MM-i suurimad ebaõnnestujad (27)

MM on läbi ja on aeg lahata seal mänginud staaride esitusi. Inglismaa vutikriitik Norman Hubbard ei andnud armu Brasiilia staaridele Ronaldinhole, Adrianole ja Roberto Carlosele. Turniiri kõige halvemaks treeneriks valis ta aga Inglismaa peatreeneri Sven-Göran Erikssoni.

Väravavaht: Fabien Barthez (Prantsusmaa)

Ta lasi endale lüüa kogu turniiri vältel vaid kolm väravat, kuid suutis oma imelike otsustega viia infarkti lähedale mitmeid fänne ja treenereid. Kas Domenech tegi ikka õige otsuse, jättes Gregory Coupet' varusse?

Meenutame Prantsusmaa ja Lõuna-Korea mängu, kus ta lasi lüüa Ji-Sung Parkil väga huvitava värava üsna lõpus ning tegi sellega grupi seisu vaat et liigagi huvitavaks. Ja me võime vaid ette kujutada, mida ta mõtles finaalis iga kord, kui Itaalial oli kasutada standardolukord. Ta võib kergendust tunda, et teekond lõppes alles penaltite järel, mitte varem.

Paremkaitsja: Cristian Zaccardo (Itaalia)

Mõned teenisid oma kuldmedali välja, mõned mitte. Temaga tulevad meelde väga ebakindel mäng Ghana vastu ja kaunis omavärav Buffoni selja taha mängus USA-ga. Peale tema sai sellega veel hakkama vaid legend Zidane. Enamasti, kui ta platsile vahetati, oligi vahetushetk ainuke kord, kui teda platsil märgata oli.

Keskkaitsja: Khalid Boulahrouz (Holland)

Hüüdnime "Kannibal" kandev Hollandi koondislane oli väärt vähemalt kahte punast mängus Portugaliga. Ühte neist juba avaminutitel, kui sõitis putsakorkidega sisse Cristiano Ronaldo jalga. Noorel portugaallasel, keda tihti süüdistatakse kerges kukkumises, ei olnud selles olukorras küll midagi näidelda.

Punase kaardi teenis Boulahrouz alles peaaegu tunni aja pärast, kui virutas käega näkku Luis Figole. Kuigi Boulahrouz tegi väga silmapaistva esituse Argentiina vastu, jätab tema vastaste ründajate blokeerimine soovida.

Keskkaitsja: Goran Gavrancic (Serbia & Montenegro)

Sellel positsioonil võiks olla küll ükskõik milline Serbia & Montenegro keskkaitsja, kuid otsustasin au anda Gavranicile. Ta oli väljakul nii 0:1 kaotuses Hollandile, 0:6(!) kaotuses Argentiinale ja ka 2:3 kaotuses Elevandiluurannikule.

Vasakkaitsja: Roberto Carlos (Brasiilia)

Turniiri vältel sai teda näha pigem rünnakus kui kaitses, kus ta peaks reeglina rohkem olema. Tema esitused olid küllaltki amatöörlikud ja karistuslöögid väga mannetud. Eks paljud lootsid näha tema hirmkõvasid ja täpseid lööke. Kahjuks pidime pettuma kõik.

Järjekordne mees, kes oleks pidanud oma koondisekarjääri varem lõpetama. Pärast väljakukkumist teataski ta oma lõpetamisest. Kui Roberto Carlos oleks korralikult kaitses töötanud ja Henry'd katnud, poleks võib-olla väravat ka sündinud. Selle asemel aga lonkis tema väsinud näoga karistusala joonel ja vaatas juhtunut pealt.

Poolkaitsja: Frank Lampard (Inglismaa)

Pealtvaatajad, kaameramehed ja ajakirjanikud otsisid, kuhu ennast peita, kui Lampard palli sai. Kogu turniiri vältel proovis ta õnne 24 korral, leidmata kordagi väravõrku. Mitte ükski teine mängija - suurim väravakütt Klose ega ka ükski finalist - ei teinud rohkem pealelööke.

Isegi hoolimata sellest kahtlase väärtusega rekordist pandi ta mängus Portugaliga esimesena penaltit lööma. Vastuseks muidugi Ricardo suurepärane tõrje, aga ka vilets löök.

