MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

INGLISMAA
26 Link kopeeritud

Premier League ilma Ronaldota - kas ManU langeb?

26 Link kopeeritud
Rainer Lättemägi & Alder Parker
Rainer Lättemägi & Alder Parker  pilt
Rainer Lättemägi & Alder Parker

Ronaldo lahkumise järel on valitseva meistri ManU üheks suurimaks staariks Wayne Rooney. Foto: collection-football.blogspot.comInglismaa Premier League'is on enamik meeskondi oma esimeste voorude kohtumised juba pidanud ning sündinud on palju üllatusi.

Ilma üllatusteta peaks aga kõik minema sedamoodi, nagu me oma alljärgnevas hooaja eelvaates arvame.

Rahaliigas tõotab taaskord tulla põnev hooaeg, kus on üleval palju küsimusi, eesotsas sellega, kas ja kes suudab murda Suure Neliku? Kes seevastu lõpetavad mängimise kõrgliigas ja kolivad allapoole?

Vastused saab teada alles kevadel, kui hooaeg on lõppenud, kuid Soccernet proovib omalt poolt jagada vihjeid nende küsimuste vastustele.

Arsenal

Viimastel aastatel on Londoni Arsenali peatreener Arsene Wenger tegelenud peamiselt andekate noormängijate värbamise ja nende ühtseks meeskonnaks vormimisega. Koduliigas tõsteti viimati võitjakarikas pea kohale 2004. aasta kevadel, misjärel hakkasid vanad mängijad ruumi tegema noortele. Praeguseks on klubi teed lahku läinud selliste ikoonidega nagu Patrick Vieira ja Thierry Henry, kes suuresti ka viimase meistritiitli arhitektideks olid.

Nende asemel on esile kerkinud uued tähed eesotsas Cesc Fabregase, Samir Nasri ja Theo Walcottiga. Arsenalist on saanud madalaima keskmise vanusega meeskond Premier League'is, kelle ambitsioonikad mängijad tahavad kogu maailmale näidata, milleks nad suutelised on.

Eelmisel hooajal piirduti liigas Arsenali-suguse tippklubi jaoks "vaid" neljanda kohaga, kuid seevastu jõuti Euroopa Meistrite Liigas välja poolfinaali, kus vannuti alla Manchester Unitedile. Algaval hooajal loodetakse kindlasti enamat - miks mitte ka Inglismaa meistritiitlit.

Võidulootused muudab hägusemaks asjaolu, et kaks tähtsat mängijat, Emmanuel Adebayor ja Kolo Toure, müüdi Manchester City ridadesse.

Ostetud on seni vaid Thomas Vermaelen Amsterdami Ajaxist. Kas sellest ka piisab pakkumaks konkurentsi Chelseale, Liverpoolile ja valitsevale meistrile Manchester Unitedile?

Ennustus: Adebayori ja Toure lahkumine jätab meeskonnale oma jälje. Noored mehed võitlevad visalt, kuid sellest tiitlivõiduks ei piisa. Korratakse oma eelmise hooaja positsiooni – neljandat kohta.

Aston Villa

Eelmisel hooajal Gareth Barry, Ashley Youngi ja Gabriel Agbonlahori eestvedamisel südi mängu esitanud Villa võib ka tänavu nii mõnelgi korral tiitliheitlusesse muudatusi tuua, röövides punkte suure neliku meeskondadelt. Peatreener Martin O'Neill ei istu küll miljardite otsas, kuid selle raha, mis tal kasutamiseks on, kulutas ta mõistlikult.

Meeskonda tugevdati kolme mängijaga: Fabian Delph Leeds Unitedist, Habib Beye Newcastle Unitedist ja ehk tähtsaimaks ostuks kujunenud Stewart Downing Middlesbrough'st.

Suvel lahkusid mitmed mängijad, kes eelmisel hooajal Villa kuuenda koha vormistamisel olulist rolli omasid. Gareth Barry ja Stuart Taylor siirdusid mõlemad Manchester City'sse, Zat Knight mängib uuest hooajast Boltonis ja Martin Laursen tegi tippspordiga lõpparve.

Ennustus: Stewart Downingu näol toodi juurde hea söötja. Koos Ashley Youngiga loovad nad ründajatele piisavalt väravavõimalusi, et nii mõnigi tähtis võit võtta. Kuues koht.

Birmingham City

Birminghami toetajad loodavad ilmselt kõige rohkem seda, et meeskond Premier League'i üldse püsima suudab jääda. Olles viimastel hooaegadel kõrgliiga ja Championshipi vahel pendeldanud, on sel suvel juurde soetatud mitmeid täiendusi, et sel korral mitte väljalangejate hulka kuuluda.

Santos Lagunast osteti Christian Benitez, kellelt loodetakse kindlasti palju väravaid. Laenulepingu alusel liitus meeskonnaga Joe Hart Manchester City'st, kus Shay Given kindlalt esiväravavahi staatuses püsib. Hartil tuleb Birminghamis mänguaja pärast võidelda Maik Tayloriga. Kaitseliini tugevdati Roger Johnsoniga Cardiffist ja Scott Danniga Coventry'st. Poolkaitsesse toodi kogemusi juurde Barry Fergusoni ja Lee Bowyeri näol.

Lahkujateks on enamasti mängijad, kellel lõppes laenuleping ja keda Premier League'i tasemel ilmselt enam ei vajata.

Suured ootused on ka Birminghami šotlasest peatreeneril Alex McLeishil, kes klubi eelmisel aastal Championshipis hõbemedalitele juhtis. Kui ta suudab James McFaddeni, Barry Fergusoni ja Christian Beniteze trio käima lükata, siis pole miski võimatu.

