Meistriliiga parimad noored ja vanameistrid 2011 (6)

Foto: Hendrik OsulaMeistriliiga hooaja kokkuvõtted jõuavad noorteni juhuse tahtel päev pärast seda, kui 18-aastase Hannes Anieri kaks väravat aitasid Tallinna Floral kindlustada meistritiitli.

Anier kuulub ka meie viienimelisse noorte eelvalikusse, mida oli tegelikult üsna keeruline kokku panna, sest 1993. aastal sündinute aastakäik on rikkalik ning sisaldab ilmselt mitmeid tulevasi Eesti A-koondislasi.

Kõik eelneval viiel aastal Meistriliiga parimaks noormängijaks valitud poisid on pääsenud mängima piiri taha. Tõsi, neist Henri Anier naasis eelmisel aastal Florasse ja tegi tänavu tegusid koos vennaga.

Vanameistrite kategoorias kaitseb tiitlit Tallinna Levadia keskväljamootor Konstantin Nahk, kes on valitud parimaks kahel eelneval aastal järjest.

Parimate noorte valikusse arvestame tänavu 1993. aastal ja hiljem sündinud mängumehi. Vanameistriteks loeme 1978. aastal ja varem sündinuid.

REKLAAM

Parimad noormängijad:

Foto: Hendrik OsulaHannes Anier
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Ründaja
Sünniaeg: 16.01.1993 (18)
Senine hooaeg: 24 mängu (9 põhikoosseisus), 9 väravat ja 1 kollane kaart

Kaks aastat duublis veetnud noorem Anier sai lõpuks enda võimaluse ning kasutas selle ka edukalt ära, teenides aja jooksul üha rohkem mänguaega ja lõpetades hooaja juba põhikoosseisu piiril.

Mängustiililt meenutab ta kolme aasta tagust Henrit, aga on veel teravam, agressiivsem ja pakub pidevalt ootamatuid lahendusi. Kogemuste lisandudes paraneb ka mängulugemine.

Üldjoontes peetakse Hannest oma vennast andekamaks, kuigi Henri lõi kolme aasta eest Flora põhimeeskonna eest isegi rohkem väravaid ja valiti aasta noormängijaks. Hannes sai Meistriliigas püssi lahti alles juulis, ent pärast seda paugutab ta juba regulaarselt.

Foto: Gertrud AlatareBert Klemmer
Klubi: FC Viljandi
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Sünniaeg: 15.10.1993 (18)
Senine hooaeg: 14 mängu (14 põhikoosseisus), 1 värav, 7 kollast ja 1 punane kaart

Klemmer läbis hooaja ettevalmistuse juba Flora põhimeeskonnas, oli pool hooaega Flora duubli põhimees ning siirdus juulis Viljandisse, kus sai kirja oma esimesed Meistriliiga mängud ja tõusis otsekohe ka seal põhitegijaks.

Väga agressiivse mängustiiliga, aga samas loov mängujuht tõestas Viljandis, et tal on olemas kõik eeldused jõuda karjääris kaugele.

Kompromissitu ja kartmatu võitlejana läheb ta teinekord üle piiri, teenides nii noore mängija kohta tavatult palju kollaseid ja ka punaseid kaarte.

Foto: Gertrud AlatareKarol Mets
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Keskkaitsja
Sünniaeg: 16.05.1993 (18)
Senine hooaeg: 15 mängu (14 põhikoosseisus), 1 värav ja 1 kollane kaart

Flora tugevat keskkaitsjate valikut vaadates on omamoodi ime, et üks 18-aastane poiss sel positsioonil üleüldse mänguaega teenis. Aga hooaja lõpetas Mets juba pigem põhi- kui varumehena.

Oma roll selles on olnud ka meeskonnakaaslaste vigastustel, kuid võimaluse võitles Mets endale ise kätte heade esitustega U-19 koondises.

