Maag Tammekast saab lihtsalt Tammeka (26)

Timo Teniste ja mitmed teised tartlased võivad taas Tammeka vormi selga tõmmata. Foto: Timo KikasKahe aasta eest Tartu klubide JK Maagi ja JK Tammeka liitumisel loodud JK Maag Tammeka alustab uut hooaega taas Tammeka nime all.

"Seda kindlasti - uuest hooajast on klubi nimi jälle Tartu Tammeka," kinnitas Tartu esindusklubi tegevjuht Meelis Vool Soccernet.ee-le.

"See on puhtalt tehniline küsimus, seoses sponsoritega," lisas ta ning nentis, et suursponsor AS Maag Grupp on klubi kõrvalt lahkumas.

Jätkatakse kindlasti

Tegevjuhi sõnul nimevahetusega suuri muudatusi ei kaasne. Kui Maag Tammeka suudab Meistriliigasse püsima jääda, siis jätkatakse ka järgmisel hooajal mängimist kõrgseltskonnas.

REKLAAM

"Sõltub paljuski sellest, kuidas meeskond need viimased kolm mängu ära mängib ja kuidas teistel klubidel läheb. Ise pole me küll selle koha käest andmisest huvitatud," vastas Vool spekulatsioonidele, nagu oleks jätkamine kõrgliigas kahtluse all.

"Meie kavatseme kindlasti jätkata, aga milliste vahenditega, seda näitab aeg," lisas ta ning selgitas: "Tegelikkus on selline, et mängijateturgu on raske ette näha. See sõltub ainult meie armsa riigi majanduslikust olukorrast."

"Ma arvan, et uuel hooajal mängijad enam nii magusaid pakkumisi ei saa. Ei ole hõisata ühelgi klubil."

Tagalaks järelkasv

Tänavu eriti valusalt Eesti jalgpalli tabanud finantsprobleemid pole jätnud puutumata ka Maag Tammekat.

Hooaja keskel loovutati mitu põhimängijat teistele klubidele. Asemele toodi oma noori ning eeldatavasti tuleb ka uuel hooajal suures osas noortele panustada.

"Ei ole nii, et jätkame ainult noortega," ütles Vool. "See oleneb ikka turust, võimaluse korral kasutame kindlasti ka kogenud mängijaid."

Vajadusel saab Tammeka tuua esindusmeeskonda oma Esiliigas pallivaid kasvandikke. "Klubil on küll järelkasv olemas ja jääb võimalus ka oma noortega minna, aga see ei ole eesmärk omaette," sõnas tegevjuht.

Ühisklubi pettumus

Tartu Tammeka liitus Maagiga kahe aasta eest, lootes ühiste jõududega Meistriliigas kõrgemate kohtade eest võidelda.

Reaalsuses on tulemused aga hoopis alla käinud ning kui 2006. aastal lõpetas Maag meistrivõistlused viienda kohaga ning Tammeka kuuendana, siis tänavu võitleb ühisklubi kolm vooru enne lõppu alles püsimajäämise kindlustamise eest.

Käesoleva hooaja alguses nimetati meeskonna eesmärgiks esinelikusse murdmist, kuid sellest sihist on jäädud väga kaugele.

"Võib-olla ei osatud seda reaalsust ette näha nii hästi ja majanduslikus olukorras pidi ka mängijaid ära andma ja vahetama," arvas Vool. "Võib julgelt öelda, et selle algkoosseisuga, millega me hooaega alustasime, neljandandat kohta küll oodata ei oleks saanud."

