MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

PRANTSUSMAA
1 Link kopeeritud

Suur eurounistus varjutab koduse igapäevatöö, aga PSG-d saab peatada ainult PSG ise

1 Link kopeeritud
Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur
Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur

"Sõbrad, mõelge: kes meid suudaks takistada?" Ega vist keegi suudagi. Foto: Scanpix / Reuters / Stephane Mahe

Imesid juhtub. Aga mitte väga sageli. Kui lähtuda sellest ja püsida oma hinnangutes kahe jalaga maa peal, saab Paris Saint-Germaini järjekordset meistritiitlit väärata vaid mõni eriti ootamatu saatusekäik.

PSG-l on rohkem raha, talenti ja ligitõmmet kui kellelgi teisel, lisaks on mälestus üle-eelmise hooaja liigaäpardusest veel värske ega lase mugavaks muutuda. Toona Lille'iga pealtnäha võimatut suutnud Christophe Galtier on nüüd jõudnud ise väikese ringiga PSG tüüri juurde, sest šeikidel sai Mauricio Pochettino võimetusest Meistrite liiga tiitel koju tuua küllalt.

Mullu põrutati stardist minema sellise hooga, et detsembri alguseks oli edu tabeli teise koha ees juba tosin punkti ja meistritiitli saatus sellega ka sisuliselt otsustatud. Lionel Messi ei pidanudki väravale pihta saama, selle eest hoolitsesid teised mehed. Suvine suurim võit oli kahtlemata Kylian Mbappe lepingupikendus, millega suudeti Real Madrid põhjalikult närvi ajada, kuid PSG suurima eesmärgi ehk Meistrite liiga tiitli püüdmise seisukohalt oli prantslase allkirja kättesaamine eluliselt vajalik.

Et mullu kühveldati projekti "Meistrite liiga karikas Pariisi ja päriseks, mitte ainult finaalipäevaks" altarile kuhjade viisi raha, on sel suvel turul - vähemalt seni - üsna rahulikult toimetatud. Investeeringuid on tehtud tulevikku, sest näiteks Messi ja Sergio Ramose karjäär ei kesta ilmselt enam kuigi kaua. 20-aastase vasakkaitsja Nuno Mendese laenuleping muudeti oodatult püsivaks, Leipzigist toodi 24-aastane paremkaitsja Nordi Mukiele ja Portost 22-aastane keskväljamees Vitinha. Mbappe-Messi-Neymari nimekale ründekolmikule peab sisemist konkurentsi pakkuma Reimsist üles nopitud 20-aastane Hugo Ekitike. Kogenud meestest lahkus samas vaid Angel di Maria, kelle uueks mängupaigaks sai Juventus.

PSG lahingrivile ei ole konkurentidel midagi samaväärset vastu panna. Foto: Scanpix / Zuma Press / Geert van Erven

Galtier läheb hooajal vastu selge teadmisega, et järjekordne triumf koduliiga pole omanike jaoks kaugeltki nii tähtis kui euroedu. Proovikivi on tema senise treenerikarjääri üks kangemaid, sest Lille'iga võidetud üllatustiitel või Nice'iga lõppenud hooajal saavutatud tubli viies koht ja karikafinaali jõudmine ei maksa vähimatki, kui PSG masinasse peaksid esimesed liivaterad sattuma.

Jälitajaid jagub, aga vahe on suur

Eelmise hooaja kaks suurt põrujat olid Lille ja Lyon. Kui tiitlikaitsja langemist - ehkki vahest mitte nii ränka - võis peatreeneri ja mitme võtmemängija lahkumise järel isegi eeldada, siis viimase 25 aasta kõige kehvema hooaja teinud Lyon jooksis täielikult lati alt läbi. Kaheksanda koha saanud klubi paistis silma platsiväliste segadustega, aga need olid suuresti tingitud saamatusest väljakul. Vahepeal käidi ära koguni 13. tabelireal, aga hooaja lõpuks õnnestus Peter Boszil saada laev enam-vähem rooli kuulama.

