Tartu nägi alustuseks Levadia võitu (1)

Tartu Tammeka pani hooaja esimeses kodumängus Tallinna Levadiale kõvasti vastu, aga viimase poole tunni väravatest võeti vastu 0:3 kaotus.

Hooaega kahe 1:0 võiduga alustanud Tammeka näitas kohe avaminutitest, et punktid pole tulnud juhuslikult, mängides Levadiaga kui võrdne võrdsega. Altküttega Sepa kunstmuru oli vaatamata miinuskraadidele ideaalses korras ja publikutki kogunes pea täismaja.

Esimene poolaeg mängiti kõrge tempoga ja mõlemapoolsete võimalustega. Levadia peatreener Aleksandar Rogic avaldas küll mitmel korral omade tegutsemise osas rahulolematust, kuid lahtised pallid kippusidki Tammekale kukkuma. Tartlased tahtsid ehk veidi rohkem ja jõudsid selleks ka pingutada.

Kui esimesed 45 minutit mängis Levadia sisuliselt ühe puhta ründajaga, siis teiseks poolajaks toodi väljakule ka ukrainlane Roman Debelko ja koheselt lisati ka käiku. Tammekal tekkis üha enam probleeme, kuid kodumeeskonna kiiret murdumist lootnud Levadia ei saanud oma tahtmist.

Murdepunktiks kujunes 63. minut ja Juri Tkatšuki antud terav nurgalöök, mis sel hooajal seni laitmatult tegutsenud Karl Johan Pechteri käte vahelt sisse lipsas. Seepeale üritas Tammeka Levadiat veelgi kõrgemalt pressida, kuid tekkinud ruumi kasutas esmalt ära kombinatsioon Kruglov-Nesterov-Debelko ja üleminutitel lisas omalt poolt ühe ka Muamer Svraka.

Levadia kerkis sellega Tammekast mööda ja tabeli tippu, kuid seda vaid pooleks tunniks - Nõmme Kalju lükkas väravate vahega Levadia teiseks. Tartlasedki jäävad väga tihedas seisus esikohast vaid punkti kaugusele ja on viiendad.

Mängu parim - Igor Morozov

Levadial väärivad teise poolaja eest kiitust ukrainlased Tkatšuk ja Debelko, aga kui poleks keskkaitsja Igor Morozovit, võinuks mäng hoopis teistsuguseks kujuneda - pidevalt kaitseliini taha pikki palle otsinud Tammeka ei saanud sisuliselt ühtegi palli üle Levadia tugitala.

Tartu JK Tammeka - Tallinna FCI Levadia 0:3 (0:0)