Meistriliiga parimad noored ja vanameistrid 2012 (7)

Kristen Viikmäe pani karjäärile võiduka punkti. Foto: Hendrik OsulaAastad ei ole vennad. Mullu saime rõõmustada, et 1993. aastal sündinud on Meistriliiga ukse jõuliselt lahti löönud, tänavu on noormängijate valik pehmelt öeldes kesine.

Soccernet.ee kokkuvõtete tavapärase vanusepiirangu sisse mahuvad vaid kolm mängijat, kes on sel aastal vähegi arvestataval määral mänguaega teeninud.

Et hoida järjepidevust ning mitte devalveerida noormängija mõistet (sest Meistriliiga kubiseb niigi noortest mängijatest ja see kategooria võiks jääda päris värskele verele), siis piirdumegi seekord kolmenimelise valikuga.

Kummalisel kombel on sel aastal kokku kuivanud ka veteranmängijate valik, aga viis tasemel vanameistrit välja valida ei valmista siiski probleeme. Lõviosa neist tuleb Nõmme Kaljust, Narva Transist ja Paide Linnameeskonnast, kes väärtustavad Meistriliiga üleüldise nooruse taustal ka suuri kogemusi.

Parimate noorte valikusse kuuluvad tänavu 1994. aastal ja hiljem sündinud mängumehed, vanameistrite sekka 1979. aastal ja varem sündinud.

REKLAAM

Parimad noormängijad:

Foto: Gertrud AlatareRene Puhke
Klubi
: Paide Linnameeskond
Positsioon: Parempoolkaitsja
Sünniaeg: 16.08.1994 (18)
Senine hooaeg:
10 mängu (1 põhis); 0 (0 penaltist); 1; 0.

Puhke tõusis oma heade esitustega Paides esile juba eelmisel hooajal enne oma 17. sünnipäeva. Käesolevaks hooajaks registreeritigi ta Linnameeskonna esindusvõiskonda.

Peamiselt parempoolkaitses mängiv U-19 koondislane loob äärel teravusi ja panustab korralikult ka kaitsesse. Paide äärtel valitseb päris korralik konkurents, mis on jätnud talle vähem mänguaega kui mullu, aga enda vanuse kohta on seda siiski normaalselt.

Hooaja algust pidi Paide oma kasvandik kõrvalt vaatama, kuid hooaja edenedes tõusis ta nii tagasi Linnameeskonna koosseisu kui ka koondise põhimeheks.

Foto: Gertrud AlatareRiido Reiman
Klubi
: FC Kuressaare
Positsioon: Väravavaht
Sünniaeg: 19.02.1994 (18)
Senine hooaeg:
6 mängu (5 põhis); 24 (1 penaltist); 1; 0.

Raasiku Jokeri kasvandik on juba kaks hooaega võidelnud Kuressaare esikinnaste eest ja seni edutult. Mänguaega on tänavu jagunud sama vähe kui eelmisel hooajal.

Mitte et tema etteasted oleksid kehvad olnud, aga kui eelmisel aastal oli ees kogenud Priit Pikker, siis sel aastal on Mihhail Lavrentjev näidanud sellist vormi, millele tal pole lihtsalt olnud midagi vastu panna.

Vähene mänguaeg jätab väravavahi esitustele alati jälje ning neis mängudes, kus ta on pidanud postide vahel seisma, on seda ka näha. Selle nahka võis minna ka suvise EM-finaalturniiri mänguaeg, sest treenerid eelistasid FC Flora duubli väravat kaitsvat Vadim Gurnikut, kuigi enne EM-i oli esinumbriks pigem Reiman.

Foto: fcsillamae.eeAleksandr Volkov
Klubi
: Sillamäe Kalev
Positsioon: Ründaja
Sünniaeg: 11.10.1994 (18)
Senine hooaeg:
12 mängu (3 põhis); 0 (0 penaltist); 0; 0.

Volkov ei ole kunagi esindanud Eesti noortekoondiseid - tõenäoliselt on põhjuseks keeleoskus -, kuid Meistriliigas on ta omavanustest sel aastal kõige rohkem mänguminutiteid teeninud.

Lootustandev ründaja on Sillamäe enda kasvandik, kes paugutas eelmisel aastal duubli eest teises liigas 15 mänguga 17 väravat, ja sai sel hooajal kesise ründeliini tulemusel võimaluse end ka esindusmeeskonnas näidata.