26 kommentaari

real bayswater   •  
(.***)
Kunn saa uks kord oma kompleksidest ule,sest momendil oled vaid uks rassisti naru ja sulle oleks pidanud politsei poolt sellise kolaka andma peale Flora Djurgardeni mangu,et oma mingi jobu huudnime oleks ara unustanud.
issandjumal   •  
(.***)
Nüüd tuleb tõdeda tõsiasja... kala aitas tammeka meistriliigasse ... kala lõi meistriliigas rekordi esimese mänguga ... kala keerati p**** ... kala tõmbas ***** tammeka liitus maagiga ... arvati et raha paneb rattad käima ... s***** ... läks vastupidi ... oleks kala tervise eest hoolitsend oleks kala vee alt üles tõusnd ja aidand tammekat ... kala on veel elus ja ple ära praetud ... püütke välja ja pange kott ümber siis tammeka on taas uhke tiim ... kala küll peoloom aga mängis ja jooksis ka joomapeaga ringi paremini ja kiiremini kui mõni tolvan seal maagis ... terve meeskond koomikud seal ... treener kavarii estonski ... nikaa ... ma ei oska ... T. Teniste ja ja O. Meerits ruulivad
non   •  
(.***)
see keskmängija on kindlasti euroopa tasemel mees,ütlaksin küllaltki tipu
poolne.tema hind lihtsalt on selline.nüüd on küsitav palju võõraid peaks eesti ühes klubis olema?teeb see üldse eesti kossule head kui oma vennad pinki
nühivad.taset tõstavad,selge see aga kus omad keskmängijad on?aastat 10
on faktiliselt iga eesti sats endale keskmängija sisse toonud ja nüüd euroopaka-
tel olime tegelikult ilma tsentrita.miks ma seda arendan?vutis on ju sama asi
kuidas koduseid mängijaid tasemelt edasi viia?raha ei ole siis tuleks paljusid
asju teisiti lahendada.Tallinnas,Tartus,Pärnus,Narvas jne on sadu töökohti
igasugustes spordibaasides,Kink sinna loomulikult tööle ei lähe aga paar
arukat esiliiga juuniori küll,söögiprobleemid annab lahendada,tegelikult on
asju veel üksjagu mida annab parandada.kindlasti nii on jama,et anna mulle
kolm või viis milli,võta kossuvendadelt ära siis on korras,sittagi ei ole korras.
vaatan aeg-ajalt noortemänge 90% on viletsat tööd tehtud.siit kõik algab.
dareth   •  
(.***)
Nendele, kes siin hirmsasti rassismi näha tahtsid enne: kunni jutt teise nurga alt seletatuna oleks, et proportsionaalselt on asjad ikka paigast ära küll, kui ühe vennikese kinnimaksmiseks leitakse suurusjärku sama palju kui suurel jalgpalliklubil aastas kasutada on.
non   •  
(.***)
ole realist,see pole isegi Soomes võimalik,võrdle Eesti ja Soome majanduses liikuvaid rahasid.Kompenseerida on võimalik tarkuse ja paindlikkusega,mitte teiste alade alavääristamisega.
wiinuks   •  
(.***)
Minu arust eesti jalgpall ei arene ennem kui kõik mängjad meistriliigas pühenduvad ainult jalgpallile, et ei pea elatist teenima kuskil tööl käimisega vaid saavad päevast päeva harjutada.
non   •  
(.***)
jälle kisub läilaks ja natuke rumalaks.Rahasid liigutab meie momendi aastatel
see seltskond kes ise on olnud oma noorusaastatel kas mingil määral korvpalli juures nii või teisiti mängijana,korvpallisõbrana jne.Nendel aastatel tapeti vutti
nii maha kui võimalik,mingid hullukesed tegid Zvezdad jne.NSV Liidu 150-ndat
satsi.Korv-võrk olid pildil.Praegu kus vuti populaarsus on tohutult tõusnud,napib
rahasüste.Ei jää midagi muud üle,kui targalt tööd teha,kindlasti saabub see aeg
kus praeguse noore põlvkonna vutipoiste seest tekivad omad rahamehed kes
tulevikus jalgpalli toetama hakkavad.Nii on olnud igas euroopa riigis ajalooliselt.
Me ei taha endale tunnistada ,et oleme nõuka ajal vuti suhtes vale poliitikat
ajanud.Ka praegu võiks nii mõnigi asi teisiti olla.Võib-olla ei ole vajagi üritada
teha sittade võimaluste juures profiklubi. Vaadake Soome klubide poliitikat.
N meeskonnas on paar proffi,kolmandik vedi töötab igasuguste spordibaaside
instruktoritena poole koormusega,mingi osa andekaid noori on söögile pandud.
Eelarve on kolm korda väiksem meie keskmisest meistrisarja klubist, mängib Soome esimeses-teises divaris aga meie keskmisele meistriliiga klubile paneb
faktiliselt igast asendist.Meie sp.baasides aga istuvad palgal tädikesed kes asjast suurt ei mõika.jne.jne.Kõigepealt tuleb ise targaks saada.Noortest alates.Olen käinud laste mänge vaatamas,treenerid-lapsevanemad karjuvad nagu lollikesed,tegelevad 100% sellega,et laps varem-või hiljem vutist minema
jalutaks.Eesti vutis on lihtsalt kujunemisaastad.
pahkmarg   •  
(.***)
See, et klubi omale uuesti normaalse nime saab, on hea. Sponsori kadumine, aga väga halb.
malle   •  
(.***)
to Kebab: Ott Meerits jäi vähemalt klubi juurde ja on välja oluline taustajõud klubis. Ega Tallinnas ka väga palju parem seis pole. Kõik arvavad, et on aga tegelikult...
kebabile   •  
(.***)
sellest jutt käibki ,et kogu raha makstakse neegritele ja pededele :)
Kebab   •  
(.***)
Tammekaga on see probleem, et me võime ju iga aasta uusi noori peale võtta aga kun apalka pole maksta lähevad kõik Tallinnasse, isegi soome ehitajaks on mindud. Ott Meerits lõpetas üldse mängimise jne. Peame lihtsalt harjuma, et hetkel on Tammeka seis selline nagu ta on.

