Ühtne ja kokkumänginud Tulevik loodab täita kahe aasta eest murtud lubaduse (1)

Viljandi Tulevik on tagasi kõrgliigas ja eesmärgiks on ka hooaja lõpus käed taeva poole suunata ning püsimajäämist tähistada. Foto: Jana Pipar

Eelmise hooaja Esiliiga komeet ja valitseja Viljandi Tulevik on tagasi Premium liigas, kus loodab ühtse ja kokkumänginuna täita lubaduse, mida kahe aasta eest murda tuli.

Tänasest alustab Soccernet.ee traditsiooniliste hooaja eelvaadetega, kus  vaatame igal järgneval päeval (välja arvatud superkarika toimumispäeval) kuni hooaja alguseni üle nii meistri- kui Esiliiga klubide olukorrad ja tutvustame neis talve jooksul toimunut ja uuel hooajal eesootavat. Püsi lainel!

Kui Viljandi 2015. aastal nelja-aastase pausi järel taas kõrgliigas mängis, oli klubi ainsaks eesmärgiks püsima jääda. Kuigi koguti 22 punkti, jäädi viimaseks ja langeti välja, kaotades Tartule kolme ja Pärnule nelja silmaga. Võrdluseks mullu kogus Rakvere Tarvas Premium liiga viimasena kolm ning Pärnu eelviimasena 17 punkti.

Valus allakukkumine näitas aga iidse Fellini meeste tugevust. Mullu kaotati Esiliigas vaid kolm mängu, võideti 28, löödi 106 väravat ja teeniti 21-punktilise eduga liigavõit. Premium liiga uks löödi jalaga võimsa pauguga lahti ja nüüd on plaanis see uks oma jaoks lahti ka jätta.

REKLAAM

"Ma olen ühe eesmärgiga kaks aastat tagasi alt läinud – tahtsime sisse jääda. Eks me peame selle uuesti püstitama," sõnastas Tuleviku 55-aastane peatreener Aivar Lillevere Soccernetiga vesteldes klubi eesmärgi.

Tulevikku vaevavad amatööride "rõõmud"

Viljandi oli üks esimesi meeskondi, kes uueks hooajaks valmistuma asus, kui juba detsembri alguses treeningutega alustas.  Ettevalmistus on kulgenud enam-vähem plaanipäraselt ja higi on valatud meeletult. "Põhimõtteliselt on meil üks vaba päev nädalas," tutvustas Lillevere klubi põhjalikku töörutiini.

Aivar Lillevere. Foto: Imre Pühvel

"Muidugi meil on amatöörvõistkond ja loomulikult oleks tahtnud, et osa mängijaid oleks andnud veel rohkem oma panuse treeningprotsessi, aga midagi ei ole teha. Võimalused on nagu nad on amatööridel. Hea tulemuse saavutab võistkond ainult siis, kui need inimesed kõik käivad trennis. Siin on meeskonnal veel parandamisruumi. Kogu see kohusetunne treeningutest osavõtul. Kahjuks on see niimoodi, et kes on tööl, kuskil komandeeringus, kes on Tartus koolis – Langid, Taarid, Kübarad, Saared – kõik õpivad Tartus ülikoolis.

See on amatööri lõbu. Ei ole midagi teha. Mitte midagi! Sa ei saa öelda, et ära mine ülikooli – see oleks napakas, kui ma niimoodi ütleks. Onju? Me peame niimoodi hakkama saama, nagu me praegust oleme," rääkis treener.

Positiivne on aga see, et Viljandis on kunstmuruväljakul uus kate ning tänavuse pehme talve juures on see abiks olnud. Külmaga läheb küll libedaks ja  seetõttu pole võrreldav sisehallis treenimisega, aga siiski parem kui varem. "Tänu soojale talvele oleme saanud palju pallitrenne teha suurel väljakul ning tänu sellele ei saa öelda, et sisehallis treenivatel meeskondadel oleks eelis," ütles ründaja ja mullune parim väravakütt Kristen Kähr.

Treeningmänge on seni mängitud vaid halliturniiril, kus suudeti kaotuseid vältida. "See nii suur näitaja ei ole, sest kõik võistkonnad katsetasid mängijaid ja tehti palju vahetusi ja keegi ei ajanud seda tulemust taga. Eks meiegi saime oma proovimised ära tehtud. Need mängud olid kindlasti väga head, kuna meil sellise kvaliteediga Viljandis treenida võimalik ei ole," võttis Lillevere Taliturniiri kokku. 

