Häberli avaldas rahulolu, et ründajad on välisklubides skoorinud, ning hoiab Klavanil silma peal (24)

Thomas Häberli. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Järgmisteks EM-valikmängudeks Eesti koondise koosseisu teatanud Thomas Häberli avaldas rahulolu, et ründajad Henri Anier ja Erik Sorga on juba oma uute koduklubide eest skoorinud. Premium liigasse, kuid mitte koondisesse naasnud Ragnar Klavanit lubas Häberli oktoobrikuiste mängude eel edasi jälgida.

Nii Lee Maniga (Hong Kong) liitunud Anier kui ka Sumqayitiga (Aserbaidžaan) ühinenud Sorga (penaltist) said kohe oma liigadebüüdil uue koduklubi eest tabamuse kirja. Häberli tõstis selle positiivse fakti esile.

"Nagu alati, jälgime neid ka koondise treeningutel. See, mida nad seal näitavad, on tähtis. Aga ma olen nende kahe mängija suhtes positiivne, sest nad on väravalööjad ja on juba mõlemad uues koduklubis skoorinud - see on hea. Muidugi on meil ka teisi mängijaid, kes peavad kastis oma võimalused realiseerima," rääkis Häberli Soccernet.ee-le.

Ründaja Rauno Sappinen tegi samuti oma uue koduklubi Jeruusalemma Hapoeli (Iisrael) eest skoori (karikamängus penaltist), aga tema sai sel kuul tõsise põlvevigastuse, nagu ka Tartu Tammeka kaitsja Taijo Teniste. Sappineni ja Tenistet ootavad seega pikemad mängupausid. "Muidugi on see raske nii meeskonnale kui ka mängijatele endile, kui nad on peaaegu aastaks väljas. See mõjutab meid, kuna kaotasime kvaliteetsed mängijad, aga nagu alati, annab see võimaluse teistele mängijatele. Meil on oma mängustiil, kuidas tahame mängida, ning teised ründajad peavad [Sappineni asemel] nüüd väravaid lööma ja teised kaitsjad [Teniste asemel] töö ära tegema. Peame neid vigastusi aktsepteerima, aga muidugi on see raske," tunnistas Häberli.

Juulikuus tegi pika mängupausi järel tagasituleku Eesti Premium liigasse endine Liverpooli kaitsja Ragnar Klavan, kes on pidanud praeguseks Tallinna Kalevi eest viis mängu (kõik need on lõppenud 1:1 viigiga). Häberli ütles, et septembrikuiseks koondiseaknaks ta veel Klavani kutsumist ei kaalunud, aga samas ta ei välistanud vanameistrile kutse saatmist oktoobriks: "Rääkisin temaga juuli alguses, kui ta ütles mulle, et võib-olla teeb tagasituleku. Ma olin õnnelik, kuna tahan alati näha selliseid suurepäraseid mängijaid. Vaatame võib-olla oktoobrikuise kogunemise eel, kuidas tema teekond läheb, aga selle kogunemise eel me veel temaga ühenduses polnud."

Esmakordselt kutsus Häberli valikmängudeks koondisesse Nõmme Kalju ründaja Alex Matthias Tamme. "Tahtsime ühte sellist tüüpi ründajat. Muidugi võinuks selle koha saada ka [Sten] Reinkort või keegi teine, otsus ei olnud lihtne. Tahtsime Alexit näha, kuna jaanuarikuises koondiselaagris oli ta kimpus seljavigastusega ning polnud siis koondiseks sada protsenti valmis. Nüüd paistab, et ta on leidnud oma rütmi ja on võimeline meid aitama," selgitas treener.

Bogdan Vaštšuki mittekutsumist põhjendas Häberli järgmiselt: "Ma nägin, et Bogdan sekkus Serbias vahetusest. Bogdani puhul on alati sama lugu - kui ta on terve ja heas rütmis, siis on ta ka koondises. Hetkel on koondiseks liiga vara, ta pole veel Serbias mänge alustanud. Ta peab tugevas Serbia liigas tõestama, et on väärt mängija, siis arvatavasti olukord muutub. Aga praeguse koondiseakna eel ei ole ta veel palju mänginud."

