Argo Arbeiter: KTM-reegel ei tohi edaspidi Nõmme Kalju jaoks probleeme valmistada (40)

Nõmme Kalju spordidirektor Argo Arbeiter. Foto: Brit Maria Tael

Premium liigas kaks aastat järjest neljanda kohaga leppinud Nõmme Kalju spordidirektor Argo Arbeiter kinnitab, et talvise komplekteerimise üks eesmärk on saavutada olukord, kus KTM-reegel enam esindusmeeskonnale peavalu ei valmista.

2022. aastal rakendub Premium liigas 10 aastat tagasi ellu kutsutud KTM-reegli järgmine faas, mille kohaselt peab algkoosseisu kuuluma ja läbi terve kohtumise platsil viibima vähemalt kaks seda staatust omavat mängijat.

Reeglit pikalt vastustanud Kaljul on eelmistel hooaegadel selle täitmisega olnud suuri probleeme. Nii 2020. kui ka 2021. aastal nägi olukordi, kus klubi tegi kohtumise 1. minutil vahetusi, et KTM-reeglit vormiliselt täita. Arbeiter märkis Soccernet.ee-ga vesteldes, et kuigi Kalju klubina ja ta ise samuti KTM-reeglit sellisel kujul ei toeta, pole neil muud varianti, kui seda järgida.

"Muudmoodi ei saa ju. Tantsida tuleb reeglite järgi sõltumata sellest, mida sa neist arvad. Ma saan KTM-reegli ideest aru ja see on üllas, aga minu silmis see praegu pärsib konkurentsi. Esiliigas oleks see superhea, aga kui mäng käib tiitlite ja raha peale, siis annab see mingites olukordades noortele teenimatult võimaluse põhikoosseisu pääseda, mis ei ole õige. Aga ma austan antud küsimuses ka erinevaid vaatenurki," sõnas Arbeiter.

REKLAAM

Aga vaadates Kalju praeguseks sõlmitud lepinguid ja mängijaid, kes nende treeningul viibivad, on klubi KTM-mure leevenemas. Poolkaitsjale Nikita Komissarovile, kellega sõlmiti kolme-aastane leping, saab anda kunstliku KTM-staatuse. Sama kehtib treeningutel viibiva Artur Šarnini (seni Tallinna Legion) kohta.

Ning eelmise hooaja teises pooles Legionis pallinud Mihkel Ainsalu, kes samuti Kalju treeningutel kohal, on Kalju enda kasvandik ehk KTM. Eelmisel hooajal esindusmeeskonnas põhilist KTM-koormust kandnud Kaspar Paur, Alex Matthias Tamm ja Kaarel Usta on kõik klubis jätkamas. Seega olukord tõotab kujuneda varasemast oluliselt muretumaks.

Tõsi, tuleb rõhutada, et ei Ainsalu ega Šarnin, samuti mitte kolmas Kalju treeningutega liitunud senine Legioni mängija German Šlein praeguse seisuga veel lepingut alla kirjutanud pole. Vähemalt pole sellest teada antud. "Need kolm mängijat osalevad meie treeningutel ja vaatame jooksvalt, kuidas edasi liigume," märgib Arbeiter.

Nõmme Kalju peatreener Eddie Cardoso. Foto: Liisi Troska / jalgpall.eeKalju esindusvõistkond alustas uue peatreeneri Eddie Cardoso juhendamisel treeningutega, aga komplekteerimine pole lõppenud. Ringi vaadatakse nii kodu- kui ka välismaal. Eelmisel hooajal Kaljut esindanud leegionäridest jätkavad klubis Giannis Tsivelekidis ja Mihhail Babitšev, kes ei jää aga kindlasti ainsateks välismaalasteks.

"Läbirääkimised käivad. Meil on kindlad parameetrid, millele mängijad peavad vastama. Otsime täiendus eelkõige keskväljale ja edurivisse," sõnas Arbeiter ja lisas, et Eesti mängijate seas napib valikut. "Meie vajadustest ja nõudmistest lähtuvalt on valik suhteliselt piiratud. Ma ei näe, et praegu oleksid vabad sellised Eesti mängijad, keda meil vaja oleks."