Poolkaitsja: Mark Van Bommel (Holland)

Iga eduka mängija karjääris tuleb läbida nii mõnigi ristmik. Ka Van Bommelil tuli teha selline valik. Kas minna edasi ja saada suurepäraseks mängijaks või minna kõrvale ja saada mitte nii heaks mängijaks. Millegipärast tundub, et valis turniiri käigus kergema tee. Meelde jäi ta vaid pidevate vigadega ja muljega, et soovib saada punast kaarti igas mängus. Loodame, et mees sai sellest veast ise aru ja leiab jälle õige tee.

Poolkaitsja: Ronaldinho (Brasiilia)

Maailma parimaks valitud, Meistrite Liiga ja La Liga võitja - siit ei saa tulla muud kui turniiri parima mängija tiitel. Küllap oli mehe trofeekapp alles suurendamisel ja sealt ka kõik ebaõnnestunud mängud. Kordagi turniiri vältel ei suutnud ta ligilähedalegi jõuda oma Barcelona vormile. Muidugi oli selja taga väga pikk hooaeg, aga eks nii oli ka kõigil teistel.

Paljud oleksid õnnelikud, kui oleksid korda saatnud seda, mida Ronaldinho selle turniiri käigus tegi, kuid temalt oodati palju rohkem. Viies mängus ei suutnud ta väravat lüüa ja tema muidu nii imelised söödud ja trikid ei olnud seekord üldsegi nii imelised.

Ründaja: Michael Owen (Inglismaa)

Kui ta siirdus Newcastle'i ridadesse, kuulutas ta, et rahuldub vaid MM-i suurima väravaküti tiitliga. Kahjuks juhtus nii nagu alati ja õnnetu vigastus lõpetas turniiri oodatust varem. Kui mõelda, kui palju tegi ta pealelööke, siis oleks Lampardil Kuldse Saapa saamine palju tõenäolisem.

Ründaja: Ruud van Nisterlooy (Holland)

Wayne Rooney turniir lõppes väga inetu punase ja Louis Saha turniir mõttetu teise kollase kaardi tõttu, kuid siiski oli Manchester Unitedi halvim ründaja turniiril Ruud van Nistelrooy. Kuigi ta lõi värava Elevandiluuranniku vastu, ei olnud ta kaugeltki kõige paremas vormis. Turniir lõppes tüliga Marco van Basteniga, kes jättis ta alguses varusse ning ei pannud lõpuks enam üldse mängu.

Ründaja: Adriano (Brasiilia)

Kuigi ebaõnnestujaid oli teisigi - näiteks Mateja Kezman, Pauleta, Raul ja kogu Poola ründeliin - vääris tema seda kohta enim. Turniiri vältel kritiseeriti palju Ronaldot ja seetõttu ei märgatud tema suutmatust. Vähene liikuvus ja ebatäpsed löögid tähendasid tihti väljavahetamist.
Kommentaarid

miiinnnaa   •  
(.***)
Ma lisaks sinna ka de Rossi, sest ta teenis väga lolli punase kaardi ja ka mängukeelu (vist kolmeks mänguks?!) ja temalt oodati ka suht palju ikka..;)
mordaun   •  
(.***)
lugege ka seda:
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/world_cup_2006/5158988.stm

lisaks küll sinna ebaõnnestujatesse shveitslased, ponnistasid penaltite peale ja siis tegid MM-de ajaloo ühe kõige nutusema seeria.
idooodid   •  
(.***)
Barthez mängis väga hästi ja penalteid tõrjuda finaalis oli suhteliselt raske sest kõik olid väga hästi sooritatud
mida   •  
(.***)
barthez oli kindlalt kõige sitem väravavaht.
Ebakindlad väljajooksud, sitt tõrje Portugali vastu..lootusetu penaltitõrjuja..on veel midagi mainimata?
to Mina   •  
(.***)
Owen selle pärast ongi EBAÕNNESTUJA, et ta vigastada sai.
Aga enamuses on see list küll suhteliselt lampi pandud...
remarque   •  
(.***)
Kaitseliinist on ebaõiglaselt välja jäänud tshehhide kukutaja Ujfalusi!!

