PSG sai suure võidu, viigi teinud Lille'i edu kahanes viimase vooru eel ühele punktile (1)

PSG staarründajad Kylian Mbappe ja Neymar. Foto: Scanpix / Christophe Petit Tesson / EPA

Prantsusmaa kõrgliiga liider Lille kaotas eelviimases voorus punkte, aga endiselt on kõik trumbid nende kätes, et meistritiitel kümneaastase pausi järel endale saada, sest Pariisi Saint-Germaini edestatakse ühe, Monacot kolme ja Lyoni nelja punktiga.

Lille ei suutnud kodus liigatabeli keskmike hulka kuuluvast Saint-Etienne'ist jagu saada, kui tehti 0:0 viik. Lille'il olid teisel poolajal mõned väga head võimalused, aga Saint-Etienne'i väravalukk jäi lahti muukimata. Suures plaanis on eelviimases voorus saadud viik Lille'i jaoks rahuldav, võib-olla isegi väga hea tulemus, sest kui viimases voorus alistatakse võõrsil 12. kohal asuv Angers, kuulub meistritiitel kindlasti Lille'ile. Viigi või kaotuse korral tuleb loota lähirivaali(de) ebaõnnele.

Pariisi Saint-Germain parandas Lille'i viigi ja enda võiduga oma võimalusi, ent nagu mainitud, siis trumbid on Lille'i, mitte PSG käes. PSG sai kodus 4:0 võidu Reimsi üle, mängides peaaegu kogu mängu arvulises ülekaalus, sest Reimsi kaitsja Yunis Abdelhamid sai käega mängu eest punase kaardi. PSG eest skoorisid Neymar, Kylian Mbappe, Marquinhos ja Moise Kean. PSG kohtub viimases voorus võõrsil Brestiga, kes on 16. kohal ja heitleb liigasse püsimajäämise nimel.

Teoreetilised tiitlivõimalused on säilinud ka Monacol, aga selleks peavad nii Lille kui ka Pariisi Saint-Germain viimases voorus kaotama ja Lille peab kaotama suurelt või Monaco alistama võõrsil suurelt Lensi. Eelviimases voorus sai Monaco kodus 2:1 võidu Rennes'i üle, kui esimesel poolajal sahistasid Wissam Ben Yedder ja Aleksandr Golovin. Rennes sai teisel poolajal Axel Disasi omaväravast ühe tabamuse tagasi, aga kolm punkti kuulusid siiski Monacole.

Neljandal kohal olev Lyon alistas eelviimases voorus võõrsil Nimes'i 5:2, aga tiitlimäng on nende jaoks lõppenud, sest Lille' jääb nelja punkti kaugusele. Kuna PSG väravate vahe on palju parem kui Lyonil ja pealinnaklubi on kogunud kolm punkti rohkem, siis on sisuliselt võimatu saada ka hõbedat, aga punkti kaugusel olev Monaco ja pronks on veel saadaval.

Pingeline lahing käib ka kõrgliigasse püsimajäämise nimel. Dijon ja Nimes pudenevad kindlasti esiliigasse, aga kohad 13.-18. mahuvad viimase vooru eel kahe punkti sisse. Selles kuuikus on Reims (42 punkti), Bordeaux (42), Strasbourg (41), Brest (41), Lorient (41) ja Nantes (40).

Reims ja Bordeaux ning Strasbourg ja Lorient kohtuvad viimases voorus omavahel, Brest mängib kodus PSG-ga ning Nantes kodus Montepellier'ga. Kindel on see, et 13. kohal olev Reims ei saa enam viimase kolme hulka kukkuda, sest neil on korralik väravate vahe ja kõikidel meeskondadel pole võimalik neist mööduda. Väga ebatõenäoline on ka 14. kohal asuva Bordeaux'i langemine.

Lille - Saint-Etienne 0:0

Pariisi Saint-Germain - Reims 4:0 (2:0)