Väravatearve on veel avamata, aga kuni Jevgeni Kabajevi ja Aleksander Bebikhi suvise saabumiseni sai ta päris korralikult mänguaega. Nüüd, kus ründepaar hoiab isegi Vjatšeslav Zahovaikot varumeestepingil, on tema lootused platsile pääseda muidugi õhkõrnad.

Lisaks

1994. aastakäik ei ole Meistriliigas end kehtestada jõudnud, kuid Esiliigast on noori peale tulemas küll. Kaitsja Vladimir Avilov on teeninud Meistriliigasse tõusnud FC Infonetis rohkem mänguaega kui keegi teine. Infonetist tuleb välja tuua veel ka poolkaitsja Jevgeni Harin ja ründaja Vladislav Ogorodnik. Kõik kolm nimetatut on sündinud 1995. aastal ja konkureerivad seega tuleval aastal Meistriliiga parima noormängija tiitlile.

FC Flora duublist tõstab pead U-19 koondise kapten, keskkaitsja Ragnar Piir, FC Levadia duublis on teinud hea ja väravarohke hooaja poolkaitsja Lauri Välja ning ründajad Nikita Koger ja Marten Saarlas. FC Puumast väärib esiletoomist keskpoolkaitsja Pavel Marin. Esiliigas pallivaid tänavusi U-19 ja isegi U-17 koondislasi on veel mitmeid.

Meistriliiga juurde tagasi tulles, on sel hooajal episoodiliselt mänguminuteid kogunud ka Tallinna Kalevi poolkaitsja Alex Sander Sepp ja Narva Transi ründaja Artjom Škinjov. Mõlemad on piisavalt noored, et ka tuleval hooajal noorte arvestusse mahtuda.

Eelmiste aastate parimad noormängijad:

2011: 1. Hannes Anier, 2. Karol Mets, 3. Artur Pikk
2010: 1. Marko Meerits, 2. Maksim Podholjuzin, 3. Kaarel Torop
2009: 1. Joonas Tamm, 2. Andero Pebre, 3. Taavi Viikna
2008: 1. Henri Anier, 2. Martin Tšegodajev, 3. Rauno Alliku
2007: 1. Sergei Zenjov, 2. Christian Kõrtsmik, 3. Igor Morozov
2006: 1. Nikita Andrejev, 2. Sander Puri, 3. Kaimar Saag

Parimad vanameistrid:

Foto: Rein MurakasStanislav Kitto
Klubi
: Narva Trans
Positsioon: Keskkaitsja
Sünniaeg: 30.11.1972 (39)
Senine hooaeg:
29 mängu (28 põhis); 0 (0 penaltist); 5; 0.

Narva igiliikur saab kuu aja pärast juba 40, aga ei näita siiamaani mingeid väsimuse märke.

Järjekordne stabiilne hooaeg Transi põhikoosseisus kasvatas keskkaitsja mängude arvu Meistriliigas 487ni. See jätab ta ometi ajaloo tabelis teisele kohale, sest meeskonnakaaslane Maksim Gruznov on kogunud sel hooajal vahetusest sekkudes sama hulga kohtumisi ja edestab Kittot üldtabelis jätkuvalt kuue mänguga.

Kogemuste ja mängukindlusega on ta Transi pidevalt muutuva koosseisu ainus tõeline pidepunkt, lõpetades Narvas juba oma 19. hooaega. Peale piirilinna on ta pallinud vaid ühe aasta TVMK-s ning mõned Lätis ja Ukrainas.

Foto: Gertrud AlatareUrmas Rooba
Klubi
: Paide Linnameeskond
Positsioon: Keskkaitsja
Sünniaeg: 08.07.1978 (34)
Senine hooaeg:
11 mängu (9 põhis); 1 (0 penaltist); 1; 0.

Maitse asi, kas võtta siia valikusse Urmas Rooba või eelmise hooaja parimaks vanameistriks valitud Teet Allas. Mõlemad ekskoondislased lisavad Paide kaitsele tubli annuse kindlust, mille peale ongi meeskonna edu rajatud.