Ennustus: Taaskord kõrgemasse seltskonda tõusnutena tehakse kõik selleks, et ka püsima jääda. Uued mängijad ja kogenud peatreener seda pareku ei suuda. 19. koht.

Blackburn Rovers

Eelmist hooaega üle kivide ja kändude alustanud ja vahepeal treenerivahetuse üle elanud Blackburn täiendas suvel ridu seitsme mängijaga. Sam Allardyce tugevdas kaitseliini Lars Jacobseniga Evertonist ja Gael Givet'ga prantslaste Marseillest. Poolkaitsesse lisandusid Steven N'Zonzi Amiensist ning Elrio van Heerden Club Bruggest. Ründesse toodi Manchester City'sse müüdud Roque Santa Cruzile asenduseks Nikola Kalinic ja laenulepingu alusel Franco di Santo Chelseast. Viimati liitus klubiga endine Real Madridi paremkaitsja Michel Salgado

Lahkujate hulgas on lisaks eespool nimetatud Santa Cruzile veel Olympiakosesse siirdunud Matt Derbyshire ja Portsmouthi müüdud Aaron Mokoena. Andre Ooijer liikus tagasi kodumaale, kus hakkab mängima PSV Eindhoveni ridades. Vähem kõneainet pakkuvad mehed, keda enam algaval hooajal Blackburnis ei näe, on Dean Winnard, Andreas Arestidou, Jamie Clarke, Tony Kane ja Keith Treacy.

Ennustus: Sam Allardyce ja Blackburn tegid eelmise hooaja lõpus korraliku seeria, püsides üheksa mängu kaotuseta. Eeldades, et koosseis on tugevam kui mullu, saavutatakse 13. koht.

Bolton Wanderers

Läinud hooajal alustas Bolton vaevaliselt. Kolme kuuga suudeti võita vaid kaks kohtumist ning väljalangemine paistis täiesti reaalse ohuna. Seejärel võeti end kokku ja lõpetati hooaeg 13. kohal, mis on üsna korralik tulemus.

Peatreener Gary Megson soetas suvel neli mängijat, kes ennast ka eelnevalt Premier League'is tõestanud on. Boltoni lootused baseeruvad eelkõige tugeval kaitsetööl, sest ründajate hulk ja kvaliteet ei pruugi just parim olla. Põhiründajate Kevin Davise ja Johan Elmanderi vigastuste või mängukeeldude puhul võib väravalöömine isegi probleemiks osutuda.

Kuna meeskond peab eelkõige toetuma kaitsele, lisati sinna Zat Knight Aston Villast, Sean Davies Portsmouthist, Paul Robinson West Bromwichist ja Sam Ricketts Hullist. Viimase täiendusena liitus klubiga ka Lõuna-Korea ääreründaja Lee Chung-Yong.

Ainus mängija, kellest loobuti oli Blerim Dzemaili, kelle uus leivaisa on itaallaste Torino.

Ennustus: Tundub natuke ebareaalne, et pelgalt kaitstes on võimalik tabeli esimesse poolde end murda. Johan Elmander ja Kevin Davies löövad vajalikud väravad ja kaitse peab piisavalt, saavutamaks 14. kohta.

Burnley

Ilmselt mäletavad paljud Inglismaa jalgpalli jälgivad inimesed, mida see meeskond möödunud hooajal Carling Cupis korda saatis. Just tänu Championshipis pallinud Burnely'le langesid välja sellised nimekad meeskonnad nagu Arsenal ja Chelsea.

Inglismaa tugevuselt teises liigas pallinud meeskond ületas kõigi ootusi ja jõudis selleks hooajaks välja Premier League'i halastamatusse heitlusesse, kus tuleb korda saata meeletu eneseületus vältimaks kiiret langust tagasi madalamasse seltskonda.

Suvel hangiti klubi rekordostuna Steven Fletcher, kellest loodetakse meeskonna parimat täpsuskütti. Takistuseks võib Šotimaa koondislasele saada vähene kogemus nii kõrgel tasemel.

Lisaks Fletcherile ühinesid Burnely'ga veel Richard Eckersley Manchester Unitedist, Brian Easton Hamiltonist, Tyrone Mears Derby'st, Andre Bikey Readingust, David Edgar Newcastle'ist ja Fernando Guerrero Independientest.

Lisaks suvistele ostudele toetub Burnely treener Owen Coyle ka eelmise hooaja tulemuse juures olulist rolli mänginud poolkaitsjatele – Kevin McDonaldile ja Chris McCannile, kes vähemalt Championshipi tasemel palli kenasti liikuma panid.

Alex McDonald, Alan Mahon, Steve Jones ja Gabor Kiraly peatreeneri selle hooaja plaanidesse ei kuulunud ja lahkusid meeskonnast.

Ennustus: Ei suudeta küll korrata midagi sellist, millega sai hakkama Hull City eelmisel hooajal, kui püsiti pikka aega tabeli tipuosas ja esimeses pooles, kuid läbi kadalipu hoitakse end siiski kõrgliigas. Tulemuseks 17. koht.

Chelsea

Viimasel paaril hooajal on Roman Abramovitš hakanud oma rahakotiraudu koomale tõmbama, mistõttu enam mõtlematult kulutusi ei tehta. Pärast skandaalse Jose Mourinho lahkumist peatreeneritoolilt, on koguni kolm meest saanud Londoni superklubi treenerirolli proovida. Avram Grant viis meeskonna 2007/2008 hooajal välja Meistrite Liiga finaali, mida ei suutnud ka Mourinho ise. Ometi sai ta kehva esituse eest liigas hundipassi.

