Jürgen Henn: Marko Lipp vajas eurosarjamänge silmas pidades minuteid (0)

FC Flora peatreener Jürgen Henn (paremal) ja abitreener Joel Indermitte. Foto: Oliver Tsupsman

FC Flora jätkab Premium liigat kaotusteta, kui alistas 17. voorus koduväljakul tänu Sergei Zenjovi tabamustele 2:0 Nõmme Kalju. Flora peatreener Jürgen Henn rääkis võidu järel nii lõppenud kohtumisest kui ka Flora koosseisust silmas pidades lähenevaid eurosarjakohtumisi.

Flora võitis mõlemad poolajad 1:0, aga need olid väga eripalgelised. Kui esimesel kasutas Flora ära oma ainsa šansi, ent võimaldas Kaljule rohkelt võimalusi ning kahel puhul tabas pall ka väravaraame, siis teine poolaeg oli Rohevalgetel kindlalt kontrolli all. Üks šanss löödi väravaks, aga korralikke võimalusi oli veel.

"Võib-olla alustasime liiga naiivselt arvestades, et me pole kaks ja pool nädalat teineteisest näinud. Lootsime, et palliga mäng tuleb kergemalt välja, kuigi tegelikult oli vaja tegutseda natuke sirgjoonelisemalt ja orienteeruda võitluslikule jalgpallile. Palliga me esimesel poolajal neid käike nii hästi ei leidnud.

Teine poolaeg oli oluliselt parem – vastasel ei lubanud peaaegu midagi luua, aga ise tekitasime päris häid momente. Käisime vaheajal riietusruumis üle käigud, mida otsime, et oleksime kõik samal lainel. Esimesel poolajal oli näha, et kogu aja Eestis olnud ja koondiste juurest naasnud mängijad mõtlesid natuke erinevalt. Juhised jõudsid hästi meeskonnani ja nad täitsid neid edukalt," rääkis Henn.

Tunnetuse leidmine käibki Flora peatreeneri sõnul läbi võistlusmängude. Treeningutest üksi sarnast tolku pole. Konverentsiliiga esimeses ringis kohtub Flora Soome klubiga Seinäjoki JK. Selle matši eel ootab Florat kaks Premium liiga kohtumist, kus ollakse vastamisi Pärnu Vapruse ja Tallinna Legioniga.

Kas see on vajaliku rütmi saavutamisekspiisav? "Peab olema. Eelmistel aastatel on eurosarjale eelnenud matšid teiste esinelikutiimidega. Need on aidanud, aga peame tänavu nii hakkama saama. Olukord on selline," lausus Henn.

Sergei Zenjovi mõlemale väravale andis resultatiivse söödu Mark Anders Lepik, kelle esitus pälvis peatreenerilt kiitust. "Väga hea mäng temalt. Üle pika hea tundis ta ennast väljakul hästi. Usaldas ennast ja võitis duelle ning oli pidevalt ohtlik. Trennid on üks asi, aga vaja on mängutunnetust. Eriti arvestades, et ta pole järjestikuseid mänge eriti teinud. Täna üle pika aja täismäng."

Flora senise hooaja esiründaja Rauno Alliku on küll ta koondisekogunemiselt kõrvale jätnud vigastusest paranenud, aga jäi vahetult enne kohtumist haigeks.

A-koondislase Joonas Tamme jaoks oli tänane mäng Flora särgis kas viimane või eelviimane, sest tema laenuleping lõpeb 30. juunil. Asendust Flora tuua ei plaani. Mullu keskkaitses Märten Kuuse ja Henrik Pürgi peamiseks vahetusmeheks olnud Markkus Seppik kogub vaikselt vormi. "Tal on pikk paus selja taga. Treenib täies mahus meeskonnaga, aga vajab veel aega," märkis Henn.

Tamme lahkumine annab muidugi tunda, ent suurt draamat Flora peatreener selles ei näinud. "Tuleb hakkama saada. Henrik Pürg on rahvusvahelistes mängudes suurte kogemustega. Marko Lipp mängis täna põhjusel, et ta saaks enne euromänge minuteid alla. Küll me siis vaatame, kuidas Pürgi, Seppiku ja Lipuga olukorra lahendame."

Tänane uudis Vladislav Kreida lahkumisest Rootsi esiliigaklubist Skövde oli Hennile uudis. Kreida tuleviku kohta ta midagi öelda ei osanud.

Fotograaf: OLIVER TSUPSMAN