Memo | Transi Portugali-ajastu algas võiduga, salarelvaks osutus grusiin (0)

Narva Transi salarelvaks osutus Sergo Kuhhianidze. Foto: Soccernet.ee

Piirilinna uus pealik saab rahulikumalt hingata. Esimese proovikivi ületamine õnnestus oivaliselt, kui 4:1 tulemusega pandi pikali lähikonkurent Pärnu Vaprus.

Kohtumise algfaasis oli mäng väga võrdne. Transi poolt proovis rünnakul jalga gaasipedaalil hoida Sergo Kuhhianidze, kes teenis 23. minutil karistuslöögi. Šalva Burjanidze lasi teele madala löögi, mis võttis Kuhhianidzest rikošeti ja seejärel osutus pall Ott Nõmme jaoks niivõrd püüdmatuks, et see lõpetas võrgus - 0:1!

Avatabamusest indu juurde saanud Trans jätkas kollitamist. Taaniel Ustal avanes kaks suurepärast võimalust, et külaliste edu suurendada, ent esimesel korral tabas ta pärast Nõmmest möödumist küljevõrku, teisel katsel lõi eestlane palli mõnelt meetrilt raamist mööda.

38. minutil toimetas Leonardo Rolon nurgalöögi karistusalasse, kus Kelsey Egwu tõstis palli peaga kõrgele õhku, Vapruse kaitsjad ei suutnud ära jagada, kes seda klaarib, Egwu sekkus uuesti, jättes kera Artjom Škinjovile, kes pani võrgu sahisema - 0:2. Arusaamatult lohakas kaitsetöö Vapruse mängijatelt.

Esimese poolaja lõpus tabas Kevin Aloe vastase karistusalasse jõudes löögiga latti, kuid sellega pärnakate ohtlikud olukorrad piirdusid. Vaheajale suunduti kümnekesi, sest 43. minutil näitas peakohtunik Grigori Ošomkov Henri Väljale teist kollast kaarti, mis võrdus punasega. Esimese kollase sai Välja 40 minutit varem simuleerimise eest.

Transi ühemeheline enamus ei kestnud kaua, sest 47. minutil jättis mänguga hüvasti Rolon, kes Sander Kapperi töötlemise järel üle kees, tabas eestlast peaga otsaette ning saadeti otsepunasega duši alla. Narvalasi ei mõjutanud see teps mitte, sest kaheksa minutit hiljem tegi Kuhhianidze palliga 70-meetrise spurdi, seljatades mitu Vapruse kaitsjat, karistusalasse sisenedes lõi ta värava - 0:3. Kandidaat kuu ilusaimale väravale? Kindlasti!

Vaprusel õnnestus üks tabamus tagasi lüüa, kui kahekuulise vigastuspausi seljataha jätnud Ronaldo Tiismaa koksas kuus minutit pärast vahetusest sekkumist Martin Käose tsenderduse Matrossovi puuri - 1:3. Enamaks polnud pärnakad suutelised.

Viimase kirstunaela eest hoolitses 85. minutil Pierre Landry Kabore, kes Jegor Žuravljovi söödu järel Transi neljanda lõi - 1:4Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Üllatus | Vaprus. Sel hooajal pole Vaprus kordagi nii halvasti mänginud. Vabandusi ei pea otsima, vaid vaadata tuleks peeglisse, sest otsesele konkurendile sel viisil kaotada on vastuvõetamatu. Uue nädala teisipäeval ootab Igor Prinsi hoolealuseid Paide Linnameeskond, kes on märska kangem kui seda on Trans. Ja sinna lahingusse peab Vaprus minema Väljata, kes sai kaks väga rumalat kollast kaarti.

Staar | Sergo Kuhhianidze. Kuhhianidze esitused on tänavu olnud võrdlemisi ebastabiilsed - kord võib grusiin kuuluda liiga parimate ründajate sekka, teine hetk tekib tunne, et tema õige koht on rahvaliiga.

Mäng Vaprusega kuulus sajaprotsendiliselt talle. Transi ründaja suunurgad olid pidevalt kõrvuni ja ta nautis igat hetke, sest välja tuli kõik, mida grusiin tegi. Samuti väärib kiitmist Beglarišvili, kes vedas piirilinlaste rünnakuid ja tekitas kaaslastele häid võimalusi.

Nool üles | Trans tõusis tabelis viiendaks. Hooaja algfaasis ei saanud Trans mitte kuidagi jalgu alla ning õige mitu vooru oldi viimasel või eelviimasel positsioonil. Mõni vutisõber arvas, et uueks hooajaks kukuvad nad Esiliigasse. Nüüd ollakse aga viiendad. Kuidas?

Kuigi superkarikafinaal jättis mulje, et Trans võib tänavu korda saata vägevaid asju, võib nüüd tõdeda, et antud meeskond ei sobinud Aleksei Eremenkole, mistõttu ta kinga saigi. Kohusetäitjana oli legendaarne Valeri Bonderenko, kes vaat et juba igal hooajal oskab punasärke rasketel hetkedel sütitada.

Nüüd on järg 39-aastase Portugali juhendaja Miguel Moreira käes. Ühe matši pealt on raske järeldusi teha, aga tundub, et koondisepausist võeti Narvas maksimum - Transi ründemäng on ülivoolav ja Moreira on meeste seas autoriteet, keda kuulatakse.

Märkimist väärib fakt, et Trans on neli järjestikust mängu võitnud. Järgmisena ootab neid ebastabiilne Kuressaare. Saarlastel tasub karta!

Vahva hetk | Treener väärib ka patsu68. minutil leidis aset tore seik, kus Moreira üritas omadele miskit seletada, aga Kuhhianidze soovis uuele peatreenerile patsu lüüa. Ja lõi ka.

Transi valdas positiivne emotsioon. Foto: Soccernet.ee

Tsitaat | "Väga palju asju oli. Homme ootab meid tõsisem koosolek, peame asjad üle vaatama ja neid parandama. Aega meil väga palju pole, sest teisipäeval on Paide. Raske on olla praegu." Nõnda sõnas Vapruse poolkaitsja Sander Kapper mängujärgselt Soccernet TV-le.

15. juunil kell 14.00 Pärnu Rannastaadionil

Pärnu JK Vaprus - JK Narva Trans  1:4 (0:2)
69. Ronaldo Tiismaa - 23., 55. Sergo Kuhhianidze, 38. Artjom Škinjov, 85. Pierre Landry Kabore

Väravasöödud: 69. Martin Käos - 23. Šalva Burjanadze, 38. Kelsey Uschenna Egwu, 55. x, 85. Jegor Žuravljov
Hoiatused: 3., 43. Henri Välja, 70. Kevin Aloe - 83. Vaja Nemsadze, 90+4. Artjom Škinjov
Eemaldamine: 43. Henri Välja - 47. Leonardo Gabriel Rolon
Mänguolud: +19, vahelduv pilvisus, muruväljak heas seisukorras