Kahe hooaja vahel toodi tippklubidest tagasi kaks "kadunud poega" - Arsenalist Alexandre Lacazette ja Bayernist Corentin Tolisso, kes nimetati ühtlasi vastavalt kapteniks ja abikapteniks. Mängumehi Lyonil jagub ning kui hoog kohe suve lõpus üles saadakse, õnnestub ehk ka fännid enda poolele võita, ilma et nood meeskonnale tribüünidel laamendamisega punktikaotusi põhjustaks, nagu mullu juhtus.

Mitu aastat Arsenalis veetnud Alexandre Lacazette jõudis tagasi koju. Foto: Scanpix / Zuma Press / Geert van Erven

Hõbedasel Meistrite liiga kohal lõpetanud, ent PSG-st koguni 15 punktiga maha jäänud Marseille Olympique'i suurim muutus toimus suvel treeneripingil, kust lahkus juhtkonnaga raksu läinud Jorge Sampaoli. Tema koha võttis üle 44-aastane horvaat Igor Tudor, kes on pärast edukat mängijakarjääri töötanud treenerina nii kodumaal, Türgis, Kreekas kui ka Itaalias. Esimeste kõlakate põhjal on Tudori ja Marseille' mängijate vahelt aga juba enne hooaja algust must kass läbi jooksnud, põhjuseks horvaadi ülirasked ettevalmistavad treeningud ja karm suhtumine.

Mängijateturul ei ole Marseille väga suuri tõmbeid teinud, peamiselt muudeti seniste laenumeeste lepinguid püsivaks. Nii jätkavad klubis näiteks Matteo Guendouzi, Arkadiusz Milik ja Pau Lopez, samuti toodi Lensist värske Prantsusmaa koondislane Jonathan Clauss ja Granadast kolumblasest ründaja Luis Suarez.

Tugevaim pretendent PSG lähima jälitaja raskele koormale on hoopis pronksiomanik Monaco, kelle eesotsas jätkab Philippe Clement. Aastavahetusel Niko Kovaci asemele saabunud belglane tõstis vahepeal isegi teises tabelipooles kõlkunud meeskonna ülitugeva hooajalõpuga medalitele ja üle tüki aja on Monacol jälle lootust. Meeskonna suurim staar Aurelien Tchouameni loovutati küll magusa 80 miljoni euro eest Real Madridile, aga samas on ründeliini toodud nii Takumi Minamino kui ka Breel Embolo, kel mõlemal peaks tõestamistahet jaguma.

Tahaks osta, aga raha pole

PSG-d ilmselgetel põhjustel mitte arvestades on Ligue 1 klubid paratamatult teiste tippliigadega arveldades pigem müüja kui ostja rollis. Nii loobus neljanda kohaga eurosarja murdnud Rennes koguni kahest väärt mehest, kuid West Hami pakutud 35 miljonit eurot kaitsja Nayef Aguerdi ja Müncheni Bayerni väljakäidud ligi 30 miljonit 17-aastase tulevikutegijast ründaja Mathys Teli eest olid lihtsalt liiga ahvatlevad. Lille aga loovutas oma võtmekaitsja Sven Botmani 37 miljoni euro eest Newcastle'ile.

Selles valguses on senised huvitavaimad tõmbed suutnud teha Lucien Favre'i juhendatav Nice, eelmise hooaja viies meeskond. Leicesterist meelitati ära seal legendiks kerkinud väravavaht Kasper Schmeichel, samuti tõmbab uuel hooajal punamustatriibulise särgi selga Aaron Ramsey. Walesi koondislane, kelle käiku Juventuses võib kokkuvõttes ikkagi pigem ebaõnnestumiseks hinnata, jõudis Prantsusmaale lõpuks kaarega Šotimaa kaudu, kuid MM-i aastal peaks temagi motivatsioon laes olema.

