Uskumatu draama! Villarreal mängis kaheväravalise eduseisu tühjadeks pihkudeks, ent murdis üleminutitel ikkagi Barcelona südamed (1)

Nii murdis Alexander Sörloth katalaanide südamed. Foto: Scanpix / Albert Gea / Reuters

Hispaania kõrgliiga sõpradele pakuti laupäeva õhtul draamat täie raha eest: Villarreal mängis Barcelona vastu võõrsil kaheväravalise eduseisu maha, ent tuli seejärel ise kaotusseisust välja ja napsas lõpuks üleminutitel löödud kahest väravast ikkagi 5:3 võidu.

Avapoolaeg püsis pikalt väravateta, kuid 41. minutil murdis Villarreal ikkagi Inaki Pena seljataguse lahti. Küljeaudi järel jäid võõrustajad oma karistusalas vastaste katmisel hätta ning Gerard Moreno lajatas teravast söödust värava ette tulnud palli ühe puutega võrku.

Teine poolaeg polnud kestnud veel kümmet minutitki, kui Villarreal taas Barcelona publikut šokeeris: viimase mehena tagaliini turvama jäänud Joao Cancelo ebaõnnestus Villarreali väravavaht Filip Jörgenseni pika püstsöödu klaarimisel täielikult ning Ilias Akhomach lahendas üks-ühele olukorra kindlalt.

19-aastase Akhomachi jaoks oli värav isiklikus plaanis vägagi märgiline: nimelt on ta Barcelona akadeemia kasvandik, kes lahkus Kataloonia suurklubi ridadest alles mullu suvel. Nüüd Barcelona vastu löödud värav oli sümboolselt tema kõrgliigakarjääri esimene.

2:0 eduseisus muutus Villarreal aga lohakaks. Umbes viis minutit pärast Akhomachi tabamust tuli Barcelona kiirele vasturünnakule ning Ilkay Gündogan saatis palli kastijoonelt võrku. Möödus veel kaheksa minutit ning majja jõudis viik: vahetusest sekkunud Pedri vasaku jala löök võttis kaitsjast rikošeti ning osutus Jörgensenile püüdmatuks.

Villarreal paistis olevat murtud. Kaheksa minutiga oli käest antud 2:0 eduseis, ent sellega ei paistnud asi piirduvat. 71. minutil riputas Gündogan palli karistuslöögist värava ette ja Villarreali keskkaitsja Eric Bailly ei tulnud olukorraga toime – endise Manchester Unitedi keskkaitsja põrge viis Barcelona 3:2 juhtima!

Ehkki Villarreal paistis olevat murtud, muutus nüüd mugavaks hoopis Barcelona. Näiteks oli Vitor Roquel hiilgav võimalus üks-ühele olukorrast kodumeeskonna kasuks neljas värav lüüa, kuid Jörgenseni supertõrje päästis Villarreali. Kaks minutit hiljem saabus aga taas majja viik: Goncalo Guedes lõpetas kontrarünnaku täpse ja tugeva löögiga ning tegi seisuks 3:3.

Üleaja jooksul tegeles Barcelona peamiselt võiduvärava jahtimisega, Villarreal proovis peamiselt tagaliinis korda hoida. Otsustaval hetkel lõikasid katalaanid aga valusalt näppu.

Barcelona kapten Ronald Araujo söötis palli üheksandal üleminutil oma karistusalas otse Etienne Capoue jalale, kes saatis selle omakorda värava ette Alexander Sörlothile. Norrakas sai esimesel katsel küll kaitsjale pihta, aga teise löögiga saatis palli ikkagi võrku – Barcelona oli murtud!

Et haavad saaksid ikka korralikult sisse soolatud, tuli Villarreal 12. üleminutil veel korra kontrarünnakule ning Jose Luis Morales vormistas olukorra omade viiendaks väravaks.

Tõenäoliselt kaotas Barcelona ühes kolme punktiga ka lootuse sekkuda tiitlimängu, sest Real Madrid alistas mõni tund varem Las Palmase 2:1 ning kasvatas omavahelise punktivahe juba kümne peale. Kahe gigandi vahele jääb ka väike (ent võimas) Girona, kelle kontol on hetkel Madridi kuninglikust klubist kaks punkti vähem.