Eesti parim San Marino vastu - Kirsi tordile asetanud Robert (8)

Robert Kirss lõi oma esimese värava Eesti koondises, aidates sinisärgid võiduni San Marino üle. Foto: Oliver Tsupsman

Eesti koondis alustas Rahvuste liiga uut hooaega D-divisjonis koduse 2:0 võiduga San Marino üle. Soccernet.ee toimetus valis mängu parimaks oma debüütvärava löönud Robert Kirsi.

Eesti tegi väga korraliku esimese poolaja, kui valdas palli, tekitas võimalusi ja realiseeris neist kaks, kui Robert Kirss avas skoori ning Joonas Tamm duubeldas seisu. Teisel poolajal Eesti mäng aga rauges, sisse lipsas rohkem lohakusvigu ning väravani enam ei jõutud.

Lõpuks hoiti aga taga nulli ja kirjutati tabelisse kolm võidupunkti, lõpetades ühtlasi viiemänguline võiduta seeria, kus oli nelja kaotuse kõrval (Walesilt, Belgialt, Tšehhilt ja Küproselt) saadud üks viik.

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Karl Jakob Hein - 6. Viimati veebruari lõpus võistlusmängus osalenud ning seejärel sõrmevigastust ravinud väravavaht täitis kohustusliku programmi. Tema mängus oli võib-olla tavapärasest veidi enam rabedust. Teisel poolajal läks natuke liiga uljalt ühte duelli, samas aitas lõpus San Marino värava ära hoida. Nullimängu saab alati plusspoolele kanda.

Märten Kuusk - 6. Hirmuäratava näomaskiga keskkaitsja mängis enne eilset viimati märtsi esimeses pooles. Arvestades sedavõrd pikka mängupausi, kohanes oludega kiirelt. Palliga toimetas turvaliselt ja duelle ei kartnud. Sai väga-väga vajalikud kindlusminutid, et vutimäng on meeles ja õnnetu vigastuspaus nüüdseks selja taga.

Joonas Tamm - 7. Kui väljakul on mees, kes võidab sisuliselt kõik duellid, ei eksi söötudega (83 passist jõudis kohale 79) ja lööb veel lisaks kauni värava, millega võtab koondiselt pinged maha, siis mida veel tahta! Võimas etteaste. Keskkaitsja on nimele vastavalt tugev ja vastupidav nagu tammepuit. Kindel ankur Eesti tagaliinis.

Joonas Tamm oli ülesannete kõrgusel mõlemas väljaku otsas. Foto: Oliver Tsupsman

Karol Mets - 6. Parima jalaga mänguga kaitsjana sai kanda rünnakute alt ehitamise koormat. Kuigi sisse lipsasid mõned prohmakad, siis kui annad kokku 107 söötu, on kvantiteet lihtsalt sedavõrd suur, et veatut etteastet on keeruline hoida - seejuures söödutäpsus (88%) üldpildis oli korralik. Kaitsefaasis oli eeskujulik, sest San Marino tema poolt erilisi teravusi luua ei suutnud. Rünnakul sai kirja harvanähtava põlvedelt sooritatud pealöögi.

Sergei Zenjov - 5. Kuivõrd mängu ülesehitus käis Metsa kaudu, siis Zenjov jäi paremal äärel tihtipeale pallita. Paari tsenderduse puhul ei leidnud kaaslased teda piisavalt täpselt, mõnel juhul sai söödu keskele jätkata. Samas lõpuks ise pealelöögini ei jõudnudki.

Teisalt kaitsesse rabas kogu kohtumise vältel tööd teha ja oli selles elemendis korralik. Et San Marino kõige ohtlikuma võimaluse sünni hetkel oli ta 81. minutil keskringis, oli arusaadav, kuivõrd vastane mängis enda väljakupoolel ja Zenjovi vastasäärel auti lahti. Kuna Nicola Nanni pimesi pöördelt antud diagonaalsööt oli ootamatu ka kaitsjate jaoks, ei osatud ilmselt tagaliinist juhendades Jose Hirschis ohtu näha.

Konstantin Vassiljev - 6. Silma jäi halbu söödueksimusi ja duellide kaotamisi, teisalt sisuliselt kõik vähegi ohtlikumad Eesti rünnakud algasid temast. Standardolukordades näitas väga kõrget kvaliteeti, oli ka avavärava üks arhitekte. Paaril korral jõudis löögilegi. Ükskõik kui hea või halb päev Vassiljevil on, ikka ja jälle on ta Eesti peamine mängumuutja ja ohuallikas. Ka 37-aastaselt.

Konstantin Vassiljev algatas Eesti peamised ohtlikud võimalused. Foto: Oliver Tsupsman

Vladislav Kreida - 5. Polnud päris omas elemendis ja seetõttu veidi rabe. Ei olnud otseselt halb, aga midagi oli natuke puudu. Peatreener otsustas igatahes avapoolaja järel, et sellises rollis mängijat polnud väljakule vaja, sest San Marino ei kujutanud ohtu ning keskväljale sooviti kreatiivsust juurde. Samas teise poolaja põhjal, kus teda enam ei olnud, jäi mulje, et äkki aitas just Kreida keskvälja tasakaalus hoida.

Mattias Käit - 6. Esimesel poolajal oli endale omases "igas pulmas peigmees" rollis. Ehk jõudis absoluutselt kõikjale. Andis väravasöödu. Teist poolaega alustas särtsaka kauglöögiga, ent pärast seda vajus ühes meeskonnaga veidi ära. On oma etteastetega ise lati nii kõrgele ajanud, et oleks tahtnud näha veel domineerivamat etteastet.

Vlasi Sinjavski - 7. Eesti rünnakute kõige teravam mees. Võttis ette, pakkus särtsu. Kõige krooniks briljantne väravasööt. Täitis oma ülesande kenasti. On ka füüsiliselt kõvasti küpsenud, mis on tõstnud tema tulusust kaitsefaasis.

Vlasi Sinjavski proovis korduvalt palliga asju võluda. Foto: Oliver Tsupsman

Erik Sorga - 5. Jäi täitsa varju. Kuigi proovis ise oma liikumistega meeleheitlikult ruumi leida ja palli saada, siis oli mängust sisuliselt välja lõigatud. Statistiliselt ei ühtki pealelööki, ainsatki duellivõitu ja vaid 11 söötu (võistkonna keskmine oli suure pallivaldamise juures 40 ümber). Kadus San Marino meeste vahele ära.

Mängu parim Robert Kirss - 7. Levadias tänavu varuründajaks langenud Kirss pääses eneselegi üllatuslikult algkoosseisu ja näitas, et on tegude-, mitte jutumees. Sai võimaluse, kasutas selle suurepäraselt ära ega jäänud seejärel loorberitele puhkama, vaid proovis aina veel ja veel. Oli heas mõttes näljane. Kui ise ütles, et sai koondise debüütväravaga kirja linnukese, siis olukorda võiks kirjeldada ka sedasi: pani Kirsi tordile.

Martin Miller - 6. Tuli, oli, tegi. Möllas ja püüdis. Aga mingi särts või sära jäi kuskilt puudu.

Maksim Paskotši - 6. Oleks pidanud ilmselt 81. minutil paremini tajuma, et Hirsch ei tohiks paremal ääres nii vaba olla. Võinuks ehk sellest kaaslastele märku annda. Võib-olla oleks võinud ka enda distants Tammega suurem olla. Aga lõpus reageeris spurdi ja targa kohavalikuga, blokeerides värava eest San Marino ilmselgena mõjunud väravavõimaluse. Pole kevadel väga palju mänginud, seega olulised minutid tallegi pika koondiseakna alustuseks.

Henri Anier - 5. Jõudis silma paista rohkem kui Sorga, aga mitte liiga palju. Eks tal on hooaja lõpust veidike aega möödas olnud ning olukorras, kus vastane kaitseb kompaktselt, on vaja kaaslastelt väga täpseid sööte õigel ajal jalga ning õigel hetkel liini taha või vahele.

Taijo Teniste ja Sander Puri - mängisid hinde teenimiseks liiga vähe.