Mõlemad käivad meeskonnal abiks põhitöö kõrvalt ja on sel aastal osalenud vaid umbes kolmandikus mängudest. Missioonitunne väärib siiski esiletõstmist ning seda vast eriti just Urmas Roobal, kes näitab profikarjääri lõpetamise järel kodukohta naasmisega head eeskuju.

Lisaks kogemuste edasiandmisele räägib vanameistrite olulisest panusest selget keelt ka statistika: Urmas Roobaga põhikoosseisus korjas Paide sel aastal 3 võitu, 3 viiki ja 3 kaotust, sealhulgas võit Sillamäe üle ning viigid Transi ja Kaljuga.

Foto: Gertrud AlatareSergei Terehhov
Klubi
: Nõmme Kalju
Positsioon: Vasakpoolkaitsja
Sünniaeg: 18.04.1975 (37)
Senine hooaeg:
20 mängu (7 põhis); 3 (0 penaltist); 1; 0.

Terehhov lõpetab Kaljus oma neljandat hooaega, mis teeb temast tihti muutuva koosseisuga meeskonnas juba praegu legendi.

Tänavune hooaeg pidi jääma palliplatsil tema viimaseks ning ettevalmistus kannatas muude (klubi spordidirektori ja U-17 koondise abitreeneri) kohustuste kõrval. Ometi tõusis ta hooaja teises pooles meeskonna üheks võtmemängijaks, luues vasakul äärel teravusi ja lüües ka ise olulisi väravaid.

Vanusele vaatamata jagub tal veel teravust ja väledust, millega äärekaitsjaid edestada. See väärib eraldi esiletoomist, sest veteranmängijaid on maailmas palju, aga üldjuhul mitte särtsakad äärepoolkaitsjad.

Foto: Gertrud AlatareKristen Viikmäe
Klubi
: Nõmme Kalju
Positsioon: Ründaja
Sünniaeg: 10.02.1979 (33)
Senine hooaeg:
29 mängu (14 põhis); 7 (0 penaltist); 3; 0.

Viikmäe naasis kümme aastat kestnud maadeavastamise järel koju (tõsi, vahepeale jäi ka lühikesi perioode Floras). Pärast 9. oktoobril meistritiitli kindlustanud võiduvärava löömist avaldas ta, et see jääb tema viimaseks hooajaks. Kuldne punkt väärikale karjäärile.

Tänavust hooaega on pidurdanud tervisehädad, mille tulemusel on talle jäänud pigem vahetusmehe roll. Väravaid - ja sealhulgas väga tähtsaid väravaid - on siiski kogunenud paras ports.

Mängijatarkuse ja kogemustega oskab ta olla õigel ajal õiges kohas ja olukorrad realiseerida. Tema väravad ei ole tavaliselt kuigi efektsed, pigem näeme tema esituses seda vajalikku varbapuudutust, et pall jõuaks väravasse. Samas on tal ka väga korralik kehamäng, mis võimaldab endale värava all koha välja võidelda, samuti peamäng.

Foto: Gertrud AlatareKarel Voolaid
Klubi
: Paide Linnameeskond
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Sünniaeg: 04.07.1977 (35)
Senine hooaeg:
22 mängu (11 põhis); 1 (0 penaltist); 1; 0.

Voolaid on omamoodi hämmastav näide sellest, kuidas on võimalik tõusta kõigepealt tippu treenerina ja alles pärast seda mängijana.

Alles 2009. aastal Meistriliiga debüüdi teinud Voolaid loobus seejärel Paide esindamisest, keskendudes Nõmme Kaljus treeneritööle ja pallides kaks aastat kolmandas liigas Koeru JK-s. Sel aastal tõmbas ta uuesti Järvamaa meeskonna särgi selga, astudes palliplatsil vastamisi ka oma endiste juhendatavatega Kaljust.

U-19 koondise juhtimise ja jalgpalliliidus treenerite koolitamise kõrvalt leiab ta aega end Meistriliiga tasemel vormis hoida ja enamuse mängudest kaasa teha. Voolaiu kogemused ja tarkus kuluvad Paidele ära nii keskväljal korda hoides kui kindlasti ka treeneritöö juures.

Napilt jäid valikust välja: Martti Pukk (Flora), Vitali Leitan (Levadia), Maksim Gruznov (Trans), Teet Allas, Martin Kaalma (Paide).

