Platsil paremus, tabelisse kaotus: tobedalt üheksakesi jäänud Levadia lõpetas turniiri veidra mänguga (7)

Küprosel laagris viibiv FCI Levadia esindusmeeskond lõpetas kontrollkohtumised omapärase mänguga Tšertanovo vastu. Kui lähtuda Eesti spordi kullavaramusse kuuluvast lausest "Sometimes lose but always win", võiks tõdeda, et Levadia suutis sama kohtumise ühtaegu nii võita kui ka kaotada.

Mängus, mis otsustas FNLi karikaturniiril 13. koha saatuse, avas Venemaa esiliigasse kuuluv Tšertanovo juba 9. minutil penaltist skoori. Levadia poolel vastasid aga 26. ja 29. minutil väravatega Igor Žurahhovski ja Joao Morelli.

Kuid seejärel jäi Levadia sama kiirelt platsile üheksakesi, sest 35. minutil sai palli üle staadionit piirava aia löömise eest jabura teise kollase kaardi Kirill Nesterov. Levadia mehed asusid kohtunikuga vaidlema ja seepeale näitas vilemees otse punast kaarti Juri Tkatšukile. Riietusruumi läks siiski parema tujuga Levadia, sest vahetult poolajapausi eel lõi Marko Lipp seisuks 3:1.

Kuna terve teise poolaja pidanuks Levadia mängima kahemehelises vähemuses, langetati poolajapausil otsus, mis sobis kõikidele osapooltele. Tšertanovo sai tabelisse tehnilise võidu skooriga 3:0 ja ühtlasi turniiril 13. koha, Levadia sai aga jätkata teisel poolajal mängu täiskoosseisus ehk 11 mehega. Kuna teisel poolajal lõi Tšertanovo ühe värava, võib mitteametlikult öelda, et mänguliselt jäi Eesti klubi siiski 3:2 peale.

Juba täna pärast mängu lendab Levadia tagasi Eestisse, et anda hooaja ettevalmistusele siin viimane lihv. 3. märtsil kohtutakse koduses Superkarikafinaalis Nõmme Kaljuga.

Tšertanovo - FCI Levadia 3:0*
* Avapoolajal vähemusse jäänud Levadia soovimatuse tõttu mängu üheksakesi jätkata kanti tabelisse Tšertanovo 3:0 võit.

Esimene poolaeg: 1:3
9. pen Vladislav Sarveli - 26. Igor Žurahhovski, 29. Joao Morelli, 45. Marko Lipp

Eemaldamised: 35. Kirill Nesterov, 37. Juri Tkatšuk

Levadia: Sergei Lepmets, Maksim Podholjuzin, Marko Lipp, Igor Ossipov, Dmitri Kruglov, Igor Žurahhovski, Juri Tkatšuk (46. Marek Kaljumäe), Kirill Nesterov (46. Aime Marcelin Gando Biala), Joao Morelli (65. Nikita Andrejev), Mark Oliver Roosnupp, Jevgeni Budnik.
Varus: Artur Kotenko, Armands Aparins, Igor Dudarev, Markus Jürgenson, Rasmus Peetson, Marek Kaljumäe, Pavel Marin, Aime Marcelin Gando Biala, Anton Krutogolov, Nikita Andrejev, Artjom Komlov