Võõrustajamaale lohutuseks kolmas koht (22)

Bastian Schweinsteigeri kaks väravat ja "resultatiivne sööt" Petit' löödud omaväravale tõid Saksamaale 3:1 paremusega Portugali üle kokkuvõttes kolmanda koha.

Ilusat jalgpalli pakkunud mäng algas sakslaste survega. Kui võõrustajate pressing edu ei toonud, haarasid taktikepi portugallased. Ühtki rohketest üritustest värav ei krooninud.

Kuigi mäng elavnes pärast sakslaste avaväravat, ei suutnud portugallased end maksma panna ja kodupubliku marulisel toel karistati neid veel kahe väravaga. Hoolimata Nuno Gomesi löödud auväravast pidid portugallased turniiri lõpetama kaotusega.

Väravateta avapoolaeg

Kohtumise esimestel minutitel asus aktiivsemalt tegutsema kodumeeskond. Kuigi tänu mitmetele vigadele teenisid vabalööke mõlemad tiimid, olid paremad võimalused siiski sakslastel.

Juba neljandal minutil mängisid ilusasti kokku turniiri edukaim väravakütt Miroslav Klose, Bernd Schneider ja Lukas Podolski, kuid väravaarvet avada ei suudetud.

Pärast väljakuperemeeste valitsetud avaminuteid haarasid ohjad enda kätte portugallased. Nad kasutasid edukalt ära sakslaste poolt vabaks jäetud keskvälja ning alustasid sealt mitmeid rünnakuid. Tekitati küll arvukalt ohtlikke võimalusi, kuid oodatud väravaid taaskord ei tulnud.

Suhteliselt teravalt alanud poolaeg rahunes lõpuminutitel. Kuigi portugallased üritasid veel enne poolajavilet vastase väravavõrku sahistada, jäi mängu saatus teisel poolaja otsustada.

Sakslased karistavad

Pronksikohtumise teine poolaeg algas mõlemapoolselt. Juba 50. minutil oli sakslastel võimalus skoor avada, kui Marcell Jansen portugallaste värava alla jõudis. Viimaste jaoks halvim jäi sündimata tänu väravavaht Ricardole.

Hoolimata portugallaste järgmiste minutite üritustest, parandas 56. minutil Janseni vea Bastian Schweinsteiger. Vasakul äärel palli saanuna, triblas ta keskele ja sooritas umbes 20 meetri kauguselt Ricardo jaoks ootamatu pealelöögi. Pall maandus väravapostide vahel ning tuhandete saksa fännide rõõmuhõisked võisid kajada.

Pärast avaväravat muutus mäng veidi avatumaks. Peaaegu kogu meeskonnaga enda väljakupoolele taandunud sakslased muutsid külaliste rünnakualgatused peaaegu võimatuks.

Lõpuks saigi portugallaste niigi halvasti alanud teine poolaeg omale veelgi kurvema jätku, kui Petit 61. minutil Bastian Schweinsteigeri poolt antud trahvilöögi oma väravasse suunas.

Väljakuperemeeste edu jätkub

Juba kaheväravalisse kaotusseisu jäänud portugallased üritasid edasi. Luiz Felipe Scolari tegi julge vahetuse, asendades kaitsja Nuno Valente ründaja Nuno Gomesi vastu. Edu see neile siiski ei toonud.

Kodupubliku ees mänginud sakslased jätkasid oma head etteastet. Öeldakse, et kolm on kohtuseadus. Nii ei jäänud sakslaste kolmaski värav sündimata. Taaskord säras hiljem kohtumise parimaks tunnistatud Bastian Schweinsteiger, kes 78. minutil palli jällegi kauglöögist Ricardo seljataha saatis.

Portugallaste auvärava lõi 88. minutil vahetusest sisse tulnud Nuno Gomes, kellele andis paremalt äärelt perfektse söödu Luis Figo. Lõunaeurooplaste suure staari jaoks võis see jääda viimaseks koondisemänguks.

Saksamaa - Portugal 3:1 (0:0)

56., 78. Bastian Schweinsteiger, 61. ov. Petit - 88. Nuno Gomes

Hoiatused: 7. Torsten Frings, 78. Bastian Schweinsteiger - 24. Ricardo Costa, 33. Costinha, 60. Paulo Ferreira