Ligue 1 üks võlu on see, et pea igal aastal tõuseb esile mõni üllataja, olgu see siis suisa meistriks pürgiv Montpellier või Lille, medaleid jahtiv Rennes või siis näiteks kümnendi alguses veel tugevuselt kolmandas liigas mänginud, aga eelmise hooaja ootamatult kõrgel kuuendal kohal lõpetanud Strasbourg. Kuid vaata tabelit mispidi tahad, selge soosik on tänavu ikkagi PSG.

Kindlasti tasub käesoleva eelvaate puhul siiski arvestada sedagi, et üleminekuaken pole Prantsusmaal veel sulgunud. See läheb kinni alles 1. septembril ehk klubidel on veel peaaegu terve kuu aega turul lükkeid teha. Kõige kuumemate müügiartiklite tagaajamiseks napib prantslastel raha, aga järgmisest valikuringist võrku püütavad mehed võivad juba tabelis nii mõnegi korrektiivi teha. 

Kellel silma peal hoida?

Kuidas murda koosseisu, kui sinu positsioonil on ees Mbappe, Neymar ja Messi? 20-aastane Hugo Ekitike, kelle PSG esialgu Reimsist ametlikult kõigest laenule võttis, kuid ilmselt hooaja lõppedes mitmekümne miljoni eest ära ostab, peab Christophe Gaultier' käe all olema ennekõike kannatlik. Ekitike, kes eelmisel hooajal lõi Reimsi eest kümme väravat ja tegi eeltöö veel neljale, ütles ära Newcastle Unitedi pakkumisest ja loodab kõigest hoolimata enda klassi Pariisis tõestada.

Ekitikest tühjaks jäänud kohta peab Reimsis täitma hakkama Arsenalilt laenatud Folarin Balogun. 21-aastane USA-s sündinud, Inglismaa noortekoondisi esindanud ja samas ka Nigeeria kasuks otsustamise võimalust omav Balogun on hiilanud Arsenali eest noorteklassides, sai mullu pooleks hooajaks võimaluse Inglismaa esiliigas, kuid pole veel meesteklassis läbimurret teinud. Algav hooaeg annab selleks hea võimaluse.

Mida tulevik toob? Põnevust tasub tunda nii Rayan Cherkil kui ka mitmel teisel noorel talendil. Foto: Scanpix / Reuters / Benoit Tessier

Lyoni poolkaitsja Rayan Cherki on kõigest 18-aastane, kuid tegi kõrgliigas tegusid juba mitu aastat tagasi. Eelmisel hooajal jäi ta tihti pingipoisiks ja kaheksandana lõpetanud Lyoni aasta läks aia taha, nüüd sihitakse kahtlemata tagasi tippu ja Lyoni akadeemia üheks kõigi aegade parimaks leiuks peetaval Cherkil on kõik võimalused tõusta sellel teekonnal olulise rolli täitjaks.

Veel üks Thuram? Loomulikult. Prantsusmaa koondise legendi Liliani vanem poeg Marcus mängib juba aastaid Saksamaa kõrgliigas ja on muuhulgas jõudnud Real Madridigi Meistrite liigas paari väravaga kostitada. Egiptuse vaaraolt eesnime saanud 21-aastane noorem veli Khephren Thuram tegutseb kaitsvamas rollis, ent murrab aina enam pilti. Eelmisel hooajal oli ta esialgu pingipoiss, aga trügis aasta jooksul aina kindlamalt Nice'i põhikoosseisu, aidates neil lõpetada viiendal tabelireal.

Rennes'i 20-aastane äärekaitsja Adrien Truffert on moodsa ääremängija võrdkuju - võimeline tegutsema nii vasakul kui ka paremal, nii kaitsvas kui ka ründavas rollis. Noorteklassides Prantsusmaa eest mänginud Trufferti esitused on juba äratanud huvi tema sünnimaa Belgia peatreeneris Roberto Martinezis, kes tahaks noort äärt edaspidi enda käe all tegutsemas näha.