Asemele toodi Brasiilia koondisega 2002. aasta MM-il kulla võitnud brasiillane Luiz Felipe Scolari. Mehele pandi kõrged lootused, kuid tema mängustiil ei sobinud jõulise Inglismaa omaga. Üsna kesised tulemused viisid selleni, et mehele anti poole hooaja pealt kinga. Abramovitšil oli asemik juba mõtteis olemas ning asi sai ka lõpuks ametlikuks, mis tähendas, et mängijate peale sai edaspidi karjuda Venemaa koondise treener Guus Hiddink.

Hiddink viis Chelsea Meistrite Liigas poolfinaali, kus kaotati dramaatiliselt hilisemale võitjale FC Barcelonale. Liigas jäi laeks kolmas positsioon.

Suvel võttis Stamford Bridge'il ohjad üle endine AC Milani loots Carlo Ancelotti. Chelsea toetajad loodavad, et just tema on see, kes Londoni suurklubile ihaldatud Meistrite Liiga karika toob.

Lisaks uue treeneri värbamisele tegutseti ka mängijaturul. 18 miljoni naela eest osteti Venemaa koondislane Juri Žirkov, kes tegutseb edukalt nii vasakkaitses kui ka -poolkaitses. Manchester City'st toodi noor inglasest ründaja Daniel Sturridge, kes võib mõnel eredal hetkel ka väravaid lööma hakata. Ross Turnbull Middlesbrough'st lõpetab ostunimekirja.

Klubiga on teed lahku läinud sellistel nimedel nagu Claudio Pizarro, Ben Sahar, Scott Sinclair ja Blackburni laenule saadetud Franco di Santo.

Ennustus: Chelsea säilitas kõik oma põhimängijad eesotsas John Terry, Frank Lampardi ja Didier Drogbaga. Kindlasti toob uusi tuuli ka Carlo Ancelotti, kelle taktikepi all võib niivõrd tugev ja kogenud koosseis Manchester Unitedi kolm aastat kestnud valitsemisaja lõpetada ja Inglismaa meistritiitli taas Londonisse tuua. Esikoht.

Everton

David Moyese juhitud Everton on üks neid meeskondi, kes võib oma sõna esineliku tegemistele sekka öelda. Kuigi Moyesel pole kulutada üüratuid summasid, laenati omale taas Manchester City ründaja Jo, kes eelmisel hooajal lõi Evertoni särgis 12 mängus viis väravat.

Keskväljal leidub palju mängijaid, kes möödunud hooaja viienda koha sepistamisel võtmemängijaiks olid. Marouane Fellaini, Tim Cahill ja Steven Pienaar kannavad õlul mängu ehitamise vastutusrikast koormat.

Koos Joga oodatakse palju väravaid ka Louis Sahalt ning pikka aega vigastusega maadelnud Yakubu Aiyegbenilt.

Moyes ei piirdunud vaid ründeliini täiendamisega, tuues klubisse ka Anton Peterlini, Shkodran Mustafi ja Luke Garbutti.

Lahkujate hulgas on Blackburni siirdunud Lars Jacobsen, Motherwelli laenatud John Ruddy ja vabaagentidena klubist läinud Segundo Castillo, Nuno Valente ja Andy van der Meyde.

Ennustus: Igas liinis tasemel mängijatega ja pingil istuva kogenud peatreeneriga ei ole mingi ime, kui Everton isegi esinelikus lõpetama peaks. Siiski tuleb sel hooajal leppida kaheksanda kohaga, sest mitmed meeskonnad, kes võiks olla Evertoniga samal tasemel, on enda ridu oluliselt rohkem tugevdanud.

Fulham

Fulhami toetajate suurim soov on kindlasti korrata eelmise aasta edu, mil lõpetati seitsmendal tabelireal. See oli Fulhami kõigi aegade parim tulemus Premier League'is. Vähesed aga paneksid sellel hooajal Fulhami seitsmenda koha peale panuse, sest tõenäoliselt jääksid nad oma rahast ilma.

Roy Hodgson võib küll olla üks parimaid inglasest treenereid, kuid sellest jääb väheks, et tugevamatele konkurentsi pakkuda. Lisaks on paljud meeskonnad enda ridu märgatavalt tugevdanud, eesotsas Manchester City ja Aston Villaga.

Mängijaturul pole Fulham just hiilanud. Seni on lisandunud vaid kolm uut nime: Bjorn Helge Riise Lillestromist, Damien Duff Newcastle'ist ja Stephen Kelly Birminghamist.

Moritz Volz ja Collins John lahkusid meeskonnast vabaagentidena.

Ennustus: Meeskond on peaaegu sama, mis eelmisel hooajal seitsmenda koha hõivas, kuid konkurendid on end tugevdanud. Eeldame neile 11. positsiooni.

Hull City

Kes jalgpallisõpradest ei mäletaks selle meeskonna käekäiku eelmisel aastal. Hooaja esimesel poolel sensatsioonilisi esitusi teinutena rauges hoog peagi ning viimaste voorude eel oli vaja pingutada, et kõrgliigast sootuks mitte välja kukkuda.

Phil Brown on sel suvel poodlemas käinud ning ostnud noore prantslasest kaitsja Steven Mouyokolo. Samuti liitusid Hull City'ga Jozy Altidore Villarrealist laenulepingu alusel, Kamel Ghilas Celta Vigost, Seyi Olofinjana Stoke'ist ja Stephen Hunt Readingust.

Lahkujaid on ka päris mitu. Maha müüdi Sam Ricketts, John Welsh, Dean Windass, Ryan France, Michael Bridges, Wayne Brown. Veel lahkusid mõned pallurid vabaagentidena.

Ennustus: Hull City väljavaated ei ole just kõige paremad, samas veel kehvemad võivad need olla Burnely'l ja Wolvesil. Eeldused püsimajäämiseks on olemas ning miks mitte ei või nad lõpetada kõrgemal positsioonil kui möödunud aastal? Pakuks 15. kohta.

Liverpool

Liverpooli selle hooaja ainueesmärk saab olla Premier League'i võit. Eelmisel hooajal kaotati tiitel üpriski napilt. Eelmisel aastal mängis Liverpool suure neliku vastu suisa suurepäraselt, ent punkte kaotati väiksematele meeskondadele. Meeskonnas, kus pole palju muutusi toimunud, tuleb meistriks tulemise jaoks leida ekstrasamm just väikemeeskondade vastu.

Nõrgemapoolsete lahkujate nimekirja täidavad ääremängijad Jermaine Pennant, Adam Hammill, Sebastian Leto ja Paul Anderson, ründav poolkaitsja Astrit Ajdarevic ning kaitsja Jack Hobbs.

Tähtsamateks lahkujateks võib pidada poolkaitsjat Xabi Alonsot ja kaitsjat Alvaro Arbeload, kes mõlemad lahkusid staaridest kubisevasse Real Madridi. Lisaks tuleb mainida legendaarse soomlase Sami Hyypiä otsust liikuda Bayern Leverkuseni ridadesse.

Ostudena tasub äramärkimist Glen Johnsoni saabumine Portsmouthi meeskonnast. Johnsoni näol leiti vääriline asendaja lahkunud Arbeloale. Teist hispaanlast Alonsot hakkab asendama teine selle suve suurost Alberto Aquilani. Lisaks osteti ka noorukesed Aaron King ning Chris Mavinga.

Enne üleminekuakna sulgemist on Liverpooli seostatud mitme inglasest kaitsja ning ka Hispaania koondises palliva David Silvaga. Kahtluse alla on aga pandud nii Andrea Dossena kui ka Javier Mascherano tulevik. Esimest seostatakse Itaaliasse naasmisega, teisega on terve suve tantsu ja tagaajamist mänginud Barcelona.

Peatreeneriks on juba 2004. aastast Rafael Benitez. Hellitavalt Rafaks kutsutaval treeneril on sel aastal õlul mõned lisapinged. Eelmise aasta nii reaalsena tundunud tiitlivõimalus tuleb unustada - kõik algab uuelt lehelt. Paljunõutud vabam voli ostude-müükide osas pole paberil ennast õigustanud. Lisaks on fännide ning meedia poolt pandud peale surve tiitli osas.

Parimaks mängijaks võib oma maitse kohaselt pidada kas tulihingelist punast Steven Gerrardi või väravamasinat Fernando Torrest. Koos töötades on see duo tõesti imeline. Väravapostide vahele läheb Pepe Reina, kaitseliinil on pakkuda Jamie Carragher ja Glen Johnson. Poolkaitseliini soetatud Alberto Aquilanist võib kujuneda tervena püsimise puhul võtmemängija. Samas võib Aquilani kujuneda tõsieks flop'iks, sest mees on tihtipeale vigastustega kimpus.

Ennustus: Ennustades Liverpoolile teist kohta, võivad mõned küll öelda, et neile on tehtud natuke liiga, kuid kaotatud on tõupuhas playmaker, kellele leitud asendaja on aga veel mõni nädal pärast hooaja algust vigastusega väljas.

Manchester United

Kolm aastat järjest võimutsenud Manchester United peab leidma rohtu haavadele, mille jättis meeskonda vedanud Cristiano Ronaldo lahkumine. Tiimi on noorendatud, kuid endiselt jätkavad ka mitmed legendaarsed vanurid. Eelmisel hooajal võidetud mitmed tiitlid ei näi enam nii tõenäolised. Lisaks ei tea keegi, mis jälje on jätnud sisekliimale Carlos Tevezi lahkumine pärast pikalt väldanud primadonnatsemist.

Suurtest lahkujatest tulebki tõdeda välejalgse Ronaldo rekordüleminekut ja Carlos Tevezi lahkumist vihatuima rivaali Manchester City ridadesse. Kahe kindla põhimehe varju on jäänud Richard Eckersley, Fraizer Campbelli, Lee Martini, Rodrigo Posseboni ning Manucho, kas permanentne või aastane lahkumine. Uus ründeost Mame Biram Diouf jäi samuti aastasele laenule Moldesse.

Michael Oweni lisandumine meeskonda on tõeline rulett - vigastustele avatud Owen liitus klubiga ilma igasuguse üleminekutasuta. Pikalt Manchesteri siirdumist oodanud Ecuadori ääremängija Antonio Valencia soetati Wigan Athleticust. Lisaks soetati veel ka teine ääreründaja, nooruke Gabriel Obertan.

Sir Alex Ferguson on enne hooaja algust käitunud küllatki säästvalt. Ronaldo eest saadud raha pole ta eriti kulutanud, vaid läks odavamate mängumeeste manu. SAF on öelnud, et loodab siiski uute meeste toel tulla ka neljandat korda järjest meistriks.

Jälgida tuleks Wayne Rooney tegutsemist. Shrekilt tuleb oodata ja loota rohkem väravaid kui kollaseid kaarte, millega ta peaks toime tulema ning seda eriti veel pärast Cristiano Ronaldo lahkumist.

Veel tuleks jälgida Michael Oweni avanemist/purunemist. Vormi leides on Oweni näol tegemist suurepärase ründajaga. Katki olles pole mängijast aga teadagi väga palju kasu. Kaitseliinist tuleb ära märkida maailma tipptasemel kaitsjad Rio Ferdinand, Patrice Evra ning Nemanja Vidic.

