Kahemängulise kaotuste seeria lõpetanud Zenit lõi Spartakile rekordiliselt palju väravaid (0)

Sardar Azmoun. Foto: Scanpix / Anatoli Medved / SMI / ZUMA Press

Valitsev meister Peterburi Zenit lõpetas Venemaa kõrgliigas kahemängulise kaotuste seeria, kui alistas 12. voorus koduväljakul Moskva Spartaki koguni 7:1 ja püsib liidrikohal.

Tiitlikaitsja püss paukus esimesel poolajal neli korda, kui kaks väravat lõi Sardar Azmoun ning korra sahistasid Claudinho ja Andrei Mostovoi. Quincy Promes lõi teise poolaja alguses ühe värava tagasi, aga Mostovoi, Artjom Dzjuba ja Aleksandr Erohhini tabamused andsid siiski Zenitile suureskoorilise võidu.

Spartak lõpetas mängu kümnekesi, sest 79. minutil sai teise kollase kaardi Maximiliano Caufriez. Lisaks tehti negatiivset ajalugu, sest Spartak polnud kunagi varem Venemaa kõrgliigas lasknud endale lüüa rohkem kui viis väravat, vahendab statistikaagentuur Opta.

Tänavusel hooajal seitse väravat löönud Azmoun kerkis väravalööjate edetabelis jagama teist ning Dzjuba ja Erohhin kuue tabamusega neljandat kohta. Liider on koguni kümme korda sahistanud Hamid Agalarov, kelle värav andis Ufale seekord viigi Kaasani Rubini vastu.

Enne vooru algust liigatabelis teisel kohal olnud Sotši sai hooaja viienda kaotuse, kui jäi võõrsil 1:2 alla Moskva Lokomotivile ja langes kuuendaks, kuid kaotab Zenitile vaid viie punktiga.

Zeniti ja Sotši vahele mahuvad Moskva Dinamo, Moskva CSKA, Lokomotiv ja Krasnodar, kes kõik said väärtuslikud võidupunktid. Dinamo alistas kodus Himki 4:1, CSKA tuli kodus kaotusseisust välja ja võitis Samara Krõlja Sovetovit 3:1, Krasnodar oli võõrsil 4:1 parem Nižni Novgorodist.

Moskva Dinamo - Himki 4:1 (2:0)
12. Nikola Moro, 26., 60. Vjatšeslav Grulev, 52. Konstantin Tjukavin - 90. Kemal Ademi

Nižni Novgorod - Krasnodar 1:4 (0:1)
83. Kirill Gotsuk - 5. Grzegorz Krychowiak, 56. Eduard Spertsjan, 83. Aleksandr Tšernikov, 76. Vladimir Iljin

Realiseerimata penalti: 70. Jhon Cordoba (Krasnodar)

Rostov - Tula Arsenal 4:0 (2:0)