Viis pidepunkti:

  • Prantsusmaa on Saksamaa kõrval üks neist kahest tippliigast, mis kasutab kolmanda väljalangeja selgitamiseks üleminekumänge. Seekord kukkus esiliigasse kolm meeskonda, sest lisaks otse välja langenud Metzile ja Bordeaux'le pudenes astme võrra madalamale ka penaltiseeria järel Auxerre'ile alla jäänud Saint-Etienne.
  • Algaval hooajal jäävad play-off-mängud hooaja lõpus aga pidamata, sest prantslased on - samuti Bundesliga eeskujul - otsustanud 20 meeskonnaga kõrgliigalt üle minna 18 liikmega liigale. Sestap kukub kevadel esiliigasse koguni neli meeskonda.
  • Suvel on peatreenerit vahetanud viis klubi. Hundipassi said hooaja lõppedes tiitlikaitsja Lille'iga alles kümnendal kohal lõpetanud Jocelyn Gourvennec ja Lorientiga napilt väljakukkumisest pääsenud Christophe Pelissier. Suurim muutus toimus PSG tüüri juures, kust saadeti minema Mauricio Pochettino ja tema asemele tuli Nice'ist lahkunud Christophe Galtier, keda omakorda asendab Lucien Favre. Hõbemedalitega lõpetamisest hoolimata pani ameti maha ka Marseille' peatreener Jorge Sampaoli, tema koha võttis üle Horvaatia legend Igor Tudor.
  • Eurosarjades teeb tänavu kaasa jälle kuus Prantsusmaa meeskonda, sest karikavõitjaks krooniti liigas alles üheksandana lõpetanud Nantes. Nemad pääsesid seetõttu otse Euroopa liiga alagruppi nagu ka liigas neljandana lõpetanud Rennes. PSG ja Marseille said Meistrite liigas otse alagruppi, Monaco peab selleni jõudmiseks alistama PSV Eindhoveni. Nice'il on vaja Konverentsiliiga alagruppi jõudmiseks samuti jagu saada veel ühest vastasest.
  • Ligue 1 loodi praeguse nime all 2002. aastal ning sellest ajast peale on alati kõrgseltskonda kuulunud kuus klubi. Veel eelmisel hooajal oli neid seitse, kuid Bordeaux sattus rahalistesse raskustesse, lõpetas viimasena ja kukkus esiliigasse. Juunis langetati nad finantsrikkumiste tõttu isegi kolmandasse liigasse, kuid klubi apellatsioon osutus juuli lõpus edukaks ja uuel hooajal mängitakse siiski Ligue 2-s.

Hooaja avavoor:

  • 05.08. kell 22.00 Lyon - Ajaccio
  • 06.08. kell 18.00 Strasbourg - Monaco
  • 06.08. kell 22.00 Clermont - PSG
  • 07.08. kell 14.00 Toulouse - Nice
  • 07.08. kell 16.00 Lille - Auxerre
  • 07.08. kell 16.00 Angers - Nantes
  • 07.08. kell 16.00 Montpellier - Troyes
  • 07.08. kell 16.00 Lens - Brest
  • 07.08. kell 18.05 Rennes - Lorient
  • 07.08. kell 21.45 Marseille - Reims

Meeskonnad:

Ajaccio

Peatreener: Olivier Pantaloni
Eelmisel hooajal: 2. koht (Ligue 2)
Üleminekud:

Sisse: Fernand Mayembo (Le Havre), Thomas Mangani (Angers), Romain Hamouma (Saint-Etienne), Mickael Alphonse (Haifa Maccabi), Clement Vidal (Montpellier, laen muudeti püsivaks), Kevin Spadanuda (Aarau), Sidney Obissa (Charleroi, laen lõppes).
Välja: Gedeon Kalulu (Lorient), Tony Njike (Arges), Faiz Mattoir (Almere), Simon Elisor (Seraing).

