Reim kritiseeris kaotuse järel Šapovalovit: Eesti koondis ei saa mängida ründajaga, kes ootab ainult oma võimalust (Kallas: palliga mäng polnud rahuldav) (21)

Martin Reim. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Maavõistluses Gruusiale 0:2 alla vandunud Eesti U19 koondise peatreener Martin Reim tõdes pärast mängu Soccernet.ee otse-eetris antud intervjuus, et vastased olid paremad, aga selliseid mänge on noortekoondisele vaja, et oktoobris peetava EM-valikturniiri eel areneda ja järeldusi teha.

Küsimusele, mis valesti läks, vastas Reim nii: "Ega tegelikult hästi realistlikult ja ausalt öeldes otseselt midagi valesti ei läinud. Vastane oli väga-väga hea, Gruusia vääris võitu juba esimese poolaja pealt. Nad domineerisid igas mänguelemendis ja me jäime hätta. Eritieie pressingu kiirus ja nende pallikäsitlus, kiirus palliga ... me ei suutnud nendega sammu pidada ja sealt kärises. Pidime aina vajuma ja vajuma. Kui palli võitsime, olime nii alla vajunud, et ettepoole käike meil väga polnud," tõdes ta.

Eraldi märkis Reim ära avapoolajal rünnakul tegutsenud Aleksandr Šapovalovi liialt individualistliku lähenemise võrreldes teda teisel poolajal asendanud Andreas Kiivitiga. "Loomulikult pole ma rahul ka Šapovaloviga ees, Andreas tegi teisel poolajal palju paremat tööd, et pall ees püsima jääks. Kui vastas on kvaliteedilt parem meeskond, peab Eesti-suguse võistkonna ründajal olema võimet palli säilitada, et me jõuaksime võistkonnana järele. Ei saa mängida ründajaga, kes jääb mängust välja ja ootab ainult oma ründevõimalust. Kui mängime omasugusega ja suudame domineerida, on see okei, aga mitte siin," sõnas Reim otsekoheselt.

Samas nentis ta, et tegu on Eesti U19 koondisele ülivajalike kohtumistega. "Olen väga rahul, et Gruusiaga need kaks mängu saame. See toob meid oma kodusest jalgpallist natukene välja ja pakub äratust. Palli liigutamise tempo oli väga hea, see pani mängijad proovile – kes saab hakkama, kes ei saa. Meil on üks mäng veel, kus mehed saavad end tõestada ja näidata."

Gruusia teravus Reimi ei üllatanud. "Eks me treeneritena teame, et grusiinid on lõunamaalased, kes oleksid nagu aasta-kaks meist vanemad ja mänguliselt kiiremad. Nüüd on nad selle ühe mänguga reaalsuses ka ära näidanud. Küsimus on, kas meie kvaliteet selle tempo juures säilib või laguneb nagu avapoolajal, kui tuli väga palju pallikaotusi, valesööte ja ülehoidmisi. Ega muudmoodi ei saagi, kui peab neid mänge mängima. Kahju, et neid nii vähe on."

Praeguse U19 koondise näol on suuresti tegu sama aastakäiguga, kes U17 vanuseklassis koduseks finaalturniiriks - mis koroonapandeemia tõttu paraku ära jäi - valmistudes suutis võtta mitu vägevat skalpi, alistades teiste seas näiteks Prantsusmaa, Rootsi ja Hispaania eakaaslased. Reim nentis, et 2003. aastal sündinud ja tollesse koondisesse kuulunud poistel on praegu meheks sirgumise aeg, mis tähendab, et nende teed võivad olla võtnud üsna erineva suuna.

"On ka kaotusi olnud – Paskotši näiteks!" muigas ta, viidates Tottenhami ridadesse kuuluvale Maksim Paskotšile, kes on juba kanda kinnitanud A-koondises ja valmistub praegu õhtuseks maavõistluseks Põhja-Iirimaaga. "Siin pole mõnda meest, kes oli võistkonna liider. Aga poisid mängisid täna oma võimete piiril. See on aeg, kus liigutakse noorte jalgpallist täiskasvanute jalgpalli, suurte muutuste aeg," märkis Reim.

"U17 oli ju erakordne koondis, kes sai igakuiselt kokku, oldi väga palju koos ja elati nagu klubielu. Praegu on kaks aastat elatud oma elu. Kes on tõusnud Premium liigasse, kes liikunud välismaale, kes mängib veel esiliigat või U19 noori ... Tase on väga erinev, aga see ongi paratamatu, selles vanuses võibki väga palju muutuda. Kui kohtume valiksarjas Austria, Ungari ja Valgevenega, siis seal mängivad väga paljud mehed tugevates klubides. Ja mitte noorte seas, vaid juba põhimeeskonnas," lisas ta.

