MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

KARIKAVÕISTLUSED
Link kopeeritud

Memo | Vähemuses supermomente tekitanud Viimsi jäi lisaajal VAR-i tõttu Levadiale napilt alla (galerii!)

Link kopeeritud
Kristjan Remmelkoor pilt
Kristjan Remmelkoor
Kristjan Remmelkoor pilt
Kristjan Remmelkoor

Levadia võiduväravat tähistamas. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Premium liiga liider Tallinna Levadia oli Evald Tipneri karikavõistluste poolfinaalis kodus Esiliiga hetke viienda satsi Viimsi JK vastu ootamatult suurtes raskustes ning võitis 1:0 alles lisaajal tänu VAR-i abiga määratud penaltile. Viimsi jäi 84. minutil vähemusse, aga tekitas kümnekesi mängides kolm supermomenti.

Karika poolfinaal paigutus Levadia graafikus kahe raske Premium liiga kohtumise (Tallinna Flora ja Nõmme Kalju vastu) vahele. Seepärast roteeris peatreener Curro Torres algkoosseisuga kõvasti. Väravat kaitses Oliver Ani, kes pole kõrgliigas debüütigi teinud. Väljakul alustasid Ken Kallaste, Alexandre Lopes Gomes, Aleksandr Zakaljuka ja Robert Kirss, kes on mahtunud sel Premium liiga hooajal algrivistusse nelja peale kokku ainult kolm korda. Sellegipoolest oli Levadia paberil ülisuur favoriit.

Levadia valdaski lõviosa mänguajast palli ning teenis kokku 18 nurgalööki Viimsi ühe vastu. Tsenderdusi oli palju, kaugelt või terava nurga alt pääseti ka aeg-ajalt löögile, kuid avapoolajal ühtki väga ohtlikku lööki ei sooritatudki. Curro Torres oli varakult rahulolematu ja sai esimese poolaja keskel kollase kaardi. Viiest kaitseliini kasutanud ning väga südikalt võidelnud Viimsi mehed suutsid poolaja vastu pidada nii, et ei võtnud ühtki kaarti.

Viimsi põhikoosseisu kuulus esmakordselt klubi esimene võõrleegionär, aprillis saabunud Elevandiluuranniku mängija Lorougnon Gohi. Talle meeldis äärel Levadia mehi ette võtta ja triblada. Gohi näitas, et tal on hea tehnika, aga lõpuks päädisid tema pikemad triblingud ikkagi alati pallikaotustega. Viimsi ei pääsenud alguses eriti üldse palliga Levadia väljakupoolele ning jõudis oma avapoolaja ainsa pealelöögini 33. minutil, kui Bourama Fomba klaarimiskatse tabas Ken-Marten Tammeveskit, kes lõi umbes 18 meetrilt. Löök võttis Edgar Turist rikošeti ja Ani püüdis.

58. minutil tekkis Levadia esimene supermoment. Tur murdis vägeva läbiminekuga paremalt äärelt karistusalasse ja andis madala palli värava alla, kust järjest pääsesid löögile Ken Kallaste, Richie Musaba, Robert Kirss, siis jälle Musaba ja siis uuesti Kirss. Viimsi mehed suutsid aga suures saginas järjest kõik katsed blokeerida või tõrjuda.

Levadia nurgalöögid enamasti ebaõnnestusid, kuid 80. minutil pääses Til Mavretici korneri järel kuuelt meetrilt jalaga lööma Fomba, kes kõmmutas palli taevasse.

84. minutil saabus tähtis hetk. Rasmus Laidvee libistas oma karistusala kõrval Ioan Yakovlevile jalgadesse, sai oma teise kollase ehk kokku punase kaardi ja jättis Viimsi vähemusse. Ka esimese hoiatuse oli Laidvee saanud just Yakovlevi vastu tehtud vea eest.

Minut hiljem oleks Viimsit tabanud peaaegu teine valus hoop järjest, kuid Karl-Romet Nõmm tõrjus Fomba ohtliku lähilöögi. Normaalaja viimasel üleminutil tekkis aga imeline võimalus Viimsil (vt "Pöördehetk"), mille Oscar Ollik jättis realiseerimata.