Angers

Peatreener: Gerald Baticle
Eelmisel hooajal: 14. koht
Üleminekud:

Sisse: Cedric Hountoundji (Clermont), Adrien Hunou (Minnesota United), Ulrick Eneme-Ella (Brighton), Miha Blazic (Ferencvaros), Himad Abdelli (Le Havre), Yahia Fofana (Le Havre), Abdallah Sima (Brighton, laen), Sada Thioub (Saint-Etienne, laen lõppes), Paul Bernardoni (Saint-Etienne, laen lõppes), Antoni Bobichon (Nancy, laen lõppes).
Välja: Mohamed-Ali Cho (Real Sociedad), Angelo Fulgini (Mainz), Enzo Ebosse (Udinese), Jimmy Cabot (Lens), Romain Thomas (Caen), Anthony Mandrea (Caen), Casimir Ninga (Anorthosis), Stephan Bahoken (Kasimpasa), Mathias Pereira Lage (Brest), Thomas Mangani (Ajaccio), Vincent Manceau (Guingamp), Ismael Traore (Metz), Rachid Alioui (lahkus klubist), Danijel Petkovic (lahkus klubist).

Auxerre

Peatreener: Jean-Marc Furlan
Eelmisel hooajal: 3. koht (Ligue 2)
Üleminekud:

Sisse: Benoit Costil (Bordeaux), Yousssouf M'Changama (Guingamp), Denys Bain (Brest), Kays Ruiz-Atil (klubita).
Välja: Gautier Lloris (Le Havre), Iyad Mohamed (Caen), Carlens Arcus (Vitesse), Aly Ndom (lahkus klubist), Alexis Trouillet (Nice, laen lõppes).

Brest

Peatreener: Michel Der Zakarian
Eelmisel hooajal: 11. koht
Üleminekud:

Sisse: Achraf Dari (Wydad), Pierre Lees-Melou (Norwich), Noah Fadiga (Heracles), Karamoko Dembele (Celtic), Mathias Pereira Lage (Angers), Joaquin Blazquez (Talleres, laen), Romain Philippoteaux (Dijon, laen lõppes).
Välja: Julien Faussurier (Sochaux), Noe Sow (Pau), Paul Lanse (Paris FC), Denys Bain (Auxerre), Gautier Larsonneur (Valenciennes), Martin Satriano (Inter, laen lõppes), Lucien Agoume (Inter, laen lõppes), Ronael Pierre-Gabriel (Mainz, laen lõppes).

Clermont

Peatreener: Pascal Gastien
Eelmisel hooajal: 17. koht
Üleminekud:

Sisse: Mateusz Wieteska (Legia), Komnen Andric (Zagrebi Dinamo), Neto Borges (Genk), Mory Diaw (Lausanne), Jeremy Bela (Birmingham City), Maxime Gonalons (Granada).
Välja: Mohamed Bayo (Lille), Salis Abdul Samed (Lens), Cedric Hountondji (Angers), Till Cissokho (Rouen, laen muudeti püsivaks), Akim Zedadka (Lille), Oriol Busquets (Arouca), Arthur Desmas (Le Havre), Lucas Da Cunha (Nice, laen lõppes), Vital Nsimba (lahkus klubist).

Lens

Peatreener: Franck Haise
Eelmisel hooajal: 7. koht
Üleminekud:

Sisse: Lois Openda (Brugge), Adam Buksa (New England Revolution), Brice Samba (Nottingham Forest), Salis Abdul Samed (Clermont), Jimmy Cabot (Angers), Lukasz Poreba (Zaglebie Lubin), Ismael Boura (Le Havre, laen lõppes), Steven Fontes (Oostende, laen lõppes), Charles Boli (Vicenza, laen lõppes).
Välja: Cheick Doucoure (Crystal Palace), Jonathan Clauss (Marseille), Simon Banza (Braga), Corentin Jean (Miami), Gaetan Romail (Atromitos), Boubakar Camara (Dordrecht), Jonathan Varane (lahkus klubist), Yannick Cahuzac (lõpetas karjääri).

Lille

Peatreener: Paulo Fonseca
Eelmisel hooajal: 10. koht
Üleminekud:

Sisse: Mohamed Bayo (Clermont), Alexsandro (Chaves), Jonas Martin (Rennes), Akim Zedadka (Clermont), Remy Cabella (Montpellier), Lucas Chevalier (Valenciennes, laen lõppes), Yusuf Yazici (Moskva CSKA, laen lõppes).
Välja: Sven Botman (Newcastle), Zeki Celik (Roma), Domagoj Bradaric (Salernitana), Burak Yilmaz (Sittard), Xeka (lahkus klubist), Jeremy Pied (lahkus klubist), Orestis Karnezis (lõpetas karjääri), Hatem Ben Arfa (lahkus klubist), Ivo Grbic (Atletico, laen lõppes).

Lorient

Peatreener: Regis Le Bris
Eelmisel hooajal: 16. koht
Üleminekud:

Sisse: Montassar Talbi (Kaasani Rubin), Darlin Yongwa (Chamois), Gedeon Kalulu (Ajaccio), Yvon Mvogo (Leipzig), Umut Bozok (Kasimpasa, laen lõppes), Adrian Grbic (Vitesse, laen lõppes), Julien Ponceau (Nimes, laen lõppes).
Välja: Pierre-Yves Hamel (Paris FC), Houboulang Mendes (Almeria), Thomas Callens (Annecy, laen), Moritz Jenz (Celtic, laen), Jeremy Morel (lahkus klubist), Fabien Lemoine (lahkus klubist), Jerome Hergault (lahkus klubist).

Lyon

Peatreener: Peter Bosz
Eelmisel hooajal: 8. koht
Üleminekud:

Sisse: Johann Lepenant (Caen), Nicolas Tagliafico (Ajax), Corentin Tolisso (Bayern), Alexandre Lacazette (Arsenal), Remy Riou (Caen), Youssouf Kone (Troyes, laen lõppes), Cenk Özkacar (Leuven, laen lõppes).
Välja: Leo Dubois (Galatasaray), Pape Cheikh (Saloniki Aris), Jason Denayer (lahkus klubist), Tanguy Ndombele (Tottenham, laen lõppes), Emerson (Chelsea, laen lõppes).

Marseille

Peatreener: Igor Tudor
Eelmisel hooajal: 2. koht
Üleminekud:

Sisse: Pau Lopez (Roma, laen muudeti püsivaks), Matteo Guendouzi (Arsenal, laen muudeti püsivaks), Luis Suarez (Granada), Cengiz Ünder (Roma, laen muudeti püsivaks), Arkadiusz Milik (Napoli, laen muudeti püsivaks), Jonathan Clauss (Lens), Isaak Toure (Le Havre), Chancel Mbemba (Porto, laen), Ruben Blanco (Celta de Vigo, laen), Nuno Tavares (Arsenal, laen), Samuel Gigot (Moskva Spartak, laen lõppes), Jordan Amavi (Nice, laen lõppes), Kevin Strootman (Cagliari, laen lõppes).
Välja: Luan Peres (Fenerbahce), Boubacar Kamara (Aston Villa), Lucas Perrin (Strasbourg, laen muudeti püsivaks), Steve Mandanda (Rennes), Nemanja Radonjic (Torino, laen), William Saliba (Arsenal, laen lõppes), Amine Harit (Schalke, laen lõppes).

Monaco

Peatreener: Philippe Clement
Eelmisel hooajal: 3. koht
Üleminekud:

Sisse: Takumi Minamino (Liverpool), Breel Embolo (Mönchengladbach), Thomas Didillon (Cercle Brugge, laen), Anthony Musaba (Heerenveen, laen lõppes), Willem Geubbels (Nantes, laen lõppes).
Välja
: Aurelien Tchouameni (Real Madrid), Strahinja Pavlovic (Salzburg), Pietro Pellegri (Torino), Jean-Eudes Ahoulou (Strasbourg, laen muudeti püsivaks), Cesc Fabregas (Como, laen), Radoslav Majecki (Cercle Brugge, laen), Benjamin Lecomte (Espanyol, laen), Djibril Sidibe (lahkus klubist), Vito Mannone (lahkus klubist).

Montpellier

Peatreener: Olivier Dall'Oglio
Eelmisel hooajal: 13. koht
Üleminekud

Sisse: Falaye Sacko (Guimaraes), Theo Sainte-Luce (Nimes), Arnaud Nordin (Saint-Etienne), Wahbi Khazri (Saint-Etienne), Faitout Maouassa (Brugge, laen).
Välja: Florent Mollet (Schalke), Junior Sambia (Salernitana), Remy Cabella (Lille), Mihailo Ristic (Benfica), Clement Vidal (Ajaccio, laen muudeti püsivaks), Gabriel Bares (Thun, laen), Ambroise Oyongo (lahkus klubist), Nicholas Gioacchini (Caen, laen lõppes), Thuler (Flamengo, laen lõppes).

Nantes

Peatreener: Antoine Kombouare
Eelmisel hooajal: 9. koht
Üleminekud

Sisse: Moussa Sissoko (Watford), Mostafa Mohamed (Galatasaray, laen), Evann Guessand (Nice, laen), Abdoul Kader Bamba (Amiens, laen lõppes), Bridge Ndilu (Rouen, laen lõppes).
Välja: Randal Kolo Muani (Eintracht), Roli Pereira de Sa (Sochaux), Jean-Kevin Augustin (Basel), Kalifa Coulibaly (lahkus klubist), Wylan Ciprien (Parma, laen lõppes), Willem Geubbels (Monaco, laen lõppes), Osman Bukari (Gent, laen lõppes).

Nice

Peatreener: Lucien Favre
Eelmisel hooajal: 5. koht
Üleminekud:

Sisse: Mattia Viti (Empoli), Alexis Beka Beka (Moskva Lokomotiv), Rares Ilie (Rapid), Marcin Bulka (PSG, laen muudeti püsivaks), Kasper Schmeichel (Leicester), Aaron Ramsey (Juventus), Lucas Da Cunha (Clermont, laen lõppes), Alexis Trouillet (Auxerre, laen lõppes).
Välja: Walter Benitez (PSV), Ihsan Sacko (Avranches), Dan Ndoye (Basel, laen muudeti püsivaks), Andy Pelmard (Basel, laen muudeti püsivaks), Jean N'Guessan (Nimes, laen), Evann Guessand (Nantes, laen), Jordan Amavi (Marseille, laen lõppes), Justin Kluivert (Roma, laen lõppes).

Pariisi Saint-Germain

Peatreener: Christophe Galtier
Eelmisel hooajal: 1. koht
Üleminekud

Sisse: Vitinha (Porto), Nuno Mendes (Sporting, laen muudeti püsivaks), Nordi Mukiele (Leipzig), Hugo Ekitike (Reims, laen), Sergio Rico (Mallorca, laen lõppes), Pablo Sarabia (Sporting, laen lõppes), Arnaud Kalimuendo (Lens, laen lõppes).
Välja: Alphonse Areola (West Ham), Marcin Bulka (Nice), Angel di Maria (Juventus), Colin Dagba (Strasbourg, laen), Xavi Simons (PSV).

Reims

Peatreener: Oscar Garcia
Eelmisel hooajal: 12. koht
Üleminekud:

Sisse: Junya Ito (Genk), Andreaw Gravillon (Inter, laen muudeti püsivaks), Emmanuel Agbadou (Eupen), Patrick Pentz (Viini Austria), Maxime Busi (Parma, laen muudeti püsivaks), Folarin Balogun (Arsenal, laen), N'Dri Philippe Koffi (Pacos Ferreira, laen lõppes), Kaj Sierhuis (Heracles, laen lõppes), Mamadou Mbow (Nimes, laen lõppes), Rafik Guitan (Maritimo, laen lõppes), Dereck Kutesa (Zulte Waregem).
Välja: Predrag Rajkovic (Mallorca), Ghislain Konan (Al-Nassr), Sambou Sissoko (Seraing), Moussa Doumbia (Sochaux), Fode Doucoure (Paris Red Star, laen muudeti püsivaks), Fraser Hornby (Oostende), Hugo Ekitike (PSG, laen), Dario Maresic (Istra, laen).