Koondisekutseta jäid ka Frank Liivak ja Michael Lilander. "Kõik sõltub mängijate esitustest, seekord valisime need 21 mängijat, kes on selles nimekirjas. Küsimus on alati mängijate mõjus meeskonnale. Kui sa oled ründav mängija, siis pead sa ka lööma väravaid, andma väravasööte ja nii edasi. Liivak on vahel olnud nimekirjas sees, vahel mitte, Michael kuulub samuti koondisekandidaatide suurde ringi. Uks ei ole nende jaoks suletud, nad peavad lihtsalt näitama oma klubiesitustega, et väärivad koondisekutset," kommenteeris Häberli.

Kuidas hindab treener Eesti koondislaste klubivahetusi tänavu suvisel üleminekuperioodil? "Praegu ei saa veel öelda, kas läks hästi või halvasti. Mõne puhul näib olukord hea, teiste kohta veel ei tea. Eks näis. Lepingut sõlmides pole koheselt teada, kuidas konkreetsesse keskkonda sobitutakse. Aga olen õnnelik, kui mängijad mängivad välismaal, sest see näitab iseloomu ja kvaliteeti. Üksikud mängud pole hindamiseks piisavad, mängija peab klubis kanda kinnitama ja seal mõju avaldama," vastas Häberli.

Ta ootab väga 9. septembril toimuvat Eesti EM-valikmängu Rootsiga, millele järgneb 12. septembri valikkohtumine Belgiaga: "Rootsi oli loosimisel kolmandas tugevusgrupis - meile lähemal. Nad on meie jaoks Belgiast ja ilmselt ka Austriast jõukohasemad, aga nad on raske vastane. Kuid me mängime kodus ja muidugi ootame mängu põnevusega, tahame üllatada. Belgia mäng on praegu võib-olla liiga kaugel, kõigepealt tuleb Rootsi - ma väga ootan seda, sest kuulsin, et müüdud on juba üle 8000 pileti. Staadionile on tulemas jälle suurepärane publik, loodan, et täismaja. Tribüünidele energia andmiseks tuleb muidugi ka meil väljakul oma töö ära teha. Sellest tuleb suurepärane mäng!"

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Intertoto   •  
(88.196.202.***)
Liivakud ja Vaštšukid peavad "tugevas liigas tõestama, et on väärt mängijad", Ojamaale, Ženjovile ja muudele sepikutele see klausel millegipärast ei kehti.
Wingback   •  
(213.180.19.***)
Kui need väljamaa poisid mänguaega oma klubides ei saa, siis ei ole ok ka koondises neid 90min usaldada.
Mõtiskleja   •  
(90.190.113.***)
"Bogdani puhul on alati sama lugu - kui ta on terve ja heas rütmis, siis on ta ka koondises. Hetkel on koondiseks liiga vara, ta pole veel Serbias mänge alustanud. Ta peab tugevas Serbia liigas tõestama, et on väärt mängija, siis arvatavasti olukord muutub. Aga praeguse koondiseakna eel ei ole ta veel palju mänginud."

Mille pealt siis Sorga aasta aega jutti koondises käis? Vahetas ju ka klubisid nagu sokke ja mängida kuskil ei saanud. Ja Liivak, kes ju vahepeal järjest aktiivselt mängis ja väravasööte jagas ei saanud isegi kutset. Häberli, ära avalda selliseid mõtteid mängijate kohta, kui sa tegelikult vaatad hoopis teisi nüansse mitte seda, kui palju keegi mängida saab kuskil. See on ju siililegi selge juba, et sul ongi oma eelistused ja soovid, keda usaldad. See ümmargune hülgemöla, et "aa kuule ta istub pingil klubis, seepärast teda ei kutsu" ja siis samal ajal kutsud teise venna, kes ka pingil istub...see juba eos kõlab nii lollakalt. EJL-ist keegi öelge talle, et palun lõpetagu sellised väljaütlemised ja rääkigu nii nagu asjad on.
ElectroBlast   •  
(85.29.21.***)
Välismaa poiss Liivak on augustikuu jooksul mänginud kõigis kolmes Sligo mängus (90,90 ja 84min). Kokku sel hooajal osalenud 27 mängus 28st võimalikust, neist 20 alustades põhis.
Ma ei ütle, et ta kindlasti peaks olema koondises ja väravatega aitama, aga seda ei saa ka öelda, et mänguaega napib ning sellepärast ei võeta.
Kaarel Kuju   •  
(90.191.81.***)
Electroblastile vastus: Sligo ei ole kindlasti kõige tugevam klubi(klubi on sarnane paidele). See nüüd ei ole ei tea, mis saavutus, et peab koondisesse tulema. Liivak on varem koondises olnud ja tegu suht lambi vennaga.
ElectroBlast   •  
(85.29.21.***)
Vastus Kaarelile. Ma ei öelnud muud, kui et Liivak saab mängida oma klubis. Wingback tõi välja, et ei saa mänguaega.
Häberli ütles selgelt, et Liivak peab klubis resultatiivsem olema, samuti olen sinu arvamusega nõus. 27 mänguga 2 väravasöötu on veitsa lahja.
humorist   •  
(81.90.116.***)
To Kaarel