Poolkaitsest võib esile tuua Andersoni, Michael Carricku ning sellel aastal paljuoodatud läbilööki tegevat Nanit. Väravaesises tegutsemises ei tohiks ManU-l probleeme tulla. Kolle löövad Wayne Rooney, Dimitar Berbatov, Michael Owen ning noored püssid Federcio Macheda ja Danny Welbeck.

Ennustus: Manchester United on kandnud sellel suvel suuri kaotusi. Muuhulgas hakkavad vananema ka mitmed vanema generatsiooni esindajad. Üldiselt tundub Premier League'i tiitel Manchester Unitedile nagu sea selga sadul ja sellel hooajal lõpetatakse liigas kolm aastat väldanud ainuvalitsemine. Leppida tuleb kolmanda tabelireaga.

Manchester City

100 miljonit naela staarmängijatele kulutanud taevasinised on suve jooksul olnud pidevalt meedia tähelepanu all. Eelmise hooaja võõrsilvorm oli alla igasugust arvestust ning kui tahetakse selle hooaja ootusi täita, tuleb võõrsilvormi parandada. Küsimusi on palju. Kas murtakse suure neliku ülemvõim? Või hoopistükkis põrutakse?

City suveunistuse lõpuni on veel paar nädalat. Ostetud on 5 kvaliteetset mängijat. Kaitsesse on soetatud ei keegi muu kui Kolo Toure. Poolkaitseliini asub täiustama Gareth Barry. Ründava orientatsiooniga meestest on Manchester City'ga liitunud linnarivaal Carlos Tevez ning liigarivaalid Roque Santa Cruz ja korvpalluri kasvu Emmanuel Adebayor. Sisse toodi Aston Villast ka endine Inglismaa U-21 väravavaht Stuart Taylor.

Lahkunud on äsja Eestit väisanud Elano, Türgis võimsalt vastu võetud Darius Vassell, noorründajad Ched Evans ning Daniel Sturridge ja poolkaitsja Gelson Fernandes. Laenulepingu alusel veedavad selle hooajal mujal brasiillane Jo, inglasest väravavaht Joe Hart, noor ründelootus Felipe Caicedo, kaitsja Shaleum Logan ning oma lootustandva mängija hiilgust otsima saadeti ka Valeri Bojinov. Lahti lasti Danny Mills, Dietmar Hamann, Michael Ball ning Glauber Berti.

Eelmainitud kahe nädala jooksul võib City'sse lisanduda veel pallureid. Ebatõenäoline on küll Leo Messi ületulek, kuid peatreener Mark Hughesil on ka teisi mehi välja vaadatud. Eelkõige oleks vaja leida veel mõni kaitsvam mängija.

Hughesil on tuleval hooajal palju tõestada ning igasugune libastumine ei pruugi naftašeikidele meeldida. Raha on kulutatud, meeskond on olemas, nüüd jääb Hughesil üle vaid oma mehed uutesse kõrgustesse juhtida. Hooaja eesmärgiks on ta seadnud kuue sisse tulemise.
Selleks peab meeskonna ühtse löögirusikana toimima panema ja leidma võimaluse kõiki staare mängitada.

Hughesil on igale positisoonile mitmeid valikuid. Eelkõige ründajate osas on valikuvõimalusi mitmeid. Ründetriona pakutakse Carlos Tevezi-Emmanuel Adebayori-Roque Santa Cruzi kooslust. Aga pingikohaga pole rahul kindlasti ka Robinho, kes platsile pääsemise puhul on alatasa ka parim mängija.

Poolkaitseliini on välja panna heade etteastete ja juuste puudumise pärast särav Stephen Ireland ja Villast toodud Gareth Barry. Postide vahel on üks liiga parimaid väravavahte Shay Given. Kaitseliin jätab soovida, kuid ka sinna on panna näiteks Kolo Toure. Veel jahitakse ka Joleon Lescotti.

Koguvalikust võivad meeskonna võtmemängijaks saada nii Robinho, Stephen Ireland kui ka Shay Given. Särama võib lüüa aga äsja 5 aasta pikkuse lepingu sõlminud Nedum Onuoha nimeline täht.

Ennustus: City'l ei õnnestu veel murda nelja suurklubi omavoli. Kindlasti antakse Arsenalile kõva lahing, kuid siiski tuleb neil alla vanduda. Kui eelmise aasta võõrsilvormi suhe suudetakse vastupidiseks pöörata, võib City'l ees terendada ka väärtuslik Meistrite Liiga koht. Lõppkohaks pakuks siiki viiendat positsiooni.

Tottenham

Meenub iga hooaja eelne optimistlik ja rõõmus Spurs. Meeskonna komplekteeritus tundub korralik, peatreener kogenud. See, mis eelmise aasta alguses toimus, tuleb unustada, lisaks tuleb hooajaeelselt korda seada ka eelmisel aastal igalt poolt lekkinud kaitseliin.

Lahkujate nimekiri on oi-oi kui pikk. Suurtest lahkujatest vajavad äramärkimist Darren Bent, kes siirdus Sunderlandi ning Didier Zokora, kes kolis Sevillasse. Ära on müüdud ka Chris Gunter, kes lahkus Nottingham Forestisse. Lepingu lõppemist tähistasid uue klubi leidmisega Gilberto, Ricardo Rocha ja Danny Hutchins. Lisaks pidid uue klubi leidma mitmed väiksema kaliibriga tegijad. Laenulepingu alusel on aastajagu eemal Adel Taraabt, Troy Archibald-Henville ja mitmed teised.

