A. LE COQ PREMIUM LIIGA
MEESTE KOONDIS
NAISTE KOONDIS
EESTLASED VÕÕRSIL
SOCCERNET
UEFA kaalub võimalust loobuda Meistrite liigas ja teistes eurosarjades lisaaja mängimisest. Viigilise lõppseisu korral jätkataks vajadusel võitja selgitamist kohe penaltiseeriaga.
The Guardiani teatel on küll kahtlane, et muudatus võiks jõustuda praeguse telelepingu raames. Ent kui see 2027. aastal lõpeb, on UEFA muutustele avatud. Lisaaeg on juba aastaid olnud vaidlusi põhjustavaks teemaks, näiteks väidavad mitmed mängijate ühendused, et selle kaotamine aitaks pisutki leevendada aina tihedamaks muutuvast kalendrist tingitud probleeme.
Meistrite liigas, Euroopa liigas ja Konverentsiliigas on sellest hooajast kasutusel uus süsteem, mis tähendab, et Euroopa kahes tugevamas sarjas osalevad klubid mängivad kuue asemel minimaalselt kaheksa kohtumist. Samuti ootab 12 Euroopa tippklubi tänavu suvel USA pinnal ees märgatavalt kasvanud FIFA klubide MM-finaalturniir.
Seni on kärpeid tehtud koduste sarjade arvelt. Näiteks kaotati Inglismaal sellest hooajast FA Cupi kordusmängud, mis põhjustas omakorda suurt pahameelt madalamate liigade klubides, kelle jaoks on aastakümneid olnud tegemist tähtsa sissetulekuallikaga.
Sõelmängudest võimalik 30 minuti kärpimine oleks küll väike samm, ent aitaks eriti hooaja lõpus, kus mängud kipuvad niikuinii kalendrisse kuhjuma, probleeme veidigi vähendada. Samuti võiks see rõõmustada neid klubisid, kes peavad juba juulis ja augustis tegema algust eurosarjade eelringide läbimisega. Ning nagu Guardian märgib, võivad tagatipuks rõõmustada isegi ülekandepartnerid, sest lisaaja puudumine vähendab riski, et ülekannete pikkus venib ettearvamatul moel. Ka kujutab penaltiseeria endast enamasti pilkupüüdvamat draamat kui lisaaeg.
Statistika kinnitab: lisaaeg muudab vähe
Eelmisel Meistrite liiga hooajal vajati alates kaheksandikfinaalidest ehk 15 sõelmängu peale lisaaega vaid kolmel korral. Väravaid ei löödud kolmest lisaajast ühelgi ja edasipääseja selgus ikkagi penaltiseeria tulemusena. Hooajal 2022-23 ei läinud play-off'is aga vaja ainsatki lisaaega.
Euroopa liigas, kus peeti enne kaheksandikfinaale veel üks täiendav eelring ehk ühtekokku 23 play-off-mängu, on kahe viimase hooaja vastavad näitajad olnud kuus ja neli. Neljast mullusest lisaajale läinud mängust kaks leidsid seal ka lahenduse, kahes selgus edasipääseja penaltiseerias. Hooaja 2022-23 lõppes kuuest lisaajale läinud kohtumisest neli ikkagi penaltiseeriaga, sealhulgas finaal Sevilla ja Roma vahel.
UEFA kinnitas Guardianile, et esialgu on vastav ettepanek tõstatatud veel mitteametlikus vormis. Muutuse korral peab selle heaks kiitma UEFA täitevkomitee, kes tegi viimase sellise kaliibriga otsuse 2021. aastal. Tollal otsustati loobuda aastaid Euroopa klubisarjades kasutusel olnud võõrsil löödud värava reeglist.
Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.
Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid:
Soccernet.ee pikemad intervjuud, reportaažid, persoonilood, arvamused ...
Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" nii helis kui ka pildis!
Soccernet.ee selle nädala otseülekanded: