Georgi Tunjov. Foto: Pescara Calcio

Eesti koondise poolkaitsja Georgi Tunjov lõi Itaalia tugevuselt kolmandas liigas Pescara eest kaks väravat, kui võõrsil alistati 4:1 Lucchese.

Pescara jäi 16. minutil kaotusseisu, aga 30. minutil löödi viigivärav ja poolajapausile mindi 2:1 eduseisus, sest Tunjov realiseeris 45+2. minutil penalti. Sellega polnud Pescara Tunjovi vedamisel lõpetanud, sest eestlane lõi teise poolaja alguses kauglöögist meeskonna 3:1 juhtima. Hiljem teenisid külalised veel ühe penalti, aga Tunjov seda ei löönud, vaid lõppseisu vormistas tipuründaja Luigi Cuppone. Tunjov sai kirja täismängu.

Tänavu suvel Pescaraga liitunud 22-aastane Tunjov on uue koduklubi eest kuue mänguga löönud viis väravat, millega jagab Serie C lõuna piirkonnas väravalööjate edetabelis teist kohta. Pescara lõpetas kahemängulise võiduta seeria ja tõusis tihedas tabelis kolmandale kohale.

Tunjov ei saanud kahes eelmises mängus Pescara eest väljakule joosta, sest esindas Eesti koondist EM-valikmängus Aserbaidžaani ja maavõistluses Tai vastu. Serie C ei läinud koondiseakna ajal pausile.

17-aastane Eesti väravavaht Gregor Pürg pääses Serie B-s teist korda Venezia pingile, kui võõrsil kaotati 0:1 Reggianale. Venezia väravat kaitses brasiillane Bruno Oliveira Bertinato. Hooaja teise kaotuse saanud Venezia paikneb tabelis neljandal kohal.