Enne hooaja algust peetakse veel vaid üks testmäng, kui vabariigi aastapäeval kohtutakse Viljandi järve kaldal Rakvere Tarvaga. Plaan oli sel nädalavahetusel mängida lätlaste Valmieraga, kuid ei saadud õige kokkuleppeni ja nii tuli meeskonnal lausa kaks mänguvaba nädalavahetust järjest.

Pehme talv on tänavugi lubanud kunstmurul treenida. Foto: Jana Pipar (arhiiv)

On valmis mulluse võistkonnaga lahingusse minema

Üleminekuturul on Tulevik üks rahulikumaid võistkondi olnud ja sellel on kindel põhjus. Klubi president Raiko Mutle: "Kui ühelt poolt on meie võistkonna pink liiga lühike - see on meie jaoks mure sel aastal -, siis teiselt poolt me ei ole ka nii meeleheitel, et ükskõik keda lihtsalt pingipikkuse pärast juurde võtta."

Hetkeseisul ollakse hooajale vastu minemas sisuliselt eelmise aasta koosseisuga. Juurde on tulnud koondisekogemusega ründaja Jarmo Ahjupera, kes on viimastel aastatel tervisega kimpus olnud ja taastub ka praegu põlveoperatsioonist. Lisaks noor väravavaht Marten Ritson SK Tääksist. Lahkunud on kaitsja Algis Roog, kes läks välismaale seiklema. Ja see on kõik. Levadias käis end näitamas Robert Taar, Norra madalama liiga klubis Kähr, kuid nemad on jätkamas. "Alustan hooaega Tulevikuga, kuigi Norras läks kõik hästi ja võin öelda, et sinna oodatakse mind tagasi, aga pidasin paremaks alustada hooaega siin," poetas Kähr oma välistestimise kohta.

"Suuri muutuseid praegu veel ei ole. Võib-olla midagi tuleb," mainis Lillevere napilt. Olukorda täpsustas veidi Mutle: "Me ikka vaatame ringi. Aga ütleme nii, et nende mängijate või nende klubidega, kellega oleme leidnud, et võiks suhelda ja rääkida, seda me oleme teinud. Eks näha, kas siin lõpu faasis veel toimub mingeid muudatusi." Juttu on suurklubide mängijate laenule võtmisest - neist, kellele oma praeguses meeskonnas ei pruugiks nii palju mänguaega jääda, kuid kes on head ja lisaksid lõunaeestlastele kvaliteeti.

Raiko Mutle. Foto: Jana Pipar

"Oleme omavahel klubis selgeks teinud juhtkonna ja treeneritega, et oleme valmis selle meeskonnaga minema lahingusse ja ilma praegustest mängijatest paremate täiendusteta võtame lisajõudu meie enda klubi noortest, kes ei ole või alles alustavad meestes mängimist, kes ei ole saanud sellist karastust ja kelle jaoks Premium liiga on tõsiselt suur amps - aga me ikkagi anname pigem neile selle võimaluse," lisas klubijuht.

Mõningaid kaotuseid on Tulevikul aga hetkeseisul veel. Lisaks Ahjuperale on praegu vigastustega kimpus ka Janar Õunap ja Roger Teor - nemad jätavad kindlasti hooaja alguse vahele. Nende tagasitulekuga võetakse ettevaatlikult ja Lillevere ei pane neid enne platsile, kui nad on saanud kaks nädalat treeningutel probleemideta tegutseda: "Ma ei taha seda, et mängija on võib-olla valmis, aga kui mängus peab andma endast mitte 100, vaid 100 ja rohkem protsenti, siis uuesti vigastus välja lööks. Võtame nende kahe suhtes aja natuke rohkem maha, et kui nad tulevad, siis meeskonda jääksid."

Viljandil tuleb valmis olla veel selleks, et meeskonna senine liider Sander Post ei pruugi senises mahus mängudesse panustada. "Postiga on niimoodi, et kuna ta on nüüd duubli treener ja ka koondises Norbert Hurdal abiks ja ka tehniline direktor, siis ma usun, et kui meil on häda käes, ta tuleb ja aitab meid. Aga tal on ka nüüd tööd tunduvalt rohkem nende teiste asjadega. Vähemalt sõna on ta andnud, et kui võimalus on, siis ta alati hea meelega aitab meid," selgitas peatreener võtmemängija seisu.