Suurimateks ostudeks võib pidada pikakasvulist Peter Crouchi ning kaitsjat Sebastien Bassongi. Peter Crouch on Redknappi sõnade kohaselt andmas Spursile uusi taktikalisi valikuvõimalusi ning treener peab ründaja soetamist väga heaks tehinguks. Bassongi lahkumine Newcastle'ist aga ei tohiks kellelegi üllatusena tulla. Peale kahe eelmainitud mängija on lisandunud ka kaks äärekaitsjat - Kyle Naughton ning Kyle Walker, mõlemad saabuvad Sheffield Unitedi ridadest. Kyle Walker küll laenati aastaks Sheffieldi tagasi.

Redknapp, kes on tuntud klubist lahkunud mängijate tagasiostjana, peab sellel hooajal meeskonna moraaliriismed kokku laduma ja oma tiimi motiveerima. Spursi peatreener on maininud, et see võib olla tema viimane võimalus edu nautida. Tottenhami president on aga seadnud sihid tulla kuue hulka. Harry selg on vastu seina.

Tottenhami meeskonnal on probleemsed kaks liini - väravavaht ning kaitseliin. Väravavahtidena on olemas Heurelho Gomes ning Carlo Cudicini. Gomesele pandi enne eelmise hooaja algust suuri lootusi, kuid mees tegi aasta vältel mitmeid "bläkke" ja ei olnud väga kindel. Cudicinit pole aga pärast eelmise hooaja prohmakat Hull City vastu väga palju usaldatud.

Kaitseliinis tekitavad probleeme Ledley Kingi ja Jonathan Woodgate'i vigastused. Poolkaitseliinis hakkab silma auk vasakul äärel, mida täitis eelmisel hooajal Luka Modric. Kui aga leitakse puhtakujuline vasakäär, esineb Modric rohkem keskel. Eelmine aasta näitas ka, et kui Luka mängib, mängib ka Tottenham. See näitab, millise väärtusega see mees Spursile on. Paremale äärele on paigutatud välkkiire Aaron Lennon, kes pole sugugi mitte halb valik. Ründeliini võib Tottenhamil hinnata ülimalt heaks. Neli heal ja ühtlasel tasemel ründajat tähendab seda, et kui üks või teine ründaja ei täida ootusi, on võtta järgmine.

Ennustus: Kui Redknapp suudab hooaega hea rütmiga alustada ning meestel ei mõlgu meeles eelmise hooaja saavutus, kus saadi kaheksa esimese mänguga vaid kaks punkti, võib oodata palju. Peatreeneril on kohustus teha selle meeskonnaga hea hooaeg, paraku veavad alt kaitseliini vigastused. Viimane Euroopasse viiv koht - seitsmes - aga saadakse ja vähemalt ei astuta sammu tagasi.

Sunderland

Kuidas suudab Sunderland astuda järgmise sammu? Kahe hooajaga on ennast Premier League'is tõestatud ja kõvasti kanda kinnitatud. Omanik on mitme mehe alla asetanud suuri summasid ja kokku on saadud päris hea sats.

Meeskonnast on lahkunud palju-palju mängijaid. Ründaja Michael Chopra naases Cardiffi, Dean Whitehead leidis aga uue kodu Stoke'is. Peale nende lahkus näiteks Greg Halford äsja liigasse tõusnud Wolvesi. Madalamatesse liigadesse lahkusid veel mitmed mehed. Märkimist väärib Manchester Unitedi legend Dwight Yorki lahti laskmine.

Sisse on tulnud ründajad Darren Bent ning Fraizer Campbell, kes kumbki eelmist hooaega tõsiselt ei nautinud. Lee Cattermole ja Lorik Cana, kes on mõlemad üsna kaitsva suunitlusega poolkaitsjad, peaks tooma kindlust keskvälja kindlustamisel ja vastaste playmaker'ite nullimisel. Kaitseliini ainus lisatugi on Paulo da Silva.

Steve Bruce on müünud palju kasutuid mängijaid ja asemele toonud korralikku kvaliteeti. Kui ta suudab äsja kokku saadud ründetriot Campbell-Bent-Jones rõõmsana hoida ja kõigile pidevalt mänguaega pakkuda, võib ta töö olla palju kergem. Bruce juhtis eelmisel hooajal Wigani kõrgele 11. positsioonile ja suudab kindlasti teha head tööd ka Sunderlandi eesotsas.

Kui Aaron Ferdinand ja Kieran Richardson suudavad head vormi näidata, siis võivad neist saada selle meeskonna liidrid. Teada-tuntud Newcastle'i fänn aga pole siiski Sunderlandi toetajate meelest just see isik, kes peaks seda klubi juhtima. Ründeliini toodud Darren Bent ja Fraizer Campbell peaksid mõlemad olema Sunderlandi tasemel head ründajad. Mänguaega peavad nad ilmselt jagama Kenwyne Jonesiga. Kirss tordil tundub olevat Craig Gordon väravasuul.

Ennustus: Darren Benti hea hoog ja poolkaitseliini kindlus tagavad Sunderlandile hea positsiooni üheksandal tabelireal. On, mille najalt edasi minna.

West Ham

Gianfranco Zola on lubanud mängida ründavat jalgpalli, kuid peaasjalikult on peatreener siiski ilma korraliku ründajata, keda ta meeleheitlikult otsib. Meeskond ja fännid on kindlasti eelmise hooaja esitusega väga rahul, kuid loodavad sisimas veel kõrgemaid sihte. Ilma ründefaasis häid esitusi tegeva mängijata pole uusi kõrgusi võimalik vallutada.

