Santos jäi alla Järvele ja andis trumbid taas Maardule (5)

Taavi Vellemaa väravatest jäi Santosele väheks. Foto: Gertrud Alatare (arhiiv)

Esiliiga eelviimases voorus sai üllatuskaotuse Tartu Santos, kes kaotas võõrsil 2:3 Kohtla-Järve Järvele ning seeläbi lasi käest võimaluse tõusta Maardu Linnameeskonna asemel Premium liiga üleminekumängudele viivale kohale.

Järve läks kodus 18. minutil Vitali Kutuzovi väravast juhtima ja kuigi Taavi Vellemaa pööras 63. minutiks eduseisu ümber, oli võõrustajatel vastus olemas.

72. minutil viigistas Kevin Kaivoja skoori ning vaid kolm minutit hiljem vormistas Vsevolod Zassuhhin Järve 3:2 võidu.

Santos jäi kaotuse tõttu 49 punktiga kuuendale kohale, jäädes neljandal real olevast Maardust maha kahe silmaga. See tähendab, et üleminekumängudele minev meeskond selgitatakse viimases voorus. Santos kohtub siis Nõmme Kalju U-21 meeskonnaga ja Maardu omakorda Levadia noortega.

Järve tõusis võidupunktidega hetkel üheksandaks, kuid nende liigast väljalangemine on juba vältimatu.

Kohtla-Järve JK Järve - Tartu FC Santos 3:2 (1:0)
18. Vitali Kutuzov, 72. Kevin Kaivoja, 75. Vsevolod Zassuhhin - 54., 63. Taavi Vellemaa

Hoiatused: 30. Kirill Davidenko
Pealtvaatajaid: 35
Mänguolud:  +3, pilves vihmane ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.
Peakohtunik: Tomi Rahula
Abikohtunikud: Kristo Värva, Dmitri Vinogradov

Järve: Viktor Gusev, German Narnitski, Jevgeni Malahhov, Nikolai Martšuk, Kevin Kaivoja, Sergei Popov (86. Vladislav Smolin), Kirill Davidenko (54. Raivo Saar), Vsevolod Zassuhhin, Vitali Kutuzov, Gleb Pevtson, Ilja Jazev (70. Mihhail Haritanovitš).
Varus: Mihhail Haritanovitš, Vladislav Smolin, Raivo Saar.

Santos: Ermo Ojaste, Kaarel Kallandi, Dmitri Kutsarev, Joonas Kartsep, Frederik Pelska, Karl Rudolf Õigus, Taavi Vellemaa, Ander Vool (87. Rene Prans), Jarmo Aaviste, Markus Soomets (86. Oskar Meus), Alar Alve.
Varus: Oskar Meus, Karl-Erik Vidaja, Kenn Laas, Rene Prans.

(93.185.255.***)
Suhteliselt pettunud olen Santoses, see oli mäng, kus oleks pidanud võtma kolm punkti ja seda sama tuleks teha ka viimasest mängust, usun, et nüüd nad ei saagi kahte lisamängu sellel hooajal, mis isegi siis, kui nad kaotaksid need mängud, oleksid väga kasulikud ja anda tagasisidet selle kohta, et mis tase neil on ja milline tase premium liiga viimaste seas. Eks järgmine hooaeg uuesti.
Sillamäe   •
(146.255.183.***)
Ära kurvasta, positiivse poole pealt Santos saab juba järgmine hooaeg mitte 2 vaid tervelt 4 mängu Premiumi viimasega.
Konks   •
(2001:7d0:88e0:2280:b53.***)
Tegelikult võiks Santos ikka Premiumsse saada. Uut Tarvast on vaja, keda kõik saaksid vastavalt soovile tümitada ja oma ego tõsta.
Sanitar   •
No mina ei nõustu ega ei otsiks võrdusmärki Rakvere ja Santose vahel. Täiesti teised jalgpalli mängimise stiilid, Santos paneb näiteks rõhku tehnikale noortele väga algusest saati ja tegelikult kui vaatad rohkem Santose mänge, siis näed seda ka väljakul selgesti ja olen varemgi kommenteerinud, et Santoses vägagi talendikad noored mängijad, kes on põhikoosseisus. Üks või kaks hooaega veel ja kui meeskond püsib, siis neist saaks vabalt selline premium liiga keskmik. Eks tulevik näitab, aga meeskonnana ei ole Rakvere ega Santose vahel mingit sarnasust.
Poli   •
(90.190.67.***)
Kõik räägite nagu enam poleks võimalust. Viimase vooru mängudega saab alles teada kumb saab üleminekumängudele ja kumb mitte. Jah Santos tegi natukene endale seda raskemaks aga mitte võimatuks. Nüüd saavadki näidata sisu, kas on suutelised välja tulema sellest.