Viimati 2020. aastal kaotanud Tabasalu ootab Meistriliiga debüüthooajalt palju väljakutseid (0)

Foto: Mihkel Naukas

JK Tabasalu naiskond pole pärast 2020. aastat kaotanud mitte ühtegi ametlikku mängu, kuid ei räägi Meistriliiga debüüthooaja eel medalitest, vaid tahab kindlasti püsima jääda ja ideaalis tabeli keskele platseeruda.

Tabasalu alustab naisteliigades üldse alles oma kolmandat hooaega. Kohe esimesel aastal saavutati Esiliigas teine koht, mis viis Meistriliiga üleminekumängudele, kus kaotati Tartu Tammekale. Teine aasta Esiliigas oli ülivõimas - 16 kohtumisest 16 võitu väravate vahega 83:7! Kogu väravaküttide edetabeli esikolmiku moodustasid Tabasalu mängijad (Sandra Pärn, Anne-Grethe Pajuviidik, Anette Salei).

"Ilmselt meie eelmise aasta edule ühte kindlat vastust ei ole: olime töökad, järjepidevad ja stabiilsed. Muidugi mängib oma rolli liiga mängutempo, saime rahulikult otsuseid vastu võtta ja katsetada erinevaid lahendusi. Sel aastal me kindlasti selliseid tingimusi ei saa ja peame õppima surve all töötama," kommenteeris Tabasalu kaitsja Lisete Tammeveski Soccernet.ee-le.

"Minu silmis on Meistriliigasse tõusmine väga vajalik, see annab võimaluse arendada klubil edasi naistesüsteemi ja pakkuda nii praegustele kui ka tulevastele mängijatele mitmekülgsemat eneseteostusvõimalust," sõnas Tammeveski, kes sai eelmisel sügisel Esiliigast kutse Eesti naiste A-koondisesse, kuigi seal veel debüütmängu kirja ei saanud.

REKLAAM

"Meistriliiga annab kõikide tiimide mängijatele parema eelduse nii koondiseks kui ka välismaal mängimisele. Loodan, et aina rohkem naisi hakkab taolisi võimalusi enda kasuks ära kasutama, olgu see seotud haridustee, karjääri või muude elu valikutega. Lisaks, mida tugevam ja mitmekülgsem on meie oma kõrgliiga, seda rohkem saame arendada (ja survestada teisi arendama) Eesti naiste jalgpalli - tahame ka oma tiimiga sellesse maksimaalselt panustada!"

Tuumik jäi samaks, sisekonkurentsi tajutakse tugevana

Kahe hooaja vahel jäi Tabasalu naiskonna koosseis üsna muutumatuks. Ühestki põhimängijast ilma ei jäädud. Lahkunud on Marie Eidisk ja Heleri-Anete Neider, kes käisid viimati Esiliigas väljakul augustikuus.

Tabasaluga on liitunud 16-aastane poolkaitsja Natali Sigijane Viimsi MRJK-st ning üks potentsiaalne lisanduja on veel tulemas. "Üks pusletükk on veel kokku panemata, aga seda praegu avalikustada ei saa, kuni paberid pole korras. Tegemist on Eesti naisjalgpalluriga, kes on mänginud erinevates välisriikides ja kes oleks meie jaoks väga kõva täiendus," rääkis peatreener Martin Tšegodajev.

Vigastuste tõttu on Sandra Pärna ja Anette Salei hooaja ettevalmistus jäänud poolikuks, aga nüüdseks on nad juba võistlusvalmis.

Ühtki kindlat võtmemängijat ei soovi Tšegodajev naiskonnast välja tuua: "Meil on hea ühtlane võistkond, paljud mängijad on suutelised kandma liidrirolli ja otsustama mänge. Meil on positsioonidele olemas ka konkurents. Küll hooaja käigus rollid ja staatused loksuvad paika."

Tabasalu naiskonna treenerid Martin Tšegodajev ja Kersten Lõppe. Foto: Imre Pühvel

Võistkonna trumpide kohta sõnas Tammeveski: "Tabasalu naiskonna suurim tugevus on kindlasti noored - meil on palju KTM-mängijaid, tüdrukud on omavahel kokku mänginud aastaid ja koos üles kasvanud. Järelkasv on tugev ja täis andekaid sportlasi. Tiim on väga õpihimuline - tahame areneda ja elame ka üksteisele sellel teekonnal kaasa, konkurents tiimi sees on tugev! Kokku on sattunud initsatiivikas seltskond: meil on nii uut verd kui ka juba aastaid palliplatsil viibinud "vanureid", nälg ennast tiimina tõestada kasvab aina enam!"

Ühtegi vanemat kui 24-aastast mängijat tiimis ei ole. Klubi suurepärase noortetöö tõestuseks on fakt, et mullu tulid Tabasalu tüdrukud Eesti meistriks nii U17 kui ka U15 vanuseklassis. Mitmed mängijad osalesid paralleelselt naiste Esiliigas ja neidude U17 eliitliigas. Tänavu on Tabasalu esindusnaiskonna uksest sisse murdmas ja Meistriliiga debüüti noolimas (kui nad EJL-ilt eriloa saavad) juba mitmed tüdrukud sünniaastaga 2007: Egle-Eliise Kurg, Anni Iiris Ilisson, Minna-Brit Jõelaid, Melani Lisandra Kõrran.

