Rapidi põhikoosseisu tõusnud Mattias Käit hiilgas resultatiivse sööduga (video väravast!) (1)

Bukaresti Rapidi poolkaitsja Mattias Käit. Foto: Bukaresti Rapid

Eesti jalgpallikoondise poolkaitsja Mattias Käit kuulus Rumeenia kõrgliiga 23. voorus esimest korda uue koduklubi Bukaresti Rapidi põhikoosseisu ja etendas võtmerolli, et pikalt vähemuses tegutsenud meeskond teenis duellist UTA Aradiga 1:1 viigi.

Käit tegi Rapidi eest debüüdi nädal aega tagasi, kui sekkus vahetusest. Seekord kuulus poolkaitsja peatreeneri Mihai Iosifi algrivistusse. Rapid jäi avapoolaja lõpus kaotusseisu, kui kaitsja Junior Morais tõrjus väravajoonel käega Aradi pealelöögi. Brasiillane sai punase kaardi ja Arad penalti, mille Desley Ubbink realiseeris, kuigi penaltiga ühele poole saamine võttis palju aega.

Nimelt esimese löögi Rapidi väravavaht Horaiu Moldovan tõrjus, aga abikohtunik fikseeris täiesti põhjendatult rikkumise, sest puurivaht oli enne lööki väravajoonelt lahkunud. Moldovan sai kollase kaardi ja penalti läks kordamisele, aga enne korduslööki ründasid Rapidi huligaanid nende jaoks ebameeldiva otsuse teinud abikohtunikku paugupommiga, mis tõi kaasa mänguseisaku. Värava lõi Ubbink penaltist kuus minutit pärast Moraisi eemaldamist.

Vähemuses Rapid pidi teisel poolajal kaitses riske võtma ja otsima võimalusi kas läbi standardolukordade või kontrarünnakute. Sihile jõuti lõpuks nii, et 76. minutil sai Käit enda valdusse karistusalast standardolukorra järel välja löödud palli, vedas selle kiire spurdi ja kahe täpse puutega paremale äärele ning andis sealt hiilgava tsenderduse kõige ohtlikumasse tsooni ehk Aradi väravavahi ja kaitseliini vahele, kust Younes Bnou Manzouk peaga seisu viigistas.

1:1 viigiga kohtumine ka lõppes. Kodupublik näitas end halvast küljest. Teise poolaja keskel tabas Aradi väravavahti pähe mingi tribüünilt visatud ese ning telepilti jõudis ka märulipolitsei sekkumine tribüünil toimunud huligaanitsemisse.

Rapid on nüüd 23 vooruga kogunud 33 punkti, millega paikneb liigatabelis hetkel 7. kohal. Rumeenia kõrgliiga jaotatakse 30-voorulise põhiturniiri järel kaheks nii, et eraldi jätkavad tipmine kuuik ja alumised kümme meeskonda. Soccernet.ee-le reedel antud intervjuus märkis Käit, et Rapidi esmane eesmärk on poolitamise ajaks esikuuikusse tõusta.