PS. Jätke Tartu korvapll rahule, mingid neegrid ja peded olete või?
Metsavaht   •  
(.***)
Elagu Tammeka. Lahe, nüüd on kindlasti tagasi ka Gena koos oma satsiga :D.
Mait toom tuleb varsti duublist esindusse, teeb kõigile tuule alla ja edu noortele, nemad ongi Tartu jalgpalli tulevik. Mikk Laas on ka väga lahe!!!!!
tartlane   •  
(.***)
Merkuuri ja tema järeltulijaga on siis nüüd ametlikult aamen. No eks see Maag Tammeka nimi oligi pisut liiga pikk ja vastumeelsust tekitav. kahju lihtsalt neist, kes Maag tammeka särgid ostsid. Loodame, et ikka Tammeka nimi säilib pikalt ja auväärselt!
tim   •  
(.***)
jalgpalli puhtul on asi ikka pigem selles, et pole tartus seda raha, mille eest siia välismängijaid tuua(jalgpallis). kui ei ole enda meestelegi 10000 kuus maksta, siis mida sa välismängijalegi maksad? kalju välismängijatele ei maksa ju ka kalju ise palka, vaid sponsorid? enne kui raha ei ole ei saa ka muule kui oma klubi kasvandikele loota.
ROOTSI KUNN   •  
(.***)
heh,heh a ,kus on need Tartu noored ja andekad kes ennast selle neegriga võrrelda saaksid ,kelle leedukad sitase luuaga Zalgirisest välja pühkisid ,. Ja see muide vastab tõele ,sest tunnen inimesi Leedust ,kes on otseselt seotud Zalgirise klubiga. Üldiselt on leedukatel neist kõigist kõrini ja murjanite ostmine lõpetatakse ,sest neil on tõesti omal noori piisavalt.
Sa Kaspy mõtled ,et kui ostate omale igal aastal paar musta siis teie kossutase tõuseb . Loll oled ,pane tähele ,paari aasta pärast peate pool klubi neid ostma ,sest teil ei kasva ju midagi peale, teil pole seal ühtegi noort eestlast ,kellest võiks midagigi tulla. Krt. eksisin Sokust võib asja saada ,ta vist kasvab ka veel.
Tegelt on mul savi neist neegritest ,mind nad ei häiri , mängigu ,kus tahavad.Jalkaski võiks neid olla , paar tükki igas klubis ,peaasi ,et eesti noored peale kasvavad. Küll sponsidel varsti silmad avanevad.
maamesilane   •  
(.***)
väga positiivne ! ja kunn räägib õiget juttu,kes tahab siia rassismi pookida andke minna
-mirko-   •  
(.***)
kas teie,kes korvpalliga võrdlusi toote teate sellest ka piisavalt?
See vananev neeger on senimaani stabiilseim mängija, tõestanud rahvusvahelisel tasandil, praegu Eesti jaoks olulises Balti liigas (mille tase Euroopas 6-7) keskmsielt 20p mängust, mis on korvpallis väga kõva + 10lauapalli ka. See "vananev" neeger on sisulsielt parim leegionär Eestis,kes olnud.
Sama moodi võiksid meie jalkaklubid tuua mõne hea mängija, kes ei värista ka mängudes nt Chelsea või kelle iganes vastu jalga (Beardiga võrdlus täiesti kohane, omab ta nt Euroliiga efektiivsusrekordit senimaani enda nimel: mingi 36punkti ja 18lauda mängus)
Vot selliselt mängijalt saaksid meie noored mängumehed õppust võtta + oleksliider mängudes, kus seda enim vajatakse.

