Hull mäng Haapsalus: vähemuses alustanud ja lõpetanud Kaljut ei päästnud 14-väravalises põnevikus isegi Gussev (1)

Maksim Gussev Premium liiga kohtumises. Foto: Jana Pipar

Nõmme Kalju U21 meeskond pidas Esiliiga B-s Läänemaa Jalgpalliklubiga maha koguni 14-väravalise matši. Uskumatuks väravasajuks pöördunud mängu jagus draamat kamaluga: Premium liigast jõudu juurde saanud kaljukad alustasid ja lõpetasid kohtumise sootuks kümnekesi.

Kalju U21 võistkonna minevik kõige helgem just pole. Kahel eelnenud hooajal ähvardas noormehi Esiliiga B-st väljalangemine, kuid teiste klubide plaanimuutused (2021. aastal osutus päästjaks kõrgseltskonna asemel neljanda liiga valinud Maardu Linnameeskond, eelmisel hooajal ulatas abikäe Tallinna JK Legion) jätsid Kalju duubli püsima. Hetkel ollakse 18 matši järel kümne meeskonna seas seitsmendal positsioonil.

Punktide poolest rikastav polnud ka neljapäevaõhtune matš, kus oldi vastamisi Läänemaaga. 11 mehega mängule sõitnud Kalju U21 alustas kohtumist koguni kümnekesi: hiljem kangelase staatusega flirtinud Maksim Gussevil polnud mänguvormi! Kohtumine oli kestnud ligi viis minutit, kui pluusi-püksid lõpuks kätte saanud Gussev platsile pääses.

Ja siis läks pidu juba lahti ka. 28-aastane Gussev viis Kalju noored ette juba 9. minutil, Läänemaa vastas kümnendal. Gussev oli uuesti täpne minutike hiljem, enam-vähem sama kaua läks vastusega ka Andreas Tiitsil. Poolajapausiks oli seis 3:3.

Teisel kolmveerandtunnil rebis Läänemaa ise ette, tehes 51. minutil seisuks 5:3. Deniss Drabinko ja Gussev tõid 69. minutil viigi - 5:5 - taas majja. Alates 80. minutist sündis veel neli väravat. Esmalt vormistas Martin Salf ära varem alustatud kübaratriki ning vahetusest sekkunud Mario Konks lõi omade seitsmenda värava - 7:5. Seejärel oli õhus, et Kalju, kes oli jäänud teise poolaja keskpaigas vigastada saanud Kert Miltopi võrra vähemusse, tuleb kaotusest taas välja - seis suudeti viis minutit enne normaalaja lõppu 7:6 peale viia. Nii siiski ei läinud: Juhan Jograf Siimu teine tabamus tagas Läänemaale 8:6 võidu.

Soccernet.ee võttis kohtumise järel ühendust Maksim Gusseviga, kelle arvele kogunes neli väravat. Sealjuures esimesed ametlikud sel hooajal. "Mis seal ikka toimus ... Löödi päris palju väravaid, sest mõlemad meeskonnad ründasid hästi. Väga lahtine mäng oli," kirjeldas Gussev. "Lõime kiirelt ühe värava, siis saime vastu, lõime ise tagasi ja umbes nii oli terve mäng. Nad ründasid, meie ründasime. Jalgpallis ikka juhtub! Arvan, et pealtvaatajatel oli päris põnev."

Miks oli kohtumisel kaasas vaid 11 mängijat, sealjuures peale Gussevi ka Mihhail Babitšev? "Ma ei tea, miks see nii oli. See pole minu vastata," ei osanud Gussev tagamaid selgitada. "Aga kõik poisid pingutasid ja mängisid hästi."

Ka Gussev ei hoidnud end tagasi, vaid nautis Esiliiga B tandrit mõnuga. "Mängisin täna ka kõrgemal kui tavaliselt. Kui muidu olen poolkaitses, siis täna olin ründeliinis, number 9 peal. Kõik toimis päris hästi. Lõin ka sõprusmängus Nõmme Unitedi vastu väravaid, aga ametlikes mängudes olid need tänavu mu esimesed väravad, jah," sai mees korgi lõpuks pealt.

"Loodan, et hakkan väravaid lööma ka Premium liigas," käis tänavu kõrgseltskonnas pisut enam kui 300 mänguminutit teeninud Gussev välja, nõustudes, et ehk istutas tugev esitus madalamal astmel ka esinduse treenerite pähe uusi mõtteid. "Eks kõik on lõpuks treenerite otsustada. Vaatame, võib-olla muudavad nad midagi, ega ei tea. Minu töö on lihtsalt jalgpalli mängida!"