Varasemalt kitsa koosseisuga läbi ajanud Kalju kavatseb 2022. aastaks rivistust laiendada. "Normaalne on olukord, kus igal positsioonil on kaks suhteliselt lähedase võimekusega mängijat. Teatud mööndusi tuleb teha, näiteks saab universaalse mängijaga mõnda positsiooni dubleerida. Aga pigem tahame treeninggrupi suuruseks ikka 25 kui 20 meest. Eks lähiaeg näitab, kuidas ideaalid ja tegelikkuse kokku õmbleme."

Treeneritetiimi lisandub veel kaks liiget

Lisaks meeskonna komplekteerimisega tegeleb spordidirektor Arbeiter ka treeneritetiimi täiendamisega. Peatreener Cardoso, tema abilised Kaido Koppel ja Alger Džumadil on paigas, samuti väravavahtide treener Sergei Lepmets, kes jätkab ka esinduse kolmanda väravavahina. Lisaks otsitakse fitness-treenerit ja videoanalüütikut.

Kontrast mullusega, kui Sergei Frantsevil olid abiks ainult Marko Kristal ja Lepmets, on selge, aga vähemaga pole Arbeiteri sõnul võimalik läbi ajada. "Tippmeeskonnal peab olema laiem staff kui Kaljul seni. Kõik nägid ja said aru, et muutusi on vaja. Keegi ei ela kinniste silmadega. Meistritiitli peale mängides pole võimalik seda pulli kolmekesi vedada, sest siis on vaja kuskilt kompromisse teha ning sel juhul tulemus kannatab. Edu nimel on vaja treeneritetiimil pühendada meeskonnale suur arv töötunde," sõnab Arbeiter.

2020 Kaljus pea- ja mullu abitreenerina töötanud Kristal ei ole küll esindusmeeskonna tiimi nimetatud, aga ei ole ka klubist lahkunud, vaid temaga peetakse läbirääkimisi. "Väga loodan, et jõuame positiivse lahenduseni," märkis Arbeiter.

Spordidirektor on praeguseks Kaljus toimetanud veidi üle kahe kuu, mis on möödunud kiirelt ja töiselt. "Olen senist protsessi väga nautinud. Õhkkond on mõnus ja töine. Olen senisega väga rahul," lausub Arbeiter. 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

MR11   •  
(217.159.139.***)
Eelmisel hooajal esindusmeeskonnas põhilist KTM-koormust kandnud Kaspar Paur, Alex Matthias Tamm ja Kaarel Usta on kõik klubis jätkamas.

Jätkamas küll,aga kui samamoodi neid kaikaid mängitada on tulemus sama,Tamm ees täiesti saamatu,Ustast ma ei hakka rääkimagi,see peaks mõne muu alaga tegelema,ainuke asjalik KTM on Paur!
tonkar   •  
(90.191.134.***)
Minu arust on ka see KTM reegel ikka täis jura. Saaks aru, et ETM siis oleks kuidagi loogiline. Ime ka miks enamus eestlased mujal läbi ei löö kui ei pea väga kodus pingutama. Krdi moodi see konkurents siis siin konnatiigis peaks tekkima meeskonnas? Mingid vennad saavad platsile vaid sellepärast, et nad mingid KTM-d. Kuntslikult toodame mingeid mängijaid, naljanumber.
V V   •  
(91.129.107.***)
KTM soosiv klubisid, kel oli reegli kehtestamise hetkel piisavalt suur noorteklubi all olemas juba. Nullist võtab normaalse noorteklubi loomine u 10a aega.