Reim rõhutas lõpetuseks veel korra, et sellised heitlused on hädavajalikud. "Saaks kolm mängu mängida, oleks veel parem, saaks veel rohkem seda tunnet. Näidata poistele ilma mängudeta ainult pilte või skeeme - see pole ju see. Äkki tuleb uuesti meelde, et on ka Prantsusmaad ja Hispaaniat võidetud, ning meenub, mida see mäng tegelikult tähendab."

Kaptenipaela kandnud Rasmus Kallas, kes igapäevaselt esindab Paide Linnameeskonda, tõdes samuti, et teravate grusiinidega ei suudetud sammu pidada. "Kaitsetöös nägime kõvasti vaeva, aga kaks tükki lasime sisse. Oli kõva võitlus, aga palliga mäng ei olnud rahuldav," sõnas Kallas.

"Alguses oli vastaste pressing päris kõrge, lisaks polnud meie poolkaitsjate mängu sisseelamine samuti kõige kiirem. Seetõttu ei saanud me sealtkaudu mängu üles ehitada," lisas ta. Eetlased olid üsna hädas grusiinide 18-aastase poolkaitsja Luka Gagnidzega, kes kuulub Venemaa klubi Jekaterinburgi Urali ridadesse ning debüteeris augustis juba ka Venemaa kõrgliigas. "Ta liikus päris palju mööda platsi ringi. Teisel poolajal proovisime talle eraldi mehe külge panna, aga ta sai ikkagi tihti teha, mida ise tahtis," nentis Kallas.

Mida sellest kohtumisest teisipäevaseks teiseks mänguks kaasa võtta? "Peame lihtsalt õiged järeldused tegema. Mängu tuleb kiiresti sisse elada, palliga mänguga kiiresti toime tulla. Siis on mäng ka ladusam. Täna ei olnud kõige parem esitus, parandamisruumi on," tõdes Kallas.

Eesti ja Gruusia kohtuvad taas teisipäeval, Männiku staadionil peetavas maavõistluses pannakse pall mängu kell 13. Soccernet.ee näitab kohtumist otsepildis.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Александр Шаповалов   •  
(46.131.46.***)
Reim treenerina on lihtsalt keskpärasus. Inimene lihtsalt ei mõista, kuidas meeskonda õigesti juhtida ja taktikaks vastaseks valmistuda. ta on nõrk treener, kes võib süüdistada teist inimest ja ma tunnistan, et mängisin halvasti ja oleksin võinud paremini mängida. Kuid ainult selline nõrk inimene nagu Reim saab kogu kaotuses süüdistada ühte mängijat ja mitte näha oma vigu.
kaiiz   •  
(88.196.135.***)
Ainult rumal kritiseerib treenerit avalikult :D
purgeenius   •  
(88.196.176.***)
Sapovalov on noor poiss,milleks teda avalikult materdada. Mine räägi omavahel asjad sirgeks. K6las nagu oma naha p22stmine.
Denis Krestinin   •  
(85.253.213.***)
Millega abitreener Mikhail Artyukhov tegelеb?
Selge,et Jürgensiga tülis ja nüüd teine ründaja.
V V   •  
(91.129.100.***)
Reimi tase treenerina on kõigile teada. Üsna rsake on tema sõnavõttu siin tõsiselt võtta.

