Nädala tipud: allkiri, pohmell ja hävitustöö (0)

Lõppenud nädalal peeti koduliigades mitmeid põnevaid kohtumisi. Mida tegid eestlased siin ja mida seal?

Nädala allkiri - Mihhail Orlov lõi käed Tšehhi esiliigaklubi  FC Taborskoga

Ida-Virumaa FC Alliance'i särki viimastel hooaegadel kandnud 18-aastane Orlov sõlmis Taborskoga kaheaastase lepingu. Kuigi Orlov sai jala alustuseks valgeks U19 võistkonna juures, siis Eesti noortekoondislast nähakse siiski esindusmeeskonna ridades.

Mihhail Orlov ajab nüüdsest palli taga Tšehhis. Foto: FC Taborsko

Nädala jalgpallipidu - Paide tõi Konverentsiliiga 3. eelringi vaatama 7506 jalgpallisõpra

Paide Linnameeskond võõrustas Brüsseli Anderlechti Pärnu Rannastaadioni asemel A. Le Coq Arenal. Kuigi lõpuvile järel vaatas tabloolt vastu 0:2 kaotus, siis Paide ja jalgpall ehk Paide jalgpall pugesid Eesti südamesse. Kõrgeim lagi jäi aga puutumata, sest Tallinna FC Flora tõi 2019. aastal Frankfurdi Eintrachtiga peetud Euroopa liiga teise eelringi kohtumisele 8537 jalgpallisõpra.

Paide Linnameeskonna poolehoidjad. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Nädala pohmell - Kalev sai Kaljult 0:6 sahmaka

Kohtumise järel rääkis JK Tallinna Kalevi kaaspeatreener Daniel Meijel, et peale Transi 5:2 alistamist läksid asjad pisut nihu. "Meil hakkas pihta kolmapäeval see jutt juba, et kui me oleme pohmellis, siis me saame sellise litaka vastu nina, et hakkab paha! Ja täpselt nii see juhtuski," lausus Meijel kohtumise järel Soccernet.ee otseülekandes. "Kui sa võidad ettearvamatult ja lööd profimeeskonnale viis tükki ja hakkad ette kujutama midagi, siis see ongi võidupohmell."

Kalev oli Kaljuga täiesti hädas. Foto: Mauri Levandi

Nädala hävitustöö - Elva lõi Viljandi Tulevikule üheksa väravat

Esiliiga 22. mänguvoor viis vastamisi FC Elva ja Viljandi JK Tuleviku. Kodused läksid juhtima juba 7. minutil ning riburadapidi järgnes avapoolajal veel kuus (!) tabamust. Kohtumise lõpuvile järel säras tablool 9:0. Kübaratrikiga sai maha Andre Paju, kahega panustas Devid Lehter.

Andre Paju kandis hoolt kolme tabamuse eest. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Nädala ootuspaus - Tammeka alistas Kalevi esimest korda kolme aasta jooksul

Pealinna külla sõitnud tartlased asusid kohtumist juhtima 18. minutil, kui täpne oli Aleksandra Orlova. Loetud minutid hiljem said oma tabamused kätte ka Eva-Maria Niit ja Renate-Ly Mehevets, mis tähendab, et Tartu JK Tammeka vormistas võidu ära vähem kui kümne minutiga. Viimati alistati JK Tallinna Kalev 2019. aasta augustis.

Tartu JK Tammeka energiaring. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Nädala foto - Uus nähtus jalgpalliväljakul: mõttelõngade ja jalgade sõlme minemise asemel teevad uutmoodi pahandust hoopis patsid

Kaptenid Marta Staalfeldt ja Laura Usta. Foto: Brit Maria Tael