Varumeestelt vägevat tuge saanud Flora tegi Kuressaare vastu asja ilma suurema kärata ära (vaata galeriid!) (4)

Tallinna Flora alistas Lillekülas Kuressaare 2:0 ning tõusis Nõmme Kaljuga võrdsete punktide peale.

Flora lootustele tiitlit kaitsta tõi elu sisse reedeõhtune vooru avamäng, kus liidermeeskond Nõmme Kalju leppis Paide vastu väravateta viigiga.

Flora alustaski mängu aktiivselt ning esimese veerandtunni vältel jätsid nad kasutamata nii mõnegi hea võimaluse. 10. minutil tabas Erik Sorga posti, viis minutit hiljem said Sorga ja Markus Poom paari sekundi jooksul mitmel korral karistusalas löögile, kuid nii väravavaht Ingmar Krister Paplavskis kui ka kaitsjad olid palli teekonnal ees.

22. minutil sai Flora nurgalöögi järel oodatud värava kätte. Beglarišvili nurgalöögi järel põrkus pall Poomi peast taevaavaruste suunas, langeva palli imes duellis Madis Vihmanniga enda võrku Paplavskis. 1:0

Väravaolukorras kala maha pannud Paplavskis kompenseeris oma eksimuse avakolmveerandtunni teises pooles, kui tegi kahes olukorras hea tõrje Frank Liivaku vastu. Korra sai Liivak kastis löögile Gert Kamsi söödu järel, teisel puhul pääses Liivak üks-üks olukorda Sander Viira pallikaotuse järel.

63. minutil lõi Paplavskis kaitsjalt tulnud söödu sisuliselt enda kohale, pallini küündis esimesena Sorga, kuid tema pealöök läks napilt mööda. Häid võimalusi jagus Floral veelgi, kuid teist väravat ei tahtnud kuidagi tulla.

Oma väljakupoolel hoidis Flora aga asjad ilusti kontrolli all ja Kuressaare eriti ohtlikuks ei osutunudki. Lõplik pingete maandamine sai alguse 75. minutil, kui esmalt sai Reivo Vinter teise kollase kaardi ja saadeti duši alla.

Ülekaalu kasutas Flora kiirelt ära ning 81. minutil tegid vahetusmehed seisuks 2:0. Vlasi Sinjavski madala söödu lükkas värava ees võrku Mark Anders Lepik. Seitse minutit hiljem oli Sinjavski kirja saamas teistgi väravasöötu ja oma 50. resultatiivsuspunktini oli jõudmas üks-üks olukorra elegantselt lahendanud Beglarišvili, kuid värav kanti lõpuks Rasmus Saare omaväravaks. Sisuliselt kohe tuli ka neljas värav. Maksim Gussevi tsenderdusel oli värava ees taas esimesena jaol Lepik. Kaugel ei olnud viieski tabamus, kuid Poom tabas karistusalas latti.

Kaljuga võrdsete punktide peale jõudnud Florat hoiavad teisel kohal kehvemad omavahelised mängud. Floral on tänavu veel mängida Viljandi Tuleviku ja Levadiaga, Kaljul Pärnu Vapruse ja Narva Transiga.

Mängu parim - Markus Poom

Noor poolkaitsja dirigeeris keskväljal kenasti Flora mängu, oli ka viimasel kolmandikul terav ja oli osaline esimese värava sünnis.

27. oktoobril kell 13.00 A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - FC Kuressaare  4:0 (1:0)
22. ov. Ingmar Krister Paplavskis, 81., 90. Mark Anders Lepik, 88. ov. Rasmus Saar

Neljas kohtunik: Eiko Saar

Flora: Magnus Karofeld, Gert Kams, Madis Vihmann, Henrik Pürg, Anselmi Mikael Nurmela, Markus Poom, Mihkel Ainsalu, Frank Liivak (80. Vlasi Sinjavski), Zakaria Beglarišvili, Rauno Alliku (63. Maksim Gussev), Erik Sorga (63. Mark Anders Lepik).
Varus: Kristen Lapa, Märten Kuusk, Joseph Saliste, Aleksandr Dmitrijev, Vlasi Sinjavski, Maksim Gussev, Mark Anders Lepik.

Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Reivo Vinter, Ranon Kriisa, Sander Viira, Rasmus Saar, Karmo Paju, Sander Seeman, Oliver Rass (89. Mairo Miil), Karl Ivar Maar (74. Margus Rajaver), Amor Luup (80. Märten Opp), Maarek Suursaar.
Varus: Margus Rajaver, Märten Opp, Mairo Miil.