Zola on müünud või lahti lasknud 10 mängijat, nende hulgas on sellised suurused nagu näiteks Lee Bowyer, Kyle Reid, Diego Tristan, Lucas Neill ja Freddie Sears.
Ostetud on aga kuus mängijat. Eelmise aasta laenutehingus olnud ostuklausli kasutas West Ham ära Herita Ilunga ostmisel. Lisatud on ka näiteks Interi ründav poolkaitsja Luis Jimenez. Venemaalt toodi juurde aga Radoslav Kovaci nimeline mängumees.

West Ham on endale leidnud küllaltki hea lootsi. Pärast eelmise aasta kehvemapoolset starti on Zola leidnud mängijatega ühise keele ja nüüd mängitakse päris heal tasemel vutti. Itaallane on lubanud kasutada tuleval hooajal ka mitmeid noormängijaid.

Eelmise hooaja teisel poolel hästi esinenud West Ham hakkab ilmselt mängima taaskord ründavat stiili jalgpalli. Zolal on kasutada Kieron Dyer ja Carlton Cole. Kindlasti hakkab ründefaasis kandvat rolli mängima uustulnuk Luis Jimenez. Noortest tegijatest peaks väljakul kohtama nii James Tomkinsit, Jack Collisoni kui ka Junior Stanislasi.

Ennustus: Turvaline keskpositsioon tabelis peaks olema kõiki pooli rahuldav. Kindlasti oleks vaja leida üks ründaja. Kuulu järgi on jahitavate listis nii Luca Toni kui ka Barcelonas poolkaitsjat mänginud Eidur Gudjohnsen. Vaevalt, et sellel hooajal esimesse tabelipoolde kuigi palju piilutakse, aga eelmise hooaja kõrge koht paneb peale lisaraskust. Siiski ennustame neile kena kümnendat kohta.

Stoke

Iga jalgpallilähedane inimene teab Stoke City't peamiselt pikkade audisissevisete ning möirgavate fännide järgi. Kuigi Stoke'i mängupilt ei tundu alati kõige ilusam või graatsilisem, on tulemus see, mis loeb. Jõhkrat toorutsemist jagus Stoke'i mängupilti mitmel puhul, eriti kurtis selle üle aga Arsene Wenger. 12. kohaga lõpetanud Stoke lausus selle peale, et hakkake harjuma, meie siit ei lahku! Areneda on Stoke'il veel võõrsilvormi osas.

Liigarivaal Hull City'le on ära müüdud poolkaitsja Seyi Olofinjana. Peale selle on lahti lastud Vincent Pericard. Sisse on toodud aga inglasest poolkaitsja Dean Whitehead, sedakorda siis Sunderlandist.

Peatreener Tony Pulise kohta pole palju rääkida. Mees teab võistkonna tugevusi ning oskab nendele mängudes rõhku panna. Kõige mõjukam oleks asi kokku võtta järgmise lausega: Tony Pulis pole 17 aasta jooksul kordagi väljalangenud meeskonna eesotsas olnud.

Meeskonda peaks vedama hakkama 31-aastane James Beattie. Poole hooajaga suutis ta Stoke'i eest lüüa 7 väravat. Teine vedur on aga teadagi Rory Delap. Mees suudab nahkkera üle pea saata kaugemale kui keegi teine terves liigas ning need visked on alati kuratliku täpsusega. Iirimaa korvpallikoondis kaotas tema näol hea viskekahuri. Liam Lawrence pakub alternatiive pika palli taktikale.

Ennustus: Toetudes heale füüsisele, standardolukordadele ja kokkumänginud meeskonnale saavutab Stoke City ka sellel aastal hea koha. Julgeme pakkuda koguni eelmise hooajale sarnast 12. kohta.

Wigan

Meeskond, kes on ennast kõrgeimas liigas juba tõestanud. Klubi omaniku sõnul on peatreener Roberto Martinezil töökoht ka siis kindel, kui järgmisel hooajal ennast Championshipist leitakse. See on toetus, millele tuleb tasuda ilusa mängu ja püsimajäämisega.

Müüdud on meeskonna esistaar Antonio Valencia, kuigi tema eest saadud rahasumma õigustab seda üleminekut. Hooaja lõpus saadeti uut klubi otsima ka Henri Camara, Craig Mahon ja Antoine Sibierski.

Sisse toodud Jordi Gomez ja Jason Scotland võivad uutest meestest kandma hakata põhirolli. Jason Scotlandi puhul peab tõdema, et mehel on vaja ennast klubijalgpalli kõrgeimal tasemel ennast kõigepealt tõestada. Ründajatest muretseti endale ka Scott Sinclair. Jordi Gomezile lisaks soetati poolkaitsesse toimetama James McCarthy ning Hendry Thomas.

Meeskond on küll väiksevõitu, kuid sealt leiab siiski omajagu tegijaid. Väravajoonel hakkab ilmselt seisma Chris Kirkland. Kaitseliinis on Titus Bramble, poolkaitseliini juhivad Paul Scharner, Jason Koumas ning Charles N'Zogbia. Suurim mure tundub olevat väravalööjatega. Lahkunud on Amr Zaki, Mido ning Emile Heskey. Suuri lootusi pannakse Hugo Rodallega ning Jason Scotlandi peale. Pingilt on võtta veel nooruke Scott Sinclair.

Ennustus: Wiganil on ühtlane meeskond koos noore võidujanuse treeneriga. Muret hakkab aga tekitama eespool mainitud ründajate probleem. Kokkuvõttes 16. positsioon.

