Memo | Uutesse vetesse visatud Promise David õppis lõpuks ujuma (galerii!) (0)

Promise David tervitas Premium liigat oma esimese väravaga. Foto: Janek Eslon

Nõmme Kalju mäletab viimast saarlastega kohtumist eredalt, sest siis saadi nii pahasti kolakat, et mõnda aega ei saadud korralikult püstigi. Nüüd aeti end julgelt jalule, kaugel see pjedestaalgi on.

Mängu alustati nii, et mõnda aega polnud saarlasi oluliselt nähagi. Kolmandal minutil sai Artur Šarnin paremal äärel tulema ja leidis madal täpse söödu värava alla, kuid sinna jõudnud Promise David ei saanud pallile korralikult pihta ja luhtas praktiliselt sajaprotsendilise võimaluse.

Kanada ründaja oli uuesti võimsalt aktsioonis 20 minutit hiljem. Selles olukorras mängis korraliku söödu nurgalööki toimetanud Henri Järvelaid, kes leidis mehe peanupu meestesummast üles. Ent väravavahti segada üritanud Kaspar Paur märkas pealelööki napilt liiga hilja ning jäi kiirele kraapsule vaatamata oma mehe katsele õnnetult ette.

38. minutil leiti Saaremaa kaitsetuulikute taha ebamugav pall, mis kollasärgid hetkeks segadusse ajasid ning nii pääses Alex Matthias Tamm tuulena tormama. Ründeäss võttis palli otsaesisega pehmelt ette ning virutas parema jalaga peale, kuid Magnus Karofeld oli esimese posti eeskujulikult ära katnud. Olukord lõppes Nikita Komissarovi katsetusega, mis vihises väravast vaid õige pisut üle.

Teiseks poolajaks meenusid vutitõed ka Kuressaarele. 49. minutil õnnestus Sander Lahel panna värava poole keriv tsenderdus, mis sai Karl Rudolf Õiguselt peavopsu juurde, kuid ääreründaja suunamine jäi liiga tagasihoidlikuks.

Etem torm võeti üles loetud minutid hiljem teises väljakuotsas, kui Tamm ja David koos rünnakusse pääsesid. Kalju ründajad plagasid ainsa kaitsja vastu, olles selgelt eduseisus. Kalju kasvandik Tamm mängis Kanada mehe löögile, kuid ka selle katse nurjamise rõõm jäi Karofeldile.

65. minutil proovis Kuressaare uuesti pikema palliga, mille karistusala joonel olnud Mark Anders Lepik õlanukiga Kalju kaitsjate taha jätkas. Hetkeks valveta jäetud Moorits Veering reageeris esimesena, sai palli jalga ja mängis lööki blokeerida üritanud Giannis Tsivelekidise konksuga üle, kuid Henri Perk ja Järvelaid jõudsid selleks ajaks juba pärale.

Kaitses kindlust näidanud Järvelaid näitas minutid hiljem ka täpset söödujalga: kiire äärevahetus jättis vasaku tiiva päris vabaks, heledapäine mängumees seda kasutamata ei jätnud ning jätkas Promise Davidile. Kanadalane keeras end Mairo Miilist maha ning saatis palli madalalt tagumisse nurka - 1:0.

80. minutitel proovis Kalju teenitud eduseisu suurendada. Esmalt pääses Tamm kasti tagant virutama, kuid saatis mänguvahendi kõigest latti. Natuke hiljem tabas David viiekasti tagant esiposti.

Kalju sai pinged lõplikult maha üleminutitel. Seda küll ootamatust kohast - Kuressaarel oli kasutada karistuslöök. Ka varasemates olukordades uute variantidega üllatada proovinud saarlased ei suutnud kasti äärest antud karistuslööki enda kasuks mängida: Sander Laht pani päris mõttetu ristsöödu, mis ühtki meest löögile ei saatnud. Nii õnnestus Kaljul mänguvahend võita, kaitsesse vajunud Tamm kõksas palli edasi Järvelaidile, kes pani palli oma väljakupoolelt, ligi 70 meetrilt tühja värava suunas teele - lõppseisuks 2:0!

Kaljul oli rõõmustamist kahe värava jagu. Foto: Janek Eslon

Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Kalju esimene tabamus, kus üks õnnestumine ajas taga teist. Kodumeeskonna ette viinud värav hakkas lahti hargnema 74. minuti keskpaigas, kui Maksim Podholjuzin Kuressaare söödule jala vahele sai ning palli edasi Alex Matthias Tammel viis. Ründaja koksas palli keskväljal toetust pakkunud Andre Fortune'ile, kes jätkas ühega mööda vasakut äärt tormanud Henri Järvelaidile. Vasakäär tegi puute ning mängis palli Promise Davidile, kes end värava poole keeras ning palli võrku saatis. Sellega vabastas ta nii enda kui terve meeskonna kuhjunud pingetest, näidates ka, et oskab väravaid lüüa ka Premium liigas.

Üllatus | Promise Davidi lubadus kandis vilja. Ei saa öelda, et Kanada ründeäss oleks Premium liigas kuum nimi, küll aga on ta arvukalt lõvitegusid teinud Esiliiga B tasandil: 13 mänguga 16 väravat, neist neli sündisid eelmisel pühapäeval. Vaid duubelmeeskonnas päriselt põllule saanud David oli aga 17. vooru matšiks teeninud Nikita Andrejevi usalduse, pääsedes esimest korda põhikoosseisu. Kanadalane raiskas palju ning nii võis arvata, et mees teiseks poolajaks enam väljakule ei saa. Kalju staff uskus aga lõpuni ning David tasus heldelt.

Staar | Henri Järvelaid. Avatabamusele resultatiivse söödu andnud ning üleminutitel ise skoori teinud vasakäär säras ning nautis mängu täiel rinnal. Sekka ka otsustavad sekkumised kaitsefaasis, üks tähtsamaid Moorits Veeringu olukorras.

Ilus hetk | Henri Järvelaidi värav. Kui väravavahti pole oma kohal, tasub peale lüüa küll, tõestas Kalju vasakäär.

Numbrinurk | Kalju on teinud kaks kahest. Suvekuudeks TNTK staadionile kolinud Kalju on seal pidanud ära kaks kohtumist. Kui 6. juunil alistati Pärnu Vaprus tulemusega 1:0, siis Kuressaare pandi 2:0 kotti. See tähendab, et TNTK-l on tehtud kaks kahest. Kuna enne kolimist oli nõmmekatel 15 kohtumisest kirjas neli võitu, siis jääb mulje, nagu konveierilinti meenutavalt Sportland Arenalt minema saamine on mõjunud meeskonnale hästi.

Tsitaat | "Usun, et see on lihtsalt lähimängude küsimus - tuleme sellest august välja ja paneme teistmoodi seeria püsti!" Kuressaare kapten Märten Pajunurm kinnitas, et meeskond pole kehva seeria - viimase seitsme mänguga pole ühtki võitu kirja saadud - peale päid norgu lasknud. Plaan on üsna pea üllatada hoopis teistmoodi seeriaga.