Rennes

Peatreener: Bruno Genesio
Eelmisel hooajal: 4. koht
Üleminekud:

Sisse: Arthur Theate (Bologna), Steve Mandanda (Marseille), Joe Rodon (Tottenham, laen).
Välja: Nafey Aguerd (West Ham), Mathys Tel (Bayern), James Lea Siliki (Praia Estoril), Metehan Güclü (Emmen, laen muudeti püsivaks), Jonas Martin (Lille), Pepe Bonet (Paris Red Star), Jeremy Gelin (Amiens), Andy Diouf (Basel, laen), Franck Rivollier (lahkus klubist).

Strasbourg

Peatreener: Julien Stephan
Eelmisel hooajal: 6. koht
Üleminekud:

Sisse: Jean-Eudes Ahoulou (Monaco, laen muudeti püsivaks), Lucas Perrin (Marseille, laen muudeti püsivaks), Thomas Delaine (Metz), Ronael Pierre-Gabriel (Mainz, laen), Colin Dagba (PSG, laen), Lebo Mothiba (Troyes, laen).
Välja: Mahame Siby (Malmö), Anthony Caci (Mainz), Mehdi Chahiri (Paris FC, laen), Marvin Elimbi (Orleans, laen), Majeed Waris (lahkus klubist), Frederic Guilbert (Aston Villa, laen lõppes).

Toulouse

Peatreener: Philippe Montanier
Eelmisel hooajal: 1. koht (Ligue 2)
Üleminekud:

Sisse: Thijs Dallinga (Excelsior), Zakaria Aboukhlal (Alkmaar), Oliver Zanden (Elfsborg), Kjetil Haug (Valerenga), Kalidou Sidibe (Rouen, laen lõppes).
Välja: Mamady Bangre (Rouen, laen), Sam Sanna (Lavallois, laen).

Troyes

Peatreener: Bruno Irles
Eelmisel hooajal: 15. koht
Üleminekud:

Sisse: Savio (Atletico Mineiro), Jackson Porozo (Boavista), Andreas Bruus (Bröndby), Wilson Odobert (PSG).
Välja: Giulian Biancone (Nottingham Forest), Sebastien Renot (Versailles), Jimmy Giraudon (Saint-Etienne), Dylan Chambost (Saint-Etienne), Oualid El Hajjam (Le Havre), Savio (PSV, laen), Hyu-Jun Suk (lahkus klubist), Lebo Mothiba (Strasbourg, laen), Youssouf Kone (Lyon, laen), Issa Kabore (Man City, laen), Ike Ugbo (Genk, laen).

Üleminekud on ära toodud 4. augusti seisuga. Märgitud on kõik olulisemad liikumised. Suvine üleminekuaken sulgub Prantsusmaal aga alles 1. septembril.

Eelvaate autori ennustus:

1. PSG
2. Monaco
3. Lyon
4. Rennes
5. Marseille
6. Lille
7. Strasbourg
8. Nice
9. Lens
10. Nantes
11. Reims
12. Angers
13. Brest
14. Lorient
15. Montpellier
16. Auxerre
17. Clermont
18. Toulouse
19. Troyes
20. Ajaccio

hooaja lõpusirge
pilk tagasi
viikingi meenutused
Eesti koondis
Kahetised tunded
Koondiseaasta lõpp
Premium liigast
Eesti naiste koondis
Meie mees välismaal
Nõmme mändide alt
Hooaja kokkuvõtted
A. LE COQ PREMIUM LIIGA 2024
  • 1 Tallinna FCI Levadia 87
  • 2 Nõmme Kalju FC 72
  • 3 Paide Linnameeskond 72
  • 4 Tallinna FC Flora 70
Vaata veel
VAATA KOGU TABELIT
POPULAARSEMAD UUDISED
LOETUMAD
KOMMENTEERITUMAD
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

VIIMASED UUDISED
KÕIK
EESTI
VÄLISMAA