PSG andis kaks korda edu käest ja raiskas võimalusi, aga jõudis ikkagi finaali (0)

Kylian Mbappe väravad aitasid PSG-l finaali pääseda. Foto: Scanpix / Reuters / Eric Gaillard

Prantsusmaa liigatabeli keskmik Montpellier osutas karikasarja poolfinaalis soosikule PSG-le kõva vastupanu ja viis 2:2 lõppenud normaalaja järel mängu penaltiseeriasse, kuid pealinlased jõudsid lõpuks siiski seitsmendat aastat järest finaali.

Meistrite liiga poolfinaali korduskohtumise vigastuse tõttu vahele jätnud, kuid nüüd tervenenud Kylian Mbappe viis PSG juba 10. minutil juhtima, aga Montpellier vastas poolaja lõpus. Teise poolaja alguses kordas Mbappe tehtut, aga jälle oli Montpellier'l vastus viimaks võtta, kui Andy Delort lõpetas oma värava alt alguses saanud kiirrünnaku.

Lõpuminutitel oli PSG-l veel hulk võimalusi mäng ära lõpetada, kuid palli võrku saada ei suudetud. Mauro Icardil avanes seejuures suisa viimastel sekunditel imeline šanss, ent tema löögi tõrjus väravajoonelt Montpellier' keskkaitsja Hilton. Nii asuti lööma penalteid, kus täpsed olid mõlema meeskonna viis esimest lööjat. Siis saatis Montpellier' kuues mees Junior Sambia aga palli taevasse ja Moise Kean vormistas täpse löögiga pealinlaste finaalikoha.

PSG mängib Coupe de France'i finaalis läbi aegade 19. korda, mis tõstab nad ühele pulgale seni Marseille Olympique'ile kuulunud rekordiga. Karikat on PSG tõstnud 13 korda ning viimasest kuuest aastast viiel. Mullu alistati finaalis Saint-Etienne, seekord tuleb pariislaste vastaseks AS Monaco või suurüllatajana nii kaugele jõudnud neljanda liiga klubi Rumilly-Vallieres, kes selgitavad teise finalisti neljapäeva õhtul. Prantsusmaa karikafinaal peetakse 19. mail Stade de France'il.

Montpellier - PSG 2:2 (1:1, 2:2), penaltitega võitis PSG 6:5