Memo | Vääramatu Levadia ei lubanud Kaljul tiitliheitlusesse vürtsi lisada (galerii!) (0)

Kolm väravat löönud Levadia pani Kalju pikali. Foto: Brit Maria Tael

Premium liiga suveräänne liider Tallinna Levadia noppis lähima konkurendi Nõmme Kalju vastu kindla 3:0 võidu. Juba õige pea võib graveerimismasinale kuuma anda, sest tiitli saatus on selge.

Kohtumise alguses oli Kalju püüdlikum võistkond, Levadia tõmbas tasa ja targu oma mootorit käima. Külalised jõudsid sirgjooneliste rünnakute abil võõrustajate väravale üpris lähedale, ent polnud kedagi, kes kirssi tordile asetaks.

Mõneti vastu mängu käiku pandi 12. minutil Kalju võrk sahisema. Richie Musaba võitis palli keskväljal omadele, Til Mavretic söötis paremasse äärde, kust Ioan Yakovlev liikus karistusalasse ja söötis Musabale, kes jätkas Mark Oliver Roosnupule, kelle käest läks pall puuri. Pärast väikest VAR-kontrolli tuvastatati Roosnupu käemäng ning värav ei lugenud.

Mark Oliver Roosnupu käemäng. Foto: Soccernet.ee

Levadia sai lugemata jäänud kollist indu juurde. Mängu domineeriti ning kaheksa minutit hiljem löödi värav, mis ka päriselt luges. Vasakus ääres paiknenud Roosnupp söötis keskel olnud Robert Kirsile, kes pikalt mõtlemata andis kasti tagant kuuma ja pani kolmandat mängu järjest võrgu sahisema - 1:0!

Curro Torrese meeskonna domineerimine jätkus ja kaugel polnud ka teine õnnestumine. Poolaja lõppedes jõuvahekorrad võrdsustusid ja Kalju pääses mitu korda Levadia väravat ohustama. Kõige ohtlikumaks kujunes Alex Matthias Tamme pealöök, mis napilt üle värava lendas.

Levadia alustas teist kolmveerandtundi hästi, kuid mõne minuti möödudes hakkas Kalju elavnema. Külalistel tekkis hulganisti väravavõimalusi, mida ei suudetud realiseerida. Ja kui ise ei löö, siis lüüakse sulle.

65. minutil keerutas Joao Pedrolt söödu saanud Mihkel Ainsalu palli ligi 25 meetrilt Pergi selja taha - 2:0. Kaks minutit hiljem viis keskjoonel olnud Mavretic läbisöödu Roosnupule, kes vastase väravavahiga silmitsi minnes lõi palli sisse - 3:0, šahh-matt.

64 punkti kogunud Levadia püsib vankumatult esikohal, neist ühe matši vähem pidanud Kaljul on 49 silma. Kuigi finišijooneni on veel 11 mängu minna, võib Levadia nime karikale ära graveerida. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Äpardus | Tamme supervõimalus. Teise poolaja algfaasis hakkas Kalju elavnema. Tekkisid rünnakud rünnakute järel ning paistis, et viigivärav pole enam mägede taga. Oivaline šanss saabus külalistel 59. minutil, kui Kalju pääses Edgar Turi valesöödu järel vasturünnakule, mis päädis Rommi Sihi madala tsenderdusega Tammele, kelle löök lendas mõnelt meetrilt üle värava. Tavaliselt lööb Tamm selliselt positsioonilt palli sisse.

Pöördehetk | Levadia kolmikvahetus. Pärast Tamme kuldset võimalust vastas Torres kolmikvahetusega, et vastaste head minekut pidurdada. Antud otsus toimis suurepäraselt, sest 65. minutil lõi Ainsalu teise ja kaks minutit hiljem Roosnupp kolmanda värava. Ainsalu tabamusele andis resultatiivse söödu vahetusest sekkunud Pedro.

Pärast võõrustajate kolmeväravalist eduseisu kadus mängust tempo ning mõlemad osapooled leppisid skooriga.

Kuidas edasi? | Levadiat ootab derbi. Reedel pannakse A. Le Coq Arenal uuesti pall mängu, aga seda 102. Tallinna derbi raames, kui Flora võõrustab Levadiat. Liidrikohal paiknev Levadia on seni esinenud veenvalt, kuid tuleb meeles pidada, et nende ainsa kaotuse on kinkinud Flora, kui mais jäädi Daniil Kuraksini väravast 0:1 alla. Juulis toimunud teises kohtumises jäi peale aga Levadia, kui Ioan Yakovlev tõi 1:0 võidu. Niisiis tasub oodata tulevärki.

Ka Kaljul on järgmises voorus kõva pähkel, mida pureda, sest Hiiule saabub Paide Linnameeskond. Vägeva eurosuve teinud Paide on tugevatelt vastastelt saanud karastuse liigas enda kasuks pööranud ja hetkel on nad kuus mängu järjest kaotuseta.

Vägevas hoos | Robert Kirss. Kuigi teine poolaeg polnud Kirsi esituses just kõige säravam, oli ta esimesel kolmveerandtunnil väga ohtlik. 20. minutil viis ta täpse löögiga Levadia juhtima ning tegu oli kolmanda järjestikuse mänguga, kui ta värava lõi.

Enne matši Vaprusega oli Kirsi saldo null, aga kolm vooru hiljem kolm. Tasa ja targu hakkab Kirss Felipe Feliciost maha jäänud saapaid täitma ja see on Levadia jaoks vaid hea uudis. Kirsi liigutustes ja sooritustes on näha seda mustrit, mis oli 2021. aastal, kui ta tõi oma väravatega koduklubile Evald Tipneri karika ja Eesti meistritiitli.

Põhiküsimus on nüüd see, kas tribüünil mängu jälginud koondise peatreener Jürgen Henn kutsub Kirsi septembrikuuks Eesti koondisesse, kus ründaja viimati mängis kaks aastat tagasi Malta vastu. Võib-olla tuleks see kutse liiga vara, aga uus nädal annab sellele küsimusele vastuse.

Tsitaat | "Veel ei tunne, et meistritiitel on meie, sest 11 mängu on minna. Enne mängu me ei keskendunud sellele ja praegu pole ka midagi muutunud. Kolm punkti on tore ja hea, aga pingutame seni, kuniks mõlemad käed on meistritiitlil," Levadia ääreründaja Mark Oliver Roosnupp kinnitas, et nende leeris tiitlist veel ei mõelda.