olev ait   •  
(.***)
keegi teine ei teinud selliseid ebardlikke "tõrjeid" nagu barthez. ja see, et ta vaid 3 väravat sisse lasi ei pruugi tähendada, et tema hea vv on. pigem oli kaitse heal tasemel.
eeri   •  
(.***)
nu barthes on kohe küll vale valik , kui meeskond on jõudnud mm finaali, sealhulgas on väravat kaitsnud üks ja sama väravavaht kõigis mängudes sis on natuke patt teda nimetatda mmil kõige ebaõnnestunuks väravavahiks..... absurdne ju
...   •  
(.***)
pole ka mõttet viriseda et michael owen siin ei peaks olema...vaatamata sellele vigastusele ei suutnud ta turniiri käigus millegagi hakkama saada...
dude   •  
(.***)
barthez oli küll õige valik kõik mängud oli ta täiesti ebakindel, oleks itaalia finaalis rohkem pealelööke saanud siis see junn oleks sealt sisse ka lasknud, tema paremad ajad on möödas AMMU JUBA!
Zaccardo ajas ka mind natuke närvi to oli küll õige valik. Ja Adriano ebakindlus see kindlasti viis ta sinna listi.
huviline   •  
(.***)
Ses osas olen n¨s, et jah, viriseti mis virseti Ronldo kallal aga minulgi tekkis kogu Brasiila mängude ajal kåsimus, et miks Adriano kallal ei vinguta kui mees veel vähem ootustele vastas.Ja nagu näha , keegi önneks pani ka seda tähele.
Ja ma usun,et Manu ei vihka ka autor, pigem on siin imestus ,et köik kolm on tagant tippu veel Manu hingekirjas.
Jutt   •  
(.***)
Wayne Rooney turniir lõppes väga inetu punase ja Louis Saha turniir mõttetu teise kollase kaardi tõttu, kuid siiski oli Manchester Unitedi halvim ründaja turniiril Ruud van Nistelrooy. Kuigi ta lõi värava Elevandiluuranniku vastu, ei olnud ta kaugeltki kõige paremas vormis. Turniir lõppes tüliga Marco van Basteniga, kes jättis ta alguses varusse ning ei pannud lõpuks enam üldse mängu

autor on manu vihkaja :D
Eelmisele   •  
(.***)
Idioot-ega tema seda arvustust ei teinud,tema aint tõlkis!
Mina   •  
(.***)
Jep, minu arust ka valed valikud. Näiteks Lampardi ja Ronaldinho puhul ei mänginud nad platsil seda rolli, mis klubi juures ja kogu lugu. Barthez polnud üldse keff: andis oma kogemusega kindlasti teistele kindlust juurde.
Owen ei saanudki ju end näidata! Kui ta seda kunagi ütles, et rahuldub vaid parima väravaküti tiitliga, siis ründaja peabki olema enesekindel. Eriti pärast vigastusest väljatulemist või selle ajal ning tema turniir lõppes õnnetu vigastusega.

Nii et härra Karel Karu- kuidagi väga lampi kritiseerite. Mõelge midagi huvitavat välja parem selle asemel.
MIDA PEKKI ?   •  
(.***)
Täiesti puuse pandud valik / valige ikka need kes turniiris mängisid halvasti või ei pääsenud kaugele see valik on täiesti vale
Mis Iganes   •  
(.***)
Barthez esines kindlasti paremini, kui temalt oodati. Mees on maailmameister, Euroopa meister ja nüüd MM hõbe. Ainus lollus, mis silma hakkas, oli umbvise Lõuna-Korea mängus. Aga muidu terve turniiri jooksul 3 väravat sisse lasta, ja 1 penaltist... no mida te veel tahate väravavahist???
Kopli Enn   •  
(.***)
Eriksson jättis oma mängutaktikaga mulje nagu oleks ta eesti koondise treener. See on isegi palju öeldud, Eesti koondis ründab ka julgemalt Jelle all kui Inglismaa sellel turniiril. Täiesti õige valik.
Inglismaa koondis, mis konkreetselt uputab oma tohutu potensiaaliga.... ma ei oska muud öelda kui et kahju oli vaadata sellist raiskamist...
trammipeatus   •  
(.***)
theo walcotti valimine oli küll nüüd õigustatud..nii ei saa ju mängida kui ainult rooney ründes on. igas mängus ei saa Crounchi kasutada ju. Defoe oleks vägagi sobiv olnud Theo asemele
task   •  
(.***)
üli lampi pandud koosseis!
Neevits   •  
(.***)
van Bommeli kohta on kõige õigemini öeldud, ta kujutas ikka asju ette seal!
Littbarski   •  
(.***)
Kindlasti ei ole treeneritest suurim ebaõnnestuja Eriksson, viis ta ju inglise koondise igati tugevale positsoonile ja välja langeti alles veerandfinaalis. Arvestades, et inglased on ajaloos ainult 2 korda veerandfinaalist edasi pääsenud on pääs veerandfinaali siiski saavutus.
m   •  
(.***)
Tõmba Barthez sealt nimekirjast alla. Ei sobi sinna, hästi mängis
-   •  
(.***)
adriano oli jh kõige haledam, eriti tuleb meelde see ghana vastu üks ühele nagu amatöör jooksis palliga gk sülle selle asemel et ronaldole lihtne koll jätta
kalle   •  
(.***)
head kommentaarid sellelt mehelt.mitte selline ilane kiidulaul nagu eesti koondise mängude puhul.
margus   •  
(.***)
no ma arvan et mees kel lõi mm-il 2 väravat, ei tohiks kuuluda ebaõnnestujate sekka. Adrianot pean silmas. Ei ole nõus ka Bartheziga ja enamus teistega. List on kehv.
a   •  
(.***)
ma arvan, et täiesti ilus ebaõnnestujate valik...
nigga   •  
(.***)
nii oli ainult 2 mängu nii.
Ronaldot ja seetõttu ei märgatud tema suutmatust. Vähene liikuvus ja ebatäpsed löögid tähendasid tihti väljavahetamist.

