kümme on eelmise aastaga võrreldes täielikult muutunud ning mullusest TOP-10-st ei leia seekord valikust kedagi.
Samas on meeldiv näha ka teatavat erandit Karol Metsa näol, kes 2012. aastal osutus meie lugejate poolt küll TOP-3 arenejaks, kuid mullu teravaimasse valikusse ei kuulunud. Nüüd on A-koondises võtmetegelaseks kujunenud Mets aga arengus veel ühe sammu edasi astunud ning üheskoos Maksim Gusseviga on tema üheks kahest florakast, kes tänavu väljatoodud valikusse pääses.
Samuti on kahe nimega esindatud Infonet, Tammeka ja Levadia, kelle kõrval leiab valikust ka Sillamäe Kalevi ja Nõmme Kalju mehe. Kellega aga täpsemalt tegu on, saab lugeda juba altpoolt. Ning kes teab, ehk saame mõnele väljatoodud nimele varsti kaasa elada juba ka mõnes välismaises liigas? Mineviku trendid igatahes sellist lootust annavad ning tähelepanelikult tasub jälgida kõigi alljärgnevate mängumeeste edasist arengut.
Enim arenenud mängijad (tähestikulises järjekorras):
Vladimir Avilov
Klubi: Tallinna Infonet
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 19
Senine hooaeg:
32 mängu (32 põhis); 1 (0 penaltist); 7; 1.
Võib kahtluseta öelda, et 19-aastase Avilovi näol on tegu Infoneti kaitseliini ühe oluliseima tugitalaga. Juba kolmandat hooaega esindusmeeskonnas (esimesed mängud esiliigas sai noormees kirja ligi kuu pärast 16. sünnipäeva, järgmisel, 2012. aastal, oli ta Kalimullini kõrval juba regulaarne põhimees - R.R.) pidevat mänguaega teeniv Avilov on meeste seas pallides pidevalt küpsenud ning kui mullu võis noormehe esituses aeg-ajalt näha veel lubamatuid prohmakaid, siis tänavusel hooajal on mees mänginud vaat et samasuguse kindlusega nagu kaitsepartnerist vanameister Andrei Kalimullin.
Kui noorte kaitsjate puhul jääb tihti vajaka just stabiilsusest, siis Avilovi 2014. aasta hooaeg näitab, et kogenud kaaslaste kõrval on ta kõvasti karastunud ning endast vanemate ja kogenenumate vastu jalga ei värista. Pikkusest tulenevalt on Avilov ka väga võimas õhuvõitlustes, kuid keskaitsjale ehk mitte nii omaselt on noortekoondislasel ka väga korralik tehnikapagas. On näha, et noormees usaldab oma pallipuudet ka ise ning nii mitmelgi korral on Avilov vastaste kastis palli vedama hakanud. Tulemuseks mitmed teenitud penaltid, neist viimati 2:0 võidumängus Levadia vastu.
Hea sööt ja tehnika lubavad noorukil efektiivselt rünnakuid algatada ning ka kiirus on Avilovil oma positsiooni kohta korralik. Pisut jääb ehk puudu plahvatusest ja stardikiirusest ning sellest tulenevalt on hooaja jooksul tema saldole kogunenud ka mehiselt kaarte. Selle kompenseerib U-21 koondises kandvaks kaitsejõuks tõusnud noormees aga tihti hea positsioonivalikuga ning kõike eelmainitut silmas pidades võib öelda, et Avilovi näol on tegu ühe lootustandvama noorega oma positsioonil ning tänavu juba ka U-23 koondises debüteerinud keskkaitsjal tasub nii välismaale siirdumise kui A-koondise osas kindlasti silma peal hoida.
Maksim Gussev
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 20
Senine hooaeg:
24 mängu (12 põhis); 2 (0 penaltist); 4; 0.
Eelmisel hooajal TJK Legionist FC Florasse siirdunud Gussev sulandus uues koduklubis võrdlemisi hästi sisse tegelikult juba mullu, kui eelnevalt II liiga kogemuse pealt tulnud noormees mitmes hooajaeelses sõprusmängus võrke sahistas ning aeg-ajalt ka meistriliigas põllule pääses. Siiski jäid kiire noormehe peamised teod mullu veel peamiselt esiliigasse, aga tänavuse hooaja eel realiseeris ta eelnevalt üles näidatud potentsiaali ka kõige kõrgemas seltskonnas.