Ühte võitu või mõnda punkti püüdma ei lähe

Kuna meeskonna senine liider Sander Post ei pruugi saada alati klubi esindusvõistkonda palliplatsil esindada, ootavad nii Lillevere kui ka Mutle kõigilt mängijatelt ühise vastutuse võtmist. "Kui liialt jäädakse ühele mängijale lootma, et tema oleks justkui see, kes peaks meeskonna käima tõmbama, siis unustatakse endal see roll ära. Samas adume ka seda, et kui on liiga noor meeskond, siis ta vajab ilmselgelt liidrit. Aga see meeskond on meil ühtselt kasvanud ja tahakski loota, et nad kõik enda sees leiavad selle," ütles Mutle.

Sander Post ei pruugi tänavu nii palju platsile jõuda kui eelneval kahel hooajal. Foto: Brit Maria Tael

Lillevere lisas: "Need vennad, kes väljakule lähevad, peavad kõik enda seest leidma selle nupukese, et olla liider – selles mõttes liider, et innustada üksteist ja ei lähe nii, et ah, mul ei ole täna isu mängida. Nii pole mõtet väljakule minnagi! Peame kõik olema liidrid. Kuna oleme amatöörid, saame tulemuse ainult siis, kui oleme kõik väga ühtsed ja teeme kõik väga palju tööd. Ja kui keegi arvab, et ah ma ei viitsi, siis ta on vales võistkonnas. Niimoodi ei tule meil tulemust! Me ei ole nii võimsad, et väljakule minevast 11 mehest võivad kaks rahulikult puhata. Oleme amatöörid, kõik 11, kes on väljakul, peavad olema liidrid ja andma endast maksimumi."

Esiletõusu oodatakse väravavahilt Karl-Romet Nõmmelt, kes on oma vanuse kohta väga talendikas ja huvi äratanud juba ka välisklubides. Peatreener nimetas ära veel Teori ja keskvälja mootorid Tanel Langi ja Karel Kübari. "Loodan ikkagi noormängijatele. Loodan neilt stabiilsust." President lisas: "Kõik, kes Esiliigas hästi mängisid, saavad nüüd tõestada, et nad suudavad seda ka kõrgliigas."

Viljandi tugevuseks on see, et kõik mängijad tunnevad üksteist hästi. "See meeskond on koos kasvanud. Juba aastaid ja aastaid on koos mänginud. Tegelikult läheb ju see aasta lahingusse põhimõtteliselt eelmise aasta võistkond ilma selliste suuremate muudatusteta - see võiks olla meie suurim tugevus," avaldas Mutle.

Ta lisas eesmärkide kohta: "Meie peamine eesmärk on ikkagi kõrgliigasse püsima jääda, lõpetada kahest viimasest positsioonist kõrgemal. Usun, et sellist lihtsalt ühte võitu või mingit mõnda punkti püüdma me ei lähe. Usun, et oleme võimelised täiesti soliidsele kohale tulema. Ja muidugi miks mitte puhtalt tulemuse peale minna karikavõistlustel. Seal oleme kaheksa parema hulgas. Seal võib ju alati üllatada."

Tulevik loodab üksteise abiga vastastele peavalu valmistada. Foto: Jana Pipar

Ühte selget favoriiti ei ole

Uuel hooajal on Premium liiga koosseis täpselt sama, mis ta oli Viljandi viimasel kõrgliiga hooajal. Ka peamised rivaalid on samad. Lillevere: "Loomulikult konkurendid on kõik. Aga kindlasti tahame rinda pista Pärnu, Tartu, Narva, Sillamäe ja Paidega. Teiste käest punkte saada on boonus.

Erinevus eelmise ja selle hooaja vahel on, et vastased on tunduvalt tugevamad. Kui me eelmine aasta panime väga palju rõhku ründele ja ründavale jalgpallile ja see tase lubas seda teha, siis kindlasti see aasta peame kaitsetegevusele rohkem tähelepanu pöörama. Eks aeg näitab, aga arvan küll, et esimese viie vastu ei ole, et hurra ja lähme rünnakule. Tuleb alguses ikkagi vastane hoida vaos ja siis vaadata, kuidas oma mängu käima saame. Loomulikult tahame oma mängu käima panna, tahame rohkem rünnata, aga üks on see, mis sa tahad, teine on see, mis vastane lubab."