Küll te näete uuel hooajal veel paremas vormis ronny, paneb teil kõigil suu kinni

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
MAESTRO VIIMANE TANTS
VÕITLUST TÄIE RAHA EEST
Luup peale | Punnis taskutega keskkaitsja ja teraskätega väravavaht hoidsid Kuressaaret pikalt. Ja siis kerkis Zenjov  (galerii!)
JUTUD OTSE IIRIMAALT
VÄRSKEIM PREMIUM LIIGAST
EESTLANE IIRIMAAL
SN Dublinis | Kartmatu Roversi masinavärk tuksub Markus Poomi tõhusa panuse toel
JUTTU JAGUB!
Pikk ette (ja ise järele) | Õpipoisist meistriks! Mida muudab Henn koondises?
UUDISEID KOONDISTEST
MÕTTEID SAARELT
Udune Albion | Klopp taastas Liverpooli võimu, löömatu Guardiola pea kohal ripub 115 kirvest
EESTLANE HONGKONGI MEISTER
Liiga parimaks väravakütiks tõusnud Anier aitas koduklubi Hongkongi meistriks  (video!)
SKANDAAL III LIIGAS
VIDEOKOHTUNIK
Videokohtunik | Penalti mõlemas väljaku otsas? Ei, sukeldumine ja loomulik käsi
LANG 200
Tanel Langi teekond 200. mänguni: 180-kraadised pöörded testisid ihu ja vaimu, kuid verstapost oli mõeldud püstitamiseks!
KOONDIS VAHETAB PEATREENERIT
Ametlik! Thomas Häberli lahkub Eesti koondise eesotsast, uueks peatreeneriks saab Jürgen Henn  (alustavad uued abitreenerid)
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
13
10
2
1
32:4
32
2.
Paide Linnameeskond
13
8
1
4
21:12
25
3.
Tallinna FC Flora
14
7
4
3
25:17
25
4.
Nõmme Kalju FC
11
7
3
1
25:11
24
5.
JK Tallinna Kalev
13
4
3
6
14:20
15
6.
FC Kuressaare
12
3
3
6
16:26
12
7.
Tartu JK Tammeka
11
3
3
5
13:14
12
8.
Pärnu JK Vaprus
11
3
2
6
10:18
11
9.
JK Narva Trans
11
1
3
7
9:30
6
10.
FC Nõmme United
11
1
2
8
5:18
5
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
32
Paide Linnameeskond
25
Tallinna FC Flora
25
Nõmme Kalju FC
24
JK Tallinna Kalev
15
FC Kuressaare
12
Tartu JK Tammeka
12
Pärnu JK Vaprus
11
JK Narva Trans
6
FC Nõmme United
5
OTSEÃœLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • T 19.00 Flora - Kuressaare (Premium liiga)
  • K 19.00 Levadia - Kalev (Premium liiga)
  • N 18.00 United - Trans (Premium liiga)
  • N 20.00 Vaprus - Tammeka (Premium liiga)
  • R 19.00 Kalev - Trans (U19 Eliitliiga Meistriliiga)
  • L 13.00 Flora - Tabasalu (naiste karikafinaal)
  • L 19.00 Levadia - Paide (meeste karikafinaal)
  • P 12.30 Harju - Tabasalu (Esiliiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!