Voskoboinikov ja Neemelo juhtisid Kalju võiduni (0)

Mängu kaks kangelast üheskoos tähistamas. Foto: Gertrud AlatareTartu Tammeka võitles hooaja esimeses kodumängus Nõmme Kalju vastu südilt, ent pidi lõpuvile kõlades siiski tunnistama külaliste 3:0 paremust.

Seejuures said tartlastele saatuslikuks standardolukorrad, millest sündisid pealinlaste nii esimene kui teine värav. Ja nagu kahes eelnevaski omavahelises mängus, valmistasid Tammeka kaitseliinile enim peavalu Kalju pikakasvulised ründajad Tarmo Neemelo ja Vladimir Voskoboinikov, kes sepistasid sisuliselt kahe peale kõik kolm Kalju tabamust.

Tammeka murdub taas poolaja lõpus

Lahtilöögile järgnes kohe Tammeka lubav rünnak, mis siiski sumbus enne pealelöögini jõudmist. Seejärel teenis Kalju lühikese aja jooksul mitu standardolukorda ja 10. minutiks olid külalised saanud Tammeka värava peale arvestatava surve.

Esimene tõsiselt ohtlik moment sündis hoopis Kalju värava all, kui Kaarel Torop pääses 17. minutil Siim Tenno madalast tsenderdusest healt positsioonilt löögile, kuid poolkaitsja vasaku jala löök lendas taevasse. Kalju üritas pea igal võimalusel leida kõrge palliga Voskot või Neemelot, ent esimesed 38 minutit edutult.

39. minutil õnnestus Andres Koogasel keskjoonelt antud pika palliga leida Neemelo, kes jätkas trahvikasti joonelt värava ette Voskole. Viimane võttis nahkkera rinnaga omaks ning lõi selle parema jalaga mõnelt meetrilt Kaido Koppeli selja taha - 1:0! Kusjuures, tegu oli mängu esimese raamidesse lennanud pealelöögiga.

Tammeka saagiks jäi avapoolajal mitu ebatäpset või blokeeritud kauglööki. Kalju jätkas ka pärast avaväravat nurga- ning trahvilöökide raiskamist.

Kalju lisab kaks

Teise poolaja esimesed 25 minutit ründas märksa teravamalt Kalju. Üksjagu suurt rolli mängis selles poolajal vahetusest sekkunud vanameister Sergei Terehhovil, kes oli terav nii ise kui jagas häid sööte kaaslastele.

Ärevaim hetk oli ehk Tanel Meltsi 61. minutil antud madal diagonaalsööt läbi Tammeka trahvikasti, kuhu kaitse sai napilt jala vahele ning järgnes nurgalöök. Minuti pärast oli mustades särkides pallinud nõmmekatel kasutada järjekordne korner. Meltsi madal pall leidis karistusalast Vosko, kelle jalalöögi suutis Koppel pareerida, ent lahtise pallini jõudis esimesena Neemelo, kes koksas mänguvahendi paarilt meetrilt võrku - 2:0.

Seitse minutit hiljem, 69. minutil tõusis vasakkaitsja Ken Kallaste äärelt rünnakule ja andis madala tsenderduse kasti, kus Vosko selle libistades tagumisse alla nurka saatis - 3:0. Pärast kolmandat väravat Kalju mäng selgelt rahunes ja keskenduti võidu kindlustamisele.

Tammeka seevastu jahtis 562-pealise publiku ees usinalt auväravat. Paraku vedas tartlasi ses mängus alt löögitäpsus ning Vitali Teleši oskused jäidki korralikult proovile panemata. Kapten Kristjan Tiiriku ja Maxime Mboungou kauglöögid lendasid kas üle või mööda.

89. minutil oli suurepärane võimalus skoori kasvatada Alo Dupikovil, kes pääses tänu Meltsi heale söödule Koppeliga silmitsi, mängis isegi puurivahist mööda, kuid Rauno Tutk sekkus otsustaval hetkel ja klaaris olukorra.

Lisaks võitluslikule pallilahingule käis tribüünidel sõna otseses mõttes tuline laululahing Roosade Pantrite ja Tammeka fännide vahel. Loomulikult ei puudunud melust ka pisike pürotehnika.

Mängu parim - Vladimir Voskoboinikov

Kuigi Voskoboinikov ei ohustanud Tartu väravat mängitud 85 minuti jooksul üleliia tihti, räägivad kaks väravat ja Neemelo jalale tõrjutud pealelöök enda eest. Tema pikkus ja võimsus jäidki Tammekale pidurdamatuks.

Fotograaf: GERTRUD ALATARE