Alustuseks sai endine Legioni mees esimese kutse noortekoondisesse ning U-21 Sinisärkide eest mitmeid olulisi väravaid löönud Gussev hakkas hooaja jooksul aina enam kindlust leidma ka kõrgliigas. Noorteklassides nii keskväljal kui eespoolgi mänginud U-21 koondislane on tänavu tegusid teinud eelkõige äärel ning võib öelda, et seal pääsevad Gussevi tugevad omadused ka kõige paremini esile.
Hooaja jooksul kaks üliolulist väravat Infoneti võrku löönud Gussev on arvukatel kordadel Flora äärde toonud vajalikku teravust kiirete läbimurrete ning ennastsalgava kaitsetöö näol. Lisaks heale tehnikale ja palliga liikuvusele on noormehe pagasis ka korralik löök. Ja kõike seda ühte patta pannes on Gussevi näol tegemist tänapäeval aina enam hinda mineva kiire ja terava ääremehega, kelles peitub sisu järgmistel hooaegadel veelgi kandvamat rolli mängida. Aga ka juba tänavu oli 20-aastane winger Florale väga vajalik lisakäik, kes lisaks enda loodud olukordadele tekitas arvukalt teravusi ka teistele.
Robert Kirss
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Ründaja/Ääreründaja
Vanus: 20
Senine hooaeg:
22 mängu (9 põhis); 7 (0 penaltist); 0; 0.
Sarnaselt Gussevile tuli mullu kõrgliiga tõelise tipu juurde esimest kõrgliigakarastust saama pärnakas Robert Kirss. Siiski lõpetas noormees toona veel kodulinnas gümnaasiumit ning kuna seetõttu oli esindusmeeskonna trennidest osavõtt suveni episoodiline, ei suutnud ründemees kõrgliigas veel eelmisel aastal läbimurret teha, pääsedes murule vaid neljas mängus. Samal ajal näitas suvepealinna mees aga head minekut Kalju duubli eest, lüües nende ridades 16 väravat.
Kuna tänavuse hooaja algul saadeti Vladimir Voskoboinikov Hiina laenule, siis loodeti nende näitajate pealt noormehest nii mõndagi ning hooaja jooksul ongi Kirss endale erinevate asjade kokkulangemisel suutnud korralikult mänguminuteid koguda. Vahepeal kerget vigastuspausi pidanud Kirss on eriti sagedaseks külaliseks algkoosseisus kujunenud alates suve teisest poolest ning arvestades noormehe eelnevat minimaalset kokkupuudet meistriliigaga, võib öelda, et pärnakas on kõrgliiga tempoga ka võrdlemisi hästi kohanenud.
Noorteklassis koos praegu Tartu Tammekas palliva Tauno Tekkoga keskväljal tegutsenud Kirss on Kaljus eelkõige pallinud tipus või äärel ning ka nendel positsioonidel on nooruses omandatud hea tehnika tugevaks abimeheks. Samuti on edurivimees silma paistnud oma huvitavate ja ootamatute lahendustega, mis tihti Kalju rünnakutele vajalikku teravust ja x-faktorit lisavad. Lisades siia veel korraliku kiiruse nii palliga kui pallita mängus, võib öelda, et U-21 koondislase näol on tegu mitmekülgse ja põneva ründajaga, kes kõrgliigakogemuse kasvades järgmine hooaeg veelgi suurema arenguhüppe teha võib.
Mihhail Lavrentjev
Klubi: Sillamäe Kalev
Positsioon: Väravavaht
Vanus: 24
Senine hooaeg:
17 mängu (17 põhis); 9 (0 penaltist); 0; 0.
Eelnevalt meistriliigas FC Kuressaaret ja Paide Linnameeskonda esindanud Lavrentjev leidis heade esituste tulemusena tänavu endale lõpuks koha ka professionaalses klubis, kui Sergei Ratnikovi kutsel mees Sillamäe Kalevisse siirdus. Ja just professionaalse ja pideva treeningu läbi on noorteklassides ka Levadiat esindanud puurilukk tänavu korraliku arengu läbi teinud. Kui juba Kuressaare ja Paide ridades tegi Lavrentjev tihti supertõrjeid ja hoidis oma meeskonda pinnal, siis sadamalinnas on kindamees kõvasti juurde pannud just stabiilsuses.
