B-koondise mäng otsustati viimase 10 minutiga (3)

Treeneri hinnangul oli mängu parim siniste keskkaitsja Nikita Baranov. Foto: Gertrud Alatare (arhiiv)B-koondise treeningmängus teenis siniste särkidega võistkond 4:1 võidu valgete üle. Pärast kahte kolmandikku oli seis 1:1 viigis, aga kolmandal perioodil lõid sinised kolm vastuseta väravat.

Skoori avas 16. minutil värava alt Albert Prosa, kes realiseeris paremal äärel tehtud Mattias Käiti ja Frank Liivaku suurepärase eeltöö. Vaid kolm minutit hiljem tulid valged kaotusseisust välja, kui nurgalöögijärgses saginas oli täpne Igor Subbotin.

Seejärel kulges mäng pikka aega väravateta. Andreas Vaikla tõrjus osavalt ristnurgast Kevin Rääbise löögi, Andre Frolovi lähilöök oli aga pisut ebatäpne. Mitu head tõrjet tegi ka Mihhail Lavrentjev, kes kaotas küll korra Kevin Kauberile oma trahvikastis palli, kuid suutis tolles olukorras järgnenud Andre Järva sooritusega hakkama saada.

Kohtumise viimase 10 minuti jooksul sahistasid sinised kolm korda. Esmalt skooris Pavel Marin pärast Andreas Raudsepa tsenderdust. Seejärel lõppes hea kombinatsioon Hindrek Ojamaa resultatiivse söödu ja Kauberi löögiga. Lõpetuseks teenis Kauber penalti ja realiseeris selle kindlalt, saates Lavrentjevi valesse suunda ja tõustes mängu parimaks väravakütiks.

Koondise peatreener Magnus Pehrsson avaldas B-koondise treeningkogunemise üle heameelt ning ütles, et kõik läks vastavalt plaanile. Tänases mängus läks tema sõnul paremini nendel, kes sügisel A-koondisega olid.

"Paljud jätsid hea mulje. Selle mängu parim oli [Nikita] Baranov, kes on olnud meiega juba paar kuud, nii et see oli loomulik. Ka Markus Jürgenson oli väga tugev. Ründavatest mängijatest võib välja tuua [Maksim] Gussevi. Nendel kõigil oli juba mõningane koondisekogemus olemas, mistõttu nad teadsid, mida oodata," rääkis Pehrsson.

Statistika (Sinine:Valge):