Eesti liigat võrrelda iiri liigat sellise võrdlusega on ikka paras huumor.
Kaarel Kuju   •  
(90.191.81.***)
To humorist

Iiri liiga ei ole kõrge kvaliteediga
rallikas   •  
(146.255.181.***)
Liivak Floras olles oli kogu aeg koondises. Sealt lahkudes on vaid üksikud kutsed saanud. Nüüd Eesti liigast kõvemas keskmise tasemega liigas mängides on põhivend ja koondisesse ei kutsuta.
Kaarel Kuju   •  
(90.191.81.***)
rallikas, sa tahad öelda, et Liivak on siis hea mängija? See, et ta kuskil 75% mängudest põhis on, ei tähenda, et hea/efektiivne oleks iiri liigas.
vigastus   •  
(87.119.186.***)
liivak kahjuks tundub selline mängijja kes ei sobi treeneri mänguskeemi. ka mina tahaks et ta saaks võimaluse ja pole tõesti teda ammu mängimas näinud.
rallikas   •  
(80.235.45.***)
Ma leian, et Liivak on väärt koondisekutset ja üle vaatamist.
ton666   •  
(80.149.17.***)
Mida te üle vaatate, kutt ei ole enam noor talent, süsteemi ei sobi. Vastšuki koha pealt, kui mängija pmst üldse eesti keelt ei oska, pole vaja teda koondist esindama panna.
Muda Liiga   •  
(95.153.42.***)
Et Häberli teeb nii nagu talle öeldakse. Seda mulli midagi ajab 2 ajakirjanikule pressikal ei tasu tõsiselt võtta. Kahju, et andekaid noori ei kajasta vaid Florakaid mängitatakse. Aga seni kui teised klubid lasevad sellel jätkuda seni see kino kestab. Jah Klavanit peab jälgima, sest ta pole ennast vist tõestanud 😀. Kõvajutt peatreenerilt
enrito   •  
(88.196.191.***)
Täiesti piinlink jälle. Laev on juba põhjas aga kapten naeratab
ton666   •  
(80.149.17.***)
Kellest te puudust tunnete selles koondises :D
Kes need kõrvale jäetud superandekad on
Kaarel Kuju   •  
(90.191.81.***)
Multitalent Tristan Pajo peaks olema koondises. Pajo puhul on tegemist mängijaga, kes toob mängu muutuse ja võib ise mängu ära otsustada. Samuti Viimsi noored on superanekad ja Allianci ja Paide andekad noored väärivad samuti kohta.
Calma7   •  
(90.191.127.***)
@Muda Liiga