Kujult meenutab ta natuke Raio Piirojat ning peapallid on ka tema trumbiks, aga Metsa tehnilised eeldused on tunduvalt paremad. Kogenematusest satub veel sisse väiksemaid ja suuremaid prohmakaid, kuid suure võitlusega lapib ta enda vigu ning mängulugemist võib tema vanuse kohta lugeda väga heaks.

Foto: Rein MurakasArtur Pikk
Klubi: Tartu Tammeka
Positsioon: Vasakkaitsja
Sünniaeg: 05.03.1993 (18)
Senine hooaeg: 27 mängu (27 põhikoosseisus), 1 värav ja 1 kollane kaart

Kui meil oleks kategooria "Meistriliiga mees metsast", siis oleks Pikk ilmselt peafavoriit. Aga miks mitte ka parima noormängija favoriitide seas, sest ta tegi Tammekas stabiilselt tugeva hooaja.

Varem teises liigas Tartu HaServi eest mänginud poiss võttis Tammekas kogenud kaitsjate nina eest kiiresti põhikoosseisu koha ära ja hoidis vasakkaitsja positsiooni kindlalt enda käes.

HaServi "vanade kalade" seas mehistunud Pikk on oma vanuse kohta üllatavalt jõuline ja küpse mängustiiliga. Tal on korralik söödutehnika ja ta suudab end hästi tsenderdama mängida. Saab näha, kas tema mängijaõiguseid omav Levadia kutsub ta juba tuleval hooajal pealinna.

Foto: Gertrud AlatareMartin Ustaal
Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: Keskpoolkaitsja/äär
Sünniaeg: 06.02.1993 (18)
Senine hooaeg: 21 mängu (13 põhikoosseisus), 2 väravat ja 2 kollast kaarti

Levadiast hooajaks Paidesse laenatud poolkaitsja tõestas, et saab Meistriliiga tasemel korralikult hakkama, tõustes suveks juba selle hooaja suurüllataja põhitegijate sekka.

Hooaega alustas Ustaal veel pingil, aga oma Meistriliiga debüütmängus FC Kuressaare vastu sai ta jala valgeks ja sealt edasi läks kõik ülesmäge.

Hea tehnika ja platsinägemisega nooruk võib nii lõhkuda kui ka ehitada, tegutsedes edukalt nii keskväljal kui ka äärel.

Eelmiste aastate parimad noormängijad:

2010: 1. Marko Meerits, 2. Maksim Podholjuzin, 3. Kaarel Torop
2009: 1. Joonas Tamm, 2. Andero Pebre, 3. Taavi Viikna
2008: 1. Henri Anier, 2. Martin Tšegodajev, 3. Rauno Alliku
2007: 1. Sergei Zenjov, 2. Christian Kõrtsmik, 3. Igor Morozov
2006: 1. Nikita Andrejev, 2. Sander Puri, 3. Kaimar Saag

Parimad vanameistrid:

Foto: Gertrud AlatareTeet Allas
Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: Keskkaitsja
Sünniaeg: 02.06.1977 (34)
Senine hooaeg: 28 mängu (26 põhikoosseisus), 1 värav ja 2 kollast kaarti

Allase ja väravavaht Martin Kaalma kogemused (nad jagavad muideks 369 mänguga Meistriliiga ajaloo tabelis 7.-8. kohta) kuluvad Paidele marjaks ära.

73 korda ka koondist esindanud kaitsja lisas amatöörmeeskonna kaitseliinile tublisti kvaliteeti ning kindel kaitse ongi olnud üks Paide edu võtmeid. Kogenud ja autoriteetse eeskujuga on paranenud terve kaitseliini stabiilsus ja mängulugemine.

Paide mängib kaitsest palju pikki palle ette ja Allasel on selles oluline roll. Lisaks kujutavad ohtu tema pommkaristuslöögid.

Foto: Hendrik OsulaMarius Bezykornovas
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Keskpoolkaitsja/tagumine ründaja
Sünniaeg: 22.08.1976 (35)
Senine hooaeg: 32 mängu (30 põhikoosseisus), 13 väravat (neist 2 penaltist) ja 2 kollast kaarti

Transist käib igal aastal läbi ohtralt leegionäre, kellest püsima jäävad aga vaid üksikud. Kas või juba see on märk endise Leedu koondislase olulisusest Narva meeskonnale.

Bezykornovase panust ei saa alahinnata Aleksandrs Cekulajevsi väravarekordi püstitamise juures. Endise Leedu koondislase briljantsetel söötudel on olemas korralik realiseerija ja nende koostöö sujub ideaalselt.

Äärmiselt loov, kuid mitte eriti kaitsetööd rügav keskpoolik mängis sel hooajal kohati isegi teise ründaja kohal või rollis, mida oleme tundma õppinud Konstantin Vassiljevilt Eesti koondises. Löödud väravate arv näitab, et ka tal endal on realiseerimisega kõik parimas korras.

Foto: Hanna OdrasVitali Leitan
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Ründaja/vasakäär
Sünniaeg: 01.12.1978 (32)
Senine hooaeg: 28 mängu (28 põhikoosseisus), 20 väravat (neist 1 penaltist) ja 3 kollast kaarti

Levadia läbi aegade parim väravakütt pidi sel hooajal kohanduma uue rolliga, vahetades ründejõudude puudusel vasaku ääre tipuründaja koha vastu.

Hooaja eel loodeti palju noortelt ründajatelt Artur Rättelilt ja Nikita Koljajevilt, aga ikka ja jälle pidi just Leitan meeskonna kastanid tulest välja tooma. Väravaid koguneski paras hulk, kuid alternatiivide puudus jättis tema vigastuse ja alavormi ajal edurivisse suure tühimiku.

Leitanist sai Nahki järel neljas mängija, kes jõudnud 400 Meistriliiga mänguni (kokku praegu 406), ning löödud väravate osas tõusis ta koguni kolmandaks, peatudes hetkel 158 juures.

Foto: Hendrik OsulaKonstantin Nahk
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Sünniaeg: 10.02.1975 (36)
Senine hooaeg: 28 mängu (28 põhikoosseisus), 8 väravat (neist 4 penaltist) ja 5 kollast kaarti

Sel hooajal pakkus Nahk enim kõneainet mänguvälise intsidendiga, otsustades teadmata motiivil teha Tallinna derbi tulise lõpu järel Flora kapteni suunas Hitlerit jäljendava žesti. Ta vedas sellega enda meeskonda alt, tuues klubile negatiivset tähelepanu ja teenides ise mängukeelu. Tagatipuks läks see talle maksma kaptenipaela.

Väljakul näidatut saab positiivsemalt meenutada, kuigi meeskonna hooaeg läks aia taha. 36-aastaselt on ta jätkuvalt üks Meistriliiga loovamaid mänguehitajaid ning oli jällekord terve hooaja vältel seitsmekordse Eesti meisterklubi keskväljaliider.

Nahk jõudis kolmanda mängijana Meistriliiga ajaloos 400 liigamänguni (kokku praegu 424) ning hoiab väravaküttide tabelis 147 tabamusega viiendat kohta. Korra sahistas ta sel hooajal võrku ka oma väljakupoolelt, üllatades FC Viljandi väravavahti. Samale oli ta lähedal ka euromängus Luksemburgi klubi vastu.

Foto: Rein MurakasTomas Rimas
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Keskkaitsja
Sünniaeg: 02.05.1978 (33)
Senine hooaeg: 35 mängu (35 põhikoosseisus), 1 värav ja 1 kollane kaart

2005. aastal parimaks kaitsjaks valitud leedulane püsib teist hooaega Transis pallides jätkuvalt tippvormis. Narva meeskond on sel aastal kaitse paremini pidama saanud ning Rimas on kaitseliini üks liidreid, tehes siiani kõik mängud kaasa algusest lõpuni.

Hea kohavalik ja peamäng ning reeglite piires agressiivne kehamäng korvavad Transi keskkaitses nappivat kiirust.

Tema paariliseks on seejuures veel viis ja pool aastat eakam Stanislav Kitto, nii et kogemusi jagub Transi tagaliini rohkem kui küllaga.

Eelmiste aastate parimad vanameistrid:

2010: 1. Konstantin Nahk, 2. Sergei Terehhov, 3. Andrei Kalimullin
2009: 1. Konstantin Nahk, 2. Aleksei Naumov, 3. Dmitri Skiperski
2008: 1. Marek Lemsalu, 2. Sergei Terehhov, 3. Konstantin Nahk
2007: 1. Toomas Tohver, 2. Dmitri Lipartov, 3. Marek Lemsalu

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Klamber   •  
(82.131.26.***)
Seltsimees Nahk jäi küll rohkem silma noortele omaste lollustega kui vanameistri küpsusega.
juu   •  
(88.196.219.***)
noored alates 1993 on küll liiga kitsendatud valik. kas 1992 Baranov ei ole noor? võitles end sellel hooajal Floras väljakule. või Liivamägi, Indermitte, Reiman jne.
keemik   •  
(90.191.127.***)
Mulle imponeeris sel hooajal enim Karol Mets!
Raud   •  
(91.208.26.***)
Nendest valikutest eelistaks ka Karol Metsa.
Englishman   •  
(88.196.241.***)
Noorte seas on ikka väga raske valik, aga võtaks siis Anier, Klemmer ja Mets
jkj   •  
(84.50.125.***)
Gruznov kus?

Sisene
LEVADIA-FLORA
PARIMAD KESKVÄLJAMEHED
Premium liiga parimad poolkaitsjad 2021
LEVADIA-FLORA
MUUTUSED IDARINDEL
Ametlik: Narva Transi asub juhendama nimeka soomlase isa
VÄLISLIIGAD
JUTUD-JUTUD-JUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Levadia tiitlišanss on ca 70 protsenti, aga aasta edukaim võistkond ikkagi Flora
VÄLISMAA PARIMAD
PARIMAD KAITSETALAD
Premium liiga parimad kaitsjad 2021
KOKKUVÕTTED 2021
SILM PEALE!
Vooluga kaasa liikumist armastav Jürgen Henn: mängu ajal olen pulsikellale päris kõrgeid numbreid saanud
HOOAEG LUUBI ALL
Premium liiga enim arenenud mängijad 2021
Premium liiga hooaja enim arenenud mängijate valik sisaldab tänavu läbimurde teinud noori, aga ka mõningaid hiliseid avanejaid, kelle hulgast ühe mehe võiks ristida suisa igaveseks arenejaks.
KOKKUVÕTTED 2021
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
30
25
2
3
81:31
77
2.
Tallinna FC Flora
30
22
7
1
83:20
73
3.
Paide Linnameeskond
31
17
8
6
61:32
59
4.
Nõmme Kalju FC
31
13
6
12
54:39
45
5.
Tallinna JK Legion
31
11
7
13
49:46
40
6.
JK Narva Trans
31
8
6
17
34:61
30
7.
FC Kuressaare
30
10
4
16
39:47
34
8.
Viljandi JK Tulevik
30
9
3
18
39:62
30
9.
Tartu JK Tammeka
30
7
4
19
34:72
25
10.
Pärnu JK Vaprus
30
5
3
22
24:88
18
HOOAEG LUUBI ALL

Loe Soccernet.ee põhjalikke Premium liiga hooaja kokkuvõtteid!

SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
77
Tallinna FC Flora
73
Paide Linnameeskond
59
Nõmme Kalju FC
45
Tallinna JK Legion
40
JK Narva Trans
30
FC Kuressaare
34
Viljandi JK Tulevik
30
Tartu JK Tammeka
25
Pärnu JK Vaprus
18
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK