Tihe päev taliturniiril: Kalev testis nigeerlast ja Kalju Edurit, Viimsi lõi Legioni noortele kaheksa (Melts PJK särgis) (0)

Tänavu Kalevi abitreeneri rolli täitev Ats Purje mängib ka ise jätkuvalt kaasa. Foto: Liisi Troska / arhiiv

Taliturniiri laupäevastes mängudes sai Flora 2:0 jagu Tartu Tammekast ja Legion seljatas kindlalt 7:2 Maardu Linnameeskonna, kuid lisaks neile peeti veel neli kohtumist, kus sai näha nii vanu tuttavaid kui ka täiesti uusi nägusid, samuti ühte suureskoorilist võitu.

Infoneti hallis vastamisi läinud Nõmme Kalju ja Tallinna Kalevi duubelmeeskondadest võis leida mitu põhirivistuse mängijat. Kalju eest sai 90 minutit kirja palgavõlgnevuste tõttu Bulgaariast lahkunud ja klubis testimisel olev Mark Edur, samuti käisid platsil Stanislav Tsõmbaljuk ja Jevgeni Demidov, keda senise hooaja ettevalmistuse põhjal otsustades nähakse algaval hooajal esindusmeeskonna mängijatena.

Kalevil jäeti pühapäevale tõstetud U19 Eliitliiga kohtumise tõttu ära esindusmeeskonna mäng, mistõttu käisid nüüd duubli ridades mängupraktika tarvis platsil näiteks Kaspar Laur, Markus Vaherna, Ats Purje ja Tanel Tamberg. Kaks viimast aitasid Kalevi ka viigini, sest Kalju U21 läks teise poolaja alguses 2:0 ette, kuid Purje ja Tambergi väravad tegid lõppseisuks 2:2. Kalev testis ka ühte uut mängumeest - 24-aastane poolkaitsja Alfa Abdullahi on omal ajal mänginud Nigeeria U17 ja U20 koondises ning veetnud viimased aastad Läti klubide Ventspilsi ja Liepaja ridades.

2:2 skooriga lõppes ka Vändra Vapruse ja PJK mõõduvõtt, kuid siin löödi väravaid kordamööda ning Vändra sai viigi kätte Toomas Eieri 90. minuti tabamusest. PJK eest mängis 90 minutit klubi kasvandik Tanel Melts, kellel on Premium liigast kirjas 159 mängu ja 12 väravat. Aastatel 2008-16 jõudis Melts Eesti kõrgliigas kanda Pärnu Vapruse, Nõmme Kalju, FC Infoneti ja Pärnu Linnameeskonna särki. 32-aastase poolkaitsja viimased mängud Eestis jäävad 2016. aasta maikuusse, misjärel kolis Melts elama Norrasse, kus esindas tugevuselt neljanda liiga klubisid Stryn ja Volda.

Päeva suurima võidu sai Viimsi JK, kusjuures kohtumises Legioni noortega ei ennustanud veel viimase veerandtunni alguses miski väravatesadu. Legion oli küll esimese poolaja lõpus Jevgeni Kuprikovi eemaldamise järel vähemusse jäänud ja lasknud Viimsil juhtima minna, ent kaotusseis püsis 75. minutini kõigest kaheväravaline. Siis lükkas Viimsi aga sisse uue käigu ja ohtralt vahetusi teinud Legioni U21 mäng lagunes, sest viimase veerandtunniga lubati pall enda võrku lüüa veel suisa kuuel korral.

Pikas plaanis suuri sihte seadva Harju JK Laagri eest sai kohtumises Läänemaaga jala valgeks Paidest lahkunud, ent pikaajalisest põlvetraumast viimaks tervenenud poolkaitsja Magnar Vainumäe, kuid vastu tuli siiski võtta 1:2 kaotus. Läänemaa võiduvärava lõi Flora, Rakvere Tarva, Tartu Tammeka ja Tallinna Kalevi ridades Premium liiga kogemust korjanud Juhan Jograf Siim.