United ja Liverpool leppisid taas viiki ehk Võtke heaks, Arsenal ja City (0)

Liverpool võis ees raisata küll, aga tähelepanu läheb ikka eksimustele kaitses. Foto: Scanpix / Carl Recine / Reuters

Inglismaa kõrgliiga 32. voorus keeras Manchester United vussi Liverpooli plaani tõusta tagasi tabeli tippu. Osalt tänu sellele, et Jürgen Kloppi juhendatav sats oli ise mõnes episoodis hooletu ning tömp.

Arvestades seda, et tiitlit nooliva Liverpooli jaoks peaks olema siht selgem, oli üllatav see, et juba kahe minuti jooksul jõudis pall nende võrku. Olukorra mängisid lahti Bruno Fernandes ja Alejandro Garnacho, kellest viimane ei lasknud end Caoimhin Kelleherist segada ning toimetas mänguvahendi võrku. Juubeldused said kiire lõpu, sest olukord sündis suluseisust.

Liverpool näitas toibumismärke üsna kiirelt ning siis tuli operaatoritel aina enam võtta lähiplaane Andre Onanast. Üritusi läks nii Dominik Szoboszlai, Darwin Nunezi, Luis Diazi kui Mohamed Salah' nimele - avapoolajal löödi kokku koguni 15 korral peale, neist neli üritust raami (Unitedi näitaja oli samal ajal null!) - kuid vaid korra jõuti sihile. Seda 23. minutil, kui pall jõudis nurgalöögist Nunezi peanupule ja sealt edasi tagumisse posti, kus Diaz uhkes üksinduses peale lajatas.

Kodus mänginud United polnud avapoolajal nõnda kehv olnud aastaid. Seda olulisem oli teiseks kolmveerandtunniks sisse saadud särts, mida aitas edasi kanda 50. minuti õnnestumine. Jarrell Quansah mängis lohaka tagasisöödu, lubades Fernandesil sekkuda - Unitedi kapten lõi juba keskringist ühe puutega peale ning Kelleheril suurt polnud midagi teha.

Mäng püsis võrdne, Liverpool proovis initsiatiivi taas endale saada, ent kõik lendas üsna pea vastu taevast. 67. minutil oli United vastase kasti lähistel hiilimas, Kobbie Mainoo sai palli jalga, olles seljaga värava poole, ent 18-aastane poolkaitsja pööras end meisterlikult löögile ning saatis palli püüdmatult ristnurka. Koheselt pakuti kaadreid raevunud Kloppist, kelle käed proovisid meestele saata kõikvõimalikke sõnumeid.

Veerand tundi hiljem sai United olla juba enda peale pahane, sest ebaõnnestunud taklamise tõttu tuli kaitsta 11 meetri karistuslööki. Penalti löömine jäi Salah'le, kes lahendas kokkuvõttes kindlalt, sest Onana vajus teisele küljele. Liverpool pingutas lõpuni, kuid lõppseisuks sai ikka 2:2.

Käesoleva hooaja lõikes on nende kahe meeskonna heitluses napilt edukam Manchester United, kes suutis oma 4:3 paremuse maksma panna FA karikasarjas. Eelmine liigamäng lõppes samuti viigiga, toona küll 0:0-ga.

Inglismaal jätkavad tihedat rabelemist koos Liverpooliga ka Arsenal ja Manchester City, keda seekordne tulemus rõõmustab kindlasti. Kui Jürgen Kloppi tiim võtnuks võidu, oleksid nad 73 punkti peal ehk Arsenalil (71)  ja Cityl (70) oleks törts keerulisem. Muidugi, kuna kokku mängitakse 38 vooru, püsib kõik veel niikuinii vägagi lahtine.

Manchester United - Liverpool 2:2 (0:1)