Nüüd viktoriiniküsimused:
1. Mitu aastat ja mis graafikuga see reegel kehtestati?
2. Kui suur peaks noorjalgpallurite hulk olema, et Meistriliiga + esiliigade tasemel oleks kõigil klubidel reaalne Meistriliigasse tõusta ja seal KTM reegliga ilusti mängida?
3. Kui palju peab noorjalgpallureid olema, kui üks klubi kasutab korruptsiooni, et Koondise-pääsme eest noori endale krabab ning mis tase teistele klubidele siis jääb?
4. Kes oli reegli kehtestamise ajal EJL ja Flora president?
5. Kes on selle reegli üle kõige uhkem ja usub, et see viib Eesti jalgpalli edasi, kuigi viimaed aastad on see liikumine väga tugevalt ühesuunaline olnud.
6. Kellel meeldib oma naist peksta ja perekond seisab konservatiivsete väärtuste eest, sest ka see on nende silmis samuti jalgpalli roll - olla eeskujuks vms.
7. Millise klubi ja EJL rahakoti vahel on lausa telepaatiline üksteise mõistmine ning osapoolte silmis on nad puhtad kui prillikivi?
8. Kumb juhtub enne: EJL'ist juuritakse korruptsioon välja või valmib Tallinn-Helsinki tunnel?

Õigesti vastanutele on välja pandud lohutav patsutus õlale, sest selline see Eesti Jalgpall ongi - Hurraa!
Madis35   •  
(90.191.134.***)
Aga nii Perefirmas ju asjad käivadki!
-soccerfann-   •  
(88.196.69.***)
Tubli, Arbeiter.

Selline ongi õige suhtumine - mitte vinguda kui s*****i kõik on, milline ülekohus, milline ebaõiglus, mis mõttega, miks, kelle jaoks, aga meil ju pole tasemel noori, meie tase langeb, me ei saa, ei taha, võimatu jne.

Vaid tuleb leida probleemile lahendus, kuidas saab!

Küll õige treeneri/klubi tahtmise, suhtumise, panustamise ja suunamisega ka need senised kaikad korralikult ja tulemuslikult mängima hakkavad.
Ricco Taam   •  
(90.191.164.***)
Ma arvan ka, et veider on teha väikses Eestis reegel, mis kohustab klubisi tootma kvaliteetseid noormängijaid. Pigem peaks lubama klubidel kõik klubi eelarve esindustiimi alla panna ning väljast mängijaid tuua. Rikkamad tiimid oleksid kõik Sheriffid ja eestlased võivad reservis olla.
tpx   •  
(90.190.***)
@ricco, peen iroonia ...
Taavi Usta   •  
(176.72.31.***)
Otsime täiendus eelkõige keskväljale ja edurivisse," sõnas Arbeiter ja lisas, et Eesti mängijate seas napib valikut. "Meie vajadustest ja nõudmistest lähtuvalt on valik suhteliselt piiratud. Ma ei näe, et praegu oleksid vabad sellised Eesti mängijad, keda meil vaja oleks."

See ongi karm reaalsus: Eesti tippklubidel on väga raske, sest kui Floras (mis iganes põhjusel) on 80% koondisest, siis sul pole varu tuua juurde alles arenevaid eesti mängijaid kuna tulemus on vaja teha täna - see kes tuleb peab olema võtja kohe ja valmis rasketeks väljakutseteks. Kõige parematest üritad 10 küünega kinni hoida ja ülejäänud tood sisse kui tahad mingid võimalust omada. Elu nagu näha polegi lihtne ja palliplatsil ei anna sulle keegi midai tasuta.
See idioot ustaheitija MR11 (Pauri fän, kellele ei meeldi Usta ja tema soosiku võitlus mänguaja pärast) ei saa aru, et kui sul on lemmikud on ok aga mõtetu ilaga siin sa ei võida muud kui seda, e hoiad USTA nime kuumana - sa ei suuda musta valgeks ega ka vastupidi rääkida. Ärgem unustagem, et halb reklaam on reklaam. Kõik, kes tegelikult teavad nii Kaareli kui Taanieli andekust ja taset ei räägi iial selliseid rumalusi. Ainult alatud, isekad, arad ja anonüümse valetajad teevad seda. Eesti preemium liigas on palju alahinnatud mängijaid ja palju ülehinnatud mängijaid. Miks? Kuna asi on vaataja silmis ja meelsuses on mingi mängija suhtes negatiivne või positiivne X põhjusel. Enamus kordadel pole reaalsusega midagi pistmist. On vaid arvamused ja õelad ärapanemised. MR11 üllitised on lihtsalt õelad ärapanemised - neid ei saa tõsiselt võtta! Kuna MR11 on oma usutavuse kaotanud, siis pole ka tema poolsed positiivsed hinnangud kahjuks muu kui pime fänlus. See on ok aga ei lähe enamusele vähimalgi määral korda. Iga kord kui sa oma nõmedusi spämmid saan tulla siia ja tuua mõni Ustade tugevus välja. Mis juhtub - inimesed lähevad platsi äärde ja otsustavad ise, mis on tõde ja mis mitte.
MR11   •  
(81.90.124.***)
Sa oled ainuke kes oma lastes kvaliteeti näeb,arusaadav ju ka,oled nende isa. Nii,et mingist andekusest,tugevustest ja muust sellisest mölast,võid oma naisele rääkida.
Taavi Usta   •  
(88.112.123.***)
MR 11