Viimsi mehed võitlesid kaitses südikalt. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Kohtumine läks seega lisaajale. 96. minutil mängis kapten Karl Erich Kaljuvere oma karistusalas Turi tsenderduse järel käega. Peakohtunik Grigori Ošomkovil jäi see nägemata või vähemasti penaltivääriliseks pidamata, aga ligi kaks minutit hiljem kutsus VAR Joonas Jaanovits Ošomkovi ekraani juurde olukorda üle vaatama. Tulemuseks oli penalti. Michael Schjönning-Larseni poolt värava keskele saadetud 11 meetri karistuslöök oli küll kehv, aga lipsas Nõmme jala alt võrku - 1:0!

Hoolimata vähemuses mängimisest, tekkis Viimsil järelejäänud aja jooksul kaks suurepärast võimalust viigistada. Esmalt lõi Markus Allast segamatult Joonas Lutsu tsenderdusest jalaga mööda. 119. minutil lõi Fomba mööda pallist ning Olliku läbisöödu järel pääses siis Robert Laidvee kastis ohtlikult positsioonilt löögile, löök oli ebatäpne. Laidveed oli enne löögileminekut seljatagant takistanud ka Tur, aga VAR kas ei pidanud seda penaltivääriliseks või leidis, et kontakt oli toimunud ülinapilt karistusalast väljas.

Ka Levadial tekkis lisaajal eduseisus võimalusi, kuid skoor ei kasvanud. Finaalis kohtub Levadia 25. mail Paide Linnameeskonnaga, kes oli esimeses poolfinaalis alistanud kaotusseisust Nõmme Kalju 3:1. Levadia jahib oma 11. Eesti karikat.

Pöördehetk | Viimsi raisatud võimalus viimasel minutil. Normaalaja viimasel, kolmandal üleminutil tekkis Viimsil supervõimalus võiduväravaks. Robert Laidvee andis pika söödu ette, Janar Toomet tõstis palli karistusalas osavalt üle Ken Kallaste pea ja söötis selle kõrvale Oscar Ollikule, kes pääses kuue meetri pealt vabalt löögile. Olliku löök jäi aga väga pehmeks ja lendas Oliver Anile käte vahele.

Kui Viimsi selle momendi realiseerinuks, pääsenuks Esiliiga meeskond tõenäoliselt karikafinaali, kuna viimasest lisaminutist oli siis veel järel ainult pool. Antud momendi raiskamine tähendas aga seda, et vähemuses külalisi ootas Premium liiga liidri vastu ees lisaaeg, mida enam lõpuni vastu ei peetud.

Üllatus | penaltit lõi Schjönning-Larsen. Senisel hooajal (liiga- ja karikamängudes kokku) oli Levadia meeskonnast penaltit saanud lüüa juba viis erinevat meest (Til Mavretic, Mihkel Ainsalu, Felipe Felicio, Joao Pedro, Ioan Yakovlev). Nüüd astus tähtsal hetkel penaltipunkti juurde palli taha üllatuslikult uus lööja, kusjuures mitte keegi ründavate positsioonide mängijatest, vaid äärekaitsja Michael Schjönning-Larsen.

Penalti realiseeris Michael Schjönning-Larsen. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Levadia oli eelnevalt realiseerinud kaheksast penaltist ainult neli (Premium liigas seitsmest kolm) ning ka nüüd polnud eksimus kaugel, nii et seda elementi tasub meeskonnal vast veel harjutada.

Staar | Robert Laidvee. Viimsi viieses liinis parempoolset keskkaitsjat mänginud Robert Laidvee paistis silma väga hea kaitsetööga. Ta võitis kehaduelle, blokeeris lööke ja sai vajalikel hetkedel õiges kohas jala vahele.

Ilus hetk | Täklingu tähistamine. Viimsi mängijad ja neid A. Le Coq Arenal kohapeal toetanud rohkearvuline külalisfännide armee tundsid kohtumise algusest peale rõõmu iga õnnetsumise üle, mehed platsil innustasid üksteist kõvasti. Ilusaks näiteks on 28. minuti olukord, kus Rasmus Laidvee libistas palli puhtalt ja nii õnnestunult vastu Mark Oliver Roosnuppu, et pall põrkas üle otsajoone Roosnupu kaudu. Rasmus Laidvee ja Karl Erich Kaljuvere tõstsid seepeale mõlemad käe võidukalt õhku ning lõid siis käed omavahel kokku, suure rõõmsa hõiskega reageerisid ka pealtvaatajad.

Tsitaat | "Me ei alahinnanud Levadiat, teadsime, et tuleb väga tugev mäng ja tuligi, aga olime selleks mänguks valmis." Nii ütles pärast poolfinaali Viimsi keskkaitsja Markus Allast.

Protokoll:

8. mail kell 20.30 A. Le Coq Arenal

Tallinna FCI Levadia - Viimsi JK  1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
100. pen. Michael Schjönning-Larsen

Hoiatused: 22. Curro Torres (peatreener), 43. Alexandre Lopes Gomes, 70. Bourama Fomba, 106. Frank Liivak - 49., 84. Rasmus Laidvee, 74. Martin Jälle, 78. Nevil Krimm, 90+1. Karl Erich Kaljuvere
Eemaldamine: 84. Rasmus Laidvee (Viimsi)
Mänguolud: +7, päikesepaisteline ilm, muruväljak rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid: 596
Peakohtunik: Grigori Ošomkov
Abikohtunikud: Neeme Neemlaid, Egerd Pajustik
Neljas kohtunik: Rasmus Maalinn
VAR: Joonas Jaanovits
AVAR: Aron Härsing

Levadia: Oliver Ani, Edgar Tur, Bourama Fomba, Ken Kallaste, Michael Schjönning-Larsen, Til Mavretic, Alexandre Lopes Gomes (46. Richie Musaba), Aleksandr Zakarljuka (63. Frank Liivak), Joao Pedro (91. Nikita Vassiljev), Mark Oliver Roosnupp (46. Ioan Yakovlev), Robert Kirss (114. Maksimilian Skvortsov).
Varus: Karl Andre Vallner, Rasmus Peetson, Ioan Yakovlev, Richie Musaba, Frank Liivak, Nikita Vassiljev, Maksimilian Skvortsov, Henri Järvelaid.

Viimsi: Karl-Romet Nõmm, Martin Jälle, Robert Laidvee, Markus Allast, Aleksander Ojamets (80. Janar Toomet; 94. Johannes Theodor Kollist), Johann Kõre, Karl Erich Kaljuvere, Rasmus Laidvee, Joel Neville Gohi (60. Oscar Ollik), Ken-Marten Tammeveski (60. Joonas Luts), Gregor Lehtmets (68. Nevil Krimm).
Varus: Gregor Vigla, Janar Toomet, Oliver Vaks, Karl Mägi, Nevil Krimm, Oscar Ollik, Joonas Luts, Roden Vahe, Johannes Theodor Kollist.

SEOTUD PILDIGALERII

Fotograaf: Katariina Peetson

Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson Fotograaf: Katariina Peetson
hooaja lõpusirge
viikingi meenutused
hooaja lõpusirge
pilk tagasi
Eesti koondis
Kahetised tunded
Koondiseaasta lõpp
Premium liigast
Eesti naiste koondis
Meie mees välismaal
Nõmme mändide alt
Hooaja kokkuvõtted
A. LE COQ PREMIUM LIIGA 2024
  • 1 Tallinna FCI Levadia 87
  • 2 Nõmme Kalju FC 72
  • 3 Paide Linnameeskond 72
  • 4 Tallinna FC Flora 70
Vaata veel
VAATA KOGU TABELIT
POPULAARSEMAD UUDISED
LOETUMAD
KOMMENTEERITUMAD
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

VIIMASED UUDISED
KÕIK
EESTI
VÄLISMAA