Taktikat ta spetsiaalselt kaitsvamaks ei keera ja meeskonna asetust ei muuda. "Lihtsalt see mõte tuleb võistkonnal selgeks panna, et kui eelmine aasta võisid kaitses veel vigu teha ja võib-olla pääsesid sellest, sest vastaste ründajate tase ei olnud võib-olla nii tugev, siis meistrisarjas on ikkagi ründajate tase selline, et nemad ei kingi sulle mitte midagi. Tuleb kaitses ka mängida meeskondlikult. Kõik peavad kaitsetööd tegema!" Enim tunneb muret Lillevere hetkel oma äärekaitsjate pärast, sest need, kes mullu neid positsioone täitsid, ei ole töö ja kooli tõttu korralikult ettevalmistust kaasa saanud teha. "Need on amatööri võlud."

Karl-Romet Nõmm peab viljandlastel aitama hooaja lõpuks lähikonkurentidest eespool lõpetada. Foto: Gertrud Alatare

Kes aga Premium liiga favoriit hooaja eel olla võiks? "See on täitsa hämmastav, mis see jalgpall on. Kui treeneripilgul läbi võtta, siis kõigil on omad plussid ja miinused. Infonet, Flora, Levadia, Kalju - kõik nad on läinud sellist erinevat teed. Flora on väga kaua kokkumänginud, aga noor võistkond. Kalju kogu aeg ostab võõrmängijad sisse ja tahavad nende pealt minna. Infonet on nüüd koos mänginud, aga on toimunud ka väiksed vahetused, väikesed mängijate liikumised – Mošnikovid ja kes siin kõik ära on läinud. Levadia tegi eelmisel aastal väga tugeva etteaste -  kuidas nad oma mängu nüüd käima saavad? Kõik on nii lahtine. Ma ei näe kindlat favoriiti praegu, ma ütlen sulle ausalt.

Pole ime, kui see aasta lõppeb meistriliiga täpselt samuti nagu eelmine aasta, et enne lõppu on meil seal neli võistkonda [tiitlikonkurentsis]. Pole ime! Kuigi sellist asja polnud ma kunagi varem oma elus näinud. Aga  eelmine aasta see ju oli niimoodi. Ma isegi vahtisin, ütlen sulle ausalt, arvuti oli lahti ja arvutis oli kolm pilti korraga ees, et olla asjaga kursis, mis, kes, kunas ja kui palju lööb ja mis seis on," oli Lillevere endiselt eelmise hooaja lõpu emotsioonidest tulvil.

Viljandi jaoks on täna veel veidi müstilisteks vastasteks Sillamäe ja Narva. "Siin on veel lõpuni teadmata, kuidas nad oma meeskonna komplekteerivad. Võivad täitsa vabalt olla kas tabeli üleval või allpool otsas," rääkis Mutle, "Paide on siin küll kõvasti täiendanud, aga neil sõltub kõik sellest, kui kiiresti nad selle ühtseks meeskonnaks vorbivad. Hooaja eel on nad näidanud nii üht- kui teistpidist mängu."

Kas eelmisel hooajal Esiliigas veel platsilgi käinud Mutle plaanib ka Premium liigas sama tembu teha? "Minu eesmärk on klubi ja meeskonda maksimaalselt aidata. Kui selleks on vaja väljakule minna, siis lähen väljakule, kui selleks on vaja kontoris pikemalt tööd teha, siis teen kontoris pikemalt tööd, kui selleks on vaja kuskile sõita, siis ma sõidan sinna. Kõik sõltub sellest, milline on vajadus mind kasutada ja kui ma suudan end vormis hoida ja treener näeb, et olen sel hetkel vajalik, siis otseloomulikult lähen väljakule," vastas 32-aastane kaitsjast klubijuht.

Kuna eelmise aasta lõpus käis ta põlveoperatsioonil, pole ta veel  treeningutega korralikult ree peale saanud. "Klubi kasvab nii kiirelt, et seda tööd on lihtsalt nii  palju rohkem ja treeninguteks jääb üha vähem aega," ütles Mutle. Kui Tulevik panna skaalale, kus ühes otsas on "amatöörmeeskond" ja teises "profimeeskond", siis kus klubi asub?