Talvel treeniti ka Tabasallu paigaldatud hallis

Tabasalu alustas treeningutega jaanuari esimeses pooles ja on teinud kolm-neli trenni nädalas. "Hooaja ettevalmistuse esimest poolt segas koroonaviirus kõvasti, terve võistkonnaga ei saanud treeninguid teha - kui ühed said terveks, siis jäid järgmised haigeks, niimoodi käis see trall päris pikalt. Aga mingil hetkel asi laabus ja viimased kuu aega on läinud väga hästi," rääkis Tšegodajev.

"Arvestades selle aasta talve, olid meil head treeningtingimused. Saime teha kaks trenni nädalas Männiku hallis, lisaks paigaldasime klubiga endale talvekuudeks Tabasallu väikese sisehalli, mille proovime kindlasti järgmisel aastal uuesti püsti saada. Seal oli väljak sarnane Aastalõputurniiridel nähtuga - kunstmuruvaip, ported, 2x5 meetrit väravad, isegi soojustus oli sees."

Meistriliiga debüüthooaja eel sai Tabasalu jõudu katsuda kahe kõrgliiga naiskonnaga ning mõlemad tulemused olid positiivsed: Taliturniiril võideti Põlva Lootost 3:0 ning karikavõistluste kaheksandikfinaalis Tuleviku ja Suure-Jaani Ühendnaiskonda lisaajal 2:1. Kusjuures eelmisel hooajal oli Tabasalu Tuleviku duubelnaiskonnaks.

"Jalgpallilises mõttes saame tulemusega rahul olla, mõlemas mängus suutsime koju tuua võidu, mis on eriti oluline karikamängu puhul. Mõlemad mängud olid meile hädavajalikud, et saada esmane kogemus vastastest - uue Meistriliiga satsina mängime paljude tiimidega esmakordselt, seega mõlemad mängud kindlasti aitavad tugevdada valmisolekut ja enesekindlust platsil. Ma ei tea, kas on üldse võimalik olla "valmis" Meistriliigaks, kuid hooajaeelsed mängud annavad suurepärase ülevaate sellest, millega peame koheselt nii individuaalselt kui ka kollektiivselt tegelema, selleks et tulla toime kiirema tempo ja taktikaliselt tugevamate vastastega," selgitas Tammeveski.

"Karikamäng oli meie tiimi jaoks keeruline, kuid mulle meeldis, kuidas suutsime 120 minutit lõpuni pingutada ja tiimina enesekindlust kasvatada. Kindlasti peame tegema veel tööd kokkumängu ja taktikaga."

Kaotustega toimetulek pole praktikat saanud

Millised meeleolud Meistriliiga debüüthooaja eel võistkonna sees valitsevad? "Riietusruum on meil nagu alati - pealtnäha eestlaslikult rahulik, kuid täidetud huumori ja puude ladumisega. Eks ootust on ikka natukene rohkem tunda, ühe puhul koos ärevusega, teise puhul põnevusega," avaldas Tammeveski.

Tšegodajev ütles omaltpoolt: "Üleüldine võistkondlik motiveeritus tundub praegu hea. Ma arvan, et elevus on enne hooaega kõikidel võistkondadel suur, aga meil isegi natuke suurem, kuna meie jaoks on Meistriliiga esmakordne. Võib-olla mõnedel teistel on kõrgliiga hooaja algused juba rutiinseks muutunud."

Tabasalu peab oma ajaloo esimese Meistriliiga kohtumise 16. aprillil, kui külastab Põlva Lootost.

Tabasalu kapten Laura Jaansen. Foto: Mihkel Naukas

"Hooaja esimene eesmärk on kindlasti vältida liigast väljakukkumist ja üleminekumänge. Siis hooaja käigus saame juba jooksvalt seisud üle vaadata, mingisugused järeldused teha ja võib-olla lisaeesmärke seada. Tahame jõuda nii kõrgele kui võimalik. Oluline on kiirelt kohaneda kõrgliiga karmimate, kiiremate ja füüsilisemate kohtumistega ning proovida seal enda mäng üles leida," tutvustas Tšegodajev sihte algavaks hooajaks.

Tammeveski sõnastas ootused järgmiselt: "Naiskonna eesmärk on pidevalt areneda ja näidata järjepidevalt meie parimat mängu. Selle eesmärgi saavutamist kinnitab minu jaoks minimaalselt liigasse püsimajäämine ja ideaalis keskmikku paiknemine. Eks ikka on ootus, et äkki suudame favoriitidele mõnes mängus peavalu tekitada ja natukene liigatabelit segamini lüüa - uustulnukana ei ole meil mitte midagi kaotada! Loodan, et pinge ja põnevus püsib liigas hooaja lõpuni!"