Śapovalovile kindlasti õpetlik mäng tulevikuks nii või naa, aga Reim vajub küll aina madalamale ja madalamale.
Morten Palu   •  
(46.131.32.***)
normaalselt õli tulle🤣🤣🤣
chipmunk   •  
(91.129.102.***)
Niimoodi avalikult kritiseerida on küll veider Reimi poolt.
IUdutuli   •  
(90.190.242.***)
Александр – arvad, et see kommentaar siin tuleb sulle kuidagi kasuks?
humorist   •  
(213.180.19.***)
Ei saa kahjuks öelda, et Aleksandr oleks kuidagi liiga teinud.
Ega see on tegelikult Eesti jalgpalli tase - meil ei olegi väga tugevaid treenereid. Kõik on praegu alles lapsekingades, jalgpalli traditsiooni ja kultuuri üldine areng võtab aega. Reim läheb ikkagi ajalukku kui üks esimesi koondise mängijaid ning üks esimesi mängijast-treeneriks Eesti pallureid. Kogu see protsess maailma tasemele jõuda võtab aega ning Reim on modernse Eesti jalgpalli pioneere. Mis ma tahan öelda on see, et vigu tuleb ikka sisse, sest kuskilt tuleb alustada.
Wo1dK1d   •  
(87.119.186.***)
Selle kommentaariga näitas, miks ta jääb heal juhul keskpäraseks mängijaks.
Vask   •  
(91.129.109.***)
Noorena ikka emotsioonid löövad välja, kui nii avalikult kritiseerida
sanderk   •  
(185.158.17.***)
Võrreldes koondisega, kes Prantsusmaad võitis, on Paskotši puudumine ainus objektiivne põhjus. Samas on selge, et Paskotši ei saa olla Prantusmaa võidu ja Gruusia kaotuse vahe. Muu jutt ongi selline "asssaving" alates lõunamaalaste kiiremast kasvamisest ja lõpetades U17 koondise klubikultuuriga. Sekka Šapovalovi maha tegemine, ju siis ta ei saanud memo kätte, et Gruusia vastu kaotama minnakse.
magicm   •  
(84.50.229.***)
Suht tobe on mourinholikult avalikult poiss rongi alla visata. Eriti kui tegemist on noortekoondisega. Sõima riietusruumis pea täis, aga kaamerate ees. Tule taevas appi.
alehis   •  
(145.14.32.***)
Šapovalov, kui sa nii väga tahtsid kommenteerida ka omalt poolt midagi, siis oleksid võinud ju öelda, et annad oma parima, et järgmine mäng Reim oma sõnu sööma peaks. Hala+vabandus ei jäta meile kui fännidele just palju lootust, et järgmised mängud sama piinlikud poleks. Ehk siis - n
alehis   •  
(145.14.32.***)
... nüüd on tõestamise aeg, mine löö võrgud puruks!
Aimar Veri   •  
(87.119.178.***)
Sorri, aga Reim ei ole treener
Hea mängija jne. Aga mitte treener
Taavi Usta   •  
(88.112.120.***)
Tere Morten

kas altkättemaksu nalja mäletad?
-soccerfann-   •  
(83.179.136.***)
Memo kätte ... ?? Tahate öelda, et noortekoondiste tava kaotada, tihti väga suurelt, on kokku lepitud?
V V   •  
(91.129.100.***)
Ega memos ei öelda, et kaotama lähed. Memos öeldakse, milliseid ebaloogilisi rolle sel korral platsil täidad ning millist treeneri nägemust sel korral täidad. Lihtsalt Reimi puhul tähendab see tulemus alati kaotust 😁
Morten Palu   •  
(46.131.42.***)
mis see siia puutub, taavi?
Taavi Usta   •  
(88.112.120.***)
Hei Morten!

Ei puutugi - ma arvangi, et võiks teemat vahetada?. Näiteks miks jõgi jääs ei ole või midagi sellist :)

Sinu peale mõeldes tuli meelde - lahe aeg oli! Kui Mart Paumäega räägime - tuletame ikka lahedaid nalju meelde - sind meenutame ka - olid tähtis kuju võistkonnas - Mardi lemmi siiani!!!

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
EM-FINAALTURNIIR
LIVE: kaks suurt - Hispaania ja Itaalia. Kes jääb peale?  (nullid püsivad!)
PEATREENER
Peatreener | Paide vaevles ebakõlade all, Trans tegeles Kalju kaitsjate meelitamisega
EM-FINAALTURNIIR
EM-FINAALTURNIIR
SN Saksamaal | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
SÜMBOOLNE KOOSSEIS
Premium liiga on tagasi! Kellel silma peal hoida?
UURIME TÕDE
TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Milleks meile VAR, kui ei oska seda kasutada?
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
18
14
3
1
45:7
45
2.
Tallinna FC Flora
18
10
5
3
33:20
35
3.
Nõmme Kalju FC
16
9
5
2
31:16
32
4.
Paide Linnameeskond
18
9
1
8
26:20
28
5.
JK Narva Trans
16
5
3
8
22:34
18
6.
FC Kuressaare
16
4
5
7
20:31
17
7.
Tartu JK Tammeka
16
4
4
8
20:22
16
8.
JK Tallinna Kalev
18
4
4
10
20:36
16
9.
Pärnu JK Vaprus
16
4
4
8
16:27
16
10.
FC Nõmme United
16
2
4
10
10:30
10
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
SILM PEALE!

Vaata siit värsket videolugu!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
45
Tallinna FC Flora
35
Nõmme Kalju FC
32
Paide Linnameeskond
28
JK Narva Trans
18
FC Kuressaare
17
Tartu JK Tammeka
16
JK Tallinna Kalev
16
Pärnu JK Vaprus
16
FC Nõmme United
10
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!