Eesti U17 koondis võitis sõprusturniiril ka Islandit (0)

U17 koondise peatreener Marko Pärnpuu. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti U17 koondis teenis Maltal peetaval UEFA sõprusturniiril oma teises mängus teise võidu, alistades Islandi 3:2.

Peatreener Marko Pärnpuu sõnul alustasid noormehed mängu aktiivselt ja hea energiaga, mille tulemusena jõuti kiiresti ka juhtväravani: koondise kapten Patrik Kristal leidis hea läbisööduga Tony Varjundi, kes palli kindlalt võrku toimetas. Poolajapausile mindi aga viigiseisus, sest Islandil õnnestus standardolukorrast ka enda väravatearve avada. "Laias laastus kontrollisime mängu meie. See ei tähenda aga, et Island ohtlikkust näidanud ei oleks: neil on pikad ja tugevad ründajad, kellega olime omajagu hädas. Kuigi olime kohati suurtes raskustes, saime nendega üldpildis hakkama," rääkis Pärnpuu jalgpall.ee-le.

Eesti alustas suurepäraselt ka teist poolaega ning asus taas mängu juhtima, kui vastase karistusalas tekkinud segaduse tulemusena saadeti pall võrku. Taaskord õnnestus aga Islandil kaotusseisust välja tulla, mille järel vajus Pärnpuu sõnul Eesti koondis kohati ära ning vastane haaras initsiatiivi endale. "Pikkade pallidega, mida meie poolele saadeti, olime üsna hädas. Positiivne on see, et suutsime teisel poolajal luua väga palju ohtlikke olukordi, miinuspool on aga see, et oleksime pidanud neist palju rohkemad ära lööma. Eks meil oli ka enda väljakupoolel õnne – Island lõi kaks-kahele olukorras posti, – aga ütleksin, et mängu jooksul olid meil paremad võimalused." Ühe nendest võimalustest vormistasid Eesti noored kümme minutit enne mängu lõppu võiduväravaks: liini taha saadetud söödu järel pääses väravavahiga üks-ühele Matthias Limberg, kes realiseeris kindlalt. "Võtsime tahtejõuga oma ja see teeb meele heaks," lisas Pärnpuu.

Eestit ootab sõprusturniiri viimane kohtumine ees teisipäeval kell 12.00, kui vastaseks on Armeenia.

Eesti algkoosseis Islandi vastu: Miron Vetkal, Kristjan Troon, Jevgeni Tšernjakov, Patrik Kristal, Karl Kikas, Airon Kollo, Maksimilian Skvortsov, Dylan Sal-Al-Saller, Raian Soosalu, Artur Djakiv, Tony Varjund.
Vahetuses: Ralf Kaljumäe, Joosep Palts, Hubert Liiv, Maksim Vikman, Matthias Limberg, August Kamarin Wagner, Marlon Liivaru, Romet Nigula, Fjodor Jekimov.