Hooaja algul aeg-ajalt isegi Sillamäe kolmas valik postide vahel olnud Lavrentjev murdis end esikindaks juuli lõpus, kui mitmel puhul oli ebakindlust üles näidanud Mihhail Starodubtsev. Kolleegi vormikõvera languse tõttu oma võimaluse saanud Lavrentjev kasutas tekkinud olukorra ka suurepäraselt ära ning alates augusti algusest on mees end Sillamäe postide vahel kindlaks esimeheks naelutanud. Lavrentjevi tugevat panust Sillamäe edusse näitab ka tõik, et mängudes, kus Sillamäe võrku on kaitsnud 24-aastane puurilukk, on Sillamäe kaotanud kaks, viigistanud ühe ning võitnud kõik ülejäänud 13 matši.
Lisaks on pikakasvuline väravavaht tänavu Esiliiga B tasemel tegutsenud ka väljakumängijana ning duubli ridades isegi võrku sahistanud Lavrentjev on mitmel puhul näidanud, et jalaga mängides tunneb ta end võrdlemisi koduselt. Samuti on esiliigas ka TJK Legioni väravat kaitsnud Lavrentjevi tugevusteks korralik liikuvus ja head refleksid. Kiitust väärib veel tõik, et Lavrentjev tekitab kaitsjates kindlustunnet, proovides tema suunas tulevad pallid võimalusel püüda ja mitte lihtsalt neid umbropsu enda ette tõrjuda.
Manucho
Klubi: Tallinna Infonet
Positsioon: Ründaja
Vanus: 24
Senine hooaeg:
30mängu (30 põhis); 27 (5 penaltist); 8; 1.
2010. aastal Nõmme Kaljuga liitunud Elevandiluuranniku mees on ehe näide sellest, mida liigaga kohanemine ja pidev töö teha võib. Ilmselt mäletab nii mõnigi kodune vutifänn, kuidas tundmatu Aafrika ründaja esimesel aastal Kaljus eriti kellelegi muljet ei avaldanud ning positsioonivaliku ja jõuga tihti kaitsjate poolt ära nulliti. Seejärel saadeti edurivimees laenule esiliigasse Kohtla-Järvele, kus aja jooksul hakkas kogunema aina enam väravaid ning see ei jäänud märkamata toona samuti esiliigas pallinud Infonetil, kes Manucho endale krahmas.
Infoneti jaoks osutus endise Kalju mehe soetamine tõeliseks jackpot'iks, kui Manucho esiliigas 31 väravat lõi, liiga parimaks mängijaks ning suurimaks väravakütiks krooniti ning selle kõige tipuks veel Infoneti meistriliigasse tõstis. Paraku kõrgliigas nii Infonetil kui Manuchol esimene aasta niivõrd kõrgelennuliselt ei möödunud ning ühiselt kõrgliigaga kohaneva Infonetiga tuletas meistriliiga tempot meelde ka Manucho, kes teenis küll pidevat mänguaega, aga eelmise hooaja tabamustest kaugele jäi ning hooaja kuue liigaväravaga lõpetas.
Kuigi potentsiaali näitas Manucho välja ka varem, siis tõeline läbimurre toimus elevandiluuranniklasel just tänavu, kui mitmekülgne ründaja lõi väravaid vaat et igaühele ning ükskõik mis asendist - 27 liigaväravat on kogunenud penaltite, karistuslöökide, peatabamuste, osavate triblingute ja täpsete suunamiste tulemusena. Väga oluline roll on Manuchol ka kaitsefaasis, kus vastate trahvilöökide ajal tihti just Elevandiluuranniku ründaja kõige kõrgemale kerkib ja suurema ohu klaarib. See näitab hästi kuivõrd lai ampluaa füüsilisel ründajal on ning kuigi Infonet mullu Manuchoga lepingut kahe aasta võrra pikendas, siis ei ole välistatud, et tugevad esitused viivad mehe järgmiseks hooajaks juba uutele jahimaadele.
Karol Mets
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg:
34 mängu (34 põhis); 0 (0 penaltist); 4; 0.
Juba 2011. aastal vaikselt Flora esindusmeeskonnas kanda kinnitama hakanud Mets pani paljud koduse vuti jälgijad endast laiemalt rääkima väga tugeva 2012. aasta järel. Selle tulemusena loodeti endiselt Viljandi Tuleviku mehelt mullu tõelist läbimurdehooaega, kuid teatav ebastabiilsus kõrgeimaid ootusi siiski ei täitnud. Küll aga on noormees kuhjaga kõikide ootused täitnud tänavu ning mullu aasta lõpus veel teatava küsimärgina A-koondisesse kaasatud Mets on lisaks tugevatele esitustele Floras kujunenud Sinisärkide tõeliseks võtmetegelaseks.
Eelnevalt Raio Piiroja mantlipärijaks peetud Mets on oma ehitava mängustiiliga hetkel pigem liikumas hoopis Ragnar Klavani kingades. Nimelt võimaldab Metsa tugev sööt, väljakunägemine ja meeletu tahe mängitada teda mitmel positsioonil ning mulk on näidanud, et erinevatel kohtadel on ta ka kiire kohaneja. Kompromissitu võitlejana tuntud Mets on tänavu kujunenud täiesti asendamatuks mängumeheks nii koondises kui klubis ning kuigi Flora on endale lasknud lähikonkurentidest enim - 33 - väravat, siis on see olnud pigem tingitud katsetustest ja lappimistest äärekaitses.
Ka õhus peremehetsev Mets ei karda olenemata vanusest julgelt juhendada kaitseliini ning kogu meeskonda. Samuti on Mets palli võitmisel ja vaheltlõikamisel piisavalt nahaalne, et noormehel ei tundugi justkui vahet olevat, kas vastas on Zlatan Ibrahimovic, Wayne Rooney või hoopis Jevgeni Kabajev. Igatahes võib öelda, et eelnevalt näiteks FC Kopenhaageni ja Brescia Calcio juures testimisel viibinud Mets on tänavuse tähelennuga tõusnud kindlasti nii mitmegi teise klubi huviorbiiti ja hetkeseisuga on tegu Premium liiga ühe kuumima müügiartikliga.
Artur Pikk
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg:
32 mängu (32 põhis); 2 (0 penaltist); 3; 0.
Vahetult pärast 18. sünnipäeva Tartu Tammeka ridades meistriliiga debüüdi teinud Pikk kohanes kõrgliigas sisuliselt koheselt ning taaralinnas laenulepingu alusel pidevat mänguaega teenides kutsuti ta 2012. aasta suvel tagasi Levadiasse, kes nägi noores vasakkaitsjas potentsiaali juba varem, ostes 2009. aastal noormehe mängijaõigused Pika kasvatajaklubilt Velldoriselt.
Värskelt U-19 EM-ilt tulnuna murdis Pikk end koheselt algkoosseisu ka Levadias ning järgnevate hooaegade jooksul ei olegi ülimalt stabiilne noormees seda kohta loovutanud. Juba eelnevatel aastatel Levadia asjapulkade poolt üheks lootustandvamaks nooreks peetud Pikk on tänavu lõpetamas juba oma neljandat täishooaega kõrgliigas ning võib öelda, et loogilise sammuna on käesolev aasta kujunenud noormehele nii mõneski mõttes läbimurdehooajaks. Esimesed sammud A-koondises panid Pika talenti märkama ka need, kes eelnevalt noormehe käekäiku ehk niivõrd pingsalt jälginud ei olnud.
Igatahes on kindlust ja kvaliteeti Pikk üles näidanud juba varasemalt ning kogemuste kogunedes on noormees aina julgemalt ja efektiivsemalt toetamas ka rünnakuid, moodustades vasakul äärel koos Dmitri Krugloviga kiirrongi, millele koduliigas vähestel vastumürki on. Selle kõige juures ei unusta Pikk ka kaitsetööd ning sarnaselt Metsaga on Pikal kindlasti piisavalt oskusi, et vaikselt juba ka välismaa poole kiigata. Nüüd jääb üle vaid küsimus, et olukorras, kus pärast laigulise vormi nagisseriputamist võib teda suhteliselt kohe ees oodata mõni testimine välisklubis, siis kas ja kuidas võib mehe pallitunnetust ning vormi mõjutada tõik, et ligi kaks kuud veedab ta veel kaitseväes igapäevast pallitrenni saamata.
