Ševoldajeva: kaotuse põhjused olid küll loogilised, aga ikkagi valusad (0)

FC Flora naiskonna peatreener Aleksandra Ševoldajeva. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

FC Flora naiskond kaotas Meistrite liiga eelringi poolfinaalis 0:2 Leedu tšempionile Gintra Universitetasele. Peatreener Aleksandra Ševoldajeva ütles kohtumise järel, et otsustavaks sai väsimus. Nii vaimne kui ka füüsiline.

"Olime mängus sees, aga nõustun, et vastaste 0:2 värava järel vähem. Aga seatud eesmärkidest suutsime enamvähem kinni hoida. Esimene neist oli proovida võtta individuaalset vastutust kaitses ja lubada seeläbi ründavatel mängijatel ülevalpool tegutseda ning vastaseid ka ülevalt suruda.

Lõpuks mängis väsimus rolli. See oli asi, mis murdis. Esmalt vaimne ja siis ka füüsiline. Me ei suutnud mingites olukordades mängida nii targalt, kui tahtnuks. Esimese poolaja lõpuks pidanuksime palli rohkem liigutama ja seeläbi garderoobivärava ära hoidma. Gintra teine värav aga murdis meid vaimselt ning siis andis juba tunda ka füüsiline väsimus," rääkis Ševoldajeva.

Gintra asus juhtima 45. minutil, kui skoori avas Jessica Ayers. Teine tabamus sündis 60. minutil ja autoriks oli Madison Gibson.

Kaotus tähendab, et Flora eurohooaeg lõpeb laupäeval samuti Šialiais peetava miniturniiri kolmanda koha mänguga, kus vastaseks Fääri saarte tšempion Klaksviki KI. Eelmisel Meistrite liiga hooajal, mis mängiti teistsuguse formaadi põhjal, pidas Flora ainult ühe mängu, kui kaotas esimeses eelringis võõrsil 0:2 Moskva CSKA-le. Samas oli esitus toona uhkust tekitav, sest kuigi kaotus tuli, siis väsimust – ei vaimset ega füüsilist – toona kordagi ei ilmnenud.

"Kahjuks ei saa me liikuda ühest euromängust kohe järgmise juurde ja neid omavahel võrrelda. Aga 100% nõus, et CSKA vastu oli meil füüsiline ja vaimne särts terve kohtumise vältel sees. Täna polnud see aga puudu põhjusel, et poleks suutnud mänguplaani järgida, vaid muutunud koosseis ja asjaolu, et mitmed naised on viimase kuu jooksul saanud vähe mängida, pääsesid maksvusele.

Kaotuse tinginud põhjused olid loogilised, aga samas ikkagi valusal, sest nägime ja tundsime platsil, et kui oleksime olnud veidi värskemad ja võtmemängijad paremas vormis, siis olnuks see mäng võidetav. Sellest on kõige rohkem kahju. Käimasolev hooaeg on läinud meil üle kivide ja kändude," arutles Ševoldajeva.

Laupäevasest pronksimängust enam midagi ei sõltu, sest edasipääsurong on läinud, ent peatreeneri hinnangul see motivatsiooniprobleeme kaasa ei too. Rahvusvahelised kohtumised on naiste jaoks selleks liiga väärtuslikud. "Mängijad on tublid ja teavad, kus nad on ja miks nad on. Nad tahavad mängida ja võita. Hetkel on kõigil valus, aga laupäeval ollakse päris-päris näljased."

Flora peatreener märkis ka, et naiskonna koosseisus toimunud muudatuste ja vigastusmurede tõttu ei tasu tänast kaotust ja tänavust eurosarja käsitleda liiga ranges võtmes. "Meil käib ikkagi üleminekuprotsesse ja oluline on näha, et tänane hetk pole lõpp-punkt, vaid loeb pikem plaan ja tähtis on jätkata liikumist õiges suunas."

Flora kapteni Siret Räämeti hinnangul oli Gintra jõukohane vastane. "See oli mängitav mäng. Vastaste esimene värav motivatsiooni nii palju maha ei võtnud, vaid riietusruumi minnes teadsime, et kohtumine on jõukohane, sest suutsime ju palli hoida ja teravaid momente lüüa. Ainult viimane või eelviimane sööt jäi puudu. Aga Gintra teise värava järel kukkus võistkond vaimselt ära."

Meistrite liiga esimese eelringi kolmanda koha matš Tallinna FC Flora – Klaksviki KI (Fääri saared) algab laupäeval Šiauliais kell 12. Soccernet.ee teeb kohtumisest otseülekande.