Levadia võttis Kalevi vastu skandaalse võidu (galerii!) (5)

Foto: Gertrud AlatareMeistriliiga kaheksandas voorus oli kõigest mõne minuti kaugusel suurüllatus - Tallinna Kalev juhtis veel normaalaja lõpus Levadia vastu 1:0, kuid pidi lõpuks siiski 1:2 kaotuse vastu võtma.

Rasmus Tomson viis kalevlased juba esimesel veerandtunnil juhtima ning paistis, et napp edu püsib lõpuni, kuid mängu lõpus suutis Levadia kahe kiire värava ning portsu õnne abil mängu 180-kraadise pöörde tuua.

"Kõik teame, et mäng kestab 90 minutit pluss lisaminutid. Polegi nagu midagi öelda - neil oli õnne," rääkis kalevlane Elbasan Kabashi. "85 minutit mängisime suurepäraselt - neil polnud eriti võimalusi. Samas ei suutnud ka meie ära lüüa ning lasime lõpus neil kaks lüüa. Selline see jalgpall on."

Ootamatu värav

Mängu algus oli pisut ootamatu - kui enne mängu võis arvata, et mänguohjad võtab enda kätte profimeeskond Levadia, siis tegelikkus oli teistsugune - rünnakuid algatas ning oma mängu sai kiiremini käima kodumeeskond. Omad poolvõimalused olid ka Levadial, kuid enamasti olid siiski kalevlased need, kelle söödud ohtlikumaks osutusid.

Kaua ei tulnud oodata ka väravat - 12 mänguminuti järel pääses Kabashi paremalt äärelt tsenderdama ning kui Igor Morozov palli puhastamisega toime ei tulnud, oli mees õiges kohas Rasmus Tomson, kes viie-kuue meetri pealt palli võrku tulistas - 1:0!

Värava järel jätkus esmalt kalevlaste südi võitlus, mis poolaja viimasel kolmandikul asendus levadialaste survega. Mitmel korral käis pall Kalevi värava all väga ohtlikult, kuid mõnest üksikust pealelöögist kaugemale ei jõutud. Poolajavile tuli kalevlaste jaoks õigel ning Levadia jaoks halval ajal - rohevalged olid just peale saanud tugeva pressi ning vaheajale minek lõhkus kogu ehitatud pinge.

Levadia tõsises hädas

Teist poolaega alustas Kalev juba paremini - taas saadi käima oma söödumäng ning Levadia oma avapoolaja lõpu hoogu enam ei leidnud. Nähes, et senine mäng tulemust ei too, otsustas treeneritandem Kristal-Zelinski lülituda ümber kolme kaitsja ja kolme ründajaga formatsioonile, kus ründajate kohta täitsid Janar Toomet, Artur Rättel ja Taavi Laurits.

Üha enam tundus, et kalevlaste punktirööv võib korda minna - mida mäng edasi, seda suuremaks kasvas ka Levadia mängijate frustratsioon, mis väljendus mängijate käitumises. Silma paistis Igor Subbotin, kes levadialasi kiusanud Kassim Aidara jõuliselt lumevalli tõukas (näha ka allpool olevas videos), kuid hämmastal kombel karistuseta pääses. Aina rohkem vaieldi ka kohtunikuga ning kohati ka üksteisega.

Vastuoluline lõpplahendus

Kõigest minut enne 90 mänguminuti täitumist toodi aga mängu murrang - Aleksandr Kulinitši tsenderdus vasakult äärelt lendas Igor Subbotini suunas, kuid viimane suutis kahevõitluses Ionel Armeani niiviisi nügida, et too kukkudes käe üles tõstis ning sellega palli teekonna peatas. Penalti! Ei aidanud kalevlaste tulised protestid ega ka see, et Armean vigastatuna väljakult minema viidi.

Vigastusest tingitud väikese mänguviivituse järel oli penaltipunktil kindlus ise Igor Morozov - 1:1!

Vaevalt oli tablool Levadia skoori koha peale "1" asetatud, kui see number taas muutus - taaskord algas rünnak vasakult äärelt, kust Janar Toomet tsenderdama pääses. Madal pall oli aga Kalevi võõrleegionärile Hiroyuki Mitsuyamale pisut liiga keerulise põrkega ning jaapanlase kohmaka puute järel maandus pall oma väravas - 1:2!

Agooniat ning šokki ühekorraga kogema pidanud Kalev suutis järelejäänud üksikute minutite jooksul veel oma situatsiooni kohta väga korraliku surve peale panna - teeniti arvukalt nurga- ja karistuslööke ning kirja saadi ka pealelööke. Neist ühe sai enda nimele ka väravavaht Mart-Mattis Niinepuu, kes martpoomilikult nurgalöögi ajaks vastaste karistusalla jooksis ning peaga ka löögile pääses. Paraku oli tema löök õige pisut liiga kõrge ning ühtlasi kõlas ka lõpuvile - Levadia oli võitnud!

Suur pettumus

"Loomulikult on Levadia parem meeskond, aga see, kuidas see võit saadi..." ohkas kalevlaste abitreener Daniel Meijel. "See pole enam reaalne. Jõudsime juba video pealt ka asjad üle vaadata ning kui ma tohiksin neid olukordi kommenteerida nii, nagu nad tegelikult olid, siis..."

"Tammeka vastu mängisime mitu korda ilusamalt. Seekord aga poisid võitlesid, kuid siis lükati Kassim (ründaja Aidara - toim.) lumehange ning tuli ka järgmine otsus. Kolm punkti läks jälle."

"Võita võime ükskõik keda, aga kui ei lubata võita, ükskõik kelle poolt, siis ma ei oska enam küsimustele vastata. Mängijatelegi on raske midagi ütelda - kuidas nad siis peavad võitma või kuidas mängima?" lisas Meijel.

Kristal: me ei väärinud võitu

"Esiteks pean ütlema, et see oli meie konkurentsitult kõige halvem mäng, mida me sel hooajal mänginud oleme," põrutas Levadia peatreener Marko Kristal. "Selle tõttu olen väga õnnelik, et siit veel kolme punktiga välja tulime. Ütleme ausalt, et mängu põhjal me seda ei väärinud, aga lõpp hea, kõik hea."

Kristalile sekundeeris ka meeskonna kapten Igor Morozov. "Ütleme nii, et meie mängupilt ei olnud kõige parem ning selle võidu saime õnnega pooleks. Minu rumal eksimus esimesel poolajal võinuks meeskonnale kalliks maksma minna, aga lõpp hea, kõik hea."

Mängu parim - Kassim Aidara

Hoolimata Kalevi kaotusest tuleb tunnistada, et just nemad tegid platsil parema esituse. Sellest ka mängu parima valik - prantslasest ründemängija tõestas taaskord, et on tõsiseks ohuks igale meeskonnale ning tema individuaalne meisterlikkus ja pallihoidmisvõime on Kalevi mängus väga olulisel kohal. Paraku ei saa mees oma kolmanda saadud kollase kaardi tõttu kaasa teha järgmises liigamängus Kuressaare vastu, kus Meijeli sõnul teda kindlasti vaja läheks.

Levadia tõuseb Florast mööda

Samal ajal tegi hooaja esimeses Ida-Virumaa derbis Sillamäe Kalevi ründaja Vladislav Ivanov sotid selgeks kahe kiire väravaga, mis jäidki kohtumise ainsateks. Levadia tõusis 8. vooru järel teiseks ning Sillamäe neljandaks, möödudes vastavalt Florast ja Tallinna Kalevist.

Tabeli tagumise poole meeskondade heitlustes alistas FC Viljandi koduplatsil 3:1 FC Kuressaare ning Paide Linnameeskond samuti kodus 2:0 Tartu Tammeka.