Rootsi näitas kuninglikku klassi (0)

Eesti U-17 koondis. Foto: EJLTäna alanud kuni 17-aastaste koondistele mõeldud UEFA sõprusturniiril pidi Eesti koondis tunnistama rootslaste 1:4 paremust.

Kohtumine algas eestlastele hästi, sest juba kolmandal mänguminutil suudeti rootslaste kaitse taha saada, kuid keskele antud söödu suutsid Rootsi kaitsjad nurgalöögiks suunata.

Mänguskoori avas kümnendal minutil Rootsi, kui täpne oli nende ründaja Mostafa Zeidan, kes lõi pärast meeskonnakaaslasega seinasöödu mängimist palli Karl-Romet Nõmme selja taha.

Neli minutit hiljem avanes võimalus ka Eestil, kui paremäär Vadim Mihhailov hea söödu värava ette andis, kus oli aktsioonis ründaja Robert Lepik, kuid nooruki löögiüritus läks Rootsi kaitsja rikošetist nurgalöögiks.

Pelgalt minut hiljem oli skoor aga 2:0 - jala sai valgeks Isak Redzic. Noormees sai palli 16-kasti joonele ning suutis mööda mängida mitmest Eesti mängijast, lüües palli püüdmatult paremasse alla nurka. Selle tabamuse puhul võivad endale tuhka pähe raputada Eesti kaitsjad, sest Redzic sai kaitsest liigagi lihtsalt läbi.

Eestlaste avapoolaja parim võimalus avanes Lepikul, kes jäi kahe keskkaitsja vahele vabaks, kuid ei suutnud realiseerida vasakääre Henri Järvelaiu head tsenderdust.

Lõbusa nimega rootslane ja eestlaste auvärav

63. minutil said rootslased kirja oma kolmanda värava, kui lõbusa nimega rootslane Junior Kamana Wa Kamana palli otse karistuslöögist väravasse saatis. Nahkkera lendas läbi müüri ning põrkas enne väravasse minekut ka posti.

Kolm minutit hiljem saatsid mängukera võrku ka eestlased, kuid nurgalöögi olukorras tehtud viga vastaste väravavahile tähendas, et tabamus ei lugenud.

Rootsi neljas tabamus sündis 74. minutil, kui täpne oli Isac Lidberg, kes sai palli 16-kasti joone peale ning lõi parema jalaga Nõmme valvatud värava vasakusse alla nurka. Olgu öeldud, et Lidberg nägi kohutavalt sarnane välja Ola Toivoneniga, keda vutifännid mäletavad eelkõige Hollandi hiiu PSV ridadest.

Mängu esimesel lisaminutil saabus ka eestlaste tähetund - 81. minutil keeras veerandtund varem vahetusest mängu sekkunud Mattias Käit end ümber kahe kaitsja ning saatis palli ründajale omasele rahulikkusega Rootsi kollkipri Viktor Göranzoni selja taha.

4:1 skooriga mäng ka lõppes ning rootslased võisid rõõmustada. Olgu öeldud, et turniiri esimeses mängus alistas Soome täna 3:2 Venemaa. Eesti U-17 koondis mängib oma teise mängu homme, kui kell 17.00 minnakse vastamisi põhjanaabrite eakaaslastega.

Eesti parim - Kaspar Mutso

Kuigi populaarne valik mängu parima auhinnale oleks värava löönud Käit, siis koondise kapteni Mutso hingestatud esituse tõttu laskus liisk just temale. Jah, ta ei ole maailma kiireim mängumees, kuid kompenseerib selle hea positsioonivaliku ning võitlusliku mänguga - just nagu kaptenile omane!