Suurimaks favoriidiks on Tammeveski hinnangul tiitlikaitsja Tallinna Flora ning medalipretendentideks veel ka Saku Sporting, Tallinna Kalev ja Pärnu Vaprus. Tšegodajev tõi soosikutena välja Flora, Saku ja Kalevi.

Oma võistkonna suurimate küsimärkide kohta kommenteeris Tammeveski: "Tiimi nooruse ja pidevate võitudega käib kaasas ka mõni oht: meil puudub ühine varasem kogemus vastastega, mis võib tekitada mängijates ärevust ja hirmu, see omakorda suurendab halbade otsuste tegemist palliplatsil. Ei ole midagi salata, peame tegema palju tööd mentaalse poolega, kaotusega toimetulek ei ole viimastel aastatel praktikat saanud (naerab). Hooaeg tuleb suure töenäosusega väljakutseterohke iseloomu kasvatamise protsess, kuid see on hädavajalik meie identiteedi loomeks."

Tšegodajev lisas: "Me abitreener Kersteniga ka mingi aeg vaatasime statistikat, et naiskonna viimane kaotus pärineb aastast 2020. Aga suurt tähelepanu me sellele ei pööra, pigem on see lihtsalt huvitav fakt. Oleme treenerite ja mängijatega rääkinud, et võib tulla mõni väga keeruline periood raskete vastastega, kus lihtsalt ei tule kõik välja. Proovime neid olukordi ennetada ja kui need olukorrad ka tulevad, siis usun, et tuleme nendest kindlasti võistkonnaga välja."

JK Tabasalu
Peatreener: Martin Tšegodajev
Abitreener: Kersten Lõppe
Väravavahtide treener: Mairon Pihor
Füsioterapeut: Anette Rõõmussaar
Kapten: Laura Jaansen
Eelarve: 25 000 - 30 000 eurot (esindusnaiskonnal)
Koduväljak: Tabasalu Arena
Naiskonna värv: sinine
Koduleht: tabasalujk.ee
Esimene mäng: 16. aprillil kell 12.30 vs. Põlva FC Lootos (Põlva Lootospargis)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 24. aprillil kell 12.00 vs. Tallinna FC Flora (Sportland Arenal)

Võistkonna koosseis:

Väravavahid: Kristiina Kesküla, Melani Lisandra Kõrran, Mari-Ly Ola, Jana Tugo.
Kaitsjad: Anni Iiris Ilisson, Laura Jaansen, Minna-Brit Jõelaid, Liisi Karilaid, Carmen Elisabeth Loime, Kris Jette Piht, Carmel Sööt, Mirell Sööt, Lisete Tammeveski.
Poolkaitsjad: Alicia Halliko, Liis Hell, Hanna Kübard, Mia-Lisette Sarapik, Natali Sigijane, Marta Liisa Staalfeldt.
Ründajad: Egle-Eliise Kurg, Anne-Grethe Pajuviidik, Annabel Palu, Sandra Pärn, Keidy Pööra, Anette Salei, Valeria Veselova.

Hooajaeelsed mängud:

26.02. Põlva Lootos (ML) - JK Tabasalu 0:3 (Hell, Kurg, Veselova)
05.03. karikas Tuleviku ja Suure-Jaani ÜN (ML) - JK Tabasalu 1:1, la. 1:2 (Sarapik, Pajuviidik)
26.03. JK Tabasalu - FC POHU (FIN) 7:1 (Sigijane 2, Pärn, Pööra, Hell, Salei, Veselova)

Võit; viik.
ML - Meistriliiga; FIN - Soome IV liiga.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Pikk ette (ja ise järele) | Topeltpiinlik pakk jätab Levadiale lunastuseks siiski võimaluse, aga hirmu ei tohi enam karta
TÄNA PREMIUM LIIGAS
NAISTEL TÄNA MM-VALIKMÄNG
LOOTUSTANDEV NOOR
Leping Soome kõrgliigaklubiga oli vaid algus: noor koondislane põleb tahtest saada liiga parimaks väravakütiks
MM TOOB UUED MURED
Sel aastal tuleb suvi turul teisiti - või kas ikka tuleb? Katari MM sunnib mängijaid vastama uutele küsimustele
REKLAAM
RISTNURK
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
16
14
2
0
42:8
44
2.
Tallinna FCI Levadia
17
14
2
1
41:7
44
3.
Nõmme Kalju FC
16
10
3
3
28:14
33
4.
Paide Linnameeskond
17
9
2
6
41:18
29
5.
FC Kuressaare
17
7
3
7
20:23
24
6.
Tartu JK Tammeka
17
4
2
11
16:36
14
7.
JK Narva Trans
15
4
1
10
16:27
13
8.
JK Tallinna Kalev
17
3
3
11
15:46
12
9.
Tallinna JK Legion
16
3
5
8
18:30
10
10.
Pärnu JK Vaprus
16
2
1
13
16:44
7
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
44
Tallinna FCI Levadia
44
Nõmme Kalju FC
33
Paide Linnameeskond
29
FC Kuressaare
24
Tartu JK Tammeka
14
JK Narva Trans
13
JK Tallinna Kalev
12
Tallinna JK Legion
10
Pärnu JK Vaprus
7