Flora näitas lõpuks meistrivaimu (1)

Laupäeval 120 minutit mänginud ja karikavõistlused kinni pannud FC Flora jagas täna maid teise Ida-Virumaa klubiga ja võeti ülimalt raske 2:1 võit.

• Nägid mängu? Hinda mängijaid!

Kui Sillamäe tuli finaali mängima Flora kodustaadionile Lillekülasse, siis täna tuli ise sõita kohale piirilinna. Flora üheks tugevuseks loetakse teadupärast pikka pinki ning täna mängis see veel eriti nende kasuks, sest Trans sai kodumänguks rivvi vaid kolm varumeest, kellest üks oli väravavaht.

Asjad läksid 174 pealtvaataja ees veel hapumaks kümnendal minutil, kui Viktor Plotnikov vigastada sai ja Nikita Savenkov platsile pidi tulema. See tähendas sisuliselt seda, et ülejäänud 80 minuti jaoks oli Transil üks planeeritav vahetus ja varumees olemas ka väravavahile.

Esimene poolaeg kulges rahulikus tempos kuni poolaja viimaste minutiteni, kui järsku Kirill Nesterov kõrge tsenderduse tagapostist värava ette edasi mängis ja German-Guri Lvovi lähilöögi vigastusest taastunud Mait Toom tõrjuda suutis.

Teisel poolajal oli Trans aktiivsem pool ja teenitult mindi ka ette, kui Artjom Škinjov palli hästi karistusalas enda ees hoidis ja väga osavalt käärlöögiga nahkkera Toomist mööda saatis. Kaua nad aga eduseisu nautida ei saanud, sest kõigest viis minutit hiljem lõi Flora nurgalöögi järel Dmitri Prošin palli oma väravasse.

Kes viimasena naerab, naerab paremini. Norberd Hurda poolt väljakule vahetatud pikakasvuline Sakari Tukiainen õigustas seda käiku, kui ta pika palli peaga Brent Lepistule edasi lükkas ja nooruke poolkaitsja tõi teisel üleminutil Florale võidu.

Mängu parim - Sakari Tukiainen

Tegi täpselt seda, mida temalt loodeti. Soomlase ründepartner Albert Prosa raiskas oma võimalusi, aga tema suutis palli ees hoida ja tegi võiduväravale ka ideaalse eeltöö.

JK Narva Trans - Tallinna FC Flora 1:2 (0:0)