"Siin peaks kaks skaalat olema. Üks on finantsiline. Selles ehk siis eelarve poole pealt jääme skaalas allapoole, aga teistpidi sinna ülespoole. Päris kümmet muidugi kuidagi anda ei saa - seda ma usun, et ükski Eesti klubi ei saaks ehk kindlasti jääb sellest päris-päris tipust kõigil veel puudu. Aga olen nõus jah, et tegelikult need mitte-elukutselised jalgpallurid kohati pingutavad ja panustavad isegi tunduvalt rohkem, et tööjärgselt ennast treeningutel üles töötada - see nõuab topeltenergiat. Nii et kaks skaalat, mõlemas erinevas otsas."

Foto: Brit Maria TaelMeeskonna staar - Sander Post

Kaitsja-poolkaitsja-ründaja Sander Post on viimasel kahel hooajal, mil ta oma kodulinna esindanud on, Tuleviku tõeline võtmemängija olnud. Oma ülima universaalsusega pakub ta Lilleverele lisakäike igasse liini: võib aidata nii kaitse lukku keerata kui ka otsustava värava lüüa.

Hooaja eel on aga suurimaks küsimuseks see, kui palju 32-aastane endine koondislane klubi spordidirektori ja duubli peatreeneri ameti kõrvalt mängudel jõuab käia. Postiga sama kaliibri mees on teine sama vana endine koondislane Jarmo Ahjupera, aga temagi peab esmalt terveks saama.

Foto: Imre PühvelKellel silma peal hoida - Kristen Kähr

27-aastane pikakasvuline ründaja Kähr näitas Esiliigas võimsat minekut, kui virutas Viljandi parimana 22 väravat ja teenis klubi fännide lemmiku tiitli. Enne seda maadles ta kahel hooajal järjest vigastustega ja ei ole end seega Premium liiga tasemel veel tõestada saanud.

"Möödunud hooajal sain tõesti pärast vigastusterohket kahte hooaega uuesti palju mänguaega ja sellest tulenevalt ka enesekindlust, kuid väravate eest tänaksin kindlasti ka meeskonda, kuna üksi oleks see raskeks läinud. Uuel hooajal plaanin kindlasti endast veel rohkem anda ja olen kindel, et tulemused tulevad positiivsed," rääkis Kähr.

Ründaja esiletõusu ootab ka Tuleviku president Mutle: "Nüüd ta saabki kõrgliigas uuesti tõestada, et kas ta on ka Eesti tippklubijalgpallis selline väärt ründaja ja suudab võimalusi realiseerida."

Suurim küsimärk - pingi pikkus

"Tuleviku tugevuseks on kindlasti meeskonna tuumik, kes on koos püsinud juba mitu hooaega ja tänu sellele tunnevad poisid üksteise igat tahku ja mühku. Mis võib hooajal aga raskusi tekitada, on kindlasti meeskonna suurus - nimekiri on tõesti natuke liiga lühike, arvestades mängude raskust ja hooaja pikkust," võttis ründaja Kähr klubi murekoha kenasti kokku.

Teda täiendas hästi ka Mutle: "Ma usun, et kui peatreeneril on kõik need mängijad, kes meil nimekirjas on, hooaja vältel kogu aeg valikus, siis on see piisav. Aga me lihtsalt teame, et alati on ärakukkumisi, eriti võistkonnas, mis ei koosne elukutselistest jalgpalluritest. Ühelt poolt see pink, mis meil täna on, on väga kvaliteetne - sealt on treeneril võtta kvaliteetseid mängijaid, aga sealt edasi see järgmine samm tuleb meie enda klubi noortest, kes on lihtsalt täna mitte nii kogenud ja kes on täna võib-olla natuke toored."

Aeg näitab, kas viimastel päevadel hooaja eel suudetakse veel kogemusi meeskonda juurde tuua, aga kui mitte, tuleb viljandlastel loota, et mehed püsivad terved ja saavad tööst ning koolist hoolimata käia nii trennis kui mängudel. Vastasel juhul võib Eesti tippseltskonnas raskeks minna nii rünnakul kui kaitses.

