Inglasest vormileidjale toetunud Milan näitas klassi, Leedu kohtunik rõõmustas Benficat (0)

Ruben Loftus-Cheek on Milani särgis ootamatult hea hoo leidnud. Foto: Scanpix / Zuma Press / Spada

Euroopa liiga 1/16-finaalides haarasid kordusmängu eel mitmeväravalise edu Milan ja Karabahh, dramaatilise lõpu toel suutis sama teha ka Benfica.

Milanil kulus kodus Rennes'i murdmiseks napilt üle poole tunni, siis kerkis Ruben Loftus-Cheek segamatult Alessandro Florenzi tsenderduseni ja avas peaga skoori. Teise poolaja algul kordas Loftus-Cheek sama liigutust, realiseerides peaga väravaks nurgalöögi järgse segaduse. Esimese 21 mänguga vaid kaks korda skoori teinud inglane on Milani särgis lõpuks hoogu läinud, sest viimasest viiest mängust on tal kirjas viis tabamust. Viis minutit pärast tema teist väravat vormistas külalistelt palli näpanud Rafael Leao 3:0 lõppseisu, mis lubab Milanil üsna muretult Prantsusmaale sõita.

Portugali kõrgliigas mullu pronksi võitnud Braga pidi kodus tõdema, et eurosarja play-off-mängudes ei tasu kedagi alahinnata. Viimastel hooaegadel järjepidevalt alagruppides mängiv Aserbaidžaani esindusklubi Karabahh, kes on kolmel viimasel aastal saanud alagrupimängude järel õnne proovida ka järgmises ringis, tegi nüüd sammu esmakordselt kaheksandikfinaali jõudmise suunas. Mängu kangelaseks kerkis Abdellah Zoubir, kes lõi kaks väravat ja tegi eeltöö kolmandalegi, kusjuures Bragal tuleb tänada Joao Moutinho hilist penaltit, et kordusmängu eel on kaotusseis vaid 2:4 ehk kahe-, mitte kolmeväravaline.

Benfica pääses kodus Toulouse'i vastu küll tänu Angel di Maria täpsele penaltile juhtima, aga lubas külalistel seitse minutit hiljem 1:1 lüüa. Näis juba, et hoolimata võõrustajate 26 pealelöögist mäng niimoodi ka lõpeb, ent viiendal üleminutil saabus teistsugune lõpplahendus. Karistusalast palli minema lüüa üritanud Christian Mawissa astus vastase jalale ning mängu vilistanud leedulane Donatas Rumšas ei kõhelnud: Mawissale kollane kaart, mis oli kaitsjale ühtlasi teine, ja penalti. Selle realiseeris taas kindlalt di Maria, tuues Benficale 2:1 võidu.

Milan - Rennes 3:0 (1:0)