Igor Subbotin
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Ründaja/parempoolkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg:
32 mängu (29 põhis); 28 (2 penaltist); 5; 0.
Kuigi neljandat hooaega Levadia põhimehena lõpetava Subbotini kaasamine antud valikusse võib esmaspilgul tunduda pisut pentsik, siis tuleb tõdeda, et tänavune hooaeg avas 24-aastase mängumehe erinevate asjade kokkulangemisel täiesti uue, ja sealjuures vägagi efektiivse nurga alt. Kuigi juba enne oli teada Subbotini hea positsioonivalik, korralik löök ja kiirus, siis tänavu tipuründaja kohale nihkudes moodustasid need kõik kokku peatamatu kombinatsiooni.
Sarnaselt eelmistele hooaegadele alustas Subbotin hooaega paremal äärel ning pärast mõningasi katsetamisi oli seal ka tuntud headuses, tsenderdades kvaliteetseid palle alla, murdes ise läbi ja lüües ka vajadusel peale. Siiski suunati Subbotini peale eriti pingsad silmad pärast seda, kui ta Artur Rätteli vigastuse ning Arsenij Buinickij ja Vladislav Ivanovi lahkumise tulemusena ründajate põuas edurivisse tõsteti. Tipus mängides pääsesid Subbotini eelmainitud tugevused veelgi paremini esile ning eelnevalt peamiselt kas kauglööke või tsenderdusi peaga väravasse suunanud Subbotin hakkas vastaste kastis pakkuma huvitavaid ja teravaid lahendusi, mis nüüdseks juba 28 väravaga päädinud on.
Kuigi aeg-ajalt on veel pisut tunda, et tipuründaja pole Subbotini päris "sünnipärane" koht, siis vähemalt kodusel tasemel on ta antud positsioonil heal päeval peatamatu. Samuti on võrdlemisi lühikese ajaga hästi toimima saanud Subbotini ja Ingemar Teeveri vaheline koostöö, mis õnnestumise korral päris vaatemängulisi lahendusi publikule on pakkunud. Igal juhul võib öelda, et mai lõpus A-koondises debüteerinud Subbotin osutus Levadiale mitmete ründajate äralangemise järel eesliinis ülivajalikuks jõuks ning suvel Marko Kristali sõnul "hirmuäratavalt heas hoos olnud" väravakütt tunnistas hiljuti ka ise, et arvukad tabamused pole ka piiri taga tähelepanuta jäänud.
Geir-Kristjan Suurpere
Klubi: Tartu Tammeka
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 19
Senine hooaeg:
27 mängu (22 põhis); 3 (0 penaltist); 4; 0.
2012. aasta lõpus veel olude sunnil Tammeka duubli ridades üleminekumängudes väravavahina (!) tegutsenud Suurpere on olnud tänavuse hooaja üks ootamatumaid esiletõusjaid. Nimelt alustas 19-aastane Suurpere mullu Tammeka duubli eest vaid neljal korral algkoosseisus ning noormees on hiljuti ka ise sõnunud, et eeldas tänavuse hooaja eel pigem pingilt alustamist ning seejärel vaikselt koha eest võitlemist.
Ilmselt pisut ka endale üllatuseks usaldati noorteklassis FC Elvas paremkaitsjana alustanud Suurpere aga juba teises liigamängus FC Flora vastu algkoosseisu ning täismängu teinud paremäär hakkas seejärel aja jooksul aina enam peatreener Indrek Koseri usaldust võitma. Meeletu tahtega silma paistev Suurpere alustas hooaega heas mõttes naiivse noorukina, kes ehk algul pisut kõrgliigas veel väristas ning kõikides olukordades kõige külmemat pead hoida ei suutnud. Hooaja jooksul on väle parempoolkaitsja aga silmnähtavalt küpsenud ning alates mai lõpust regulaarseks algkooseisumeheks saanud Suurpere sobib Tammeka mänguskeemi justkui valatult.
Ka suuremate vastu palli vallata soovivatele tartlastele on 19-aastane paremäär suurepärane täiendus, kes on korraliku töövõimega ning suudab ka kõrgematel kiirustel hästi palli vallata. Premium liigas küpsemisega on Suurpere märgatavalt rahulikumaks muutunud ka värava ees ning vastaste eest jooksu pistes ja ilusaid lööke võrku keerutades on noormehe kontole aastaga kogunenud ka kolm liigaväravat, millega Tammeka tänavuse hooaja komeet jagab meeskonna resultatiivsustabelis uhket kolmandat kohta.
Rasmus Tauts
Klubi: Tartu Tammeka
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 17
Senine hooaeg:
27 mängu (22 põhis); 1 (0 penaltist); 4; 1.
Erinevalt Suurperest sai 17-aastane Rasmus Tauts kõrgliiga õhku pisut nuusutada juba mullu, kuid läbimurdehooajaks osutus muuhulgas ka Wolfsburgi akadeemias treenimas käinud Tautsile just tänavune aasta. Eelmisel aastal vanusest tulenevalt veel liialt lihtsalt palli pealt äralükatav Tauts võitles tänavu olenemata vastasest mitme mehe eest ning ei kartnud ka suurematele paar teravamat sõna öelda või selja tagant pisut jalga togida.
Kuigi 1997. aastal sündinuna jääb Tautsi füüsis kõrgliiga jaoks ehk veel pisut puudulikuks, siis on näha, et noormees on aastaga ka selles osakonnas kõvasti juurde pannud ning on loomulik, et aastate kogunedes tuleb järgi ka kehaline areng. Tasub mainida ka seda, et kõrvaltvaatajale ehk pisut nurgelise jooksustiiliga Tauts suudab teatava kehalise allajäämise paigata kõva tahte ja suure kiirusega, mis ei kao ka palliga olles.
Samuti on noor äärepoolkaitsja vägagi korraliku väljakunägemisega, mis aitab tal leida lahendusi ka meeskonnakaaslastele. Kõva rabelejena tasub Tautsi kiita ka selles osas, et hoolimata mängukäigust suudab ta kesta kõik 90 minutit ning teha otsustava spurdi vastase kasti ka üleajal. Üldiselt end väga kõva tööloomana tõestanud Tauts on oma tegudega näidanud, et tema eesmärk on jõuda kõige teravamasse tippu. Liites Tautsi füüsilised eeldused ja varajase kogemuse kõrgliigas meeletu tahtega, jääb üle vaid põnevusega oodata, mida huvitavat jaanuaris täisealiseks saav noormees meile järgnevatel hooaegadel pakkuda suudab.
Napilt jäid valikust välja: Matvei Igonen, Tanel Melts, Trevor Elhi (kõik Infonet), Karl-Eerik Luigend (Flora), Sander Sinilaid (Paide), Jorge Rodrigues, Henrik Pürg (mõlemad Kalju), Ilja Antonov (Levadia), Hindrek Ojamaa (Tammeka/Kalju), Svjatoslav Jakovlev, Artom Škinjov (mõlemad Trans), Daniil Ratnikov, Nikolai Mašitšev (mõlemad Sillamäe), Kevin Kaivoja (Jõhvi).
Eelmiste aastate Meistriliiga enim arenenud mängijad:
2013: 1. Rimo Hunt, 2. Aleksei Jahhimovitš, 3. Trevor Elhi
2012: 1. Ilja Antonov, 2. Karl-Eerik Luigend, 3. Karol Mets
2011: 1. Marko Meerits, 2. Ken Kallaste, 3. Hannes Anier
2010: 1. Jüri Jevdokimov, 2. Siim Luts, 3. Albert Prosa
2009: 1. Sander Puri, 2. Igor Morozov, 3. Andero Pebre
2008: 1. Sander Puri, 2. Henri Anier, 3. Sander Post
2007: 1. Taijo Teniste, 2. Kaimar Saag, 3. Jarmo Ahjupera
2006: 1. Nikita Andrejev, 2. Ats Purje, 3. Andrei Sidorenkov
2005: 1. Tarmo Neemelo, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Sander Puri
Loe Soccernet.ee kokkuvõtteid Premium liiga hooajast 2024!
Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" nii helis kui ka pildis!
Soccernet.ee pikemad intervjuud, reportaažid, persoonilood, arvamused ...
Nelja-aastase pausi järel naaseb naiste saali Meistriliiga, kõikidel soovijatel ei lubata osaleda
Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:
Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid:
Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?