MR11
osad asjad on ka mõõdetavad ja siiani on sa pole toonud ühtegi mõõdetavad fakti, et oma ütlustele toetust anda. Ütlesid, et oled näinud - mida siis??? Kuidas sinu ajus, siis andekuse ja mitteandekuse mõõtmine käiba - ole hea seleta. Muidu on see asjatu klähvimine. Näiteks Kaarel oli oma võistkonnas PJKs üks liidritest ja vedas võistkonna 2 korral juuniorite hõbedale. Kui soome kolisime (Kaarel oli 14), siis langes võistkond 8ndaks. Kreida ja Sorga pole tast karvavõrdki paremad - jah erinevad aga mitte andekamad. Tõsiasjana kuni Kaarel oli PJKs võitis meitrikatel PJK Kreida ja Sorgaga Legioni. Mu pojad on siiani noored ja tibud pole loetud - neil on kõik ees. Sa oled lihtsalt pähe midagi võtnud ja spämmid siin. Paurile edu!
MR11   •  
(81.90.124.***)
Ole vait lihtsalt.
Taavi Usta   •  
(88.112.123.***)
MR11
Võibolla võtan politseiga ühendust, et sa siin anonüümselt laimad inimesi, kes on oma ametile pühendunud ja kelle head nime sa Põhiseaduse vastaselt sa teotad. Lisaks nõuan sult juba tehud kahjuna välja 50 000 EUR. - Kui IP aadressi järgi su isik tuvastatakse - panen sulle arve teele?
MR11   •  
(81.90.124.***)
😃 Okei
MR11   •  
(81.90.124.***)
Tahaks seda avaldust politseile näha kuidas kirjutad,et keegi kuskil foorumis ütles,et su lapsed ei oska jalgpalli mängida.
Rester   •  
(91.129.97.***)
Vaadake pereisa Usta videoid youtubest, kus ta “politsei poole pöördub”. Täielik klõun.
Sinu poegade saldo Premium Liigas:
Kaarel 28 mängu, 1 värav ja 1 sööt.
Taaniel 0 mängu, Esiliigas 26 mängu ja 5 väravat. Ründajana??
Jan   •  
(85.253.110.***)
Usta jälle papaya märjukest mekkinud ja nüüd räuskab siin :D
Taavi Usta   •  
(88.112.123.***)
MR 11

just saad ju aru, et su jutt on anonüümne ja mõtetu...
Taavi Usta   •  
(88.112.123.***)
Kaarel ja Taaniel ei mänginud ründajana.
Taavi Usta   •  
(88.112.123.***)
Kaarel mangis piiratud minutid ja vägagi kaitsvas rollis ja Taaniel enamus neist mängudest samuti äärel.
Taavi Usta   •  
(88.112.123.***)
Aga et sa MR 11 teaksid, et põhjendamatu halva rääkimine on laimamine ja su IP aadress on soccerneti valduse ja menetluse käigus see andakse politseile.
Taavi Usta   •  
(88.112.123.***)
Rester

... järgmine ustaheitija kommimas....

Jaanus

Nüüd valetad ja laimad sina mind - inkrimineerivat komprat tuleb ...
MR11   •  
(81.90.124.***)
Tõesti ära rohkem oma vägijooki joo. Mis menetlusest sa räägid,ükski politseiametnik ei võta menetlusse asja,et keegi ütles kuskil sinu poegade mänguoskuste kohta midagi 😃 Ja millisest laimamisest sa räägid? Tõde on valus ma tean,aga mingit laimu pole olnud,ja IP aadressi pole kuskilt vaja otsida,tahad mu andmeid siis küsi otse.
Taavi Usta   •  
(88.112.123.***)
Üldiselt teie kommid igavad - ilma faktideta - nüüd ülla ülla juba moonutatud faktiga ja ebatäieliku statistikaga. Võiksin suvalise mängija (kasvõi Haalandi, Ronaldo jne) kärjääridest momente üles leida, kus X põhjusel statistika pole parimate killast.

MR 11 mida sa ikkagi oled näinud, mis tõestab , et kelligil pole annet?
Taavi Usta   •  
(88.112.123.***)
MR11

ok kes sa oled - saada mulle gonicetaavi@gmail.com
MR11   •  
(81.90.124.***)
Ma ei jaksa sinuga vaielda siin,mine avaldust kirjutama. Kui mingeid andmeid vajad avalduse tegemiseks,anna teada,saame näost näkku kokku ja saad kõik vajaliku.
Taavi Usta   •  
(88.112.123.***)
MR11

kirjutad
Tõde on valus ma tean,aga mingit laimu pole olnud

Milline tõde? Kas sa oled Jeesus Kristus? Kes oled sina, et ära määrata Tõde???
Vastupidi - sa oled anonüümne ilma aluseta väidete esitaja. Sul pole mingit alust teiste head nime alustult mustata ja laimata. Sina pole mingi tõe etalon ja määraja.
R21   •  
(84.50.146.***)
Taavi, pole mõtet aega kulutada nende anonüümsete spetsialistidega vaidlemisele.
Madis35   •  
(90.191.134.***)
Andekad või mitte, aga meedia andmetel ongi jalgpall Ustadele alles teisejärguline teema (esimene on nende veendumused), seega pole mõtet nendega väravate pärast kurjustada.

Eesti vutiskeenele lisab kirevaid värve perekond Usta, kellele on oma veendumused olulisemad kui edu jalgpallis. Isa Taavi ja poeg Taaniel selgitavad, miks ja kuidas. https://ekspress.delfi.ee/artikkel/93673709/koroonatestist-keeldunud-jalgpallikoondislane-ma-olen-terve-inimene-mu-testimine-on-ka-tulevikus-vale

https://elu24.postimees.ee/7150033/juht-lukustas-end-autosse-ja-hakkas-vaidlema-politsei-purustas-autoakna
Taavi Usta   •  
(88.112.123.***)
R21
Jah olen nõus.
Taavi Usta   •  
(88.112.123.***)
Nii palju tahan lisada, et maa on raudselt lame! Uurige järgi!!!
Rester   •  
(91.129.97.***)
Sellest videost, mis Madis35 saatis, on ju selgelt näha, et Usta peremehel pole peas kõik korras.
MR11   •  
(81.90.124.***)
See pole ammu kellegile üllatus,et see vend peast soe on.
Taavi Usta   •  
(88.112.123.***)
Rester • 45 min (91.129.97.***)
Sellest videost, mis Madis35 saatis, on ju selgelt näha, et Usta peremehel pole peas kõik korras.
MR11 • 9 min (81.90.124.***)
See pole ammu kellegile üllatus,et see vend peast soe on.

Inkrimineeriv kompra tuleb... MR - sa ei saatnud oma andmeid..
Taavi Usta   •  
(88.112.123.***)
vabandust sinu andmeid oma e-mailile
Madis35   •  
(90.191.134.***)
Taavi, kõrvalseisjana ütleks, et sa võid ju muidugi proovida kaevata kõikide maailma MRide, resterite jt peale, aga su enda kompra on ka selline, et ma kahtlustan, et politsei ei võta sind enam tõsiselt.
Taavi Usta   •  
(88.112.123.***)
Madis35

Madis 35
Sinu kahtlused on alusetud. Mul pole mingit komprat - olen alati viisakas oma sõnades ja laima kedagi. Politseiga arutelu seisnes selles, et nad ei vastanud mu küsimusele: Miks te vaba inimest kinni peatate ja peate? Elu 24 politsei presssiteenistus esitanud valeväiteid, millele on mul ka videotõetus. Kui politsei peab provokatiivseks, seda, et nad peavad oma ametiülesandeid vastavalt seadusele ja politseivandele täitma, siis on probleem nende poole peal. Vaatame kui tõsiselt nad, siis neid asju võtavad kui politsei ka kohtu alla läheb. Et sa teaksid olen ise 3 põlve miilits/politsei ja tean neid asju väga põhjalikult.
Helar Heerik   •  
(86.114.219.***)
Ei saa aru, mis mõte on sel "nõiajahil"? Muutub sellest midagi? Las Ustad mängivad, kui treener neid mängu usaldab. Kui keegi arvab, et nad on saamatud, siis on see samamoodi tema arvamus, kui papa Usta arvamus, et pojad on üliandekad. Treener otsustab, kes mängib. Kuid kommenteerides võiks jääda viisakuse piiridesse ja otsesed solvangud on pigem.. kuidas nüüd öelda.. lahmimine ja enda välja elamine. Las poisid näitavad end ise väljakul.
Covidi ja isiklike veendumuste segamine jalgpalli mängimise oskusega on ajuvaba. Las igale jääb oma veendumus ja tagajärgedega tegeleb igaüks ise. Kui näiteks veendumuste pärast mängida ei saa on see mängija enda otsus..
Lõpetage see ajuvaba ärapanemine ja püsige ikka teemas.. Jalgpallurid/jalgpalli fännid võiks ikka väheke targemad olla, kui keskmised "ossid"..
Taavi Usta   •  
(88.112.123.***)
Helar Heerik
Just! Hea kommentaar!
Taavi Usta   •  
(88.112.123.***)
MR 11
Tule siis astu staadionil ligi ja tutvusta ennast - minu nägu on sama mis pildil ja facebookis jne.Jään ootama.
MR11   •  
(81.90.124.***)
Kokkulepitud

Sisene
LEGENDIDE LÕPPSÕNA
Jääger, Kruglov ja Dmitrijev püstitasid ausamba jalgpallile pühendatud elule  (+ galeriid!)
NIPINURK
Fantasy nipinurk: tagasi normaalsusse, aga mitmed võtmemehed on keelu all
LAHE LAUPÄEV
PIIRI TAGANT
LEVADIA TOIMETAMISED
PAIDE TEGEVJUHT KLUBI EUROEDUST
Pikk ette (ja ise järele) | Euroopat vallutanud Paide juht Pruuli müügiturust, täiendustest, rahast, baasist ja suurtest plaanidest
INGLISMAA VUTIJUTUD
Udune Albion | Manchester United kulutab raha küll, aga arulagedalt ja lollakalt
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
23
20
3
0
63:12
63
2.
Tallinna FCI Levadia
23
19
3
1
55:9
60
3.
Nõmme Kalju FC
23
15
4
4
47:19
49
4.
Paide Linnameeskond
22
12
4
6
51:22
40
5.
FC Kuressaare
23
9
5
9
26:30
32
6.
JK Narva Trans
23
6
4
13
28:41
22
7.
Tartu JK Tammeka
23
6
3
14
23:46
21
8.
JK Tallinna Kalev
23
4
3
16
23:67
15
9.
Tallinna JK Legion
22
3
5
14
20:46
10
10.
Pärnu JK Vaprus
23
2
2
19
23:67
8
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
63
Tallinna FCI Levadia
60
Nõmme Kalju FC
49
Paide Linnameeskond
40
FC Kuressaare
32
JK Narva Trans
22
Tartu JK Tammeka
21
JK Tallinna Kalev
15
Tallinna JK Legion
10
Pärnu JK Vaprus
8
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!