Portsmouth

Portsmouth tundub alanud hooajal väga rasket teekonda läbivat. Ilma paljuräägitud naftašeigi rahadeta tundub Portsmouth läbipõlevat. Lisaks juba lahkunutele võib lisanduda veel mitmed mängijad. Meeskonna ülevõtmine seisab aga laenude taga. Surnud ring, kas pole?

Sisse on toodud tasuta Steve Finnan, Aaron Mokoena ja Antti Niemi. Tasuta on saadaval veel Amr Zaki, keda Paul Hart tundub endale tahtvat. Laenulepingu alusel on liitunud ründaja Frederic Piquionne ja poolkaitsja Anthony Vanden Borre.

Suurematest tegijatest on lahkunud nii Peter Crouch kui ka Glen Johnson, kes siirdusid vastavalt Tottenhami ja Liverpooli. Vähem kära tekitasid Sean Davise, Noe Pamarot', Glen Little'i ja Djimi Traore lahkumised. Taaskord lahkusid ka väiksema profiiliga mängijad.

Peatreener Paul Hartil on ees raske ülesanne, sest meeskonda tuleb täiendada. Glen Johnsoni ja Peter Crouchi eest saadud rahade eest aga maksti tagasi laenusid. Harti näol on tegemist ainsa positiivse asjaga, mis klubiga hiljuti juhtunud on. Hart peab tegema kõik, mis tema võimuses ning kasutama ära kõik võimalused, et meeskonda täiendada ja edasi viia. Paul on öelnud, et tal on mõttes veel nii mõndagi.

Hartil on valida 18 mehe hulgast. 18 meest aga on ülimalt väike koosseis. Selleks, et aasta aega vastu pidada, peavad alles jääma näiteks sellised mehed nagu David James ja Niko Kranjacar. Kaitseliin on meeskonnale sarnaselt õhuke, aga samas võib välja tuua Sylvain Distini nime. Poolkaitsest võib parimaks pidada Niko Kranjacari. Rünnakuteravust peab looma hakkama keegi nelikust Frederic Piquionne-David Nugent-John Utaka-Nwankwo Kanu.

Ennustus: Rahamurede tõttu tühjaks jooksnud meeskonna pea kohal on murepilved. Ilmselt on kõigile parem, kui naftašeigi rahadega alustatakse Championshipist otsast peale ning meeskond ehitatakse uuesti üles. Mängijatepuuduse toel pakume neile 18. kohta.

Wolverhampton

Wolvesi püüd Premier League'i püsimajäämise poole on alanud. Mick McCarthy poistel on vaja leida see miski, mis tõmbaks huntide hooaja kiirelt käima. Meeskonnad, kes on hästi alustanud, leiavad ennast alatihti ka järgmisel hooajal kõrgseltskonnast. Puhtalt võitluse pealt võib äsja Premieri tõusnud meeskond vastastele palju peavalu valmistada.

Lahkujateks on Darren Potter, kes siirdus tagasi aste madalamale ehk siis Sheffield Wednesday'sse ning Stephen Gleeson ja Lewis Gobern. Lahti on lastud ka Matt Bailey ja Alex Melbourne.

Sisse on toodud aga Kevin Doyle, kes peaks märgatavalt elavdama ründetegevust. Serbia poolkaitsja Nenad Milijas peaks aga juurde tooma kindlust keskväljale. Hangitud on veel väravavaht Marcus Hahnemann. Kaitseliini lisandusid nii Ronald Zubar kui ka nooruke Michael Mancienne. Peale eelmainitud Serbia poolkaitsja on sellesse liini toodud veel Greg Halford ning Andrew Surman.

Mick McCarthy peab tõestama, et Huntide Championshipi tiitlivõit polnud juhus. Tööd võib tehtuks lugeda, kui leitakse ennast maikuus 17. või kõrgemalt tabelirealt. Tegemist on hea treeneriga ning Wolvesi fännid võivad kindlad olla, et McCarthy teeb kõik, mis tema võimuses, et kindlustada püsimajäämine.

Meeskond on üsna balanasis. Väravavahikoha peaks saama Wayne Hennessey. Kaitseliin peab ennast sel aastal kokku võtma, sest eelmisel hooajal lasti endale lüüa tosina jagu rohkem väravaid kui lähimad konkurendid. Rünnakuid hakkab kindlasti toetama ääremängija Michael Knightly. Kõige paremaks liiniks võib pidada just viimast kolmandiku platsil ehk ründajaid. Kevin Doyle ja Sylvan Ebanks-Blake tahavad ennast kindlasti Premier League'is tõestada.

Ennustus: Kõik oleneb sellest, kuidas saadakse toimima kaitseliin ning kui palju suudetakse punkte võtta, enne kui kohtutakse suurte meeskondadega. Äsja üles tõusnud tiimidelt on tihti tulnud häid hooaegu, aga seekord pole Wolves nendehulgas. Määravaks saab Doyle'i ja Ebanks-Blake'i suutmatus skoorida. 20. koht.

Mets vigastatud
Üleminekumängud
Premium liiga
Suured lahkumised
Uued näod
Mõtted koondisest
pilk tagasi
Viimased parimad
viikingi meenutused
Eesti koondis
Kahetised tunded
Hooaja kokkuvõtted
A. LE COQ PREMIUM LIIGA 2024
  • 1 Tallinna FCI Levadia 87
  • 2 Nõmme Kalju FC 72
  • 3 Paide Linnameeskond 72
  • 4 Tallinna FC Flora 70
Vaata veel
VAATA KOGU TABELIT
POPULAARSEMAD UUDISED
LOETUMAD
KOMMENTEERITUMAD
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

VIIMASED UUDISED
KÕIK
EESTI
VÄLISMAA