Ufa šokeeris Spartakit, Zenit kaotas punkte (0)

Zenit kaotas punkte. Foto: Scanpix / Aleksandr Demjantšuk / TASS

Venemaa kõrgliigas peeti nädalavahetusel ära 26. vooru kohtumised. Suurima üllatusega sai maha Ufa, kes Moskva Spartaki 3:0 purustas.

Vooru avas kohtumine Groznõi Ahmati ja Himki vahel, mille kodumeeskond 3:1 võitis. Kohtumise avavärava autoriks oli sealjuures Jevgeni Harin - Maardu poiss, kes kasvas tõsiseks vutimeheks FCI Tallinna särgis. Detailsemat kokkuvõtet mängust saab lugeda siit

Veel mullu Venemaa kõrgliigas esiviisikusse kuulunud Rostovi hooaeg ei näita paranemise märke - hetkel paiknetakse alles üheksandal positsioonil ning hõbemedalikohta hoidvalt Moskva Lokomotivilt võeti võõrsil vastu kindel 1:4 kaotus. Pealinlased asusid juba kuuendal minutil 2:0 juhtima ning kuigi poolajapausile minnes oli vahe üheväravaline, tõmbas Rostovi lootustele kriipsu peale teise poolaja alguses saadud punane kaart, mille järel Lokomotiv veel kaks tabamust lisas.

Volgograd vireleb endiselt tabelipõhjas - võit tõstnuks nad üleminekumängudele viivale 14. positsioonile, kuid Moskva Dinamole tuli 0:3 alla vanduda. Väravateta möödus peaaegu esimene tund, kuid seejärel sai Dinamo penaltist püssi paukuma ja vormistas kindla võidu.

Kindlal liidripositsioonil paiknev Peterburi Zenit kaotas aga punkte - mullu ja tunamullu pronksmedalid kaela saanud, kuid tänavu tabelilõpus vireleva Krasnodari vastu ei suudetud enamat 2:2 viigist. Aleksei Ionovi kaks väravat viisid Krasnodari lausa juhtima, kuid Zenit suutis viimase veerandtunniga end kokku võtta ja viigi päästa.

Napi võidu sai tabelitipust kinni hoidev Kaasani Rubin, kes nii-öelda "riietusruumivärava" abil Jekaterinburgi Urali 1:0 alistas. Samuti napsas kolm punkti Sotši, kes tabelis kaks kohta kõrgemal paiknevast Moskva CSKA-st 2:1 üle oli.

Tabelilõpulahingus võttis purustava 4:0 võidu Tula Arsenal, kes võitis tabeli viimasel real paikneva Tambovi 4:0. Kummalgi poolajal löödi kaks väravat.

Vooru üllatavaima tulemusega sai maha tagantpoolt kolmandal real asuv Ufa, kes eestpoolt kolmanda rea meeskonna Moskva Spartaki 3:0 alistas. Ufa asus avapoolaja viimasel minutil juhtima, kohe teise poolaja alguses lisas teise ning lõpuminutitel ka kolmanda.

Groznõi Ahmat - Himki 3:1 (2:0)