Viljandi JK Tulevik
Peatreener: Aivar Lillevere
Abitreener: Kevin Paavo
Väravavahtide treener: Mati Jürisson
Kapten: pole otsustatud, aga ilmselt jätkab Tanel Lang selles rollis
EJL-i stipendiaadid: Roger Teor ja Karl-Romet Nõmm
Eelarve: üle 200 000 euro (kogu klubi, millest esindusele ilmselt neljandik või veidi vähem)
Koduväljakud: Viljandi linnastaadion ja Viljandi kunstmuruväljak
Meeskonna värvid: kollane, sinine ja must
Duubelvõistkond: Viljandi JK Tulevik U-21 (II liiga lõuna/lääs)
Koduleht: jktulevik.ee
Esimene mäng:  4. märtsil kell 13 vs. Sillamäe Kalev (Viljandi kunstmuruväljakul)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Karl-Romet Nõmm, Rait Oja, Marten Ritson.
Kaitsjad: Raiko Mutle, Kaarel Henn, Sander Post, Siim Saar, Janar Õunap, Gerdo Juhkam, Martin Allik, Sander Loigo.
Poolkaitsjad: Indrek Ilves, Raido Roman, Karl Ivar Maar, Robert Taar, Karel Kübar, Tanel Lang, Rasmus Alles, Illimar Loigo.
Ründajad: Rainer Peips, Kristen Kähr, Roger Teor, Jarmo Ahjupera.

Aivar Lillevere ideaalkoosseis:

Aivar Lillevere Viljandi Tuleviku ideaalkoosseis - Football tactics and formations

Aivar Lillevere: "See on täiesti selline ... ideaal jah. Nii vaatad, peaks isegi kogemusi olema. Nüüd ma panin hoopis teised kaitsevennad äärtesse, et siin ma ei saa ühtegi etteheidet teha äärekaitsjatele. Aga sa küsid ka minu unistust, onju. Reaalsuses ma nii ei mängi – mul ei ole seda võimalust." Arvestades meeste olemasolu, saab hooajal tõenäoliselt Juhkamit pigem keskkaitses näha, äärekaitsjate kohtadel  Saart ja Allikut, Ilvest eespool.

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Jarmo Ahjupera (ründaja) liitub operatsioonist taastumise järel.
Marten Ritson (väravavaht, Tääksist) liitus klubiga.

Välja:

Algis Roog (kaitsja) lahkus klubist.

Hooajaeelsed mängud:

07.01. Viljandi JK Tulevik - JK Narva Trans (PL) 2:2 (Ahjupera, Peips)
14.01. Viljandi JK Tulevik - Pärnu JK Vaprus (PL) 1:1 (Ahjupera)
20.01. Maardu LM (EL) - Viljandi JK Tulevik 2:3 (Allik, Ilves 2)
28.01. Viljandi JK Tulevik - Tartu JK Tammeka (PL) 0:0
04.02. Rakvere JK Tarvas (EL) - Viljandi JK Tulevik 1:5 (Peips 2, Kähr, Alles, pen. Ilves)
24.02. kell 12 Viljandi JK Tulevik - Rakvere JK Tarvas (EL)

Võitviikkaotus.
PL - Premium liiga; EL- Esiliiga.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (1)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

Fantasy nipinurk: kuus võtmemängijat kannavad mängukeeldu
JALGPALLITÜLI
SUUR MÄNG
Viljandist Kiievisse: Klavanit lahutab Eesti jalgpalli suurimast saavutusest üks samm
31. märts, 2002. 16-aastane Ragnar Klavan jookseb Viljandi Tuleviku särgis esimest korda Eesti kõrgliigas väljakule. Tulevik hoiab koduplatsil Maardu Levadia 0:0 viigile.
MEISTRITE LIIGA
MEISTRLIIGA JA ESILIIGA B
REKLAAM
EILE VÄLJAS
RISTNURK
REKLAAM
PREMIUM LIIGA
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
15
10
5
0
49:14
35
2.
15
10
4
1
47:11
34
3.
15
10
3
2
47:12
33
4.
15
8
5
2
33:18
29
5.
15
6
4
5
25:22
22
6.
15
3
5
7
22:35
14
7.
15
3
3
9
8:42
12
8.
15
3
2
10
22:26
11
9.
15
3
1
11
11:46
10
10.
15
1
4
10
14:52
7
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Klopp: Klavan on geenius
EESTLASED VÕÕRSIL
Klopp: Klavan on geenius (3)
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

JALGPALL SUUREL EKRAANIL

Soccernet.ee ja Forum Cinemas kutsuvad! 

PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK