Milline õhtu! Penalti realiseerimata jätnud Prantsusmaale ulatati koguni 19-üleminutine õlekõrs (0)

Brasiilia staar Marta ei saanud mängukeelu tõttu veerandfinaalis osaleda. Foto: Scanpix / Richard Callis / Sport Press Photo / ZUMA Press

Olümpiamängude naiste turniiril selgusid neli paremat matšidega, millest üks oli ulmelisem kui teine. Kui nii maailmameister Hispaania kui 2016. aasta olümpiamängude hõbemedalist Saksamaa võidutsesid alles penaltiseerias, siis Brasiilial tuli võõrustaja vastu kannatada ära koguni 19 üleminutit!

Võõrustaja Prantsusmaa kohtus veerandfinaalis Brasiiliaga, kes pääses oma alagrupist edasi alles kolmandana. Seda sääraselt, et viimases alagrupimatšis jäädi juba avapoolajal ilma vanameister Martast, kes ränga vea eest punase kaardi sai. Nii jälgis ta tribüünilt, kuidas juba 11. minutil Brasiilia vastu penalti määrati, ent punktile läinud Sakina Karchaoui ei suutnud väravavahti üle mängida. Korra tabas Prantsusmaa nurgalöögijärgselt latti.

Võõrustaja kahjuks pääses Brasiilia 82. minutil juhtima. Olukorra mängis välja Gabi Portilho, kes kaitsjatelt palli näppas ja võrku toimetas. See värav jäi vastasseisu ainsaks, kuigi mäng polnud selleks hetkeks kaugeltki läbi - sest juurde anti koguni 16 minutit! Neil hetkedel proovis Brasiilia tappa mängu kõikvõimalike viisidega ning närviline Prantsusmaa ei suutnud olukordi enda kasuks pöörata. 90+19. minutil antud lõpuvile sai karm - brasiillased juubeldasid, samal ajal kui Stade de la Beaujoire lasi vilekoori.

Brasiilia edasipääs on ülioluline just 38-aastase Marta jaoks, kes jätkab võimsa rekordi püüdmist. Kuigi brasiillannad pole olümpiamängudel võidutsenud, on Marta alati esinenud silmapaistvalt ning löönud värava seni igal ehk koguni viiel (!) olümpial. Seekordne värav on tal löömata.

Poolfinaalis mängib Brasiilia Hispaaniaga, kes oli kohtumises Kolumbiaga lähedal kollapsile. Kui mängitud oli pea 80 minutit, oli vastane Mayra Ramirezi ja Leicy Santose väravatest juhtimas. Maailmameister vinnas end mängu tagasi Jenni Hermoso 79. minuti tabamusega ning rõõmustas, kui neljas kohtunik kergitas normaalaja täitumisel tabloo lausa 10 üleminuti märgiks. Neist seitsmendal lõi kapten Irene Paredes seisu viiki! Ees ootas lisaaeg ning seejärel penaltiseeria, kus näitasid täpsemat jalga hispaanlannad.

11 meetri punktidel käisid ka Kanada ja Saksamaa, kes jätsid lahtises mängus väravad sootuks löömata. Selles penaltiseerias kerkis kangelaseks vahepeal varukiipriks langenud Ann-Katrin Berger, kes nurjas kaks vastaste lööki. Sellest piisas, et Saksamaa sammuks USA-ga poolfinaalmatši pidama.

Ei läinud lihtsalt ka ameeriklannadel, kes kangutasid Jaapani vastu kaua. Mängu saatuse otsustanud värav sündis lisaajal ning ülikaunilt: Trinity Rodman sai diagonaalpalli omaks, konksutas vastase üle ning keerutas mänguvahendi vasaku jalaga värava ristnurka. Rekordiliselt neljakordne olümpiavõitja on medalist ilma jäänud vaid korra - 2016. aastal Brasiilias.

6. augustil toimuvates poolfinaalides mängivad omavahel Brasiilia ja Hispaania (mängisid alagrupis 0:2) ning USA ja Saksamaa (alagrupis 4:1). Finaal peetakse 10. augustil, pronksimäng päev varem.

USA - Jaapan 1:0 (0:0; 0:0; 1:0)