Eelmiste aastate parimad vanameistrid:

2011: 1. Teet Allas, 2. Martin Kaalma, 3. Marius Bezykornovas
2010: 1. Konstantin Nahk, 2. Sergei Terehhov, 3. Andrei Kalimullin
2009: 1. Konstantin Nahk, 2. Aleksei Naumov, 3. Dmitri Skiperski
2008: 1. Marek Lemsalu, 2. Sergei Terehhov, 3. Konstantin Nahk
2007: 1. Toomas Tohver, 2. Dmitri Lipartov, 3. Marek Lemsalu

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Üllatus   •  
(176.46.31.***)
Kuhu jäi vanameistrite valikus FC Kuressaare igiliikur, vanim ning kogenuim mängija hüüdnime ''veteran'' kandev Rene Aljas???
Paide   •  
(82.131.85.***)
Urmas Rooba on tänavu fantastilist mängu näidanud ja seda kõike kogemuse pealt.
Normveel   •  
(62.65.198.***)
Krt, Eesti Meistriliigast võiks ikka väheke rohkem rääkida.. Kui välismaal mingid vanameistrig mängivad, kuuleb sellest igas uudises. Aga meie oma tegija, Taani meister Urmas Rooba veel mängib jalgpalli, sellest kuulen esimest korda nädal aega enne hooaja lõppu..
Ainult internetist on võimalik infot saada, mujalt ei ole liiga kohta ühtegi sõna.
Amadeus   •  
(90.191.96.***)
Aljasel on selle kategooriani veel kuus aastat aega :)
Hannah   •  
(188.143.232.***)
I experimented with lknoiog at your web site in my blackberry and the design doesnt seem to be correct. Might want to check it out on WAP as well as it seems most cell phone layouts are not really working with your website.
Vicky   •  
(80.118.68.***)
I'm impressed by your writing. Are you a professional or just very knwoaedgelble?
Adel   •  
(193.2.82.***)
Travel mercies to you! We also soosnpr a 13 year old young lady from Peru! She lives in the coastal community of El Progreso. Will you be traveling there? We would love the opportunity to meet her some day. You are very blessed to meet your soosnpred child.

Sisene
LOOTUSTANDEV NOOR
Leping Soome kõrgliigaklubiga oli vaid algus: noor koondislane põleb tahtest saada liiga parimaks väravakütiks
MM TOOB UUED MURED
Sel aastal tuleb suvi turul teisiti - või kas ikka tuleb? Katari MM sunnib mängijaid vastama uutele küsimustele
SERBLASE TULEVIK
Ott Järvela | Kas Marko Savic saab võimaluse vigade paranduseks?
VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Levadia naudib terve Eesti jalgpalli toetust, aga kannab ka kohustust ja vastutust
REKLAAM
RISTNURK
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
16
14
2
0
42:8
44
2.
Tallinna FCI Levadia
17
14
2
1
41:7
44
3.
Nõmme Kalju FC
16
10
3
3
28:14
33
4.
Paide Linnameeskond
17
9
2
6
41:18
29
5.
FC Kuressaare
17
7
3
7
20:23
24
6.
Tartu JK Tammeka
17
4
2
11
16:36
14
7.
JK Narva Trans
15
4
1
10
16:27
13
8.
JK Tallinna Kalev
17
3
3
11
15:46
12
9.
Tallinna JK Legion
16
3
5
8
18:30
10
10.
Pärnu JK Vaprus
16
2
1
13
16:44
7
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • T 18.00 Kuressaare - Levadia (Premium liiga)
  • T 19.00 Eesti - Kasahstan (NA MM-valikmäng)
  • T 20.00 Kalev - Kalju (Premium liiga)
  • K 17.30 Tammeka - Trans (Premium liiga)
  • N 19.00 Viimsi - Nõmme United (Esiliiga)
  • R 18.00 Levadia - Kalev (Premium liiga)
  • L 17.00 Trans - Paide (Premium liiga)
  • L 19.30 Legion - Flora (Premium liiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
44
Tallinna FCI Levadia
44
Nõmme Kalju FC
33
Paide Linnameeskond
29
FC Kuressaare
24
Tartu JK Tammeka
14
JK Narva Trans
13
JK Tallinna Kalev
12
Tallinna JK Legion
10
Pärnu JK Vaprus
7