Ei tea mis andekaid noori meil siis on kes on piisavalt tasemel, et Rootsi ja Belgia vastu punktimängudeks koondisesse kutsuda? Kõik sellised on juba nimekirjas. Vetkal piiri peal, aga ka teda on juba kaasatud lihtsamates koondiseakendes.
Klavani puhul loogiline, et jälgitakse, mis vormis ja seisus ta on kui mees pole pmst terve aasta jalgpalli mänginud ja alles paar nädalat tagasi alustas uuesti.
Hidalgo   •  
(88.196.63.***)
Häberli on peale Rüütlit parim peatreener, kes meil on olnud. Lõpuks ometi on koondist normaalne vaadata. Ma arvan, et ta on oma tehtud tööga veits usaldust ära teeninud. Kui koondis peaks langema Pehrsoni v Voolaiu aegsesse musta auku, siis võiks vinguda küll
Muda Liiga   •  
(46.131.30.***)
Loe kokku mitu Flora või endist Flora venda on koondises. Kindlasti on andekaid ja häid mängijaid peale Flora. Lihtsalt hale naljaks vaadata kuidas neid koosseise kokku pannakse. Ning öeldakse, et see meil parim. Ükskord võiks keegi koondise kokku panna ilma mõjutustega. Rootsiga ette teada juba, et 0 punkti.
Kristiaana7   •  
(94.246.25.***)
Täielikult Hidalgoga nõus.
Calma7   •  
(90.191.127.***)
Keda sa nende Flora vendade asemel siis koondisesse paneks? Okei, Sepiku asemele leiaks kindlasti kellegi, aga ülejäänud mehed on minu arust õigustatult koosseisus. Liivak äkki Ojamaa asemele, aga ega see midagi ei muudaks. Kõik välismaal pallivad parimad mängijad on juba koosseisus ning vaadates tagasi Eesti klubide tänavusele eurohooajale siis Premium liiga keskmikutest mängijate kaasamine ei annaks midagi juurde. Meil ei ole ühtegi sellist talenti praegu kes 100% peaks koondises mängima, aga on välja jäetud.
stranglers   •  
(88.196.83.***)
to Calma7,
küs lihtsalt selles, et Florast saab koondisse lihtsamalt kui ükskõik kust mujalt. seejuures Eesti liiga on kõige nõrgem meistriliiga Euroopas - vaadates tänavusi eurosarju. Flora on kehvalt mänginud isegi Eesti liigas. miks siis neid tüüpe võtta koondisse by default? Ojamaa, Zenjov, Vassiljev paremaks ei lähe, pigem kehvemaks, aga surmani koondises.
Alexej Lvov   •  
(85.253.48.***)
Aga mul on olemas Rootsi müts ,mida tõmbab pähe ja olen kõige ilusam mees eesti rahva hulgas....
Ja sosistades > Meid ootab üllatus....

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
NUMBRID RÄÄGIVAD
Graafikud | Kolmveerand hooajast selja taga: mille pinnalt võib Eesti saada uue euroklubi?
VÄRAVATESADU MÜNCHENIS
Luup peale | Bayern ja United heitlesid, kelle köök ruulib
REKORDHÄÄLED TASKUST!
TEEKOND TIPPU
Lisette Tammik: laste jalgpallitrennides võiksid poisid ja tüdrukud mängida koos
INGLISMAA
VÄRSKE PILK
Videokohtunik | Kas Florale anti derbis pehme või ilmselge penalti? Miks Paide punaseta jäi?
SN X PL
Soccernet vs. Premium liiga | Testime kalevlaste täpsust: kas rohkem palle saadeti ristnurka või raudteele?
RISTNURK
Andke ometi Onanale puhkust!
JALGPALLURITE NALJAD
Andke ometi Onanale puhkust! (0)
 
 
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
27
16
9
2
48:15
57
2.
Tallinna FC Flora
27
16
9
2
58:17
57
3.
Pärnu JK Vaprus
27
10
9
8
34:34
39
4.
JK Tallinna Kalev
27
9
9
9
29:33
36
5.
Paide Linnameeskond
27
8
12
7
30:23
36
6.
Nõmme Kalju FC
27
9
9
9
34:30
36
7.
FC Kuressaare
27
9
5
13
31:48
32
8.
JK Narva Trans
27
10
2
15
23:42
32
9.
Tartu JK Tammeka
27
4
12
11
25:42
24
10.
Harju JK Laagri
27
3
6
18
19:47
15
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA SUVISED ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

SILM PEALE!

Vaata siit värsket videolugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
57
Tallinna FC Flora
57
Pärnu JK Vaprus
39
JK Tallinna Kalev
36
Paide Linnameeskond
36
Nõmme Kalju FC
36
FC Kuressaare
32
JK Narva Trans
32
Tartu JK Tammeka
24
Harju JK Laagri
15
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • R 18.00 Eesti - Kasahstan (naiste Rahvuste liiga)
  • R 19.45 Flora - Kalev (Premium liiga)
  • L 17.00 Kalju - Tammeka (Premium liiga)
  • L 19.30 Levadia - Kuressaare (Premium liiga)
  • P 19.00 Viimsi - Legion (Esiliiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!