Ei pea olema päris raketiteadlane, et mõista, et kus iganes võistkondlikus spordialas ei saa ainult noortega hakkama, vajatakse ikka 2-3 kogenumat mängijat.

Pigem tuleks kivi suunata klubide turundustöö poole, siinkohal on Kuno Tehva väga õigesti tegutsenud ning väljendunud: tähelepanu ja raha, sh publikut saab turundades oma toodet.
Korvpallis toimib: sponsorid teavad,et Rockil või ka Kalevil on suur publikuhuvi ning tullaksegi vaatama.
JustFeelIt   •  
(.***)
Rootsi kunnilt minumeelest õige jutt, lihtsalt ilgute, või oskab keegi vastu ka vaielda ?
-mirko-   •  
(.***)
Tulge palun mõistusele.
Korvpall ja Jalgpall on erinevad asjad, ja sponsorid ka neil erinevad. Näiteks eelmsie hooaja BC Fausto peasponsor Fausto ei soovinud Rockile raha anda, ilmselt ei soovitud ka jalgpallile seda anda. Rocki välismängijate palkamine on mõneti just hea näide, kuhu poole üks klubi sihtima peaks: klubi ei ole koondis + läbi heade mängiajte kasvab ka tase. On noorematel kellega võrrelda ja pingutada kelle vastu.
Okei,sai palju offtopicut, kuigi see viimane punkt käib ka jalgpalli kohta: igasse meie klubisse oleks vaja paari välismaa täiendust, kes oleksid teistest paremad, nt nagu Kalju Nunes on kindlasti paljudele Kalju noortegrupi mängijatele eeskujuks (tehnika osas)

Antud artikklis jätab uus tegevjuht Meelis Vool endast vägagi asjaliku ja pädeva inimese mulje. Tuleb loota, et tal õnnestub kaasata sponsoreid ning ehk kuidagi ka seda publikut,kes mõned aastad tagasi Tartus ikka sagedasti mängudel käisid. See võib olla omakorda sponsoritele "küpsiseks"
Loodetavasti leitakse sponsoreid,aga mitte nimesponsori hinnaga, kuid teatud tingimustel on ka see mõistetav.
LHH2001 (Tammeka fänn, f   •  
(.***)
Mina olen Rootsi Kunniga täitsa nõus. Neegrid on jah rohkem Tallinna kossuklubide teema. Pole ju mõtet tuua mingied mõtetuid neegreid siia karjääri lõpetama. Minu arust oli Tartu Rocki üks fännamise põhjus ka see, et polnud mustperseid seal v.a mingi Bailey või kes seal oli. Flora fänlus ja rassism ei käi kokku. Tartu on olnud Eesti skinheadide pealinn viimased 10 aastat kindlasti. Aga teemasse tulles on väga hea, et Tammeka saab jälle endiseks ja loodame, et panustavad taas eestlastele ja venkudele jääb siis merkuur või maag või mis iganes.
-RoMaRiO-   •  
(.***)
tolvanid, mis ala fännid te olete , korvpalli või jalgpalli?

