Memo | Levadia lõi Tammeka puurivahile sünnipäevaks kolm väravat ja tõusis teiseks (galerii!) (0)

Levadia lõi Tammekale kolm vastuseta väravat. Foto: Jana Pipar

Tallinna Levadia oli Premium liiga avavoorus kaotanud pettumustvalmistava viigiga Pärnu Vaprusele punkte, aga võitis oma teises mängus Tartu Tammekat 3:0 ning tõusis hoobilt teisele tabelireale.

Võrreldes avavooruga, tegi Levadia põhikoosseisus kolm muudatust: Henri Väljat, Ioan Yakovlevi ja Mollot asendasid Nikita Vassiljev, Murad Velijev ja Ernest Agyiri. Tammeka jooksis Premium liigas väljakule tänavu alles esimest korda, kuna kahel varasemal katsel oli tartlaste kohtumine kehvade talviste tingimuste tõttu mängupäeval edasi lükatud.

Külalismeeskond Tammeka alustas teravalt ja juba viiendal minutil pidi Karl Andre Vallner hea tõrjega Levadia päästma. Olukorra tekitas Reio Laabuse oivaline eeltöö - eile 33-aastaseks saanud poolkaitsja andis pallivõitmise ja triblingu järel läbisöödu Kevin Mätasele. Viimane lõi tagumise nurga suunas, aga Vallner tõrjus ühe käega ning Edgar Tur klaaris värava eest lahtise palli.

Viis minutit hiljem skoorisid aga võõrustajad, kui võrku sahistas Mihkel Ainsalu. Tanel Lang andis oma väljakupoolel valesöödu ning Til Mavretic toimetas palli Agyirile, kes pööras end osavalt keskkaitsest väljajooksnud Tanel Tammiku pealt maha ning andis läbisöödu tekkinud vabasse tsooni Murad Velijevile. Aserbaidžaani juurtega poolkaitsja söötis omakorda värava ette, kus Ainsalu palli puuri veeretas - 1:0!

24. minutil võitis Ainsalu libistades palli, mängis Felipe Felicioga seina ning toimetas mänguvahendi Agyirile, kes lõi 20 meetrilt tugevalt ette alla nurka - 2:0! Tammeka puurivaht Richard Aland tähistas täna oma 29. sünnipäeva ning tema jaoks polnud see mõistagi kingitus, mida ta oleks soovinud.

Avapoolaja viimasel minutil tabas Tammekat veel üks tagasilöök, kui Mätas jäi veel ühes olukorras Vallneri vastu kaotajaks. Tammiku pika pallini jõudis väravast väljatormanud Vallner napilt enne Mätast. Ründaja tegi puurivahi vastu vea, kuid sai ise pahasti haiget. Mätas normaalse sammuga enam ei kõndinud ning teiseks poolajaks platsile ei ilmunud.

Teise poolaja alguses tekkisid järgmised supervõimalused Levadial. Aland tõrjus Velijevi tsenderduse järel hiilgavalt Agyiri pealöögi, Velijev ise ei saanud üks-üks olukorras väravale pihta. Poolaja keskel tekkis vahelduseks helgem periood Tammekal, kui Tanel Langi pealöögi pidi Vallner ilusa hüppega ristnurgast välja tooma.

Kõik sai selgeks 79. minutil, mil Levadia saavutas kolmanda värava. Ainsalu ja Felicio murdsid keskväljalt läbi ning pall põrkas võitlusest vahetusmehele Daniel Lutsule, kes söötis ühe puutega teisele vahetusmehele Mollole, kes lõi palli esiposti kõrvale - 3:0!

Tähelepanekuid mängust:

Pöördehetk | Levadia avavärav. Enne esimest väravat tegutses kindlamalt ja omas paremaid võimalusi Tammeka, kuid skoori avamise järel kaldus mänguline ülekaal selgelt Levadia kasuks. Tammeka enam hiljem punkti päästmisele lähedale ei jõudnud, kuna Tallinna rohesärgid lisasid ka ise teise värava, enne kui tartlaste järgmised lubavad momendid tekkisid.

Üllatus | Esimene supermoment avanes Tammekal. Kohtumise esimene pealelöök viiendal minutil kujunes kohe suurepäraseks väravavõimaluseks. Üllatuslikult ei jõudnud selleni matši suurfavoriit Levadia, vaid hoopis Tammeka, kes mängis oma liigahooaja esimesi minuteid. Lisaks sellele momendile, mida on täpsemalt kirjeldatud artikli kolmandas lõigus, pääsesid tartlased ka mängu seitsmendal minutil korralikult löögile, kui Tammik suunas standardolukorras Sander Puri tsenderduse peaga üle lati.

Pisikeseks üllatuseks võib lugeda ka seda, et tänase kohtumise jooksul ei eemaldatud kedagi, kuna Levadia ja Tammeka kümne eelmise omavahelise liigamänguga jagati kokku kümme punast kaarti.

Staar | Ernest Agyiri. Kuigi Agyiri üks karistuslöök, mille ta ise teenis, lendas väga kõrgele väravataguse aia külge kinni (sinna jäi see pall veel kaheksaks minutiks), tegi ghanalane siiski mängu teravaima esituse - ta mängis esimese tabamuse olukorras võtmerolli ning tulistas teise värava ise umbes 20 meetrilt.

Mollo lõi oma esimese värava Eesti liigas. Foto: Jana Pipar

Ilus hetk | Kahe noore verstapostid samal ajal. 79. minutil andis 19-aastane Daniel Luts ühe puutega oma Premium liiga karjääri esimese resultatiivse söödu ning 19-aastane Mollo Bessala vormistas kohe järgmise puutega oma Premium liiga karjääri esimese värava.

Tsitaat | "Ma ütlen ausalt, see oli üks mu elu kergematest väravasöötudest." Nii ütles Daniel Luts oma resultatiivse söödu kohta.