ja mingi Tottenhami fänn ei saagi asjast aru, sest teda huvitab eeldatavalt vaid välismaal jalka. Aga oluline on see, mis meil siin Eestis toimub ning miskit on väga valesti kui suuruselt teises linnas on jalgpall peaaegu null positsioonil.
fan of tottenham   •  
(.***)
Päris rõve rassist ja natuke uhuu oled ikka rootsi kunn. Igalpool ei ole jalgpall spordiala nr 1. Lepi sellega :)
-arsenal-   •  
(.***)
Noh rootsikunn, suu kinni jah ?
Kaspy   •  
(.***)
Väga haige möga tõesti kunni poolt
Olen juba ammu aru saand et sa oled üks suurematsorti kossuvihkaja,hoia see enda teada,selles et sina jalgpalli arengut nautida ei saa pole süüdi ookeanitagant pärit mustanahalised!
roosike aias   •  
(.***)
Ma loodan tõsiselt et sa rootsi kunn kunagi mõnelt tumeda nahaliselt vennalt julmalt lõuga saaksid. Aga samas mis seal imet on. Sa oled ju Flora fänn, ja kõik florakad on ju rassistid. Nagu on juba ettegi tulnud. Kas eelmisest trahvist ei piisanud?
Need more problems?
ROOTSI KUNN   •  
(.***)
Kahju muidugi ,et suursponsor ja üsna suur kopikas ära kaob aga ,mis teha ,kui Tartus muud sporti enam ei tunnistata ,kui Rock ja pigem taotakse poolteist milli mingi 37 aastase neegri persse,kui et eesti laste sportimisvõimalustesse olgu see siis korv või jalgpall. Ja ,mis siis ,et Rocki käiaks e vahtimas - jalgpall on ikkagi Tartu laste seas enim harrastatav ala ,kahju ,et inimesed seda ei märka. Mõni tugeva kujutlusvõimega sponsor võiks selle enda jaoks avastada.
Loodame ,et ükskord loksub niikunii kõik paika ja jalgpall leiab Tartuski oma väärika esikoha nii nagu see on kogu maailmas. Kaua sa neid murjaneid ja kitsenikkujaid kokku jõuad osta ,kui omasid peale ei kasva.
Jõudu Tammekale .

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
REKLAAM
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
34
22
8
4
69:31
74
2.
34
21
9
4
92:26
72
3.
34
22
6
6
74:29
72
4.
33
20
9
4
66:25
69
5.
34
13
8
13
59:52
47
6.
34
14
5
15
57:58
47
7.
34
11
5
18
40:64
38
8.
34
10
7
17
53:67
37
9.
34
5
2
27
23:88
17
10.
33
0
3
30
14:107
3
Pikk sai Valgevenes kirja 90 minutit
EESTLASED VÕÕRSIL
Pikk sai Valgevenes kirja 90 minutit (0)
 
Jagiellonia lasi liidriga vahe sisse
EESTLASED VÕÕRSIL
Jagiellonia lasi liidriga vahe sisse (0)
MÄNGIJATE HINDAMINE

34. voor on möödas. Hinda mängijaid!

ESILIIGA OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee näitab sel hooajal kokku 30 otseülekannet Esiliiga mängudest - ikka neljapäeviti kell 19!

PREMIUM LIIGA SUVISED ÜLEMINEKUD 2016

Premium liigas aset leidnud üleminekuid saad järgi vaadata SIIT.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK